Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

"minimális borravalót szoktam adni, 1-2 ezer forintot a vizsgadíj mellé." - igen, nálam is így működik, csak az enyémet viszi a szerelő, aki szerelni szokta.

A magnót csak azért cseréltem le, mert lehet hozzá kapcsolni CD-tárat. Tudom, elavult dolog, de nekem megfelel:blush:  

 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, kacs írta:

"minimális borravalót szoktam adni, 1-2 ezer forintot a vizsgadíj mellé." - igen, nálam is így működik, csak az enyémet viszi a szerelő, aki szerelni szokta.

A magnót csak azért cseréltem le, mert lehet hozzá kapcsolni CD-tárat. Tudom, elavult dolog, de nekem megfelel:blush:  

 

Ezért jó egy jó gyári cd táras rádió, a cd tár helyére már lehet kapni mindenféle usb-s, bt-s, kártyaolvasós, auxos gatewayt.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Köd meg tolató....

A tolató akkor még működött utána halt meg.

Ja, véletlen kiszedem a ködzár kapcsolót hopp nem figyeltem oda. Fantáziád vané??

Amúgy meg nem az b..ott fel hanem az, hogy baromságokra hivatkozik. Usa szabvány, nincs száma a szánynak etc etc.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 perce, kacs írta:

Nekem CAR300 volt benne gyárilag, most egy SONY van. Betöltöm a 10 lemezt, azzal elvagyok egy darabig. :) Ha pedig olyat akarok hallgatni, ami nincs meg lemezen, akkor jöhet az fm. transzmitter.

Én évekkel ezelőtt vettem egy kódolatlan CAR400-at G Astrából, előző Astrában valószínűleg a kontakthibás TID miatt el-elnémult, akkor félre lett téve de ebbe az Astrába kellett itt tökéletes. Mp3-ra ott a kazetta adapter, paraszt meg rusnya de jól használható.

A Kadettban egy ezeréves Grundig WKC3650 van ami auxos gyárilag. Tök autentikus. :-)

wkc1650vd.jpg

(A 1650 ugyanaz mint a 3650. Aux csati a cd felirat alatti kupak alatt)

Link to comment
Megosztás:

5 perce, kacs írta:

Ez tök jól néz ki (Grundig), nekem teccik :icon13: Nálam a transzmitter néha sztrájkol, nem értem az okát:cry: lehet mer' ocó volt.

Nekem is és egész jól szól. Pedig régi és nem különösebben erős. Egyik kondija kiszáradófélben van sajnos.

Nálam eddig mindegyik transzmiszter recsegett, elhalkult. Végeztem velük. :-)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Róóóbi írta:

CAR400 powwa :-)

Plusz kazetta adapterrel azt hallgatok amit akarok.

Akkor voltam nagyon hülye amikor odaadtam a kaziadaptert az öcsémnek, és transzmiterre váltottam, gondoltam milyen jó lesz nem kell külön kapcsolgatnom az MP3-at, de sokkal s*arabb a hangminőség. 

Link to comment
Megosztás:

30 perce, zotya975 írta:

Akkor voltam nagyon hülye amikor odaadtam a kaziadaptert az öcsémnek, és transzmiterre váltottam, gondoltam milyen jó lesz nem kell külön kapcsolgatnom az MP3-at, de sokkal s*arabb a hangminőség. 

Ugye csak. Amúgy ebay wish €1 egy adapter. És nem kér szivargyújtót. :-)

Link to comment
Megosztás:

Azért "direkt" bemenet (line-in) hang-minősége messze felülmúlja mint a "rádiós adaptert", mint a kazettás (még ha Sony is) átalakítót.
Úgy  a CAR300-on, mint a CCR600-on... ;-)

BBBopel2.jpg

Módosítva : janoo16
Kephost.com-rol nem hagy kepet beszurni ;-(
Link to comment
Megosztás:

On 07/02/2018 at 8:38 PM, kacs said:

Az üvegre nekem sem fekszik fel, fizikailag nem is tud. Ilyen van, csak nem ledes, de ez direkt volt. Eddig (8-10 éve) nem volt gond

Képtalálat a következőre: „pótféklámpa”

 

 

Probáltam én is, de le is törött, és zavaróan tükröződött a fénye...

Így gyári Opelt bütyköltem rá ;-)

 

BBBopel3.jpg

Módosítva : janoo16
Kephost.com-rol nem hagy kepet beszurni ;-(
Link to comment
Megosztás:

2 órája, janoo16 írta:

Azért "direkt" bemenet (line-in) hang-minősége messze felülmúlja mint a "rádiós adaptert", mint a kazettás (még ha Sony is) átalakítót.
Úgy  a CAR300-on, mint a CCR600-on... ;-)

 

Ez most hogyan van? Látok egy kábelt aminek az egyik vége be van dugva a másik meg gondolom kazetta adapterben végződik. lehet ilyet venni vagy csináltad? 

Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, zotya975 said:

Ez most hogyan van? Látok egy kábelt aminek az egyik vége be van dugva a másik meg gondolom kazetta adapterben végződik. lehet ilyet venni vagy csináltad? 

Kijön a sztereó kábel a rádióból, és jobboldalr a csavar-tartó lyukba van bedugva a jack dugó, míg nem a telefonba dugom :).

Szóval a magnó részét kiszereltem (annyival könnyebb az autó :P ), és egyenesen az előerősítő IC lábaira rákötöttem egy sztereó kábelt.

NAGYON szépen szól.

PS: a régebbi Opeles rádió-magnó-CD vezérlőkhöz sajnos nincs működő CD tár emuláló kütyű (aka külső MP3 lejátszó), mert a trógerek kódolt protokolt használnak a CDtár és a kazi között. Amit nem fejtettek meg / nem érte meg foglalkozni vele :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, zotya975 írta:

Ez most hogyan van? Látok egy kábelt aminek az egyik vége be van dugva a másik meg gondolom kazetta adapterben végződik. lehet ilyet venni vagy csináltad? 

Ezt én sem értem.Mit játszik le a fejegység? Esetleg olyan adapter van a képen, amelybe SD kártyát lehet tenni?

 

Ja! most olvasom a leírást fentebb.

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, kacs said:

Ezt én sem értem.Mit játszik le a fejegység? Esetleg olyan adapter van a képen, amelybe SD kártyát lehet tenni?

a külső sztereó bemenetet (telefonról, hordozható MP3 lejátszó, Ipod, stb. - és akár a navigáció hangját, ha az is a telefonról működik)

Link to comment
Megosztás:

3 perce, janoo16 írta:

Kijön a sztereó kábel a rádióból, és jobboldalr a csavar-tartó lyukba van bedugva a jack dugó, míg nem a telefonba dugom :).

Szóval a magnó részét kiszereltem (annyival könnyebb az autó :P ), és egyenesen az előerősítő IC lábaira rákötöttem egy sztereó kábelt.

NAGYON szépen szól.

PS: a régebbi Opeles rádió-magnó-CD vezérlőkhöz sajnos nincs működő CD tár emuláló kütyű (aka külső MP3 lejátszó), mert a trógerek kódolt protokolt használnak a CDtár és a kazi között. Amit nem fejtettek meg / nem érte meg foglalkozni vele :(

Oké, ez jól hangzik...dokumentáció, leírás, kép, bármi ami alapján megcsinálhatom? 

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, zotya975 said:

Oké, ez jól hangzik...dokumentáció, leírás, kép, bármi ami alapján megcsinálhatom? 

a CAR300 hekkelés az vagy 8 évvel ezelött volt, a CCR600 vagy négy évvel ezelött, de végigfotóztam a műveletet... Már csak meg kell találjam :), ha érdekel.

PS: ugyanakkor a kormányról (Vecrtából szereltem át) akartam vezérelni a telefont (is) egy ellenállás - Android USB billentyűzet adapterrel, elmélet, gyakorlat, kutyű is megvan, de végül megpotyoltam az autót :-(, így nem valósúlt meg... [vol +/-, track next/prev, etc.]

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, janoo16 írta:

a CAR300 hekkelés az vagy 8 évvel ezelött volt, a CCR600 vagy négy évvel ezelött, de végigfotóztam a műveletet... Már csak meg kell találjam :), ha érdekel.

PS: ugyanakkor a kormányról (Vecrtából szereltem át) akartam vezérelni a telefont (is) egy ellenállás - Android USB billentyűzet adapterrel, elmélet, gyakorlat, kutyű is megvan, de végül megpotyoltam az autót :-(, így nem valósúlt meg... [vol +/-, track next/prev, etc.]

Érdekel, csak nekem  blaupunkt sc 202-m van.

2762545-20180209-9nIfui.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuccer írta:

Sziasztok, csak egy gyors kérdés, a rendőr/műszaki ellenőr nem teszi szóvá a multikormányt?? Mert magam is elgondolkodtam róla, csak nem tudom menyire figyelik hogy nem típus azonos a kormány. 

 

Nem ismernek minden autót, akkor kezdik el nézegetni, ha nagyon feltűnő hogy nem gyári. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Nem ismernek minden autót, akkor kezdik el nézegetni, ha nagyon feltűnő hogy nem gyári. 

Most lehet, hogy nagyot tévedek, de szerintem a kormány az nem egy olyan "alkatrésze" a kocsinak, amelyet ne lehetne cserélni más fajtára. És most arra gondolok, hogy kocsi márkán belül.  

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.