Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

17 órája, ColT írta:

Az AC reléről kevésbé venném :D
A kesztyűtartóm nem világított.

Nézem a rajzokat, de valami fura.  Viszont ahogy nézem, a műszerfalvilágítás a P25-ön keresztül kapcsolódik, az relé?

A X13 (OBD csati) tápja sincs rajta :S Csak a két adatvonal, ami nekem gyanúsan egy soros busz akar lenni... És a táp nem az ECU-ból jön.

 

F24 és F7 ami esélyes még, azok mik? F24 lenne a TID tápja, de a felső részen nincs.
F7 a műszerfalvilágítás biztosítéka? Biztosítéktáblán ezek nagyon nem azok, amikre a rajzon van számozva...

Az AC relé alatt ugyanazt a 30-as jelű fix tápot találod meg mint a rádió mögött vagy a világítás kapcsolónál.  Az F7 rádió, belső világítás, stb biztosítéka és a kocsiban is F7-el van jelölve.

9 órája, ColT írta:

Na, az megvan, hogy a P25 az a glimmlámpavezérlő. De van ez minden kivitelen? Mert azt nem nagyon kéne terhelni. Ha van, akkor hol található? Megtaláltam, hogy néz ki, csak azt nem, hogy hol van.

 

 

A P25 csak a fedélzeti számítógéppel szerelt autókban találod meg ha nincs két soros kijelződ akkor nincs ilyen. 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, zotya975 said:

Az AC relé alatt ugyanazt a 30-as jelű fix tápot találod meg mint a rádió mögött vagy a világítás kapcsolónál.  Az F7 rádió, belső világítás, stb biztosítéka és a kocsiban is F7-el van jelölve.

A P25 csak a fedélzeti számítógéppel szerelt autókban találod meg ha nincs két soros kijelződ akkor nincs ilyen. 

OK, ezt jó hallani (fura is lett volna, ha a glimmlámpa-dimmer van az enyémben, ami nem dimmel, de nem lepődtem volna meg...)

Eszerint a lenti kép szerint viszont a 7-es az KL... He? De majd lemegyek, kipróbálom, hogy ha kiveszem a 7-et, akkor elmegy-e a műszerfalvillany, aztán jó lesz az nekem.
Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy a TID világítását mi kapcsolja. Ugyanis gyújtásra felkapcsol, de attól függetlenül is fel tud.
Bár tudok arról relézni is, de ha eléggé terhelhető az a valami, minek bonyolítsam ^.^
20120319201316_bizti1.jpg

@pszilaj : Ja, jó lenne a szivargyújtós dupla USB töltő is, csak annál elegánsabban is lehet, meg mondjuk a fedélzeti kamera az egy félig-meddig fix dolog. Meg pluszban jó, ha le lehet kapcsolni az állandó eszközöket, ha pl. tudod, hogy döglődik az akku...

Módosítva : ColT
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 08. 02. at 8:08, Szabadij írta:

 

Sziasztok! 

Segitsegeteket szeretnem kerni:

Van egy opel astra f-em es ki szeretnem cserelni benne a muszerfal vilagitas minden elemet kek szinure ma delutan :D ( gondolok itt a muzszer falra, orara, futes kapcsolora, vilagitas kapcsolora.. stb celom egy kicsit nagyobb fenyero is egyben.

Olyan kerdesem lenne hogy mit erdemes beepiteni? Ledet vagy hagyomanyos izzot?  Illetve milyet erdemes vasarolni hogy szep szort fenye legyen? Egy  picit vissza olvastam es valahol irtatok hogy te nem szabad ki cserelted  a toltes vissza jelzot mert akkor nem lesz toltes. Melyik ez az ego?  Vagy hogy oldjam meg egyszeruen

Elore is koszi :)

Udv.

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kbazsi97 írta:

Sziasztok! 

Segitsegeteket szeretnem kerni:

Van egy opel astra f-em es ki szeretnem cserelni benne a muszerfal vilagitas minden elemet kek szinure ma delutan :D ( gondolok itt a muzszer falra, orara, futes kapcsolora, vilagitas kapcsolora.. stb celom egy kicsit nagyobb fenyero is egyben.

Olyan kerdesem lenne hogy mit erdemes beepiteni? Ledet vagy hagyomanyos izzot?  Illetve milyet erdemes vasarolni hogy szep szort fenye legyen? Egy  picit vissza olvastam es valahol irtatok hogy te nem szabad ki cserelted  a toltes vissza jelzot mert akkor nem lesz toltes. Melyik ez az ego?  Vagy hogy oldjam meg egyszeruen

Elore is koszi :)

Udv.

