Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Van egy apró különbség. A Carello-Valeo példányokkal lehet látni, a többi meg ócó....

Végre egy részletes leírás, mert sose tudtam mi a különbség a kettő között, az árán kívűl..... De most már így egyértelmű hogy melyiket miért érdemes használni! <_<

Link to comment
Megosztás:

A jobbos csoport van kicserélve a képeden, vagy csak a számlap. A vectra/calibra turbo az 8000/280as piros mutatókkal.

jaaaa, így már értem! Köszi az infót!

Amúgy maga a km-óra (ha pl 280-as) az ugyanúgy jó bármelyik astrába? Vagy annak megint bibi van az útjeladóval? (dízelnél gondolom mindegy, annak úgysem kell az útjeladó (max a TID sebesség kijelzéséhez)...

Link to comment
Megosztás:

jaaaa, így már értem! Köszi az infót!

Amúgy maga a km-óra (ha pl 280-as) az ugyanúgy jó bármelyik astrába? Vagy annak megint bibi van az útjeladóval? (dízelnél gondolom mindegy, annak úgysem kell az útjeladó (max a TID sebesség kijelzéséhez)...

Csak így áttéve nem mér jól.

Link to comment
Megosztás:

Van egy apró különbség. A Carello-Valeo (a Bosch kimaradt, az is gyjó) példányokkal lehet látni, a többi meg ócó. Fél éves a fényszóró amiről beszélek, zsír új állapotú, semmi gond a foncsorozással, csak egy rakás sz.r a fényszórása. A rendes lámpáknak van egy vetítési képe, falra világítva egy elég jól látható megtört vonalat vetít föl, ezeknek az ócóknak egy homályos paca a "képe". A rendes lámpáknak szellőztetése van, alsó-felső szellőztetőkkel,amik átvezetik rajta a levegőt, hogy ne párásodjon...

Nekem már van jobbos Bosch azóta, mióta beszéltünk róla, úgyhogy nekem már nem kell keresned bontóban <_<

Link to comment
Megosztás:

Van egy apró különbség. A Carello-Valeo (a Bosch kimaradt, az is gyjó) példányokkal lehet látni, a többi meg ócó. Fél éves a fényszóró amiről beszélek, zsír új állapotú, semmi gond a foncsorozással, csak egy rakás sz.r a fényszórása. A rendes lámpáknak van egy vetítési képe, falra világítva egy elég jól látható megtört vonalat vetít föl, ezeknek az ócóknak egy homályos paca a "képe". A rendes lámpáknak szellőztetése van, alsó-felső szellőztetőkkel,amik átvezetik rajta a levegőt, hogy ne párásodjon. Ezeknél már örömteli dolog, ha az izzó stabilan megáll a foglalatban, nem hogy még szellőztetőket tegyenek rá. :angry: A foglalatról jut eszembe... a Valeonak egy külön műanyag betétes foglalata van, amiben az izzó 3 kinyúló lába stabilan benne van, és utána egy 2 ponton rögzülő, másik oldalt zsanéros fém fület hajtasz rá. A Depoban semmi különálló foglalat rész nincs, magából a fonycsor tölcséres végéből van kivágva 3 helyen akkora darab, hogy az izzó lábai beleférjenek, aztán egy egyik oldalt beakasztós, egy füllel rögzülős kis szutyok tartja az egészet. Ha lesz időm lefényképezem, hogy is kell ezt elképzelni. Senki nem mondta hogy megérte megvenni, de ha törik, és nincs pénz másikra, akkor evvan.

Egymás mellett tartva egy Valeot, és egy Depot, elég komoly különbséget lehet észrevenni. Kb olyan, mint amikor egy márkás ketyere mellé leteszel egy kínai piacos koppintást. Pofára olyasmi, de ha megfogod, és körbenézed, ordít róla hogy köze nincs hozzá <_<

Most én is Depoval járok, mert eltörtem a jobbos Valeomat (a másikat meg ma délután adtam el) Megalightal használható, látni vele, de a Valeo egy klasszissal szebben világított, ugyan azokkal az izzókkal.

Kösz a részletes tájékoztatót. Most már tudom, hogy ha lámpacserére adom a fejem, akkor miből válogassak! :P :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi remélem kiderül a bibi , Üdv

Háát nem volt hiba kód ,csak arra jöttünk rá hogy a computerböl nem jön ki jel (5V), ugy gondoltam akkó computer hibás ,jött a csere alkatrész , ugyanúgy nem működőt , aztán megint átnézni miondent és kiderült hogy valamilyen relé a biztósiték táblánál okozta az egészet mert ahogy kihúztuk őket és vissza dugtuk már működőt és azóta is működik. Köszi a segítségeteket.Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hol találtál? :angry: Minden bontót, bontást, ahol voltam, megkérdeztem, és csak Carelloja, meg Valeoja volt mindnek (jó drágán...) <_<

Én itt vettem balos motoros Boscht 8000-ért októberben.

