Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

16 perce, tuskes írta:

Szia! Őszintén, én a gyújtáskapcsolót kihagynám, mert ha az AC kapcsol búg, tekerni teker, akkor szerintem nem játékos. Egyébként szerintem jól láthatod, elektromos hiba lehet. Nekem külön külön voltak ilyen gondjaim, ezért barom tanácsot nem szeretnék adni. Mondjuk ha immo lenne rossz, nem tekerne. Ha teker de nem indul, lehetne befecsi szelep, de nálad ahogy olvasom inkább meleg motornál jelentkezik a hiba. ECU elvileg csak úgy nem szokott tönkremenni, persze egy túlfeszültség valami hiba miatt okozna kát benne. Bár szikra nincs, lehet visszautalnék az immora, de lesznek tőlem sokkal okosabbak is. 

Kíváncsi vagyok a megoldásra. :confused:

Nem csak meleg motornál. Legutóbb teljesen hideg motorral nem indult - és azóta sem. És nincs benne immobilizer.

Módosítva : az igazi kilroy
Link to comment
Megosztás:

2 órája, az igazi kilroy írta:

Tiszteletem!

Van egy kis problémám. Ja, Astra f, 1.4, C14NZ motor. A tünetek: megy az autó, majd egy leállítás után 10 perc múlva nem indul, csak teker. További 5 perc múlva elindul, pár napig no problémó. Második esemény ez után 1 héttel: tankoláskor leállítás, utána nem indul, teker. Arébb tolás kis imádkozás, 5 perc múlva indul, zavartalan utazás. Harmadik esemény, pár nap múlva. Reggel munkahelyre be, délután nem indul, teker. Itt már nem volt semmi pardon 2 órán belül sem indult be, másnap sem. Végkép megadta magát valami.

No most persze kérdés az, hogy mi lehet az a valami. Egyszer régebben már játszotta ezt a játékot, akkor a végén nagy nehezen kiderült, hogy a vezérműtengely jeladója (az abba belemenő vezetéknek) csatlakozójának a vezetéke (3 eres) volt megtörve, elszakadva. Sajnos most ugyanezen a vezetéken nem látszik semmi probléma. Az ilyenkor kézenfekvő hibák, a gyújtásmodul, a trafó, és a verműtengely-jeladó most valószínűleg nem rosszak, mert azokból volt másodpéldányom, kicseréltem őket (és valószínűtlen, hogy mindkettő rossz), de semmi változás. 

Szikra persze nincs. Benzin van a tankban, az üzemanyegrelé kattan, a benzinpumpa zuttyan. Ez megint csak valami gyújtásprobléma lesz. Gyújtáselosztó új, tiszta, gyertyák jók, gyújtáskábelek újak (hiszen ez a játszma egyszer régebben már lement, akkor cserélve lettek), mi egyéb marad? Tegyük fel, hogy a fenti alkatrészek tényleg jók - de ez valószínű is, bár tudom, az ördög sosem alszik, de most így szeretném szűkíteni a kört.

Ami most eszembe jut, mint okozó: 

- motorvezérlő kompjuter, (asszem ECU a beceneve)

- gyújtáskapcsoló

- valami vezetékhiba.

Vagy valami egyéb más?

A gyújtáskapcsoló okozhat ilyen hibát? Hogy látszólag rendben égnek a kontrollámpák, tekerteti az önindítót, és valahogy mégsem indítja a szikrát? 

A kérdésem: hogyan, milyen eljárásokkal, mérésekkel lehetne megnézni, kimérni, hogy mi a hiba? Olyasmikre gondolok, hogy pl. az impulzus.jeladó csatlakozójának 1 lába, és az ECU csatlakozó x lába között ekkora ellenállásnak kell lennie. Vagy, a gyújtás ráadásakor az x alkatrészen ennyi feszültséget kell mérni (ha jó). Mert gondolom, létezik ilyenkor egy optimális, és szisztematikus vizsgálati módszer, amivel sorba menve, ki lehet szűrni a hibás alkatrészt. Sajnos arra nincs pénzem, hogy találomra vegyek alkatrészeket, hátha az a rossz...

