Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok!

Astra J 2.0 160 l.e. 2010-es szepsegem van.

Tavaly Aprilisban vettem Russelsheimbol, de nem ujonnan, hanem 130 e km-rel.

Egy evig semmilyen emlitesre melto bajom nem volt vele, de kb fel eve 1-1,5 havonta jarok vissza a markaszervizbe, mert kiirja h mielobb vigyem a kocsit szervizbe, es le is tilt a szamitogep, vagyis nincs semmi ereje a kocsinak.

Minden alkalommal ugyanazt mondjak, hogy nem volt sikeres a reszecske szuro tisztitasa... (egyebkent szam szerint 4xer voltam mar ez miatt....) Ott szamitogeprol csinalnak egy tisztitast, ami ugye 7-8 perces nagy fordulatszamon valo turaztatast jelent... Ez utan megint tok jol ment a kocsi, kb 2000-2500 kmtert.

Azt mondjak a szerelok (akiket amugy ismerek jol) hogy sajnos ezt a kocsit/motort nem varosra terveztek es hogy tul sokat jarok varosba es azert nem tudja megcsinalni a regeneralast(De mondom egy evig nem volt gond!).

A baj az hogy utolso elotti ilyen esetnel epp egy Montenegroi utrol jottem vissza, masnap 100 meter utan irta ki.... :(

Hetfon reggel ujra kiirta h vigyem szervizbe es letiltott a szamitogep...az elobb erkeztem a szervizbol, megcsinaltak megint a regeneralast... de ahogy kikanyarodtam a szervizbol es elindultam,jol ment a kocsi, kb 150 metert, majd megint letiltott es hogy vigyem vissza szervizbe... :( Most azt mondja a srac h megeshet h a reszecske szurovel van a baj, es hogy ezt csak majd hetfon tudja megnezni mert telyesen kihult allapotba kell legyen, hogy kameraval meg tudja vizsgalni... (eddig soha sem jartak igy, sosem kellett ilyet csereljenek)

Valaki jart mar hasonlokepp, esetleg neztek meg h milyen idoszakonkent csinalja a kocsija a tisztitast?

- nekem mikor megvettem 1000 kilometerenkent csinalta, mostanara lecsokkent ez 180 kilometerre, (azt mondja a srac h ez a miatt is van h mas stilusvba vezetek, illetve h ez nagyon nem Nemetorszag)

- Nagyjabol azotta csinalja ezt a kocsim miota softot frissitettek a kocsin (persze ott a markaszervizbe.)

- Probaltak mar kicserelni az erzekelot, akkor is ezt csinalta...

- tenyleg sokat jarok varosba, de nem csak, minden heten van 1-2 darab kb 100 kmes ut.

Barmilyen tanacsot otletet szivesen varok...!!

(Amugy ha ezek utan sincs biztos megoldas, Debreceni markaszervizhez mennek, roluk tudtok valmait?)

Koszi, Tamas!

szia

Nem akarlak elkeserízeni,de ezek a részecskeszűrők attól függően,hogy hol és hogyan használod megtelnek és már nem tudja a regeneráció kiégetni.150 ezernél már tele lehet.

Két lehetőség van,vagyis három :).

1.kicseréled újra

2.leveszed és nagynyomású mosóval vízzel átmosod alaposan addig amíg jön belőle a dzsuva,és utána jó lesz még nagyon sokáig,ez már bevállt módszer...csodát fogsz látni mennyi dzsuva fog kijönni belőle....

3.Kiiktatod kiveszik belőle a szűrőt kifüzik az érzékelőket és leprogramozzák a kompjuterről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra J GTC 1.6 Turbo második éves szervizére megyek. Jelenleg 19e Km van az autóban. Az olajon, olajszűrőn, pollenszűrőn és légszűrőn kívül mit érdemes még cserélni? Ékszíj, ilyesmi?

Köszi szépen!

ékszíjt valszeg nem fogják cserélni, felesleges lenne (kivéve ha el van kopva, de erre nem látok esélyt). talán még benzinszűrő, megnézik a gyertyákat, esetleg féktárcsát / betéteket, néznek egy fékhatást, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ígértem egy kis beszámolót még tavasszal a Michelin Primacy 3 abroncsokról (215/50 R17 - gyári alufelnikkel). Kb 9200 km lett bele rakva szettbe. A balelső gumit borda mélységét mértem meg, minden hol 6 mm felett volt. A fogyasztás 6-8 liter között alakult. Sok város/klíma mellett azért szeretett hamizni az autó.

Összességében én megvagyok velük elégedve, de biztos, hogy menet komfort jobb 16"-os téli szetten, hála a jó kis magyar utaknak..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ígértem egy kis beszámolót még tavasszal a Michelin Primacy 3 abroncsokról (215/50 R17 - gyári alufelnikkel). Kb 9200 km lett bele rakva szettbe. A balelső gumit borda mélységét mértem meg, minden hol 6 mm felett volt. A fogyasztás 6-8 liter között alakult. Sok város/klíma mellett azért szeretett hamizni az autó.

