Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv.

Egy olyan kérdésem volna, hogy vettem egy fordulatszámmérős órát amiben több mint valószínű nem jó a hőfokmutató mert az előző órában tökéletesen mutatta az értékeket, még közvetlen az óracsoport cseréje előtt is. W szám is meg a skálázás is egyezik!

Na most este mivel jobb ötletem nem volt neki álltam szétbuherálni a régi óracsoportomat és ki is szedtem a hőfok mérőt, de egy adott résznél tovább nem jutottam, ahogy a képeken is látjátok! Hogy bontható tovább? Elölről a mutató lehúzható?? Megmondom őszintén jött egy olyan ötletem hogy a régi óra működő jó hőfokmutató belsejét cserélném a másikéra.... ez egyáltalán lehetséges? Laikus és buta vagyok az elektromossághoz ezért kérdem! :) :D

Vagy mivel a ford.szám. mérősnél együtt vagy a benzinszint jelzővel annak teljesen más a kialakítása???

DSC_0017_www.kepfeltoltes.hu_.jpgDSC_0016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Villával alányúlva lejön a mutató, de a fordmérősé tök más, szóval kár berhelni.

Az üzemanyagszintjelződ jól mutat? Ha a feszstab (kis fekete három lábú kocka csavarral lefogatva) elszáll az óra hátulján, akkor tud olyat hogy nem, vagy hülyeséget mutat a hőfokmérő/tankszintjelző, de olyankor mind2 baromságot mutat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Villával alányúlva lejön a mutató, de a fordmérősé tök más, szóval kár berhelni.

Az üzemanyagszintjelződ jól mutat? Ha a feszstab (kis fekete három lábú kocka csavarral lefogatva) elszáll az óra hátulján, akkor tud olyat hogy nem, vagy hülyeséget mutat a hőfokmérő/tankszintjelző, de olyankor mind2 baromságot mutat.

Hát lehet igazad lehet, mert a régi óra benzinszint jelzője csere elött a 25-ös és az 50-es között lévő vonalon állt, csere után meg majdnem kiakadt az új órán a szintjelző......

Vágom melyik az a fesszab kis fekete.... Az át forrasztható a régiről a másikra? Vagy azol is kûlönböznek?

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet igazad lehet, mert a régi óra benzinszint jelzője csere elött a 25-ös és az 50-es között lévő vonalon állt, csere után meg majdnem kiakadt az új órán a szintjelző......

Vágom melyik az a fesszab kis fekete.... Az át forrasztható a régiről a másikra? Vagy azol is kûlönböznek?

Szerintem az átrakható...a jeladónál nem kontakthibás a sarú? Ha mozgatod nincs változás?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az átrakható...a jeladónál nem kontakthibás a sarú? Ha mozgatod nincs változás?

Megcsináltam, amit mondtál, kiszedtem a jeladót légtelenítettem, megcsiszoltam a tetejét adtam neki kontakt sprayt is de semmi..... :(

Most kérek egy új jeladót kipróbálom avval...

De érted az elöző óra meg jól mutatta a vízhőfokot.....akkor csak ez a hûlye óra lehet a ludas.....

Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam, amit mondtál, kiszedtem a jeladót légtelenítettem, megcsiszoltam a tetejét adtam neki kontakt sprayt is de semmi..... :(

Most kérek egy új jeladót kipróbálom avval...

De érted az elöző óra meg jól mutatta a vízhőfokot.....akkor csak ez a hûlye óra lehet a ludas.....

Hát valószinűleg az. Nekem a tankszintjelzés volt pontatlan a régi órával max tanknál csak olyan 37-ig ment fel a mutató az újjal már jó volt, de most már azzal sem megy fel teljesen. Gondolom nekem is a fesz stab bacakszik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan dolog érdekelne hogy szeretnék multikormányt az Astrámba. (Csak a tuning :hehe: )

Amit néztem hogy a B Vektra kormánya nagyon hasonlít az F astráéra és abból létezik multi vezérlős is. Tehát vagy csak a vezérlőgombokat teszem át a légzsák alá és kicserélem az átvezetőt is, vagy a komplett kormányt légzsákostól átvezetőstől kicserélem.

