Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Pont most nézegettem a vezetékeket, pölö ez a 0.75-ös 15 Ampert bír, nekünk meg ebben az esetben 20Amperes bizti védi..hát a fene se érti...http://www.schonvill.avasweb.eu/?t=139898

Van egy olyan szabvány az elektronikai iparban, hogy vezetékek terhelhetősége. Ahol meg van határozva, hogy bizonyos keresztmetszetű vezetékek mekkora árammal terhelhetők, de ezen belül is több csoportra van osztva, hogy a vezeték szerelésének módja hogy van kialakítva. Van kábel és kábelszerű vezeték kialakítás, van olyan is, hogy védőcsőben elhelyezett vezeték és azok darabszáma(!) egy csövön belül, de olyan is van, hogy szabad vezeték. A szabad vezeték terhelhető a legjobban, mivel az ügye szabadon van, folyamatosan kapja a léghűtést, míg egy kábelben lévő vezeték már nem annyira. Utóbbiak terhelhetők a legkevésbé. Meg ugye hozzájárul az is, hogy az autóban nem váltakozóáram van, hanem gyengeáram, ami sokkal nehezebben "szállítható".

Link to comment
Megosztás:

Minimum 100A-es Bosch vagy Delco-remy kell bele, hosszbordás, 6 bordás szíjtárcsás.

Azért minimum, mert a 70A kevés a klímához.

Sziasztok

Sikerült megoldani a generátor problémát. Végülis javítva lett, nem cserélve. Megmértem az áram erősséget amit lead. Ha be van kapcsolva a klíma, világítás, kodlampa ablak fűtés(ami azért egyszerre elég ritka) ezenkívül megy mindkét hűtő ventilátor nagy fordulaton így volt 100Amper.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Elkezdtem az előkészületeket a fordulatszám mérős óra beszereléséhez.Kibontottam egy 92-es 2.0-ás műszeregységét és a hozzá való zöld vezeték csatikat.

Csakhogy, a nagy csati 8as pinhez való érintkezőbe 2 zöld vezeték fut, nem csak egy.Az egyik nyilván az anyós oldalról jön, de a másik?Láttatok már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sikerült megoldani a generátor problémát. Végülis javítva lett, nem cserélve. Megmértem az áram erősséget amit lead. Ha be van kapcsolva a klíma, világítás, kodlampa ablak fűtés(ami azért egyszerre elég ritka) ezenkívül megy mindkét hűtő ventilátor nagy fordulaton így volt 100Amper.

Hogyan tudtál leadott ampert mérni? Én mindíg csak a felvett ampert szoktam, úgy hogy a multiméteren ( átt kell dugni az egyik mérőcsúcsot az enyémen)keresztül kötöm rá a tápra az adott fogyasztót.

Sziasztok! A középkonzol világításom elment...1 hónapja cseréltem mind a 4 izzót (szivargyujtót nem, eddig sem égett). Ráadom a gyújtást és semmi sem világít a fűtéskapcsolóknál. Melyik biztosíték az övé? Illetve ha nem biztosíték, valami ötlet?

Tudtommal közös biztosítéka van többmindennel is, ha leolvadt nem csak ez lenne sötét.

Helló!

Elkezdtem az előkészületeket a fordulatszám mérős óra beszereléséhez.Kibontottam egy 92-es 2.0-ás műszeregységét és a hozzá való zöld vezeték csatikat.

Csakhogy, a nagy csati 8as pinhez való érintkezőbe 2 zöld vezeték fut, nem csak egy.Az egyik nyilván az anyós oldalról jön, de a másik?Láttatok már ilyet?

Igen, a rajzon is két szál látszik a zöldnél, meg van egy bontott csatim azon is dupla zöld van a 8-as pinen, de passzolom hová megy a másik, talán BC-hez van előkészítve. Nekem nem volt ott pin, én húztam ba a szálat az AC relé melletti csatitól, és rendesen működik a ford. szám mérő. A 2literes motor nem GSI-volt 7-ezerig van skálázva az óra?

Link to comment
Megosztás:

Nálam is kettő megy, mert a vectránál gyárilag a trafóról jön a fordjel, de aztán az új óra/motor miatt kellett egyet húzzak az ecutól is. :D :P

Az megint más tészta..itt gyárilag van két drót, de én nem tudom kibogozni a rajzon hogy hová mennek, egyik nyilván az ECU-hoz a másikat passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudtál leadott ampert mérni? Én mindíg csak a felvett ampert szoktam, úgy hogy a multiméteren ( átt kell dugni az egyik mérőcsúcsot az enyémen)keresztül kötöm rá a tápra az adott fogyasztót.

Tudtommal közös biztosítéka van többmindennel is, ha leolvadt nem csak ez lenne sötét.