Összességében én megvagyok velük elégedve, de biztos, hogy menet komfort jobb 16"-os téli szetten, hála a jó kis magyar utaknak..

A 6-8l az már hamizásnak számít?! Akkor ülj bele egy 1.6T-be, ott 8l az alja... :evilgrin: Egy jó kocsitól ki sajnálja a benzint? :smartass: Valahol az a legkevesebb, sok más kötelező kiadásra sajnálom inkább, de muszáj... Vizes úton milyen a Primacy 3? Zajban? Én egyébként most vettem téli kereket (Semperit Speed-Grip 2 225/55 r17). Kíváncsi leszek rá.

Módosítva : RCsaba
Link to comment
Megosztás:

1.6T-ben azért a 8L-hez taposni kell rendesen, én városban eljárok vele 7,5-el, és elég dinamikusan közlekedek (Sport mode ON, Eco kikapcs)

Akkor te egy nagyon szerencsés ember vagy, mert még a spritmonitor.de-n is alig van (1db a kb. 100-ból) ilyen átlagfogyasztási(!) adat 180LE 1.6T-re, nemhogy városi! A talán egytelen hiteles hazai autós média (pult) normafogyasztása (nem városi) is 7,5 volt, a tesztfogyasztás viszonylag kímélve, 8,7l-re adódott. A stílusom az ésszerű haladás témakörében teljesedik ki, nincsen alacsony fordulaton történő terhelés, és üvegelés sem.

Ha a 170 lovas SIDI van benne, úgy talán, kisvárosban. Azt el tudom képzelni, dehogy "sima" 1.6T városban 7,5, hatalmas labda nekem... :)

Módosítva : RCsaba
Link to comment
Megosztás:

Akkor te egy nagyon szerencsés ember vagy, mert még a spritmonitor.de-n is alig van (1db a kb. 100-ból) ilyen átlagfogyasztási(!) adat 180LE 1.6T-re, nemhogy városi! A talán egytelen hiteles hazai autós média (pult) normafogyasztása (nem városi) is 7,5 volt, a tesztfogyasztás viszonylag kímélve, 8,7l-re adódott. A stílusom az ésszerű haladás témakörében teljesedik ki, nincsen alacsony fordulaton történő terhelés, és üvegelés sem.

Ha a 170 lovas SIDI van benne, úgy talán, kisvárosban. Azt el tudom képzelni, dehogy "sima" 1.6T városban 7,5, hatalmas labda nekem... :)

Hát én városban (megyeszékhely) az 1.4T-vel járok 7.2-7.7 között, bár nekem 235ös gumi van fent 18as keréken. Én eddig akinek 1.6T-je van/volt, mindenhol azt hallottam, hogy elég magas a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Akkor te egy nagyon szerencsés ember vagy, mert még a spritmonitor.de-n is alig van (1db a kb. 100-ból) ilyen átlagfogyasztási(!) adat 180LE 1.6T-re, nemhogy városi! A talán egytelen hiteles hazai autós média (pult) normafogyasztása (nem városi) is 7,5 volt, a tesztfogyasztás viszonylag kímélve, 8,7l-re adódott. A stílusom az ésszerű haladás témakörében teljesedik ki, nincsen alacsony fordulaton történő terhelés, és üvegelés sem.

Ha a 170 lovas SIDI van benne, úgy talán, kisvárosban. Azt el tudom képzelni, dehogy "sima" 1.6T városban 7,5, hatalmas labda nekem... :)

A 1.6 XHT, 125 kW / 170 LE, Start/Stop -om van, mondjuk többnyire a rakparton megyek végig, tempomattal, de megpróbálok egy olyan hetet nézni, ahol sűrűbben mászkálok a városban majd, és előtte kinullázom az átlagfogyi mérőjét.

A 7,5 most az összesített fogyasztásom kb 5e km alatt, ebben volt kb 1200km pályázás (ebből 800km németeknél, nem 130as tempóval :D ), a többi vidék + város.