Ja, és hibakódot nem ír ki.

Mit szóltok?

Hát ha szikra nincs akkor a gyújtás hiba. Lehet a hall jeladó a gyújtásnak.A trafó is lehet rossz . Én ezekre tippelnék . De akár a főtengely jeladó is lehet .

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Barret írta:

Hát ha szikra nincs akkor a gyújtás hiba. Lehet a hall jeladó a gyújtásnak.A trafó is lehet rossz . Én ezekre tippelnék . De akár a főtengely jeladó is lehet .

Igen, de ezeket írta hogy cserélve, tesztelve. Ezen agyalok én is, mi pö.s lehet...:confused:

Link to comment
Megosztás:

41 perce, tuskes írta:

Igen, de ezeket írta hogy cserélve, tesztelve. Ezen agyalok én is, mi pö.s lehet...:confused:

Jah tényleg a szöveg végére ki is ment a fejemből .De a főtengely jeladó még lehet rossz. Hát akkor marad a méregetés a jeladók között, nincs e megtörve, szakadva . Na meg ha van egy kipróbálható másik ecu se hátrány bár szerintem az megy ki legutoljára meg szerintem az nem időszakos lenne.

 

 

 

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

1 perc, Barret írta:

A trafóra nem tért ki , meg a fő tengely jeladóra meg a gyújtás elosztó fedele vagy komplett  cserélését se konkretizálta tehát azé tettem fel ezeket mint lehetséges hiba forrás. 

 

De, írtam, hogy ezeket cseréltem. Idézem magam: "Az ilyenkor kézenfekvő hibák, a gyújtásmodul, a trafó, és a vezérműtengely-jeladó most valószínűleg nem rosszak, mert azokból volt másodpéldányom, kicseréltem őket..." Továbbá: "Gyújtáselosztó új, tiszta, gyertyák jók, gyújtáskábelek újak..."

Érdemes figyelmesebben olvasni. Hiszen mire megyünk akkor, ha az expliciten, konkrétan leírt dolgokat sem veszik figyelembe az emberek?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, az igazi kilroy írta:

De, írtam, hogy ezeket cseréltem. Idézem magam: "Az ilyenkor kézenfekvő hibák, a gyújtásmodul, a trafó, és a vezérműtengely-jeladó most valószínűleg nem rosszak, mert azokból volt másodpéldányom, kicseréltem őket..." Továbbá: "Gyújtáselosztó új, tiszta, gyertyák jók, gyújtáskábelek újak..."

Érdemes figyelmesebben olvasni. Hiszen mire megyünk akkor, ha az expliciten, konkrétan leírt dolgokat sem veszik figyelembe az emberek?

Jó jó, de azért ne durvuljunk, tudjuk be annak, hogy Péntek este van. Pacsi!

Úgy egyébként. Üzemanyag ellátással kapcsolatban volt gondod korábban? Vagy arra utaló jel? Tudom, nem elektromos, csak továbbgondolbva a történetet...

Még azért annyit megpróbálnék, ha van a környezetedben olyan ember akoóinek ilyen motorkódú autója van, egyenként cserélgetném a már említett, vagy a gyanus dolgokat. Így viszonylag hatékonyan lehetne kiszűrni a hiba okát.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

2 órája, az igazi kilroy írta:

De, írtam, hogy ezeket cseréltem. Idézem magam: "Az ilyenkor kézenfekvő hibák, a gyújtásmodul, a trafó, és a vezérműtengely-jeladó most valószínűleg nem rosszak, mert azokból volt másodpéldányom, kicseréltem őket..." Továbbá: "Gyújtáselosztó új, tiszta, gyertyák jók, gyújtáskábelek újak..."

Érdemes figyelmesebben olvasni. Hiszen mire megyünk akkor, ha az expliciten, konkrétan leírt dolgokat sem veszik figyelembe az emberek?

Le írtam hogy a végére mire elolvastam  kiment a fejemből és javítottam kb 30mp ig volt kint a tévesen megfogalmazott válasz szóval kár ezen lovagolni .

