Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Felragasztásnak megfelel ha két erős tapadókoronggal (pl gps tartó) megrögzítem??

Úgy szokták hogy például papír ragasztószalaggal, vagy több helyen szigetelő szallaggal fent az üveget az ajtó kereten átt megfogatják, áthajtják a ragasztót az egyik oldalról a másikra de végülis minden megoldás jó ami nem engedi leesni az üveget.

ja igaz, én akkor vettem ki mikor cseréltem szinezetre, elég egy jofajta ragacsszallag, esetleg ducktape

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne hogy hogyan lehet immo-s kulcsot másoltatni??? Az addig rendben van hogy a kulcsot az eredetivel megegyezően kimarják, viszont az immo transzponder chip-et hogyan programozzák be?? Akitől vettem a kocsit mindkét kulcsát elhagyta és ő márkaszervizben csináltatott egy darab kulcsot és ott megadtak neki két kulcskódot amivel később is lehet másikat is másolni. Ezt én is megkaptam a kocsival és érdekelne hogy mennyibe kerül most egy ilyen másolás/kódolás??? Helyileg Nyíregyházán lakom. Köszi

Novemberben Pesten egy sima kulcsmásolónál (mister minit) 39.000 Ft-os árat mondtak nekem egy db immo-s kulcs másolására.

Alternatíva ugye a transzponder (mágnes) "felhelyezése" a kormányoszlopra. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy kicseréltem a gyári rádiót az astrámban. A rádióhoz kapott átalakító (ISO) jó volt a gyári csatlakozóra. Az volt a probléma,hogy gyújtás nélkül nem ment, illetve a mentett frekvenciák mindig eltűntek. Egy "szaki" ismerősöm adta a tippet,hogy az átalakító sárga(memótia) és piros(power) vezetékeit kössem össze. Ekkor az történt,hogy gyújtásra kapcsolta magát az autó. Miután kihúztam, észrevettem,hogy a fedélzeti komuter nem megy (most is csak járó motornál és állandóan villog és lenullázza magát), nincs ajtónyitásra belső világítás,csomagtérben és kesztyűtartóban sem és a vészvillogó visszajelzője is csak ég egyfolytában, de se hang se működés. Minden más elektronika megy,csak azok nem,amiknek gyújtás nélkül is kellene menniük (kivéve fényszórók).

Elképzelhető-e az, hogy nagyon kihúztam a magnó zsinórját és azzal együtt kihúzódott valami? Hol keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Heló,

szerintem nem összekötni kell, hanem felcserélni, mert opeleknél fordítva volt, úgy tudom. Esetleg majs a többiek mondanak okosabbat.

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy kicseréltem a gyári rádiót az astrámban. A rádióhoz kapott átalakító (ISO) jó volt a gyári csatlakozóra. Az volt a probléma,hogy gyújtás nélkül nem ment, illetve a mentett frekvenciák mindig eltűntek. Egy "szaki" ismerősöm adta a tippet,hogy az átalakító sárga(memótia) és piros(power) vezetékeit kössem össze. Ekkor az történt,hogy gyújtásra kapcsolta magát az autó. Miután kihúztam, észrevettem,hogy a fedélzeti komuter nem megy (most is csak járó motornál és állandóan villog és lenullázza magát), nincs ajtónyitásra belső világítás,csomagtérben és kesztyűtartóban sem és a vészvillogó visszajelzője is csak ég egyfolytában, de se hang se működés. Minden más elektronika megy,csak azok nem,amiknek gyújtás nélkül is kellene menniük (kivéve fényszórók).

Elképzelhető-e az, hogy nagyon kihúztam a magnó zsinórját és azzal együtt kihúzódott valami? Hol keressem a hibát?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy kicseréltem a gyári rádiót az astrámban. A rádióhoz kapott átalakító (ISO) jó volt a gyári csatlakozóra. Az volt a probléma,hogy gyújtás nélkül nem ment, illetve a mentett frekvenciák mindig eltűntek. Egy "szaki" ismerősöm adta a tippet,hogy az átalakító sárga(memótia) és piros(power) vezetékeit kössem össze. Ekkor az történt,hogy gyújtásra kapcsolta magát az autó. Miután kihúztam, észrevettem,hogy a fedélzeti komuter nem megy (most is csak járó motornál és állandóan villog és lenullázza magát), nincs ajtónyitásra belső világítás,csomagtérben és kesztyűtartóban sem és a vészvillogó visszajelzője is csak ég egyfolytában, de se hang se működés. Minden más elektronika megy,csak azok nem,amiknek gyújtás nélkül is kellene menniük (kivéve fényszórók).

Elképzelhető-e az, hogy nagyon kihúztam a magnó zsinórját és azzal együtt kihúzódott valami? Hol keressem a hibát?

Nekem is ugyan ez volt, en szetforrasztottam es azota ugy hasznalom a radiot, hogy nem jegyzi meg a csatornat:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak a rádió vezetékeit kellett volna összekötni, és azt állandó tápra kötni...