 

Arra készülj fel h igényes munkához marha sok idő kell és kb lehetetlen egységesre csinálni a fényerejét mert a gyári izzók felett a fólia be van kicsit sötétítve. A kék háttérvilágításnál nem fognak látszódni a pirosra színezett részek stb stb. Sok sikert és kitartást!

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Gergőőő írta:

Arra készülj fel h igényes munkához marha sok idő kell és kb lehetetlen egységesre csinálni a fényerejét mert a gyári izzók felett a fólia be van kicsit sötétítve. A kék háttérvilágításnál nem fognak látszódni a pirosra színezett részek stb stb. Sok sikert és kitartást!

Ez így igaz,nem félnapos meló,ha még nem csináltál ilyet.

A töltésjelző izzóját könnyen fel fogod ismerni,mivel kb. 5 ször akkora ,mint a többi,azt jobban jársz,ha nem cseréled ledre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opelkám nem indul, gyújtás ráadáskor már eleve halványabban égnek műszerfal kijelzőn a lámpicsekek, mikor indítóznék elalszanak teljesen. Üzemanyagszivattyú feltölt, indítózásra viszont kialszik minden és semmi nem történik. Rajtahagyott gyújtásnál időnként picit halványul majd erősödik az amúgy is gyengusz kijelző.

Előzményként ha érdekes lehet: 1. Kb. egy hete vasúti átjárónál leállít, utána persze nem indul, ugyanaz a jelenség mint most. Jön segítség, bikázás nem segít, tünet továbbra is ugyanaz. Aztán még egy próba és a nagy kapkodásban felcserélte a polaritást. Ijedten leszedtük, próba és lám beindult.

2.A tegnap csinált egy olyat, hogy állandó 110-nél, kb 2600 fordulatnál minden más előzmény nélkül egy pillanatra a fordulatszám felugrott 4500-ra, utána normális.

Testkábelek saruit leforrasztottam, tisztítottam mindent amit láttam, akksi 2 éves, rá is mértem: 12,6, 2 éven belül felújított önindító, generátor, hibakód nincs.

 

Köszi!

Módosítva : koqxdió
Link to comment
Megosztás:

4 órája, koqxdió írta:

Sziasztok!

Opelkám nem indul, gyújtás ráadáskor már eleve halványabban égnek műszerfal kijelzőn a lámpicsekek, mikor indítóznék elalszanak teljesen. Üzemanyagszivattyú feltölt, indítózásra viszont kialszik minden és semmi nem történik. Rajtahagyott gyújtásnál időnként picit halványul majd erősödik az amúgy is gyengusz kijelző.

Előzményként ha érdekes lehet: 1. Kb. egy hete vasúti átjárónál leállít, utána persze nem indul, ugyanaz a jelenség mint most. Jön segítség, bikázás nem segít, tünet továbbra is ugyanaz. Aztán még egy próba és a nagy kapkodásban felcserélte a polaritást. Ijedten leszedtük, próba és lám beindult.

2.A tegnap csinált egy olyat, hogy állandó 110-nél, kb 2600 fordulatnál minden más előzmény nélkül egy pillanatra a fordulatszám felugrott 4500-ra, utána normális.

Testkábelek saruit leforrasztottam, tisztítottam mindent amit láttam, akksi 2 éves, rá is mértem: 12,6, 2 éven belül felújított önindító, generátor, hibakód nincs.

 

Köszi!

Olyan kábelsarú, test, önindító kontakthibának tűnik...ezeken a helyeken át kell nézni a kötéseket, megbontani őket, megpucolva visszarakni. A motortérben a két oldali kábelkorbácsot összekötő nagy csatit is ( kábé a fékrásegítő becsatlakozásánál) szétt lehet húzni belenézni.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Olyan kábelsarú, test, önindító kontakthibának tűnik...ezeken a helyeken át kell nézni a kötéseket, megbontani őket, megpucolva visszarakni. A motortérben a két oldali kábelkorbácsot összekötő nagy csatit is ( kábé a fékrásegítő becsatlakozásánál) szétt lehet húzni belenézni.

Amire "nem akartam gondolni", a 2 éves Exide akksi adta meg magát, visszatérés a Varta-hoz, azt 7 évesen cseréltem le úgy, hogy gond nélkül működött pedig kapott szegény hideget(-28)-meleget.

Köszi a mindig rugalmas bármit! :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, koqxdió said:

Amire "nem akartam gondolni", a 2 éves Exide akksi adta meg magát, visszatérés a Varta-hoz, azt 7 évesen cseréltem le úgy, hogy gond nélkül működött pedig kapott szegény hideget(-28)-meleget.