Link to comment
Megosztás:

13 órája, az igazi kilroy írta:

Tiszteletem!

Van egy kis problémám. Ja, Astra f, 1.4, C14NZ motor. A tünetek: megy az autó, majd egy leállítás után 10 perc múlva nem indul, csak teker. További 5 perc múlva elindul, pár napig no problémó. Második esemény ez után 1 héttel: tankoláskor leállítás, utána nem indul, teker. Arébb tolás kis imádkozás, 5 perc múlva indul, zavartalan utazás. Harmadik esemény, pár nap múlva. Reggel munkahelyre be, délután nem indul, teker. Itt már nem volt semmi pardon 2 órán belül sem indult be, másnap sem. Végkép megadta magát valami.

No most persze kérdés az, hogy mi lehet az a valami. Egyszer régebben már játszotta ezt a játékot, akkor a végén nagy nehezen kiderült, hogy a vezérműtengely jeladója (az abba belemenő vezetéknek) csatlakozójának a vezetéke (3 eres) volt megtörve, elszakadva. Sajnos most ugyanezen a vezetéken nem látszik semmi probléma. Az ilyenkor kézenfekvő hibák, a gyújtásmodul, a trafó, és a vezérműtengely-jeladó most valószínűleg nem rosszak, mert azokból volt másodpéldányom, kicseréltem őket (és valószínűtlen, hogy mindkettő rossz), de semmi változás. 

Szikra persze nincs. Benzin van a tankban, az üzemanyegrelé kattan, a benzinpumpa zuttyan. Ez megint csak valami gyújtásprobléma lesz. Gyújtáselosztó új, tiszta, gyertyák jók, gyújtáskábelek újak (hiszen ez a játszma egyszer régebben már lement, akkor cserélve lettek), mi egyéb marad? Tegyük fel, hogy a fenti alkatrészek tényleg jók - de ez valószínű is, bár tudom, az ördög sosem alszik, de most így szeretném szűkíteni a kört.

Ami most eszembe jut, mint okozó: 

- motorvezérlő kompjuter, (asszem ECU a beceneve)

- gyújtáskapcsoló

- valami vezetékhiba.

Vagy valami egyéb más?

A gyújtáskapcsoló okozhat ilyen hibát? Hogy látszólag rendben égnek a kontrollámpák, tekerteti az önindítót, és valahogy mégsem indítja a szikrát? 

A kérdésem: hogyan, milyen eljárásokkal, mérésekkel lehetne megnézni, kimérni, hogy mi a hiba? Olyasmikre gondolok, hogy pl. az impulzus.jeladó csatlakozójának 1 lába, és az ECU csatlakozó x lába között ekkora ellenállásnak kell lennie. Vagy, a gyújtás ráadásakor az x alkatrészen ennyi feszültséget kell mérni (ha jó). Mert gondolom, létezik ilyenkor egy optimális, és szisztematikus vizsgálati módszer, amivel sorba menve, ki lehet szűrni a hibás alkatrészt. Sajnos arra nincs pénzem, hogy találomra vegyek alkatrészeket, hátha az a rossz...

Ja, és hibakódot nem ír ki.

Mit szóltok?

A gyujtáskapcsoló annyit csinál hogy gyujtásra tápot ad a motorvezérlőnek ( akkor gyulladnak ki a visszajelzők) és elindítja a pumpát olyan 3-4 másodpercre. Indítózáskor már csak az önindítónak ad tápot, a szikrát, a pumpát, már a motorvezérlő rendezi amikor meg kapja a Hall-jeladótól a forgásjelet. Ha leveszed a központi injektor fedelét és valaki indítózik látszik hogy az injektor porlasztja-e befelé az üzemanyagot vagy sem. Attól hogy a pumpának van hangja még nem biztos hogy tud elég nyomást produkálni ahhoz hogy be is porlasszon. Ha se szikra se benzin akkor lehet gyanakodni a hall jeladóra , illetve láttam már olyat hogy a motorvezérlő kábelkorbácsában szét volt csúszva a test és az Ecu egyik betáplálása a sok közül nem volt meg. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Bandymnc írta:

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget

Gond az, hogy egyik napról a másikra elment az index + a távolsági fényszóró állandó felkapcsolása

Azt hittem, hogy a bajusz kapcsoló adta meg magát, és vettem egy újat, természetesen semmi se változott, és a szerelőm mondta, hogy nézzem meg a biztosítékokat, így is lett, egyik ki volt égve, kicseréltem és az index helyrejött, de hiába kapcsolom fel a távolságit, nem csinál semmit, persze ha magam felé húzom a kart, akkor ég, csak ugye az a villogtatása

Van valakinek ötlete,hogy mit kéne megnéznem? A többi biztosíték is jó látszólag 

Meg kellene nézni rendesen az összes szóbajöhető biztosítékot, mert szerintem villogatáskor máshonnan jön a táp a kapcsolóhoz. Bár nem látom tisztán a rajzon. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Jó jó, de azért ne durvuljunk, tudjuk be annak, hogy Péntek este van. Pacsi!

Úgy egyébként. Üzemanyag ellátással kapcsolatban volt gondod korábban? Vagy arra utaló jel? Tudom, nem elektromos, csak továbbgondolbva a történetet...

Még azért annyit megpróbálnék, ha van a környezetedben olyan ember akoóinek ilyen motorkódú autója van, egyenként cserélgetném a már említett, vagy a gyanus dolgokat. Így viszonylag hatékonyan lehetne kiszűrni a hiba okát.

Nem volt gondom az üzemenyagellátó vonalon. Sajnos ez a cserélgetős dolog macerás, igen jó haver kéne hozzá... De mint mondtam, az ilyenkor valószínűen gyanús alkatrészeket (impulzus-jeladó, trafó, gyújtásmodul) már kicseréltem (volt belőle tartalék), és semmi. 

Ezért irányul a kérdésem most arra, hogy milyen konkrét praktikákkal, mérésekkel lehet kiszűrni, hogy mi lehet - a fent említett alkatrészek után, azokat már kizárva - a mostani hiba.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, zotya975 írta:

A gyujtáskapcsoló annyit csinál hogy gyujtásra tápot ad a motorvezérlőnek ( akkor gyulladnak ki a visszajelzők) és elindítja a pumpát olyan 3-4 másodpercre. Indítózáskor már csak az önindítónak ad tápot, a szikrát, a pumpát, már a motorvezérlő rendezi amikor meg kapja a Hall-jeladótól a forgásjelet. Ha leveszed a központi injektor fedelét és valaki indítózik látszik hogy az injektor porlasztja-e befelé az üzemanyagot vagy sem. Attól hogy a pumpának van hangja még nem biztos hogy tud elég nyomást produkálni ahhoz hogy be is porlasszon. Ha se szikra se benzin akkor lehet gyanakodni a hall jeladóra , illetve láttam már olyat hogy a motorvezérlő kábelkorbácsában szét volt csúszva a test és az Ecu egyik betáplálása a sok közül nem volt meg. 

Tehát akkor, ha jól értem (ez nem biztos), ha a gyújtáskapcsolótól eljut a delej az önindítóig, vagyis pörgeti azt, akkor a gyújtáskapcsoló már megtette amit tőle megkövetel a haza, és neki más dolga nem volt? Vagyis ha pörget, de mégsem indul, akkor már nem lehet a gyújtáskapcsolóban a hiba?

Számomra sajnos még egy kicsit zizis a kép. Tegnap olvastam az index egyik autóós fórumában egy régi kérdést. Ezt: "Sziasztok!Opel astra 1.6f 8 szelepes autómal van inditási problémám.Mindegy hideg vagy meleg a motor egyszer csak nem indul,de betolásra egyből beröfen szinte alig mozdul meg a motor.Aztán ha olyan kedve van semmi problémája nincs akár hetekig.volt cserélve benzinszivatyú,fötengelyadó,gyertya,benzinszűrő,trafó,kábelek szinte mindegyik áttnézve relék csatlakozók.Az öninditó ugy tekeri majd kiesik a motor és mégse indul.Olajat-vizet nem keveri nem is eszi minden rendben szépen jár a motor ha beindul nem rángat nem fullad le fogyasztássa is rendben."

