Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

16 órája, zotya975 írta:

Nézd meg eljut-e a táp a mosómotorig, és a törlőmotorig. Lehúzod a csatit, próbalámpát vagy multimétert dugsz rá, Működteted a kart és figyelsz. Az ablak törlő motornál a barna szál a test, és a narancssárga meg a fehér a táp. Ha jön a táp akkor az adott alkatész rossz ha nem jön akkor kar, kábel vagy relé hiba. Adhatsz közvetlenül 12Voltot is az adott alkatrésznek csak vigyázz ne csinálj zárlatot.

Úgy rémlik a nagyobbik kupak inkább a bódénál szigetel nem?

Köszi a választ!:)

 

Még este a sötétbe megnéztem a reléket megmozgattam és elindult. Szóval valami kontakt hiba van vagy beragadt a relé. Csak azért kérdeztem mert valami közös hibára gondoltam és nem találtam a rajzon hol lehet a közös pont. Szóval a relék környékén lesz a hiba majd átfújom egyenlőre kontakt tisztítóval.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ftamas78 írta:

Köszi a választ!:)

 

Még este a sötétbe megnéztem a reléket megmozgattam és elindult. Szóval valami kontakt hiba van vagy beragadt a relé. Csak azért kérdeztem mert valami közös hibára gondoltam és nem találtam a rajzon hol lehet a közös pont. Szóval a relék környékén lesz a hiba majd átfújom egyenlőre kontakt tisztítóval.

 

 

Ott a közös pont hogyha nyomatod a folyadékot akkor automatikusan töröl 4X gondolom ezt a relé csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 92 f astrám C14NZ és nemsokára belekerül az új fejegység. Na most a problémám az, hogy a gyújtáskapcsolóm sajnos csak gyújtáson ad villanyt mindennek és így vagy csak gyújtáson tudnám álló helyzetbe hallgatni a rádiót ( ami szerintem nem igazán tesz jót meg meríti is a kocsit pluszban csak), vagy én kapcsolgatnám kézzel ki-be. Nekem egyik megoldás sem tetszik szeretném úgy megcsinálni mint minden más autón van, hogy gyújtás nélkül kulccsal induljon a rádió meg legyen szivargyújtó. Voltam emiatt is bontóban, de sajnos az a gyújtáskapcsoló ami tudja ezt teljesen más mint az enyém. Lesz belerakva központi zár is utólag amit talán meglehet úgy csinálni ha nyitva a kocsi csak akkor adjon tápot a rádiónak, de sajna jobban tetszene nekem ha kulcsos lenne. Van olyan aki ezt megtudta oldani valahogy? Az kérem jelentkezzen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fut tovább a hátsó ablaktörlő projekt, és felfedeztem valamit. Mivel az egyébként működő motor beszerelve nem ment, és a kapcsolóhibát kizártam (hallani a relét, ha kapcsolom) körülnéztem. A kocsi (Caravan) bal hátsó sarkában, a hátsó lámpák mögött megy fel egy kábelköteg az ajtóba, ebben van a rendszámtábla világítás, a nyitáskapcsoló (belső világítás) illetve az ablaktörlő kábelezése. Namost ott nekem van egy fekete 9 pólusú müa. csatlakozó, amibe 6 kábel van kötve. Széthúztam és hát jó korrodált érintkezőket találtam, na meg felfedeztem, hogy egy kis barna kábel elég masszívan kiégett, úgy hogy a hozzá tartozó érintkező a csatiban semmivé olvadt. Valószínűsítem hogy beázott (nagy esőnél be szokott, sztem a tetősín csavarozásnál, vagy az antenna tövénél), és nedvességet kapott ez a csatlakozó. Ez megmagyarázná hogy egy ideje miért nem kapcsol a belső világítás a hátsó ajtó nyitására (emlékeim szerint esős időben kezdett el villogni...). A rendszámvilágítás megy, az ablaktörlő motor nem.