Igen, a rajzon is két szál látszik a zöldnél, meg van egy bontott csatim azon is dupla zöld van a 8-as pinen, de passzolom hová megy a másik, talán BC-hez van előkészítve. Nekem nem volt ott pin, én húztam ba a szálat az AC relé melletti csatitól, és rendesen működik a ford. szám mérő. A 2literes motor nem GSI-volt 7-ezerig van skálázva az óra?

Halál egyszerű és nem is bonyolult. Sőt! Könnyebb mint hinnéd!

Vannak erre szakosodott lakatfogós digitális műszerek, amik 1000A-ig egyenáramot is tudnak mérni. Az árát persze meg is kérik egy ilyennek.

De van a klasszikus megoldás, a sorbakötés. Ugyanúgy kell bekötni, mint ha fogyasztót mérnél, csak itt a komplett autó a fogyasztó. Tehát a piros mérőcsúcs megy a generátor csavarjára, a fekete pedig a szemes sarura. Aztán írja is az ampereket a műszer. Bár 100A méréséhez már a fent említett lakatfogós szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Halál egyszerű és nem is bonyolult. Sőt! Könnyebb mint hinnéd!

Vannak erre szakosodott lakatfogós digitális műszerek, amik 1000A-ig egyenáramot is tudnak mérni. Az árát persze meg is kérik egy ilyennek.

De van a klasszikus megoldás, a sorbakötés. Ugyanúgy kell bekötni, mint ha fogyasztót mérnél, csak itt a komplett autó a fogyasztó. Tehát a piros mérőcsúcs megy a generátor csavarjára, a fekete pedig a szemes sarura. Aztán írja is az ampereket a műszer. Bár 100A méréséhez már a fent említett lakatfogós szükséges.

Ja értem..talán 10 Ampert tud az én multiméterem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudtál leadott ampert mérni? Én mindíg csak a felvett ampert szoktam, úgy hogy a multiméteren ( átt kell dugni az egyik mérőcsúcsot az enyémen)keresztül kötöm rá a tápra az adott fogyasztót.

Két vezeték van a generátoron. Egyik (vékonyabb) a gerjesztás (amit felvett amperként írsz) a másik a vastagabb itt adja le a megtermelt áramot :)

Bekapcsoltam minden fogyasztót amit írtam és lakatfogót rátettem (ha nem ismernéd akkor ilyet: http://muhelynet.hu/shop_ordered/5505/shop_pic/BEK_kft_316010.jpg) és mértem, közben adtam egy kis gázt mert alapjáraton nem tud leadni nagyobb áramot.

Ezzel simán lehet mérni indításkori áramfelvételt (két emberes feladat és le kell húzni valahonnan egy kábelt, hogy ne induljon be, bárhonnan amitől nem indul be:)

Régen mértem már de mintha 190A lett volna, de nyílván ez egy dieselnél több.

Link to comment
Megosztás:

Két vezeték van a generátoron. Egyik (vékonyabb) a gerjesztás (amit felvett amperként írsz) a másik a vastagabb itt adja le a megtermelt áramot :)

Bekapcsoltam minden fogyasztót amit írtam és lakatfogót rátettem (ha nem ismernéd akkor ilyet: http://muhelynet.hu/shop_ordered/5505/shop_pic/BEK_kft_316010.jpg) és mértem, közben adtam egy kis gázt mert alapjáraton nem tud leadni nagyobb áramot.

Ezzel simán lehet mérni indításkori áramfelvételt (két emberes feladat és le kell húzni valahonnan egy kábelt, hogy ne induljon be, bárhonnan amitől nem indul be:)

Régen mértem már de mintha 190A lett volna, de nyílván ez egy dieselnél több.

Értem..én még csak állóhelyzeti áramfolyást mértemm az akkunál multiméterrel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy apró kérés, kérdés lenne.

C14SE 95-ös kombim van (klímás-szervós) delco remy generátorral. Ki szeretném cserélni a csapágyakat mert eléggé hangosak. Viszont nem tudom a csapágy számot.( tudom vegyem ki nézzem meg, de ezt szeretném elkerülni ha lehet, talán lustaságból talán nem :smartass: ).

Esetleg ha valakinek hasonló gyönyörűsége van tudna sugni.(az ampert még nem néztem meg de megfogom)

Előre is köszönöm. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy apró kérés, kérdés lenne.

C14SE 95-ös kombim van (klímás-szervós) delco remy generátorral. Ki szeretném cserélni a csapágyakat mert eléggé hangosak. Viszont nem tudom a csapágy számot.( tudom vegyem ki nézzem meg, de ezt szeretném elkerülni ha lehet, talán lustaságból talán nem :smartass: ).

Esetleg ha valakinek hasonló gyönyörűsége van tudna sugni.(az ampert még nem néztem meg de megfogom)

Előre is köszönöm. Üdv.