 Én azzal a különbséggel vagyok ezzel pont így, hogy a betolást még nem próbáltam, mert egyedül voltam, vízszintes terepen. De hogyan lehet ilyen jelenség?  Hogy pörgetésre nem indul, betolásra meg egyből? Ha betolásra elindult neki, akkor ott már múködött minden a gyújtás-vonalon, vagyis nem a trafóval, gyújtásmodullal, impulzus jeledóval volt a baj.  De akkor mivel?

Félreértés ne essék, ez most csak kutakodás, azért, hogy jobban értsem a helyzetet. Minden információnak örülök.

----------------------------------------------------------

Sajnos lekorlátoz az "5 hozzászólás 24 óra alatt" szabály, ezért már nem tudok külön válaszolni Nyemi-nek. Itt teszem meg:

Nyemi írta: "Szia. Testelési hibára gyanakodnék. A vezérmű tengely kerék mellet levő 4 vezetékkel  kezdenék. Nincs e a szigetelés alatt a saru nyakánál  eltörve ."

Megnézem, csak... ez pontosan hol is van? Ha az autó eleje felől nézzük a motort, akkor a baloldalon? Ott mihez kapcsolódnak ezek a vezetékek?

Módosítva : az igazi kilroy
Link to comment
Megosztás:

1 óra, az igazi kilroy írta:

Tehát akkor, ha jól értem (ez nem biztos), ha a gyújtáskapcsolótól eljut a delej az önindítóig, vagyis pörgeti azt, akkor a gyújtáskapcsoló már megtette amit tőle megkövetel a haza, és neki más dolga nem volt? Vagyis ha pörget, de mégsem indul, akkor már nem lehet a gyújtáskapcsolóban a hiba?

Számomra sajnos még egy kicsit zizis a kép. Tegnap olvastam az index egyik autóós fórumában egy régi kérdést. Ezt: "Sziasztok!Opel astra 1.6f 8 szelepes autómal van inditási problémám.Mindegy hideg vagy meleg a motor egyszer csak nem indul,de betolásra egyből beröfen szinte alig mozdul meg a motor.Aztán ha olyan kedve van semmi problémája nincs akár hetekig.volt cserélve benzinszivatyú,fötengelyadó,gyertya,benzinszűrő,trafó,kábelek szinte mindegyik áttnézve relék csatlakozók.Az öninditó ugy tekeri majd kiesik a motor és mégse indul.Olajat-vizet nem keveri nem is eszi minden rendben szépen jár a motor ha beindul nem rángat nem fullad le fogyasztássa is rendben."

 Én azzal a különbséggel vagyok ezzel pont így, hogy a betolást még nem próbáltam, mert egyedül voltam, vízszintes terepen. De hogyan lehet ilyen jelenség?  Hogy pörgetésre nem indul, betolásra meg egyből? Ha betolásra elindult neki, akkor ott már múködött minden a gyújtás-vonalon, vagyis nem a trafóval, gyújtásmodullal, impulzus jeledóval volt a baj.  De akkor mivel?

Félreértés ne essék, ez most csak kutakodás, azért, hogy jobban értsem a helyzetet. Minden információnak örülök.

----------------------------------------------------------

Sajnos lekorlátoz az "5 hozzászólás 24 óra alatt" szabály, ezért már nem tudok külön válaszolni Nyemi-nek. Itt teszem meg:

Nyemi írta: "Szia. Testelési hibára gyanakodnék. A vezérmű tengely kerék mellet levő 4 vezetékkel  kezdenék. Nincs e a szigetelés alatt a saru nyakánál  eltörve ."

Megnézem, csak... ez pontosan hol is van? Ha az autó eleje felől nézzük a motort, akkor a baloldalon? Ott mihez kapcsolódnak ezek a vezetékek?

