Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, kacs írta:

Átfogalmazom! :)

Tökéletesen igazad van abban, hogy másik autó (másik opel, másik típus) lámpája sokkal jobb látást biztosíthat, mint a Depo lámpa, de ez visszafelé is igaz lehet, más autó lámpája mutathat gyengébb teljesítményt, mint a Depo. :) A válaszom alapvetően arra irányult, hogy a régi gyári opel lámpák cseréje után egyesek "jobban láttak" a beszerelt Depo-val, mint korábban. (én is) Ők dicsérték.

Abban egyetértek, hogy a Depo nem egy magas minőségű lámpa, de nem mindegy honnan hova történik a minőség javulás és kinek mi az elég :-) Talán így már érthetőbb a válaszom...aztán az is lehet, hogy még zavarosabb! :hiya:

Egyetértek, ebben a formában teljesen igazad van! 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 31. at 20:03, balazs5362 írta:

Köszi azt akkor megnézem . Inditás után egyből még jól működik, utána kezdi el melegen . Főtengely jeladó esetleg okozhatja?

Ha a főtengely jeladó rossz akkor be se indul az autó. Nekem amikor 3 hengerezett akkor keződött a hengerfejesség mivel bedolgozta a vizet az égés térbe de érdekes mód csak indítás után utána jó volt. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, hazi1966 írta:

Szia.Van egy ORION OCR-17371 bluetooth autóhifi fejegységem. Bekötöttem a rádiót gyújtásra bekapcsol egyből.DE én azt szeretném megoldani,hogyha nincsen ráadva a gyújtás úgy is működjön.Valami külön kapcsolóról nem lehetne-e megoldani azt,hogy ki-be tudjam kapcsolni

Akkor a pozitív szálat kösd át (köves végig ) tán a piros az ,és kösd át állandó áram-ra ne gyújtás áramra.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok senkit sem lelombozni, de az angellel lóf@szt sem lehet látni, sokszor még rosszabbak mint a tyc, depo, és társai, nem véletlenül adja el mindenki pár hónapon belül, aki használja is az autót. A jó hír, hogy ugyanennyiért kb. bármikor tovább lehet adni, mert mindig vannak újszülöttek akik megveszik. Meglehet tuningolni, mondjuk punto 2-es projektorral, vagy van valami olasz univerzális cucc, az még tán annál is jobb, de nem jut eszembe a neve. Viszont a távolsági attól még mindig ugyanolyan szar lesz.
Újban nem fogtok hozzá gyárit kapni, nekem Spzoli intézett bontatlan gm dobozos carello-t a vectrához, de már sajnos az sem ugyanaz mint az eredeti, gyári elsőszereléses cucc. És ez is ritkán fellelhető elfekvő készletből maradt. Az ilyen depo, tyc, silti meg hasonló szarokat meg el kell felejteni. Nem egyet építettem be, nem csak opelba, de egyetlen egy sem volt belőle aminek bármi köze lett volna a gyárihoz. A vetített kép jellemzően egy amorf paca, és az állítgatásra sem nagyon reagálnak legtöbbször.
Fogni kell egy pár ép fülű, nem kavicsos üvegű gyári lámpát, mondjuk carello-t, az üveget kívülről fel lehet polírozni, a foncsort meg jobb helyen 5000/db áron újrafoncsorozzák, és utána lehet vele látni, megtámogatva valami emelt fényerejű izzóval. Beszéltm, uff!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Nem akarok senkit sem lelombozni, de az angellel lóf@szt sem lehet látni, sokszor még rosszabbak mint a tyc, depo, és társai, nem véletlenül adja el mindenki pár hónapon belül, aki használja is az autót. A jó hír, hogy ugyanennyiért kb. bármikor tovább lehet adni, mert mindig vannak újszülöttek akik megveszik. Meglehet tuningolni, mondjuk punto 2-es projektorral, vagy van valami olasz univerzális cucc, az még tán annál is jobb, de nem jut eszembe a neve. Viszont a távolsági attól még mindig ugyanolyan szar lesz.
Újban nem fogtok hozzá gyárit kapni, nekem Spzoli intézett bontatlan gm dobozos carello-t a vectrához, de már sajnos az sem ugyanaz mint az eredeti, gyári elsőszereléses cucc. És ez is ritkán fellelhető elfekvő készletből maradt. Az ilyen depo, tyc, silti meg hasonló szarokat meg el kell felejteni. Nem egyet építettem be, nem csak opelba, de egyetlen egy sem volt belőle aminek bármi köze lett volna a gyárihoz. A vetített kép jellemzően egy amorf paca, és az állítgatásra sem nagyon reagálnak legtöbbször.
Fogni kell egy pár ép fülű, nem kavicsos üvegű gyári lámpát, mondjuk carello-t, az üveget kívülről fel lehet polírozni, a foncsort meg jobb helyen 5000/db áron újrafoncsorozzák, és utána lehet vele látni, megtámogatva valami emelt fényerejű izzóval. Beszéltm, uff!