Az volna csak a kérdésem, hogy ez a csatlakozás másnál is így van-e, és milyen csatlakozóra cserélhetem a kiégettet. (analfabéta vagyok ilyen ügyben - is.) :)Többféle keresztmetszetű kábelről van szó. Gondoltam hogy cserélem vízállóra, de abból nem nagyon találtam sokpineset. Az gond szerintetek ha nem feltétlenül egy csatiba kötöm őket?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám hogy elromlott az el.ablakom f astrában,kikopott pár fog a nagykerékről,ezért vettem bele egy másik szerkezetet motorral,szétszedtem és kiderült hogy nem gyári volt benne,de én gyárit vettem...vhogy meglehet oldabi hogy müködjön? kapcsolót vennnem kell hozzá,de valamilyen kábel még hiányozhat,mert a motorra nem lehet rádugni a kapcsolót :( remélem tudtok segiteni,mert közeleg a kánikula :) köszi előre is a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kaptam egy elektromos ablakemelőt, de mit ezek a plusz csatlakozók? Ami a motorhoz és az ajtónál csatlakozik az világos.

DSCN1474_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A 2002-es F Astra ajtóban nekem nincs vezeték behúzva, és a 30A biztosítéknál sincs csatlakozó. Ha jól értem be kell kábeleznem az egészet? :(

DSCN1474_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

 

 

Módosítva : AdamX14NZ
Link to comment
Megosztás:

51 perce, AdamX14NZ írta:

Sziasztok,

Kaptam egy elektromos ablakemelőt, de mit ezek a plusz csatlakozók? Ami a motorhoz és az ajtónál csatlakozik az világos.

A 2002-es F Astra ajtóban nekem nincs vezeték behúzva, és a 30A biztosítéknál sincs csatlakozó. Ha jól értem be kell kábeleznem az egészet? :(

Ez egy fullextrás, fészlift előtti ajtóköteg. A kettő darab kétpólusú (egy fehér és egy fekete) a két hangszóróé. Van a két nagy hatpólusú, amelyikben négy érintkező van, az az elektromos ablak csatlakozója, az ötpólusú a gyári központizár motoré. Aztán van a kerek hárompólusú, az is a kpzáré (reteszfunkció). A kilenc érintkezős kocka alakú az az elektromos tükörállító kapcsolóé vagy az elektromos ablak kapcsolóé. Attól függ, hogy ez melyik oldal, mert baloldalon az eablak kapcsoló miatt van még egy csatlakozó, de szerintem ez a jobb oldali, ekkor viszont az a szögletes 9 pólusú az anyós elektromos ablak kapcsolóé. A hatpólusú kicsi szögletes csatlakozó megy az elektromos külső tükörre. Úgy látom, hogy egyedül csak az elektromos ablak komfortfunkciója hiányzik a vezetékkötegből. Annak van még egy kerek 3 pólusú csatlakozója a bal oldali kötegben és az elektromos ablak csatlakozóban is van egy plusz érintkező a másik szélén. De ha így néz ki a jobbos köteged (szerintem ez az), akkor 99,99%, hogy komfortosak az ablakmotorok.

Minden bizonnyal be kell vezetékezned. Ha szerencséd van, akkor a bal lábtér alatti nagy csatlakozóig elmennek a szükséges vezetékek és csak onnan kell, viszont az átjutást meg kell oldanod. Anno ezért kellett szereznem átvezető csati ellen oldalt is. Aztán itthon elszüttyögtem vele, mire kész lett a köteg.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, felírtam mindent. Ez a bal oldali csak a képen nem látszik a bal oldali kapcsoló már össze van kötve a kábelköteggel.

Az ajtóban csak ez a két vezeték van (feltételezem hangszóró).

DSCN1473_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Így tehát az bal lábtértől kell vezeték a ajtó csatlakozóig, majd kell vezeték a biztosíték táblához is, majd a jobb oldalra elvezetni ami kell. Az én esetemben csak az elektromos ablaknak és a hangszónak kell vezeték.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy ma a világításkapcsolóban az eredeti izzót kicseréltem ledesre. Ez szép és jó is lett, minden működik kivéve a kilométeróra világítása. :/ Minden csatlakozót, meg biztosítékot megnéztem de azok jók voltak. 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Dave018 írta:

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy ma a világításkapcsolóban az eredeti izzót kicseréltem ledesre. Ez szép és jó is lett, minden működik kivéve a kilométeróra világítása. :/ Minden csatlakozót, meg biztosítékot megnéztem de azok jók voltak. 