Így van, a gyujtáskapcsoló először gyujtást ad ( tápot a motorvezérlőnek) majd az önindítót forgatja,  itt már mint sima kapcsoló működik, ez a szál közvetlenül megy az önindítóhoz máshoz nem. Innentől kezdve a motorvezérlő a Hall-jeladótól tudja hogy forog a motor ezért működtetnie kell a pumpát és adnia a gyújtószikrát. Ugye éppen ezért lehet betolni az autót, ekkkor nem is indítózol, mégis elindul mert a motort forgatják a kerekek a motorvezérlő is kapja a forgásjelet. 

Hogy mitől van az a jelenség hogy az autó csak tolásra indul nem tudom, talán kontakthiba okozza a sikertelen indulást, és ez mozgatásra megszűnik. Nekem egy évig a benzinpumpa csatlakozója volt kontakthibás, nagyon nehezen indult az autó ( de ha elindult soha nem állt le) amikor a gyerekek már mocorogtak a hátsó ülésen hogy " mikor megyünk máááár," akkor elindult. Az AC-pumpa tápja a hátsó ülés alatt megy ki a tankhoz az ülőlap a kábelen fekszik. Ennyi  mozgatás elég volt neki, hogy a hibás csatlakozóban újra létrejöjjön a kapcsolat és elinduljon a pumpa. Mivel viszonylag nagy áramfelvétele van a pumpának ilyenkor az összeért kábelrészek " megragadnak" így ha már járt a pumpa nem szűnt meg a kapcsolat. A végén egyáltalán nem indult, ekkor találtam meg kábel ráncigálással a hibás csatlakozót. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, az igazi kilroy írta:

Sajnos lekorlátoz az "5 hozzászólás 24 óra alatt" szabály, ezért már nem tudok külön válaszolni Nyemi-nek. Itt teszem meg:

Nyemi írta: "Szia. Testelési hibára gyanakodnék. A vezérmű tengely kerék mellet levő 4 vezetékkel  kezdenék. Nincs e a szigetelés alatt a saru nyakánál  eltörve ."

Megnézem, csak... ez pontosan hol is van? Ha az autó eleje felől nézzük a motort, akkor a baloldalon? Ott mihez kapcsolódnak ezek a vezetékek?

A  hengerfejen a 2-es pont (lásd kép).c14.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Még ha van valami tippetek, ne hallgassátok el. Főleg olyasmire gondolok, amellyel valamely méréssel lehetne ilyenkor leszűkíteni a hibát. Csak egy példa erre, bár jelen esetben nem az az alkatrész a hibás: mint kémeim jelentették a vezérműtengely jeladóján (az az a kütyű, ami az elosztó, és a hengerfej között van az Astra f-ben) lehet egy olyan mérést eszközölni, hogyaszondja, a 3 pólus közül kettő ellenállását kimérve, annak kb. 700-850 ohmnak kell lennie. Ha nagyon más ez az érték, akkor ott valami bibi van, bár azt nem tudom, hogy ha ez az érték viszont stimmel, akkor biztosan jó-e a masina - gondolom, ettől még nem, lehet más hibája is. Szóval valami ilyensmi trükkökre gondolnék, mert ugye bár ránézésre is lehet néha, és néhol kutakodni (kiszereled, és ránézel), de az a módszer azért nem túl hatékony.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, az igazi kilroy írta:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Még ha van valami tippetek, ne hallgassátok el. Főleg olyasmire gondolok, amellyel valamely méréssel lehetne ilyenkor leszűkíteni a hibát. Csak egy példa erre, bár jelen esetben nem az az alkatrész a hibás: mint kémeim jelentették a vezérműtengely jeladóján (az az a kütyű, ami az elosztó, és a hengerfej között van az Astra f-ben) lehet egy olyan mérést eszközölni, hogyaszondja, a 3 pólus közül kettő ellenállását kimérve, annak kb. 700-850 ohmnak kell lennie. Ha nagyon más ez az érték, akkor ott valami bibi van, bár azt nem tudom, hogy ha ez az érték viszont stimmel, akkor biztosan jó-e a masina - gondolom, ettől még nem, lehet más hibája is. Szóval valami ilyensmi trükkökre gondolnék, mert ugye bár ránézésre is lehet néha, és néhol kutakodni (kiszereled, és ránézel), de az a módszer azért nem túl hatékony.