Általában aki felszereli elég hamar meg is szabadul tőle, de ettől még lehet hogy valakinek bejön. Én meg pölö szinte soha nem megy iccaka.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 01. at 20:17, Barret írta:

Akkor a pozitív szálat kösd át (köves végig ) tán a piros az ,és kösd át állandó áram-ra ne gyújtás áramra.

Igen ez jó megoldás de esélyes hogy lemeríti az akksit,föleg ha sokat áll az autó!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, niuss írta:

Igen ez jó megoldás de esélyes hogy lemeríti az akksit,föleg ha sokat áll az autó!

Attól függ milyen a fejegység. Nekem állandó pozitívra van kötve , de a fejegységem 1 gombnyomásra ki tud kapcsolni teljesen és 2 hét állás után az állandó -5 fok után is simán indult.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 31. at 18:52, balazs5362 írta:

Sziasztok! 

Van egy Astám, c16nz motor kóddal. Olyan hiba jött elő rajta hogy hidegidítás után egy-két perc után úgy csinál mintha nem menne egy henger. Gázadásra "bedadog" cseréletem gyertyákat, kábeleket, trafót tettem bele másikat, és már másik komplett gyújtáselosztóval is próbáltam de ugyanaz a helyzet. Mi lehet még a gond esetleg? ECU? Olajat, vizet nem fogyasztja, van kompresszió minden hengerben.

Még mindig nem sikerült megoldani a problémát. Azóta cseréltem már pillangószelep állás érzékelőt, map szenzort, vízhőfok szenzort de semmi változás. Sebességbe ahogy megyek vele és szépen finoman gyorsítok a gázpedállal akkor megy szépen, ahogy hirtelenebb gázt adok egyből ledadog meg rángat.

Link to comment
Megosztás:

"Még mindig nem sikerült megoldani a problémát. Azóta cseréltem már pillangószelep állás érzékelőt, map szenzort, vízhőfok szenzort de semmi változás. Sebességbe ahogy megyek vele és szépen finoman gyorsítok a gázpedállal akkor megy szépen, ahogy hirtelenebb gázt adok egyből ledadog meg rángat."

Nem lehet, hogy üzemanyag ellátási probléma van? Nekem régebben az E Kadettemben volt hasonló probléma. Nagy gázadásra, mikor több üzemanyagot kellett volna szállítania a rendszernek bedadogott, meg fulladt. Nálam egy szűrő volt úgy elkoszolódva, hogy a nagyobb mennyiségű benzint nem engedte át, lájtosan rendben ment.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, kacs írta:

"Még mindig nem sikerült megoldani a problémát. Azóta cseréltem már pillangószelep állás érzékelőt, map szenzort, vízhőfok szenzort de semmi változás. Sebességbe ahogy megyek vele és szépen finoman gyorsítok a gázpedállal akkor megy szépen, ahogy hirtelenebb gázt adok egyből ledadog meg rángat."

