Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy ideje nem világít a bal hátsó helzetjelzőm.

Az izzó jó, a foglalatban nincs feszültség.

Biztosítékprobléma is lehetne, csak sehol nem találok egy biztosíték tábla kiosztást.

Tudtok ebben segíteni?

Köszi.

A biztitábla fedelének a belsején?

http://astraferi.freewb.hu/feltolt/galeria/m_20120319201415_bizti2.jpg

http://p.coldline.hu/2013/03/02/928432-20130302-2sKEoA.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

2002-es Astrám van. Hogy lehet kicserélni a csepp alakú oldalindexben az izzót? Feszegetni nem akartam, bár gondolom, ha lebontom a belső műanyag sárvédőívet akkor hozzáférek hátulról. Csak így lehet vagy másképp is megoldható?

Szerintem is lentről a dobbetét mögött lehet hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

2002-es Astrám van. Hogy lehet kicserélni a csepp alakú oldalindexben az izzót? Feszegetni nem akartam, bár gondolom, ha lebontom a belső műanyag sárvédőívet akkor hozzáférek hátulról. Csak így lehet vagy másképp is megoldható?

Szia,

Nekem is ilyen autóm van.

Szemben állsz az oldalindex-el, és ha jól rémlik az autó eleje felé eltolod, ekkor a hátsó részének ki kell pattannia.

Szóval meghúzod az egyik irányba és utána ki kell jöjjön. Szerintem egyszerűbb, mint kibontani a kerékdobot...

Itt egy-két kép róla, hogy néz ki:

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20220000-vilagitas-lampa/20220053-oldalso-indexlampa/146111-oldalso-indexlampa-opel

Remélem érthető volt, és tudtam segíteni. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

igen, simán kipattintod és kijön

ha eltöröd szólj, mert van két sárgám, nekem fehér van benne :D

Halood, még jó hogy szétszedtem. Egyébként a búrákat is cseréltem, de ami rajta a volt a jobb oldaliról hiányzott egy fül. A volt tulaja meg odaszilózta a kasznihoz, ahelyett hogy vett volna egyet ötszázért. :D Vagy fél órát kapargattam mire lejött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elment az utastér világításom, vele együtt a csomagtér világításom is. Kapcsolók jók, biztosíték jó, égők jók. Szakadás negatívon nincs. Pozitívon a biztosítéktól a foglalatig (mindkettőig) nem megy el a 12V. Pozitív szálon szakadást lehet mérni biztosítéktábla és belső világítás között, szakadást lehet mérni biztosítéktábla és csomagtartó világítást között és szakadást lehet mérni a két világítás foglalata között is. Összes ajtókapcsoló jó. Biztosítéktáblából direktbe kötve bármelyik foglalatot világít. De mindig csak az, amire kötöm. Ha egy körön lenne, és valamelyiket direktbe kötöm, a másiknak is világítania kéne. Valakinek van ötlete vqgy kapcsolási rajza?Köszönettel:Ádám

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elment az utastér világításom, vele együtt a csomagtér világításom is. Kapcsolók jók, biztosíték jó, égők jók. Szakadás negatívon nincs. Pozitívon a biztosítéktól a foglalatig (mindkettőig) nem megy el a 12V. Pozitív szálon szakadást lehet mérni biztosítéktábla és belső világítás között, szakadást lehet mérni biztosítéktábla és csomagtartó világítást között és szakadást lehet mérni a két világítás foglalata között is. Összes ajtókapcsoló jó. Biztosítéktáblából direktbe kötve bármelyik foglalatot világít. De mindig csak az, amire kötöm. Ha egy körön lenne, és valamelyiket direktbe kötöm, a másiknak is világítania kéne. Valakinek van ötlete vqgy kapcsolási rajza?Köszönettel:Ádám

Nem magyar, de ki lehet bogarászni. http://www.skandiasauna.de/opel/astra/Kicsit belekveredtem...szakadást mértél a pozitívnál, de ha adsz neki direkt tápot a biztitáblától akkor működik? Az utastér világítás a világítás kapcsoló kihúzására sem működik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy érdekes problémával találtam magam szembe. Le kellett vennem az aksi saruját valamiért, és amikor visszaraktam a központi kijelző (TID) elkezdett rendellenesen működni. Nem írja ki a dátumot és ha leveszem a gyújtást, akkor is világít folyamatosan. Találkozott már valaki hasonlóval, vagy esetleg van ötletetek, hogy ezt miért teszi?

Köszi!