Ha van gyujtószikra + befecskendezés akkor ez a jeladó jó, ha egyik sincs akkor lehet rá gyanakodni, ha vagy az egyik vagy a másik nincs akkor meg ugye a hiányzót kell kutatni. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, az igazi kilroy írta:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Még ha van valami tippetek, ne hallgassátok el. Főleg olyasmire gondolok, amellyel valamely méréssel lehetne ilyenkor leszűkíteni a hibát. Csak egy példa erre, bár jelen esetben nem az az alkatrész a hibás: mint kémeim jelentették a vezérműtengely jeladóján (az az a kütyű, ami az elosztó, és a hengerfej között van az Astra f-ben) lehet egy olyan mérést eszközölni, hogyaszondja, a 3 pólus közül kettő ellenállását kimérve, annak kb. 700-850 ohmnak kell lennie. Ha nagyon más ez az érték, akkor ott valami bibi van, bár azt nem tudom, hogy ha ez az érték viszont stimmel, akkor biztosan jó-e a masina - gondolom, ettől még nem, lehet más hibája is. Szóval valami ilyensmi trükkökre gondolnék, mert ugye bár ránézésre is lehet néha, és néhol kutakodni (kiszereled, és ránézel), de az a módszer azért nem túl hatékony.

Gyújtó tekercs: Primer ellenállás 0,3-0,6 Ohm. Szekunder ellenállás 5000 Ohm 
Forgattyús szög jeladó (nem tom pontosan melyik akar lenni de így írja progi nekem ),csati lehúzva 2 szélső lábon mérve feszültséget (gyújtáson ) 11-14V 
 Ugyan ennél lehet jelet nézi de akkor rá kellene egy led lámpát kötni ennek a 3 vezetékes részének a középső (kék/fekete) és a szélső (Barna ) szálakat úgy rárakni hogy közben a csati legyen bedugva és ha indítózás közben villog a led akkor jel van. (befecskendezőt (injektort) ilyenkor le kell húzni a csatiját ).
Remélem nagyjából érthetően írtam le .

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

11 órája, az igazi kilroy írta:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Még ha van valami tippetek, ne hallgassátok el. Főleg olyasmire gondolok, amellyel valamely méréssel lehetne ilyenkor leszűkíteni a hibát. Csak egy példa erre, bár jelen esetben nem az az alkatrész a hibás: mint kémeim jelentették a vezérműtengely jeladóján (az az a kütyű, ami az elosztó, és a hengerfej között van az Astra f-ben) lehet egy olyan mérést eszközölni, hogyaszondja, a 3 pólus közül kettő ellenállását kimérve, annak kb. 700-850 ohmnak kell lennie. Ha nagyon más ez az érték, akkor ott valami bibi van, bár azt nem tudom, hogy ha ez az érték viszont stimmel, akkor biztosan jó-e a masina - gondolom, ettől még nem, lehet más hibája is. Szóval valami ilyensmi trükkökre gondolnék, mert ugye bár ránézésre is lehet néha, és néhol kutakodni (kiszereled, és ránézel), de az a módszer azért nem túl hatékony.

Íme egy  hasznos link:Hall jeladó ellenőrzése.

meg egy korábbi hozzászólásom, segítségnek.

A Hall jeladóról .

A lehúzott  csatlakozón meg ezek mérhetők.  "+"(pozitív) és---blokk test között:12Volt. "-"(negatív) és--- blokk test között: rövidzárlat (a sípoló jelezzen) "0"(kimeneten)és---blokk test között:5Voltot.

A középső "0" kivezetés testhez való érintgetésével gyújtáson. imitálható a motor vagy elosztó forgása. Avagy az elosztóról lehúzott gyújtótranszformátorra  menő gyertyakábelen képzet szikraközön nagyfeszültségű kisülést kell tapasztalni. Ha jók a további áramkörök.