Nem lehet, hogy üzemanyag ellátási probléma van? Nekem régebben az E Kadettemben volt hasonló probléma. Nagy gázadásra, mikor több üzemanyagot kellett volna szállítania a rendszernek bedadogott, meg fulladt. Nálam egy szűrő volt úgy elkoszolódva, hogy a nagyobb mennyiségű benzint nem engedte át, lájtosan rendben ment.

Ott a pont. :) 

Link to comment
Megosztás:

Szép estét minden Astra tulajdonosnak!

Tegnap regisztráltam magam a fórumon, így teljesen új vagyok. Persze, a kapcsolaton kívül, rögtön problémával jelentkezem be.

Kb 4 hónapja vettem egy 20 éves F Astrát, 65 évesen, mely nagyon jó állapotban volt, és szerencsére van is. Mivel úgymond munkagépnek szántam, viszonylag sokat mentem vele. Durván 6000 km-t. Ez idő alatt nagyon hozzám nőtt. Baj nem volt vele, viszont van egy apró gondom. Az index megbízhatatlan, mint én vagyok. Van, mikor normálisan működik, aztán megbolondul, és csak a műszerfal visszajelzője világít, de az folyamatosan. Aztán gondol egyet, tök szabályosan teszi a dolgát. Vonóhorog elektromos csatlakozóval van rajta, esetleg az zavar be? Sajna azt sem tudom, a biztosítéktáblát (dobozt) hol keressem, hátha egy kis WD 40 jót tesz Neki. Kérdeznélek Benneteket, tudtok-e valami házi megoldást a gondomra?

Köszi: Lóribá

Módosítva : Lóribácsi53
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Lóribácsi53 írta:

Szép estét minden Astra tulajdonosnak!

Tegnap regisztráltam magam a fórumon, így teljesen új vagyok. Persze, a kapcsolaton kívül, rögtön problémával jelentkezem be.

Kb 4 hónapja vettem egy 20 éves F Astrát, 65 évesen, mely nagyon jó állapotban volt, és szerencsére van is. Mivel úgymond munkagépnek szántam, viszonylag sokat mentem vele. Durván 6000 km-t. Ez idő alatt nagyon hozzám nőtt. Baj nem volt vele, viszont van egy apró gondom. Az index megbízhatatlan, mint én vagyok. Van, mikor normálisan működik, aztán megbolondul, és csak a műszerfal visszajelzője világít, de az folyamatosan. Aztán gondol egyet, tök szabályosan teszi a dolgát. Vonóhorog elektromos csatlakozóval van rajta, esetleg az zavar be? Sajna azt sem tudom, a biztosítéktáblát (dobozt) hol keressem, hátha egy kis WD 40 jót tesz Neki. Kérdeznélek Benneteket, tudtok-e valami házi megoldást a gondomra?

Köszi: Lóribá

Üdv 
 

Amikor nem megy az index akkor gyorsabban kattog,meg villog az ikon a műszerfalon ?  Ha igen valószínű hogy test hiba lehet . Ki lehet szűrni azzal hogy csak az 1ik oldalra csinálja ezt. Akkor már is csak 2 izzó marad . Múltkor ugyan ez a hiba jelenség volt igaz  egy másik márkájú autón de a lényege hogy az izzó foglalat meg a csati nál volt a baj. érdemes lenne elvinni egy "maszek" szerelőhöz  mert könnyen több kárt lehet okozni mint hasznot .

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

Hali! Köszi a gyors reagálást, de sajna nem tűnik egyszerűnek. Alkalmanként, akár egy hetet is megy gond nélkül! Aztán megbolondul, kívül semmi fény! Csak a visszajelző világít folyamatosan. Van, hogy fél óra múlva műxik rendesen. Aztán megint semmi, csak világít folyamatosan! Bolond hiba!