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy kicseréltem a gyári rádiót az astrámban. A rádióhoz kapott átalakító (ISO) jó volt a gyári csatlakozóra. Az volt a probléma,hogy gyújtás nélkül nem ment, illetve a mentett frekvenciák mindig eltűntek. Egy "szaki" ismerősöm adta a tippet,hogy az átalakító sárga(memótia) és piros(power) vezetékeit kössem össze. Ekkor az történt,hogy gyújtásra kapcsolta magát az autó. Miután kihúztam, észrevettem,hogy a fedélzeti komuter nem megy (most is csak járó motornál és állandóan villog és lenullázza magát), nincs ajtónyitásra belső világítás,csomagtérben és kesztyűtartóban sem és a vészvillogó visszajelzője is csak ég egyfolytában, de se hang se működés. Minden más elektronika megy,csak azok nem,amiknek gyújtás nélkül is kellene menniük (kivéve fényszórók).

Elképzelhető-e az, hogy nagyon kihúztam a magnó zsinórját és azzal együtt kihúzódott valami? Hol keressem a hibát?

Módosítva : Bundee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy kicseréltem a gyári rádiót az astrámban. A rádióhoz kapott átalakító (ISO) jó volt a gyári csatlakozóra. Az volt a probléma,hogy gyújtás nélkül nem ment, illetve a mentett frekvenciák mindig eltűntek. Egy "szaki" ismerősöm adta a tippet,hogy az átalakító sárga(memótia) és piros(power) vezetékeit kössem össze. Ekkor az történt,hogy gyújtásra kapcsolta magát az autó. Miután kihúztam, észrevettem,hogy a fedélzeti komuter nem megy (most is csak járó motornál és állandóan villog és lenullázza magát), nincs ajtónyitásra belső világítás,csomagtérben és kesztyűtartóban sem és a vészvillogó visszajelzője is csak ég egyfolytában, de se hang se működés. Minden más elektronika megy,csak azok nem,amiknek gyújtás nélkül is kellene menniük (kivéve fényszórók).

Elképzelhető-e az, hogy nagyon kihúztam a magnó zsinórját és azzal együtt kihúzódott valami? Hol keressem a hibát?

Az összekötés nem volt jó ötlet. Az F24-es bizti meg kiolvadt ezért nem megy sokminden. Fel kell cserélni a memória és gyújtás szálat és megjegyez mindent. Opelnél ez a két érintkező pont fordítva van.

Ugye a memória táp az akksi közvetlen villanya, a gyújtás meg ugye a "power"-nek nevezett dolog, amire bekapcsol a rádió.

Egyébként lehet elég csak a fix akksis villanyt rákötni a memória helyre és így is már be tud kapcsolni vagy ha így se, akkor mindkét vezetéket fix tápra kötni, csak az a lényeg, hogy ne tudjon visszamenni a villany, mert akkor megint gyújtáson lesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az összekötés nem volt jó ötlet. Az F24-es bizti meg kiolvadt ezért nem megy sokminden. Fel kell cserélni a memória és gyújtás szálat és megjegyez mindent. Opelnél ez a két érintkező pont fordítva van.

Ugye a memória táp az akksi közvetlen villanya, a gyújtás meg ugye a "power"-nek nevezett dolog, amire bekapcsol a rádió.

Egyébként lehet elég csak a fix akksis villanyt rákötni a memória helyre és így is már be tud kapcsolni vagy ha így se, akkor mindkét vezetéket fix tápra kötni, csak az a lényeg, hogy ne tudjon visszamenni a villany, mert akkor megint gyújtáson lesz.

Hát igen. A rádió a legkisebb problémám jelenleg, csak a többi probléma oldódjon meg. Ma vettem észre, hogy a duda sem megy :(

Nem lehet az is, hogy kirángattam valamilyen csatlakozót, amikor meghúztam a rádió csatlakozóját?

Továbbá hol találom az F24-es biztit, mert így nem látom a táblán, neten meg nem sokat ír?

Módosítva : speki007
Link to comment
Megosztás:

Keddi visszautamon egyszercsak látom hogy nincs töltésjelző lámpám, na mondom már megint... gyorsan rámértem a gerjesztési pontra, ott a 12v, tehát akkor nem a generátor szart be, hanem valami egyéb probléma lehet, plusz rámérve a rendszerfeszültségre láttam hogy némi töltés azért akad, meg az akksi is új, mondom hazáig kibírja. Aztán úgy is maradt, mert nem volt időm vele foglalkozni, meg kedvem se nagyon. Erre ma reggel melóba menet egyszercsak kigyullad a motorhiba jelző lámpa, majd azon nyomban el is alszik, majd ezt teljesen random körülmények közt megismételte. Hazafelé szintén. Itthon kivillogtatom, 48, akku feszültség túl alacsony. Mondom LOL hogy az xe még ilyet is tud. (viszont most meg kereshetem hol szökik el a gerjesztőáram)