Opel bontó

Cím: 9 Budapest Soroksári út 110-112.

Telefon: +36-1-218-0820

Telefon: +36-70-335-8161

Fax:

Nyitvatartás: H-Cs: 9-17, P: 9-16

Link to comment
Megosztás:

Drágán vetted..

Énnekem itt porosodik egy balos, igaz motor nélkül occón, és nem kell senkinek.

Mindjárt rakom az eladó topicba.

Én itt vettem balos motoros Boscht 8000-ért októberben.

Opel bontó

Cím: 9 Budapest Soroksári út 110-112.

Telefon: +36-1-218-0820

Telefon: +36-70-335-8161

Fax:

Nyitvatartás: H-Cs: 9-17, P: 9-16

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én voltam hasonló helyzetben kb 1,5 éve. Hazajöttem miután a sógort furikáztam egésznap. Addig tökéletesen ment, este mikor mentem volna dolgozni nem indult be, csak nagy nyüstölés árán. Elvittem szerelőhöz megnézettem, kicserélték a holtpontjeladót, ment egy darabig, semmi baja nem volt. Aztán pár nap után megint kezte előlről. A végén kiderült, miután bevittem az Opel szervízbe, hogy computert kell cserélni. Szerencsére találtam egyet bontóba inmobilizerrel együtt 25000-ért és azt tették bele. X18XE motorkódú volt az is, de Vectrából szedték ki. 32000 körül volt a vége. Szerelés, hibakód kiolvasás, törlés és maga az alkatrész. Azt mondták, egy vadiúj computer kb 300000 lenne... Remélem a Tiéddel nem lesz ilyen macera... Sok sikert :P Egyébként jó az az inmobilizer, mert csak azzal a kulccsal lehet beindítani az autót, ami hozzávaló. ugyanolyan sima kulcs chip nélkül nem indítaná be. Különben meg hiába esik le kulcs, attól nem lesz baja a chipnek. Be van az oda betonozva. <_<

Három szerelőnél is volt az autó, egyik sem tudta mi a baja. A harmadikhoz vittem egy bontóban vásárolt (a bontós szerint 100% hogy jó) motorvezérlőt, immót, és hozzá tartozó chipet. Összerakta, és ugyan azt csinálja az autó mint idáig. Villog a lámpa és nem indul :P:(:P A gép mindkét vezérlőnél azt írja ki hogy az "immó jeladó és jelfogó" nem kommunikál.

Valaki megtenné nekem azt, hogy kipróbálja, mi történik neki olyankor ha a kulcsból kiveszi a chipet, és anélkül próbálja meg elindítani?

Köszönöm.

Lassan egy ideggyógyászra lesz szükségem, nem szerelőre... :angry:

Link to comment
Megosztás:

Három szerelőnél is volt az autó, egyik sem tudta mi a baja. A harmadikhoz vittem egy bontóban vásárolt (a bontós szerint 100% hogy jó) motorvezérlőt, immót, és hozzá tartozó chipet. Összerakta, és ugyan azt csinálja az autó mint idáig. Villog a lámpa és nem indul :angry::(:P A gép mindkét vezérlőnél azt írja ki hogy az "immó jeladó és jelfogó" nem kommunikál.

Valaki megtenné nekem azt, hogy kipróbálja, mi történik neki olyankor ha a kulcsból kiveszi a chipet, és anélkül próbálja meg elindítani?

Köszönöm.

Lassan egy ideggyógyászra lesz szükségem, nem szerelőre... <_<

Van egy kábel, ami átviszi a jelet a motorvezérlőhöz...Az nem lehet megszakadva? Elvileg a kesztyűtartó alatt kúszik át emlékeim szerint, és rá van dugva a motorvezérlő kábelkötegére. Ott vesz jelet a vezérlő, és az alapján tilt, vagy nem. Akkor tilt, ha az immó nem azt a kódot, vagy semmit nem küld. Lehet kábel sérülés, csatlakozó kontakt, vagy szétcsúszott vezeték. Multiméterrel ellenőrizhető.

Link to comment
Megosztás:

Három szerelőnél is volt az autó, egyik sem tudta mi a baja. A harmadikhoz vittem egy bontóban vásárolt (a bontós szerint 100% hogy jó) motorvezérlőt, immót, és hozzá tartozó chipet. Összerakta, és ugyan azt csinálja az autó mint idáig. Villog a lámpa és nem indul :P:(:P A gép mindkét vezérlőnél azt írja ki hogy az "immó jeladó és jelfogó" nem kommunikál.

Valaki megtenné nekem azt, hogy kipróbálja, mi történik neki olyankor ha a kulcsból kiveszi a chipet, és anélkül próbálja meg elindítani?

Köszönöm.