És ha megpróbáod változtatni a müszerfal fényerő szabályzóval, akkor változik valami valahol? Pl. a középső konzolon lévő óra fényereje?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Pingvin írta:

Nekem jó sokáig ki volt égve az izzó a kapcsolóban, a többi attól még szépen működött, szerintem az a led sem sok vizet zavarhat ott, inkább arra gondolok, hogy a kapcsoló összerakásakor mehetett valami félre, ha a szabályzóra sem reagál.

Hát vagy 5 ször raktam össze, és a tompított fényt meg hátsó lámpákat ugyan ugy kapcsolja meg mindent csak kívéve a belső km/h világítását nem :/ Fényerószabályzóval és nélküle is probáltam de sehogy nem akar világítani

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 31. at 23:14, Kispotter írta:

Sziasztok! Van egy 92 f astrám C14NZ és nemsokára belekerül az új fejegység. Na most a problémám az, hogy a gyújtáskapcsolóm sajnos csak gyújtáson ad villanyt mindennek és így vagy csak gyújtáson tudnám álló helyzetbe hallgatni a rádiót ( ami szerintem nem igazán tesz jót meg meríti is a kocsit pluszban csak), vagy én kapcsolgatnám kézzel ki-be. Nekem egyik megoldás sem tetszik szeretném úgy megcsinálni mint minden más autón van, hogy gyújtás nélkül kulccsal induljon a rádió meg legyen szivargyújtó. Voltam emiatt is bontóban, de sajnos az a gyújtáskapcsoló ami tudja ezt teljesen más mint az enyém. Lesz belerakva központi zár is utólag amit talán meglehet úgy csinálni ha nyitva a kocsi csak akkor adjon tápot a rádiónak, de sajna jobban tetszene nekem ha kulcsos lenne. Van olyan aki ezt megtudta oldani valahogy? Az kérem jelentkezzen.

Valaki??

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Dave018 írta:

Hát vagy 5 ször raktam össze, és a tompított fényt meg hátsó lámpákat ugyan ugy kapcsolja meg mindent csak kívéve a belső km/h világítását nem :/ Fényerószabályzóval és nélküle is probáltam de sehogy nem akar világítani

Fú, azt a kapcsolót jó móka összerakni, a kis golyókkal, amiket rugók feszítenek kétfele, szenvedtem egy sort, mire rájöttem hogy lehet összerakni. :D Nekem egy smd led lett belerakva, mindkét érintkezőjén ellenállással. Nálam nem volt ilyen gond, de a fényerőszabályzóra nem reagál a műszerfal (le is mondtam róla, mondván nem dimmelhetőek a ledek), csak egy picit az óra kijelzője változik.

Én is arra tudok gondolni hogy összerakásnál valami nem stimmel, és valamiért nem kapcsolja azt az áramkört. 

A kmórát ezek szerint nem is babráltad? Nem lehet hogy ott nem érintkezik jól vmelyik csati?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, szabolala írta:

Fú, azt a kapcsolót jó móka összerakni, a kis golyókkal, amiket rugók feszítenek kétfele, szenvedtem egy sort, mire rájöttem hogy lehet összerakni. :D Nekem egy smd led lett belerakva, mindkét érintkezőjén ellenállással. Nálam nem volt ilyen gond, de a fényerőszabályzóra nem reagál a műszerfal (le is mondtam róla, mondván nem dimmelhetőek a ledek), csak egy picit az óra kijelzője változik.

Én is arra tudok gondolni hogy összerakásnál valami nem stimmel, és valamiért nem kapcsolja azt az áramkört. 

A kmórát ezek szerint nem is babráltad? Nem lehet hogy ott nem érintkezik jól vmelyik csati?