Szerintetek működhet??

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Van persze, de linket nem tudok hozzá mutatni. Szerintem bármilyen jó ami 10.voltra tudja stabilizálni a 12-14Volt egyenáramot

Úgy tudom, hogy 9V-os stabfesz, csak a rákötött ellenállással átverve csinál kerek 10V-ot. Egyébként nem kell forrasztani. Csavar kiszed, IC kihú és kész. A lábkiosztás meg elvileg ugyanaz, ha valaki cseréli.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan dolog érdekelne hogy szeretnék multikormányt az Astrámba. (Csak a tuning :hehe: )

Amit néztem hogy a B Vektra kormánya nagyon hasonlít az F astráéra és abból létezik multi vezérlős is. Tehát vagy csak a vezérlőgombokat teszem át a légzsák alá és kicserélem az átvezetőt is, vagy a komplett kormányt légzsákostól átvezetőstől kicserélem.

Szerintetek működhet??

Köszi a válaszokat.

Nekem már ez muzsikál az autóban kb egy éve ;-) [ráadásúl bőrbevonatú ;)]

NEM lehet csak a vezérlőgombokat alátenni, mert külön vájatja van, és pont emiatt kell a légzsák is a Vectra B multis kormányából. + az átvezető (dugóstól turkáld!) + feltétlenűl a műanyag keret amire jön a spirál és tartja a bajuszkapcsolókat!

+ kell kormanyleszedő.

Holnap küldök képeket, ha érdekel

Link to comment
Megosztás:

Létezik, de horror áron: http://www.hqelektronika.hu/hu/product/tca700y

Lábkiosztásban eltérő, de jó helyette az L2610V (hanyatt kell beültetni). Elviekben a 7810 is jó lenne (az is hanyatt beültetős) de az nem low dropout, előfordulhat hogy hülyeséget mutat álló motornál. Belekendácsolható még a 7809, aminek a GND lábát egy diófával "meg kell emelni" így 9,7V-os lesz.

Van persze, de linket nem tudok hozzá mutatni. Szerintem bármilyen jó ami 10.voltra tudja stabilizálni a 12-14Volt egyenáramot

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Nekem már ez muzsikál az autóban kb egy éve ;-) [ráadásúl bőrbevonatú ;)]

NEM lehet csak a vezérlőgombokat alátenni, mert külön vájatja van, és pont emiatt kell a légzsák is a Vectra B multis kormányából. + az átvezető (dugóstól turkáld!) + feltétlenűl a műanyag keret amire jön a spirál és tartja a bajuszkapcsolókat!

+ kell kormanyleszedő.

Holnap küldök képeket, ha érdekel

Persze hogy érdekel!!! Köszi előre is.

A légzsák csere miatt nem fog a légzsákvezérlő hibára kiállni??

Ja és immos a gép, az immó doboza elfér ha kicserélem a bajuszkapcsoló konzolját??

Link to comment
Megosztás:

Létezik, de horror áron: http://www.hqelektronika.hu/hu/product/tca700y

Lábkiosztásban eltérő, de jó helyette az L2610V (hanyatt kell beültetni). Elviekben a 7810 is jó lenne (az is hanyatt beültetős) de az nem low dropout, előfordulhat hogy hülyeséget mutat álló motornál. Belekendácsolható még a 7809, aminek a GND lábát egy diófával "meg kell emelni" így 9,7V-os lesz.

Én nem értek az ilyan dolgokhoz, kismotorra csinált nekem egy barátom valami elektronikát, a 6-15Voltig terjedő feszt lőtte be vele stabil 12Voltra led szallaghoz, nem tudom mennyi volt pontosan mert nekem nem került pénzbe, pár 100forintot említett.