Az tuti, hogy 100 amperes a klíma miatt. De a legjobb tényleg, ha odamész a két csapággyal és ilyet kérek. :) Én is így csináltam. Egyébként sem egyforma a kettő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy van egy f astrám, és a hőmérséklet jelző szenzor ugye nincs meg, de a vezetéket se találom, hiaba tudom hogy hol kéne lennie. Az a kérdésem, hogy lehet, hogy az a vezeték kiszakadt?(volt balesete már a kocsinak, elég nagy) Ha kiszakadt, hogyan tudnám pótolni? Előre is köszi a segítséget

Módosítva : bmrk
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy van egy f astrám, és a hőmérséklet jelző szenzor ugye nincs meg, de a vezetéket se találom, hiaba tudom hogy hol kéne lennie. Az a kérdésem, hogy lehet, hogy az a vezeték kiszakadt?(volt balesete már a kocsinak, elég nagy) Ha kiszakadt, hogyan tudnám pótolni? Előre is köszi a segítséget

Az akkumlátor mellett csatalkozik bele jeladó kábele a kábelkorbácsba. Maga a két szál vezeték is alapból egy vékony védőcsőben megy, ezt kell megkeresni felnyitva a vágásnál a vastag védőcsövet, illetve a színeket nézni kék, és kék-fehér.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az akkumlátor mellett csatalkozik bele jeladó kábele a kábelkorbácsba. Maga a két szál vezeték is alapból egy vékony védőcsőben megy, ezt kell megkeresni felnyitva a vágásnál a vastag védőcsövet, illetve a színeket nézni kék, és kék-fehér.

Örök hálám, sikerült megtalálnom a drótot, és beraknom a hőmérőt, újra működik :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol találom a vízhőfokmérő óra jeladóját?

c14se motor

Mert csak 80 fokig megy fel a mutató.

Leállított meleg motor, gyújtás rajta és ekkor le akarom húzni róla a vezetéket!

És kicserélni újra!

Termosztát jó! (whaler 90 fokos)

Azt akarom elérni hogy jó értéket mutasson az óra!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol találom a vízhőfokmérő óra jeladóját?

c14se motor

Mert csak 80 fokig megy fel a mutató.

Leállított meleg motor, gyújtás rajta és ekkor le akarom húzni róla a vezetéket!

És kicserélni újra!

Termosztát jó! (whaler 90 fokos)

Azt akarom elérni hogy jó értéket mutasson az óra!

Ha jól tudom az 1-es henger mögött a vastag kartergázcső alatt van betekerve a szívócsonkba. Kék vezetékes kébelsarú megy rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol találom a vízhőfokmérő óra jeladóját?

c14se motor

Mert csak 80 fokig megy fel a mutató.

Leállított meleg motor, gyújtás rajta és ekkor le akarom húzni róla a vezetéket!

És kicserélni újra!

Termosztát jó! (whaler 90 fokos)

Azt akarom elérni hogy jó értéket mutasson az óra!

Nekem van egy uj jeladom. Szerintem a tiedbe az való, az enyémbe meg a tied. Csere? :)

Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudtál leadott ampert mérni? Én mindíg csak a felvett ampert szoktam, úgy hogy a multiméteren ( átt kell dugni az egyik mérőcsúcsot az enyémen)keresztül kötöm rá a tápra az adott fogyasztót.

Tudtommal közös biztosítéka van többmindennel is, ha leolvadt nem csak ez lenne sötét.

Igen, a rajzon is két szál látszik a zöldnél, meg van egy bontott csatim azon is dupla zöld van a 8-as pinen, de passzolom hová megy a másik, talán BC-hez van előkészítve. Nekem nem volt ott pin, én húztam ba a szálat az AC relé melletti csatitól, és rendesen működik a ford. szám mérő. A 2literes motor nem GSI-volt 7-ezerig van skálázva az óra?

Nem gsi volt. egy mezei 2.0 Caravanban volt.

Link to comment
Megosztás:

Az tuti, hogy 100 amperes a klíma miatt. De a legjobb tényleg, ha odamész a két csapággyal és ilyet kérek. :) Én is így csináltam. Egyébként sem egyforma a kettő.

Köszönöm!

"Tudtam,tudtam csak nem gondoltam!"

Féltem ettől a választól de tény hogy ez a legbiztosabb, csak eddig is ez miatt húztam a cserét mert macerás a megoldás. (generátor ki- csapágy le- kocsi nem működik-buszra fel 30km-ha szerencsém van kapok-haza-csere-másnap mehet a kocsi).És mindennek elsőre sikerülnie kell. A csapágyszám ismeretében ez leredukálódott volna egy szombat délutánra. :cry:

De azért köszönöm.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Helló. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan távirányítós centrálzár amivel a gyárit tudom működtetni vagy a gyárira ráköthetem, és persze lényeg lenne hogy megbízható legyen és a gyári rendszert ne keljen 100dbra vagdosnom. és kezeli?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.