Köszi a mindig rugalmas bármit! :-)

Pedig amit leírtál, az akkusaru, akku hiba szokott lenni, bár nem mindig alszik el minden, van, hogy csak elhalványul a kulcs elfordítására :S

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ColT írta:

Pedig amit leírtál, az akkusaru, akku hiba szokott lenni, bár nem mindig alszik el minden, van, hogy csak elhalványul a kulcs elfordítására :S

Nekem pont a héten csinált ilyen hibát a kis Rába 15 traktorunk, indítógombra megszünt az önindítónál a 12v állandó tápja. Saru szétszed, kábel rövidít újra köt. És örül a sikernek. :D

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Gergőőő said:

Nekem pont a héten csinált ilyen hibát a kis Rába 15 traktorunk, indítógombra megszünt az önindítónál a 12v állandó tápja. Saru szétszed, kábel rövidít újra köt. És örül a sikernek. :D

Ez még az olcsóbb szívás :D
Előző autómat (nem a konkrétat, a típust) szidta egy ismerős. Leáll, nem indul el, pedig a világítás is megy, akkuisjó, csaknem indít, stb., szemét, sohatöbbetilyet, eladta, bukottrajta.
Mondom ja, neked is szétesett az akkusarud? Mert nekem rendszeres volt :D Megmozgatás-csavarozás után libátlan volt.

Elég fura fejet vágott :D
 

Módosítva : ColT
Link to comment
Megosztás:

Na!

 

Rám hozta a frászt, de működik. Legalábbis remélem.

A TID csatlakozójáról (a TID nyákjáról) kivezettem a 15-ös tápot (a slusszkulcs kapcsolja), meg a testet egy csatira. (Okosság innen.) A csati másik végén lóg a step-down konverterem az USB aljzattal (ez most a kesztyűtartóban van). Az USB-n lóg a fedélzeti kamera, meg egy micro USB a telefonnak. Semmi gondja, szépen működik.

Ha már szereltem, kivettem a középkonzolt, cserélek izzókat. Aha. Nincs otthon T5.
Valami nagyobb LED-es volt, azt kicsit megfaragva bele tudtam gyömöszölni, úgy hogy világítson is, most szép fehér a fűtéstekerős csport. Amíg ki nem rázódik a helyéről :D

Aztán másnap nem indult a verda, gondolom a félnapos beltérvilágítás, meg az izzócsere közbeni szerencsétlenkedésem megszívták az akkut (amúgy sem mai gyerek már). :D Biztosíték nem ment le mondjuk. Úgy tizedik próbálkozásra el is indult :D Most jónak tűnik, melóba elmentem vele, haza is jött rendben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Menet közben (dugóban gurulva) egyszercsak fura remegés, majd hallom, valami nyávog fordulatszámfüggően. Aztán égettszag. Aztán vezérlés lámpa (az korábban is tiszteletét tette már.)

Megállok, töltés lámpa úgymarad. Gyújtás rá, töltés lámpa nem ég. Indítok, akkor se ég. Nyávogás megvan. Leállítom, valami fura kattanással áll meg a motor. Gyújtás le, kigyúlik a töltéslámpa. Generátor halál nemdebár?

Van-e konkrét dolog, ami okozhatta( amivel okozhattam)? Vagy csak simán ilyen az élet?

Negatív sarut lekötöttem mára, levegőcsövet, kábeleket egy félórára félrehajtottam, mert nagyon forró volt a generátor. (Ugye jól tettem.)

Delco Remy, ez van ráírva, milyen paramétert kéne tudnom a cseréhez? X14XE klímás a járgány.

Újat illik venni,mármint generátort, vagy lehet bontott?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok.

Menet közben (dugóban gurulva) egyszercsak fura remegés, majd hallom, valami nyávog fordulatszámfüggően. Aztán égettszag. Aztán vezérlés lámpa (az korábban is tiszteletét tette már.)

Megállok, töltés lámpa úgymarad. Gyújtás rá, töltés lámpa nem ég. Indítok, akkor se ég. Nyávogás megvan. Leállítom, valami fura kattanással áll meg a motor. Gyújtás le, kigyúlik a töltéslámpa. Generátor halál nemdebár?

Van-e konkrét dolog, ami okozhatta( amivel okozhattam)? Vagy csak simán ilyen az élet?

Negatív sarut lekötöttem mára, levegőcsövet, kábeleket egy félórára félrehajtottam, mert nagyon forró volt a generátor. (Ugye jól tettem.)

Delco Remy, ez van ráírva, milyen paramétert kéne tudnom a cseréhez? X14XE klímás a járgány.

Újat illik venni,mármint generátort, vagy lehet bontott?

Köszi!