Na kipróbáltam egy másik világítás kapcsolóval és ott már ául viszi az órának a ledjeit is :D Amúgy nagy ledezések közepette vagyok és mindent babrálok, és igen valószínűleg azt a rúgós valamit nem jól tettem be ami oda nyomja a 2 db kis rézlemezkét. Holnap majd még próbálkozom vele :) És esetleg valaki azt megtudná nekem mondani hogy a hátsó ködlámpa kapcsolót hogy lehet szétszedni? :)

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Dave018 írta:

Na kipróbáltam egy másik világítás kapcsolóval és ott már ául viszi az órának a ledjeit is :D Amúgy nagy ledezések közepette vagyok és mindent babrálok, és igen valószínűleg azt a rúgós valamit nem jól tettem be ami oda nyomja a 2 db kis rézlemezkét. Holnap majd még próbálkozom vele :) És esetleg valaki azt megtudná nekem mondani hogy a hátsó ködlámpa kapcsolót hogy lehet szétszedni? :)

Hehe, az még nekem is hátravan, asszem szét is szedtem, csak mivel forrasztgatós pepecselős, és elég pici a hely a lednek, akkor hagytam a francba. Majd mostanában visszatérek rá. Ha jól emlékszem, simán szét lehet kicsi csavarhúzóval szedni, mint a világításkapcsolót. És ebben nincsenek elrepülő pici golyók. :D

Link to comment
Megosztás:

1 perc, szabolala írta:

Hehe, az még nekem is hátravan, asszem szét is szedtem, csak mivel forrasztgatós pepecselős, és elég pici a hely a lednek, akkor hagytam a francba. Majd mostanában visszatérek rá. Ha jól emlékszem, simán szét lehet kicsi csavarhúzóval szedni, mint a világításkapcsolót. És ebben nincsenek elrepülő pici golyók. :D

Hát a rúgók, golyók nekem hála istennek nem repültek el mert agyt is kaptam volna xd De akkor majd holnap megpróbálkozok a ködlámpának az égőjét kicserélni :D Köszi a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

No, hátsó ablaktörlő-motor ügyben lenne kérdésem. 

Vettem egyet bontóból, ott ki is lett próbálva akksiról. Az volt nekem a fura, hogy a bontós csávó a testkábelre rakta a negatívot, és a csatlakozó egyik pólusára a pozitívot. Úgy működött. Most berakva az autóba, rádugva a csati, testkábel a helyére kötve, nem működik. Ma végigmértem mindent, megvan a 12-13 volt mindenhol ahol meg kell lennie. Relé kattan, mosómotor nyomja a löttyöt, törlőmotor meg se makkan.

Van ötletetek hogy mi lehet a gond? 

Holnap kiszerelem és rárakom akksira, csak nekem fura volt hogy nem a fázist-nullát kötötte az akksira az ember, hanem a fázist-testet.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Dave018 írta:

Hát a rúgók, golyók nekem hála istennek nem repültek el mert agyt is kaptam volna xd De akkor majd holnap megpróbálkozok a ködlámpának az égőjét kicserélni :D Köszi a segítséget! :)

Nincsmit, ha sikerült, várom a tapasztalatokat! :)Ja és most jut eszembe, hogy két izzó van benne, és talán nem is ugyanolyanok: az egyik a háttérvilágítás, a másik a sárga kis csíkot világítja mikor bekapcsolod.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Mikulás74 írta:

Üdv Urak, F Astra 1.7D-nél, a hűtőgomba, ami kapcsolja a ventilátort, két fokozat megy le róla, ezeknek a vezetékei hova mennek be? Akarok egy kapcsolót belerakni, fő a biztonság jelszóval. :)

Köszi

Ha vastag vezetékek vannak a hűtőgombánál, 4-es keresztmetszetűek, akkor nem megy vissza semmi a beltérbe. Ha viszont vékonyak, akkor két relét vezérel egy-egy fokozat, amikből az egyik relé az utastérben van a biztitábla hátuljában, míg a másik kint a fekete dobozban a fékrásegítő felett. Évjáratot nem mondtál, úgyhogy 94-es rajzot néztem.

Módosítva : daykiller
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, az elektromos ablak beszereléséhez végig követtem minden vezetéket a kábelkötegben, kész vannak a plusz saruk, a vezetékek be vannak fűzve az ajtóba, már csak azt nem tudom, hogy hova csatlakoztatom a tápokat, azaz honnan tudok elvenni tápot a 2db fekete (gyújtás) vezetéket a kapcsolóknak és a 2db piros/sárga vezetéknek fix tápot az ablak motoroknak.

A bal oldalt a lábtérnél írták, de itt már elakadtam.

938DSCN1482.jpg

570DSCN1483.jpg

700DSCN1486.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.