1703331-20150106-G3KHlN.jpg

1703332-20150106-WBOUzj.jpg

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy 9V-os stabfesz, csak a rákötött ellenállással átverve csinál kerek 10V-ot. Egyébként nem kell forrasztani. Csavar kiszed, IC kihú és kész. A lábkiosztás meg elvileg ugyanaz, ha valaki cseréli.

Akkor ezt ki is próbálom, hátha végre jó lesz a vízhőfok mutató...... :(

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy 9V-os stabfesz, csak a rákötött ellenállással átverve csinál kerek 10V-ot. Egyébként nem kell forrasztani. Csavar kiszed, IC kihú és kész. A lábkiosztás meg elvileg ugyanaz, ha valaki cseréli.

Létezik, de horror áron: http://www.hqelektronika.hu/hu/product/tca700y

Lábkiosztásban eltérő, de jó helyette az L2610V (hanyatt kell beültetni). Elviekben a 7810 is jó lenne (az is hanyatt beültetős) de az nem low dropout, előfordulhat hogy hülyeséget mutat álló motornál. Belekendácsolható még a 7809, aminek a GND lábát egy diófával "meg kell emelni" így 9,7V-os lesz.

Akkor ezt ki is próbálom, hátha végre jó lesz a vízhőfok mutató...... :(

A mezei 78xx sorozatnak 2-2,5V a dropout feszültsége, ami azt jelenti, hogy a bementek ennyivel nagyobbnak kell lennie, mint a kimenetnek, tehát 12-12Vnak.

Én a L2610V-at ajánlanám. 78xx-el pontosabb nem lesz, főleg, hogy 10Vot csak megemelt földdel lehet elérni.

Link to comment
Megosztás:

kárpit le, 4 popszegecs tartja, le kell fúrni, persze ablakot előtte kivenni aztán kijáccani az ajtólikakon, berakni az újat felszegecselni, kábelezni

áram határos, meg kell tanítani(mint mindig amikor leszeded a akkusarút) hol a vége, csak sokáig kell nyomni a 2 véghelyzetben, utána már automata lesz

Köszi, az ablakokat ki kell emelni az ajtóból?? Mert ha igen akkor gondolom le kell venni a tükröt és a külső kédert leszedve lesz akkora a nyílás hogy kifér felfelé az ablak. Legalábbis ez egy G-s astra videóban láttam. Itt is így kell?

Köszi :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, az ablakokat ki kell emelni az ajtóból?? Mert ha igen akkor gondolom le kell venni a tükröt és a külső kédert leszedve lesz akkora a nyílás hogy kifér felfelé az ablak. Legalábbis ez egy G-s astra videóban láttam. Itt is így kell?

Köszi :D

Az ablakemelő cseréhez bent marahat az üveg fel kell ragasztani mert különben ugye beesik.

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne hogy hogyan lehet immo-s kulcsot másoltatni??? Az addig rendben van hogy a kulcsot az eredetivel megegyezően kimarják, viszont az immo transzponder chip-et hogyan programozzák be?? Akitől vettem a kocsit mindkét kulcsát elhagyta és ő márkaszervizben csináltatott egy darab kulcsot és ott megadtak neki két kulcskódot amivel később is lehet másikat is másolni. Ezt én is megkaptam a kocsival és érdekelne hogy mennyibe kerül most egy ilyen másolás/kódolás??? Helyileg Nyíregyházán lakom. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Felragasztásnak megfelel ha két erős tapadókoronggal (pl gps tartó) megrögzítem??

Úgy szokták hogy például papír ragasztószalaggal, vagy több helyen szigetelő szallaggal fent az üveget az ajtó kereten átt megfogatják, áthajtják a ragasztót az egyik oldalról a másikra de végülis minden megoldás jó ami nem engedi leesni az üveget.

Link to comment
Megosztás:

Úgy szokták hogy például papír ragasztószalaggal, vagy több helyen szigetelő szallaggal fent az üveget az ajtó kereten átt megfogatják, áthajtják a ragasztót az egyik oldalról a másikra de végülis minden megoldás jó ami nem engedi leesni az üveget.

Alá kell deszkázni. :D Ugye spzoli? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.