Lehet bontott is. Én azért vásárlás előtt szétszedném és megnézném hogy konkrétan mi füstölt el benne. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Lehet bontott is. Én azért vásárlás előtt szétszedném és megnézném hogy konkrétan mi füstölt el benne. 

Köszi Zotya!

Volt ebben az előző tulaj kezelése alatt, 100 ezer km-rel és 7 évvel ezelőtt "teljes generátor felújítás+új ékszíj+új diódasor". Én még nem láttam generátort belülről, szóval nem tudom mindez mit takar. De ha másodszor van ezzel a darabbal gond, akkor inkább ráköltenék egy újra/felújítottra. ???

A következő kérdés: így mennyit szabad menni az autóval az akksi és maga a felhevülő generátor szempontjából? Semennyit? Most itthon van, de a bontó oda-vissza 40km, az alkatrészbolt közelebb, ahol meg szerelném (végre garázs!!!) az 4km-re van tőlem. Köszi. . .

Link to comment
Megosztás:

12 perce, felhasznaaloo írta:

Köszi Zotya!

Volt ebben az előző tulaj kezelése alatt, 100 ezer km-rel és 7 évvel ezelőtt "teljes generátor felújítás+új ékszíj+új diódasor". Én még nem láttam generátort belülről, szóval nem tudom mindez mit takar. De ha másodszor van ezzel a darabbal gond, akkor inkább ráköltenék egy újra/felújítottra. ???

A következő kérdés: így mennyit szabad menni az autóval az akksi és maga a felhevülő generátor szempontjából? Semennyit? Most itthon van, de a bontó oda-vissza 40km, az alkatrészbolt közelebb, ahol meg szerelném (végre garázs!!!) az 4km-re van tőlem. Köszi. . .

Hát ugye mivel nem tudni mi baja, az sem tudom megmondani hogy érdemes-e javítani, a generátor felújítás a diódacsere  a csapágycsere , csúszógyűrű, bronzkefe cseréje szokott lenni, mást nem nagyon lehet benne cserélni. Le kell kötni a generátort a kábeleket rendesen leszigetelni, ne testeljen le, és teljesen feltöltött jó akkuval meg tud tenni ekkora távolságot fényszóró, rádió, befúvómotor..stb nélkül. Az indításokat minimalizálni kell amennyire lehet.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

A DeloRemyben a diódasor egyben van a feszszabályzóval, ami úgy kb 10-12ezer alkatrész áron. Vagy féléve pukkant ki az enyémben. 8ezerért hoztak egy bontott 120 ampereset, B Vectrából.

Amúgy jó aksival, fél fényszóróval Budapestről le tudtam jönni egész Karcagig. Szóval bírja az... :)

Link to comment
Megosztás:

Ajaj mi lesz itt megint... ;-) Végül arra jutottam, hogy '98 előtt gyárilag 70A van/volt, veszek olyat, újat, Delco-t.

Egy érdekesség talán, miután mentem még vagy egy órát a behalt generátorral, vagy 4x indítottam stb, meg állt +1 napot, rámértem tegnap az akksi sarkaira és 12,64 voltot mutatott. Ami ugye kb. tök jó állapot (12,4-12,6), illetve ez esetben minimális túltöltést/túltöltöttséget jelez, vagy tévedek? Ebből tudok következtetni arra, mi történt a generátorral? (Csak kivettem, de nem szedtem szét, mert nincs olyan dugókulcsom. Valami inverz torx fejű csavar van rajta. Ránézve nem látszik rajta semmi.)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, felhasznaaloo írta:

Ajaj mi lesz itt megint... ;-) Végül arra jutottam, hogy '98 előtt gyárilag 70A van/volt, veszek olyat, újat, Delco-t.

Egy érdekesség talán, miután mentem még vagy egy órát a behalt generátorral, vagy 4x indítottam stb, meg állt +1 napot, rámértem tegnap az akksi sarkaira és 12,64 voltot mutatott. Ami ugye kb. tök jó állapot (12,4-12,6), illetve ez esetben minimális túltöltést/túltöltöttséget jelez, vagy tévedek? Ebből tudok következtetni arra, mi történt a generátorral? (Csak kivettem, de nem szedtem szét, mert nincs olyan dugókulcsom. Valami inverz torx fejű csavar van rajta. Ránézve nem látszik rajta semmi.)

Köszi!

Járó motornál mérd meg a feszt, meg emelt fordulatszámon.

Nekem utoljára úgy halt meg, hogy alapjáraton 13,6-14,0 volton töltött, de ahogy emeltem az alapjáratot, úgy nőtt a töltőfesz is. 18 voltra is felment, ott jelzett be a légzsákjelző, meg letárolt a vezérlő egy "túl magas feszültség" hibakódot...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.