Módosítva : Lóribácsi53
Link to comment
Megosztás:

1 perc, Lóribácsi53 írta:

Hali! Köszi a gyors reagálást, de sajna nem tűnik egyszerűnek. Alkalmanként, akár egy hetet is megy gond nélkül! Aztán megbolondul, kívül semmi fény! Csak a visszajel világít folyamatosan. Van, hogy fél óra múlva műxik rendesen. Aztán megint semmi, csak világít folyamatosan! Bolond hiba!

Amikor nincs index akkor sehol nem megy az index ? Mert ha sehol nincs akkor lehet kapcsoló is .

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lóribácsi53 írta:

Csak tudnám, hol vannak a biztosítékok, relék, stb... No, majd meg lesz valamikor...:))

Biztosíték doboz a vezetőoldalon a világítás kapcsoló alatt. Leveszed a fedelét alatta láthatóak a biztosítékok felette kicsit takarva a relék. A fedél hátulján van egy ábra az alapján meg tudod találni az indexrelét. Lehet hogy kocogatás segít rajta, de lehet csak  a csere. Nekem utoljára olyan volt hogy nem villogott, hanem csak világított, így a kart kapcsolgatva közlekedtem, de ezen a kocogatás segített. Nem vagyok otthon csak ilyen képem van, a zöld FELETTI fekete relé az ami a képen pont nem látszik:( a betöltődő oldalon görgess lefelé!)

https://www.opelforum.hu/topic/16-elektromos/?page=1348

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lóribácsi53 írta:

Szép estét minden Astra tulajdonosnak!

Tegnap regisztráltam magam a fórumon, így teljesen új vagyok. Persze, a kapcsolaton kívül, rögtön problémával jelentkezem be.

Kb 4 hónapja vettem egy 20 éves F Astrát, 65 évesen, mely nagyon jó állapotban volt, és szerencsére van is. Mivel úgymond munkagépnek szántam, viszonylag sokat mentem vele. Durván 6000 km-t. Ez idő alatt nagyon hozzám nőtt. Baj nem volt vele, viszont van egy apró gondom. Az index megbízhatatlan, mint én vagyok. Van, mikor normálisan működik, aztán megbolondul, és csak a műszerfal visszajelzője világít, de az folyamatosan. Aztán gondol egyet, tök szabályosan teszi a dolgát. Vonóhorog elektromos csatlakozóval van rajta, esetleg az zavar be? Sajna azt sem tudom, a biztosítéktáblát (dobozt) hol keressem, hátha egy kis WD 40 jót tesz Neki. Kérdeznélek Benneteket, tudtok-e valami házi megoldást a gondomra?

Köszi: Lóribá

Nekem volt olyan hogy csak a visszajelző világított folyamatosan de nem indexelt és az volt a gond hogy a vészvillogó kapcsolója elromlott és félig bekapcsolt helyzetben volt, visszanyomtam és már jó is volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm segítségeteket, hétvégén, ha az időjárás engedi, próbálok hebrigálni valamit!

A biztosítékdobozt viszont ha esik, ha fúj, megkeresem, kitakarítom. Lehet, 20 év pormennyisége gyűlt össze benne! :))

Azért a vészvillogó kapcsolgatásával kezdek, az utastérben tuti nem lesz eső! Mivel Balázs5362-vel azonos a gondom, hátha nekem is megoldódik!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 02. at 11:10, wookie írta:

Nem akarok senkit sem lelombozni, de az angellel lóf@szt sem lehet látni, sokszor még rosszabbak mint a tyc, depo, és társai, nem véletlenül adja el mindenki pár hónapon belül, aki használja is az autót. A jó hír, hogy ugyanennyiért kb. bármikor tovább lehet adni, mert mindig vannak újszülöttek akik megveszik. Meglehet tuningolni, mondjuk punto 2-es projektorral, vagy van valami olasz univerzális cucc, az még tán annál is jobb, de nem jut eszembe a neve. Viszont a távolsági attól még mindig ugyanolyan szar lesz.
Újban nem fogtok hozzá gyárit kapni, nekem Spzoli intézett bontatlan gm dobozos carello-t a vectrához, de már sajnos az sem ugyanaz mint az eredeti, gyári elsőszereléses cucc. És ez is ritkán fellelhető elfekvő készletből maradt. Az ilyen depo, tyc, silti meg hasonló szarokat meg el kell felejteni. Nem egyet építettem be, nem csak opelba, de egyetlen egy sem volt belőle aminek bármi köze lett volna a gyárihoz. A vetített kép jellemzően egy amorf paca, és az állítgatásra sem nagyon reagálnak legtöbbször.
Fogni kell egy pár ép fülű, nem kavicsos üvegű gyári lámpát, mondjuk carello-t, az üveget kívülről fel lehet polírozni, a foncsort meg jobb helyen 5000/db áron újrafoncsorozzák, és utána lehet vele látni, megtámogatva valami emelt fényerejű izzóval. Beszéltm, uff!

Nem akarok vitatkozni, és persze még nem teljes a teszt, országúton még nem voltam este, de városban ég és föld a különbség. Persze a régi tényleg sz...r volt, így ahhoz viszaonyítva ez a tapasztalatom. Pontosan beállítattam műhelyben műszerrel, egy nagyon kicsit befelé áll a bal oldala, tényleg minimálisat, de többet már nem lehet állítani rajta. Ez az oldal kapott korábban mielött az autó hozzámkerült volna. Kézzel próbáltam helyre állítani a lemezeket, ennyire sikerült. Én nem tudom, nem buheráltam, nem néztem, de elvileg xenont mondanak hogy van benne. Passz.....

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Nem akarok vitatkozni, és persze még nem teljes a teszt, országúton még nem voltam este, de városban ég és föld a különbség. Persze a régi tényleg sz...r volt, így ahhoz viszaonyítva ez a tapasztalatom. Pontosan beállítattam műhelyben műszerrel, egy nagyon kicsit befelé áll a bal oldala, tényleg minimálisat, de többet már nem lehet állítani rajta. Ez az oldal kapott korábban mielött az autó hozzámkerült volna. Kézzel próbáltam helyre állítani a lemezeket, ennyire sikerült. Én nem tudom, nem buheráltam, nem néztem, de elvileg xenont mondanak hogy van benne. Passz.....

Nah ha jó lett az fain , Én csak távolságival látok rendesen mivel a jobbos lámpámon 1 vagy több fül törött és nem tudod eléggé felállítani mert lebólint nem marad úgy meg . Pedig kívülről nézve szép fényes a lámpa. :D  Csak mivel este nem járkálok sokat azét nem zavaró azt az 1-2 utat amit mek sötétbe országúton azt kibírom  .

 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Barret írta:

Nah ha jó lett az fain , Én csak távolságival látok rendesen mivel a jobbos lámpámon 1 vagy több fül törött és nem tudod eléggé felállítani mert lebólint nem marad úgy meg . Pedig kívülről nézve szép fényes a lámpa. :D  Csak mivel este nem járkálok sokat azét nem zavaró azt az 1-2 utat amit mek sötétbe országúton azt kibírom  .

 

Hát a fényerővel nekem sem volt bajom: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=321IMG_1024.jpeg Ez volt a gyárival. Nekem a belseje nem volt ok. Este láttam vele max 30 m.-t, ami országúton baromi karcsú, és veszélyes, pláne hogy átlaghoz képest sokat utazok külföldre is. Egyenlőre maradnakaz eyes lámpák, bár őszintén megvallom, azért vágyom jó minőségi gyári lámpákra. :) 

A foncsor mögé ha önmetsző rövid csavarral felfogatsz egy lemezdarabot, úgy tudnád rendesen fixálni a lámpádat. Nem szép, ellenben hasznos megoldás lehet, persze elméletben, ideiglenesen....

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.