Módosítva : Coppermine
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mondjuk Coppermine kollegának kb. 1 hónapos az autója, így abban már az új szentgotthárdi motor van, ami 170 lovas, de erre is azt írják, hogy városban 9, pályán 8, országúton meg 6.

előtúrtam az Opel.hu által adott ajánlatkérést, abban ez áll:

Üzemanyagfogyasztás városban (l/100 km)7,8

Üzemanyagfogyasztás városon kívül (l/100 km)4,9

tény és való, az 1.6T városi dugózásban biztos 9-10 körül van, az tuti. rosszul fogalmaztam, nem a városban járkálok el 7,5-el, hanem összesítve, bár többet megyek jóval városban, mint vidéken (kb 1/4 - 3/4 az arány)

Módosítva : Coppermine
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 1.4 turbo Sport Tourer Energy-t. 8 hónapos, Németországból behozott vann benne minden, ami nekem kell. Kormány-ülésfűtés, elektromos kézifék, félbőr, led nappalifény,7 colos ilink., stb... 20000 km volt benne. Eddig minden ok vele, remélem így is marad. Én nagyrészt országúton használom, eddig 6L/100 km. Remélem ennyi is marad

Üdv: Sub71

Módosítva : sub71
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

előtúrtam az Opel.hu által adott ajánlatkérést, abban ez áll:

Üzemanyagfogyasztás városban (l/100 km)7,8

Üzemanyagfogyasztás városon kívül (l/100 km)4,9

tény és való, az 1.6T városi dugózásban biztos 9-10 körül van, az tuti. rosszul fogalmaztam, nem a városban járkálok el 7,5-el, hanem összesítve, bár többet megyek jóval városban, mint vidéken (kb 1/4 - 3/4 az arány)

Valahol sejtettem, hogy nem a LET motorkód, mint nekem, és hogy alapjában véve vegyes fogyi. Na nekem ez kereken 8l, de a szakaszértékek 8-9 liter között szóródnak. Van amikor valamivel több, van amikor kevesebb. Lazán lehiszem a fővárosi 10l fölötti fogyasztást a másik hozzászólótól.

Link to comment
Megosztás:

Valahol sejtettem, hogy nem a LET motorkód, mint nekem, és hogy alapjában véve vegyes fogyi. Na nekem ez kereken 8l, de a szakaszértékek 8-9 liter között szóródnak. Van amikor valamivel több, van amikor kevesebb. Lazán lehiszem a fővárosi 10l fölötti fogyasztást a másik hozzászólótól.

ma hoztam egy 4,5 literes átlagfogyasztást :w00t: rakparton végig tempomattal 6.-ik fokozatban oda-vissza, nagyjából 55-60 közti sebességekkel (tempomattal lassítva / gyorsítva). nekem a szakaszértékek nagyon változóak, attól függ, épp merre járok (Hungárián közelít a 15 literhez :devlish:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Elnézést ha már elhangzott a kérdés, de én nem találtam rá!
Szóval már rég történt valami a kocsival, igy épp ideje volt:
Tegnap este óta a bal Xenon izzóm lilán ég. Ki-be kapcsolás után is. Ha több ideig van kikapcsolva. és kihűl bekapcsoláskor még fehér, majd pár másodperc után lila lessz :(
Gyári AFL xenon, Astra J 2.0
Gondolom ez azt jelenti, hogy ki fog égni, 4,5 éves már.
A kérdésem az. hogy milyet vegyek helyette? Gyors keresés után rájöttem, hogy a gyári az kb 70-80 ezer forint / drb. De persze van már 8-10 ezertől is Philips vagy Osram vagy más jó márkák. De ezek nem lesznek gyengébbek mint a gyári? Valaki cserélt már ilyzen izzót?

Üdv, Tamás.

Módosítva : mustacsshe
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen ezt jól gondolod. A xenon izzó élettartama vége felé közeledik, ha már olyan magas színhőmérsékleten világít, hogy lila színűnek látod. Viszont ezeket csak párban illik cserélni!!!

Gyári izzót fölösleges bele venned, mert irreálisan drága. Egyébként több beszállítója is van a GM-nek pl.: GE, Osram, Philips. Én speciel Osram b*zi vagyok legyen szó bármilyen világításról. :)

Tőlük 2 féle izzó jöhet szóba:

A Xenarc Original gyakorlatilag hozza a gyári minőséget (30-35k/pár), a Xenarc Night Breaker Unlimited meg felette is van (50k/pár). Én biztosan a Xenarc Night Breaker Unlimited vennék a helyedben. Persze nyilván neked kell eldöntened, hogy mire van kereted. A cserét csak szervizben ajánlatos elvégezni.

Módosítva : kovacsr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

^^^ Először is köszönöm a választ!!
Megcseréltem a lilán égő izzót a másikkal hogy kizárjam a lehetőségét hogy a balastommal van a baj. Az izzó a hibás, van is rajta egy kis fehér elszineződés.
Viszont Osram 66140es Xenarc van benne, ez azt jelenti hogy már volt cserélve, vagy ezt használja az Opel? ( a kocsit masfél éve vettem Németből, 2010-es kiadás )

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

4napja kaptam céges autónak opel astra j 1.6T cosmo kombit. (Teszt autó volt)

Szalon szerint benne van a kihangosító, miután nincs a beállításban ilyen menü pont, így elismerték nincs benne ilyen.

Utólag be lehet ezt valahol szereltetni, vagy ne is foglalkozzak vele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.