Ezek a mérésekhez és ellenőrzésekhez alapvető elektronikai és méréstani ismeretek szükségesek. Kérem ezt vedd  figyelembe.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Opel Astra F ferdehátú 1993-as. Menetközben autópályán kb. 110-el mentem, mikor felvillant kétszer a töltésjelzőm(mintha nem lenne töltésem) majd leállt a motor, elszállt a gyújtás. Ha elfordítom a kulcsot nincs gyújtás egyáltalán, teljesen sötét minden. Akkumulátor jó, Generátor jó, ekszíj jó, áram van, riasztó ablakemelő megy rendesen, csak éppen gyújtás nincs. Végignéztem az összes biztosítékot, mind jó. Mi lehet a gond?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tarascus írta:

Sziasztok!

Opel Astra F ferdehátú 1993-as. Menetközben autópályán kb. 110-el mentem, mikor felvillant kétszer a töltésjelzőm(mintha nem lenne töltésem) majd leállt a motor, elszállt a gyújtás. Ha elfordítom a kulcsot nincs gyújtás egyáltalán, teljesen sötét minden. Akkumulátor jó, Generátor jó, ekszíj jó, áram van, riasztó ablakemelő megy rendesen, csak éppen gyújtás nincs. Végignéztem az összes biztosítékot, mind jó. Mi lehet a gond?

Üdv.

Nem írtál motorkódot, de általában a hengerfej jobb oldala mögött van egy nagy csati fekete-piros vezetékkel, ez a motorvezérlő tápellátását biztosítja, nézd meg hogy itt nincs-e gond. Mozgasd meg, húzd szét-dugd vissza. Kábé a sárga nyílnál keresd az olajbetöltö mögött.

3119719-20190420-lvW8aE.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Nem írtál motorkódot, de általában a hengerfej jobb oldala mögött van egy nagy csati fekete-piros vezetékkel, ez a motorvezérlő tápellátását biztosítja, nézd meg hogy itt nincs-e gond. Mozgasd meg, húzd szét-dugd vissza. Kábé a sárga nyílnál keresd az olajbetöltö mögött.

3119719-20190420-lvW8aE.jpg

 

Kedves zotya975, köszönöm a válaszod.

Igen, megtaláltam, széthúztam, meg is fújtam WD40-el, vissza, sajnos nem segített.

Motorkód: C14SE19113172

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tarascus írta:

Sziasztok!

Opel Astra F ferdehátú 1993-as. Menetközben autópályán kb. 110-el mentem, mikor felvillant kétszer a töltésjelzőm(mintha nem lenne töltésem) majd leállt a motor, elszállt a gyújtás. Ha elfordítom a kulcsot nincs gyújtás egyáltalán, teljesen sötét minden. Akkumulátor jó, Generátor jó, ekszíj jó, áram van, riasztó ablakemelő megy rendesen, csak éppen gyújtás nincs. Végignéztem az összes biztosítékot, mind jó. Mi lehet a gond?

Üdv.

Ha forgatod a kulcsot indítózik ? Illetve gyujtáson rajta marad ? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Barret írta:

Ha forgatod a kulcsot indítózik ? Illetve gyujtáson rajta marad ? 

Nem, az ég világon semmit sem csinál. Ha elforgatom a kulcsot a műszerfal sötét marad teljesen(mintha nem lenne áram, de a motortérben van, aksi, stb.) és nem is indítózik. Meg sem próbál 'behúzni', teljes a csönd. Valami letilthatott? Vezeték szakadás?

Link to comment
Megosztás:

Just now, tarascus írta:

Nem, az ég világon semmit sem csinál. Ha elforgatom a kulcsot a műszerfal sötét marad teljesen(mintha nem lenne áram, de a motortérben van, aksi, stb.) és nem is indítózik. Meg sem próbál 'behúzni', teljes a csönd. Valami letilthatott? Vezeték szakadás?

A gyújtás kapcsoló szokott még meg hibásodni a hátsó kis sarus rész amit le tudsz húzni , sztem az adta meg magát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.