Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Leslie, ez csak egy része a dolognak, úgy tudom, pl. a dieseleseké W=1111, de pl. ez enyémben is 1111-es van, szal ez még kevés. Ha egyezik a W-szám, és 7000-ig van skálázva a fordszámmérő, az már jó lehet :D

Ezt pl nem tudtam.

Én inkább az opel16v féle BC-t választottam, jó döntés volt így utólag is. :)

Link to comment
Megosztás:

Én inkább az opel16v féle BC-t választottam, jó döntés volt így utólag is. :)

Na igen, ezen még én is gondolkodom :D Lehet, hogy inkább egy ilyen BC kellene. Csak nemtudom, hogy az én régi vasamba berakható e. A kijelzőm olyan, hogy nem osztott, tehát egyben van az egész LCD, újabb Astrákon láttam olyat, hogy 3 részre van osztva. Az enyém viszont egyben van. Ez számít valamit?

Egyébként mennyi is most egy ilyen BC? A riasztós ismerősöm vajon betudja szerelni? ;) Mert én biztos nem...

Link to comment
Megosztás:

Beszerelést vállalom itt Budaörsön, ha kell. :D

Egyébként nem túl bonyolult, pár kábelt rá kell kötni az autókban levőkre.

Csak a kalibráció bonyolultabb, ha szükséges. Ahhoz kell egy notebook, és

némi számítógéphasználati gyakorlat, már abban az esetben, ha nem én csinálom. :)

Amúgy komputer 16e, fogyimérő modul hozzá 14e, gyári BC ablaktörlő kapcsolót is tudok szerválni,

azt még pontosan nem tudom mennyi lesz, mert most elfogyott az olcsóbból. De ha az nem

kell, alapból van hozzá két utólag beépíthető gomb.

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznalati.zip

Jah, DID kijelzőn is megy, amilyen a tied. ;)

Link to comment
Megosztás:

Beszerelést vállalom itt Budaörsön, ha kell. ;)

Egyébként nem túl bonyolult, pár kábelt rá kell kötni az autókban levőkre.

Csak a kalibráció bonyolultabb, ha szükséges. Ahhoz kell egy notebook, és

némi számítógéphasználati gyakorlat, már abban az esetben, ha nem én csinálom. :)

Amúgy komputer 16e, fogyimérő modul hozzá 14e, gyári BC ablaktörlő kapcsolót is tudok szerválni,

azt még pontosan nem tudom mennyi lesz, mert most elfogyott az olcsóbból. De ha az nem

kell, alapból van hozzá két utólag beépíthető gomb.

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznalati.zip

Jah, DID kijelzőn is megy, amilyen a tied. :P

Aha, köszi! Hát lehet, hogy majd ha megyek arrafelé, akkor majd megkereslek (előtte persze egyeztetve). Mert jó lenne, ha te raknád be, az a biztos. De asszem elég csak a BC, nálam a fogyimérő modul a napi számláló meg a számológép :D ;)

Na de majd még meglátom, ha tudok olcsón fordszámos órát szerezni, akkor lehet, hogy inkább az lesz. Igazából nekem csak az kéne.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el, nem elég annyi! :)

Merthogy? Tényleg csak ennyi kellene :D Baromira igénytelen vagyok autó tekintetben, a lehető leg fapadosabb a verdám ;) Egyesegyedül a fordszám cucc izgat kicsit. De az is csak kicsit ;) Tehát ilyen gyorsulás 100ra meg ilyesmi dolgok nagyon nem érdekelnek, amit a BC tud még :P Mert mást mit tud még? Van valami hasznos funkciója is? ;)

Na jó nemkell véresen komolyan venni, igazából jó lenne a BC, de ENNYIT nem ér NEKEM semmiképp, mert tényleg csak a fordszám miatt kellene, arra meg ha találok olcsón órát, az olcsóbb és egyszerűbb. Ha ugyanannyiba kerülne a BC, mint egy óra, akkor tuti a BC-t rakatnám be inkább, de sajnos nem így van, sokkal drábább lenne nekem a BC. Sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hány db kis izzó van a fűtés tekerentyűk mögött?

A boltos rámtukmált 4 izzót, de én csak 2-t találtam benne, a hátsó ablakfűtés gomb körül.

3-nak kell lennie! Ha a két szélső megvan, akkor még egyet keress kb. egyvonalban azokkal, középen! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hány db kis izzó van a fűtés tekerentyűk mögött?

A boltos rámtukmált 4 izzót, de én csak 2-t találtam benne, a hátsó ablakfűtés gomb körül.

Plusz van egy magában a hátsó ablakfűtés kapcsolóban, ami jelzi, ha fűtesz,

Plusz van egy a belső levegőkeringtető kapcsoló mögött is, ami világít, ha benyomod :)

Link to comment
Megosztás:

Vazze... tényleg 4.... viszont az nem teljesen a fűtéskapcsolóban van, hanem mögötte...nem?

Valahogy kicsit felette, egy műanyag "hídon" van a két oldalső égővel, én se találtam meg, úgyhogy azt még cserélnem kell majd nekem is, de asszem az már LED lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emléxem, amikor kiveszed magát a kapcsolót, akkor látszania kéne...

Naja, csak én nem tudtam kivenni a kapcsolót se, nagyon feszegetni meg nem akartam, nehogy eltörjön, műanyag az egész. Valakinél láttam képen szétszedve azt a középkonzolt, de nem tudom kinél... :)

Link to comment
Megosztás:

És a klímagombban is külön van?

Akkor átvágott a boltos :), mert az már 5

Aszonta, ha már szétszedem, cseréljem ki az összeset. Csak a két felsőt cseréltem. De van 2 kis izzóm, ha kell valakinek :D

Valóban célszerű kicserélni az összeset.

Lehet még éppen égnek az égők, de ha kiszeded őket meglátod el lesznek feketedve..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.