Lassan egy ideggyógyászra lesz szükségem, nem szerelőre... :angry:

Olyat csinál, hogy az önindító teker, de a motor nem indul be. Anyuék a chip nélküli sima kulcsal próbálták beíndítani a corsát a parkolóban, 10 ember odajött segíteni, a tizediknek jutott eszébe, hogy nincs esetleg mégegy kulcs? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha teker-teker, de nem indul, akkor AC relé (vagy pumpa) is lehet. Szerintem ha immo baja van, akkor nem is teker semennyit sem.

Igaz nem opel, 100-as audi-ban nagybátyámé gyári immós, csak bicskakulcsos lett és nem fért be az immo a bicskába, ezért a kulcsot levágta és a maradéka ott lóg a kulcstartón.

Indítás előtt ezt oda kell tartani a kulcslyuk mellé átvált zöldre egy kis visszajelző led és utána lehet indítani.

Nah én ezt nem tudtam, indítanám, már harmadjára tekertetem 6-8sec-et, mire kijött és mondja h addig nem indul míg az pisos!

De ha átvált zöldre, utána indítás, majd leállításig, akár el is dobhatom a régi kulcsot. Mert ha elindult utána nem érdekli hogy távol van a kulcs.

De a lényeg h teker!

Link to comment
Megosztás:

Drágán vetted..

Énnekem itt porosodik egy balos, igaz motor nélkül occón, és nem kell senkinek.

Mindjárt rakom az eladó topicba.

Köszi, de szerintem nem volt drága. Mindenképpen kellett a motor is, mert azon kívül, hogy többszörösen javított volt az enyémnek az üvege, még törött volt az egyik lába is és nem működött a motorja sem. 7000-ért noname motornélküli újat kaptam volna ami kevés lett volna a boldogságomhoz.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek Delco CDR500 rádióhoz szervizkönyve? (Nem kezelési!)

Írtam korábban a fórumban, hogy a cégemnél hozzám vágtak, (kvázi ingyen) egy Amtek T700-as UMPC-t. Tulajdonképpen ezért lódult meg a fantáziám, hogy mit lehetne kihozni belőle. Egyenlőre csak elméletben érdekel a dolog, mert az időm sajnos nagyon behatárolt! Az egyik kollégám csak egy tartót szerkeszt neki, olyan mint egy nagyra nőtt PNA. Ennél talán sokkal elegánsabb lenne a középkonzolra beépíteni! (Hú de megnőne az öreg verdám értéke! <_<) A navi program szépen fut rajta, egy bluetooth-os GPS-el próbáltam.

Szeretném kideríteni, hogy a TID meghajtására használt I2C (K-LINE) busz a rádióból egy az egyben van-e kihozva.

Láttam a neten pénzes programokat, amik rengetegféle rádiónak, köztük ennek is a kódját ki tudják ezen keresztül olvasni. Sőt az egész EEPROM tartalmat is írják-olvassák. Ebben a romban van tárolva minden. Például a hangerőnövelés is úgy történik, hogy a hangerő gombja impulzusokat ad, ami egy változó értékét növeli-csökkenti a romban. A sebességfüggő hangerő is ezen keresztül állít. Ha valaki 10xrre is elqurja a kódot, akkor ennek a romnak a teljes tartalma törlődik, ami után már csak a teljes tartalom újraírása után lehet életre kelteni. Láttam a neten ilyen BIN állományokat, amik erre valók. A hangprocesszor, az erősítő bemenetválasztása, a tuner, stb. is I2C-vel van vezérelve. Ha ez megjelenik a TID vezérlőportján, akkor az egész rádió minden funkcióját lehetne ezen keresztül vezérelni.

Ha sikerülne felderíteni a busz működését, akkor egy carpc-vel lehetne vezérelni a teljes rádiót, amit aztán el is lehetne valahova dugni, és a helyére a középkonzolra a PC tuchscreent tenni. A TID adatait is ez tudná megjeleníteni. A PC-n mehet a navi, az MP3 és a DivX lejátszás, valamint a bluetooth-os telefonkihangosító is. A neten közkézen forognak olyan keretprogramok, amik tudják ezeket a funkciókat. Persze a legtöbb pénzes. Van olyan például ami meg tudja jeleníteni az ECU (?) kódokat is.

Van valakinek ez irányú ismerete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy bajban, vagyok, mert nem tudom,h hova írhatnám a problémám.

A benzin mutatómmal van a gond. Amikor nincs gyújtáson, akkor mutatja viszonylag (!) jól a szintet... ha ráadom a gyújtást, leesik. Nem mutat semmit. Eddig a jeladóra gondoltam, mert hiába tankolom tele 25nél feljebb soha nem ment. Most viszont azt csinálja, ha gyújtáson van, és felkapcsolom a beltér világítást, elkezd felfelé rohanni a mutató... 50 ig. Lekapcsolom a világítást 0-ra esik. Valami összeéghetett? Remélem tudtok valami okosat, mert kezd idegelni, hogy mindig számolnom kell <_< most raktam bele 15 litert 300+ kilométert mentem vele :P és még bírja :angry:

üdv,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.