Erre esetleg valakinek akár ötlet szintjén? :)

Link to comment
Megosztás:

Pár oldallal korábban pánikba estem, mert felmondta a szolgálatot a szivargyújtó és a ködzárófény. Köszönök mindent, amit írtatok, mindent meg is néztem, kicsit később meglett a hiba forrása: mindkettő mechanikai hiba volt. A szivargyújtóról lecsúszott a saru, a ködzárófény aljzata pedig beesett a helyénél...
Tanulságos. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pár oldallal korábban pánikba estem, mert felmondta a szolgálatot a szivargyújtó és a ködzárófény. Köszönök mindent, amit írtatok, mindent meg is néztem, kicsit később meglett a hiba forrása: mindkettő mechanikai hiba volt. A szivargyújtóról lecsúszott a saru, a ködzárófény aljzata pedig beesett a helyénél...

Tanulságos. :)

Hát az. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Erre esetleg valakinek akár ötlet szintjén? :)

Totál semmi, összefüggés nincs elméletileg, Húzd ki a középkijelzőt (gumilapka alatta 4 csavar egy kampós dróttal mögé lehet nyúlni) mozgasd meg a csatiját. Ha van rá lehetőséged, próbáld bele egy másik astrából , illetve ezt nézd meg hogyan viselkedik abban.

Link to comment
Megosztás:

Totál semmi, összefüggés nincs elméletileg, Húzd ki a középkijelzőt (gumilapka alatta 4 csavar egy kampós dróttal mögé lehet nyúlni) mozgasd meg a csatiját. Ha van rá lehetőséged, próbáld bele egy másik astrából , illetve ezt nézd meg hogyan viselkedik abban.

Abból a négy csavarból csak kettő tartja a kijelzőt és felül érdemes benyúlni, mert felül rugós fém pöcök tartja a helyén. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy vettem egy Zafirát, amiben gyári Philips Car 400- as rádiós magnó volt. Persze egyből kivettem, és lecseréltem modernebb fejegységre. Viszont az F Astrámból anno a gyári magnót elócsároltam, s most el akarom adni az autót, gondoltam át teszem a Zafiráét. Minden stimmel, ugyanaz a csatlakozó, kijelzőt is kezeli, viszont nem tudom behozni rajta az Istennek sem a kód kérést. Csak addig jutottam, hogy kiírja a SAFE szót. Tudnátok ebben segíteni, hogy mi lehet a baj. Amúgy a leírás után csináltam mindent, nyomom az AS gombot, de semmi :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy vettem egy Zafirát, amiben gyári Philips Car 400- as rádiós magnó volt. Persze egyből kivettem, és lecseréltem modernebb fejegységre. Viszont az F Astrámból anno a gyári magnót elócsároltam, s most el akarom adni az autót, gondoltam át teszem a Zafiráét. Minden stimmel, ugyanaz a csatlakozó, kijelzőt is kezeli, viszont nem tudom behozni rajta az Istennek sem a kód kérést. Csak addig jutottam, hogy kiírja a SAFE szót. Tudnátok ebben segíteni, hogy mi lehet a baj. Amúgy a leírás után csináltam mindent, nyomom az AS gombot, de semmi :(

berakás után várni kell, h vellany alatt legyen, és gyujtáson kell

minden drot jo vanaz astrában, nincs mokolva? szokták cserélgetni a táp szálakat

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

A két első ajtóba szeretnék egy-két extra dolgot bekötni, ehhez turkáltam anya-apa csatolókat kiszedtem belőle a tüskéket, az ajtó felöli rész már rég megvan...

Ma a karoszéria felöli csatolóba betettem nyolc drótót (anya papuccsal a végén), kínok közepette át is húztam a gumi-harmonikán, viszont mikor be akartam húzni a soffőr-lábtérhez a szálakat, beleütköztem egy gumi dugó/sapka/korongba (közepén egy jó szoros átvezető-likkal) ami a karoszériában van (légtér-szigetelésnek??).

No azon hogy lehet tisztességesen átfűzni 8 derótot?

Kivűlről alig lehet hozzáférni (max, ha az ajtót leveszem), belűlről viszont mindent bontani kellene...

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

A két első ajtóba szeretnék egy-két extra dolgot bekötni, ehhez turkáltam anya-apa csatolókat kiszedtem belőle a tüskéket, az ajtó felöli rész már rég megvan...

Ma a karoszéria felöli csatolóba betettem nyolc drótót (anya papuccsal a végén), kínok közepette át is húztam a gumi-harmonikán, viszont mikor be akartam húzni a soffőr-lábtérhez a szálakat, beleütköztem egy gumi dugó/sapka/korongba (közepén egy jó szoros átvezető-likkal) ami a karoszériában van (légtér-szigetelésnek??).

No azon hogy lehet tisztességesen átfűzni 8 derótot?

Kivűlről alig lehet hozzáférni (max, ha az ajtót leveszem), belűlről viszont mindent bontani kellene...

köszi!

Egyrészt én bellülről mindent bontottam, másrészt kicsíptem azt a gumikorongot és ott húztam átt mert az eredeti átvezetőn nem nagyon fér átt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.