MOD.: közben kimentem, kivettem a műszeregységet, nézem az izzót, jó. 'zanyád. Na motortér, (természetesen nincs már annyi hely mint régen) erre nagynehezen látom hogy valami elvágta (konkrétan, szabályos egyenes minta) a gerjesztő kábelt. Már másodjára szivat meg ez a rohadék... Jobb híjján most összetekertem a két végét, és amennyire tudtam (egy kézzel) körbetekertem szigszalaggal.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Hát igen. A rádió a legkisebb problémám jelenleg, csak a többi probléma oldódjon meg. Ma vettem észre, hogy a duda sem megy :(

Nem lehet az is, hogy kirángattam valamilyen csatlakozót, amikor meghúztam a rádió csatlakozóját?

Továbbá hol találom az F24-es biztit, mert így nem látom a táblán, neten meg nem sokat ír?

A 24. biztosíték az F24-es. :) De rajta van a biztosíték fedélen is a számozás, azon is a 24. jelzés, ami kell neked. A biztosíték kiosztás nem változott az évek során, csak a relék, de azok elég durván, szóval tutira megtalálod így már. :)

Csatit nem hiszem, hogy kirángattál. Az történt, hogy a gyújtás villanyra kötötted a fix akksi villanyt, emiatt ugye egyből gyújtáson lett az autó és a terhelést nem bírta a biztosíték több mint valószínű.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Olvasgattam itt a fórumon a fogyasztásnövekedés lehetséges eseteit....

És az írója, írt egy olyat ,hogy a motorhőmérséklet jeladója is okozhat ilyet... (két vezetékes jeladó)

Ezt merre találom az enyémben??? C16NZ, 8v, 92"!!! Hol keressem?

Ki tudod mérni multiméterrel:

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

(Made in FPepe)

Elég ha hidegen-melegen megméred ha közelítőleg ezeket az értékeket kapod akkor jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ki tudod mérni multiméterrel:

Vízhőfok Kétvezetékes jeladó ellenállása

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

(Made in FPepe)

Elég ha hidegen-melegen megméred ha közelítőleg ezeket az értékeket kapod akkor jó.

Én meg az elektromosság két külön fogalom! Na majd szólok faternak ő villanyszerelő mester, majd ő megméri nekem, csak először találjam meg! :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg az elektromosság két külön fogalom! Na majd szólok faternak ő villanyszerelő mester, majd ő megméri nekem, csak először találjam meg! :D

A nagy fekete injektorház fedél mögött-alatt van a szélvédő felől. Oldalfüles csati megy rá és kék színű a jeladó látható része. A képen piros karika.

1708302-20150110-1GuRtq.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A nagy fekete injektorház fedél mögött-alatt van a szélvédő felől. Oldalfüles csati megy rá és kék színű a jeladó látható része. A képen piros karika.

Uram egy linket esetleg tudnál adni valamelyik webáruházról ahol ezt meg lehet rendelni???

Mert nem találom sehol ilyen néven....

A Cromax oldalán sem találom sehol.....

Hogy keressem??? Milyen néven?

Link to comment
Megosztás:

Uram egy linket esetleg tudnál adni valamelyik webáruházról ahol ezt meg lehet rendelni???

Mert nem találom sehol ilyen néven....

A Cromax oldalán sem találom sehol.....

Hogy keressem??? Milyen néven?

Nagyon hamis értékeket mértél?

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy érdekel!!! Köszi előre is.

A légzsák csere miatt nem fog a légzsákvezérlő hibára kiállni??

Ja és immos a gép, az immó doboza elfér ha kicserélem a bajuszkapcsoló konzolját??

Vectra B Multi-kormány (Multi Function Steering Wheel) átültetése Astra F-be... képekben

phoca_thumb_l_opel%20astra%20f%20bbb%20-

Szervusztok, most jutottam oda, hogy összegyűjtöttem, kicsit gatyába-ráztam a "tuningos" fényképeimet, és elérhetővé tettem őket. Időhiány miatt nincsenek megvágva, photoshoppolva, de remélem hasznosak. Valamikor a közeljövőben írok megjegyzéseket is a képek alá, addig is jöhetnek itt a fórumon a kérdések.

http://bbb.beyer.ro/auto/category/2-multi-kormany.html

PS: az egész folyamat során az akku le kell legyen kötve, nállam sajnos vmikor visszakerűlt? így bejelzett a légzsák-lámpics

PSS: az enyém is immo-s, elfér rendesen

PSSS: hamarosan felteszem az elektromos ablak, tolató-radar, lámpás smink-tükör, fűtött-motoros-külső-tükrök, MID és egyébbb bütyköléseimet.

Link to comment
Megosztás:

Ez vízhőfok jeladó............ Ilyet már cseréltem fent az 1-henger szívórészénél... (1 csatlakozós, egy kábelos változat,C16NZ)

Vagy a motorhőmérséklet jeladó is ilyen néven fut?? Vagy most akkor mi is a helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.