Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Miért van az, hogy ha pl 2-es fokozatban nyomatom a ventillátort (fűtésnél), hogy fújja jól a meleget, akkor kb 300 km megtétele után elkezd furcsa, halk visító hangot adni? :lol:

Azt hittem a fékek, vagy valami a motorból, rendesen betojtam elsőre. :lol: :lol: Aztán mikor félreáltam, örömmel tapasztaltam, hogy a motor járása nélkül is hallatszik a hang gyújtáson... kikapcsoltam a ventit, és láss csodát megszűnt a jelenség... Pihentettem 20-30 km-en keresztül, aztán újra jó volt az út második felében, de a végére más megint kezdte.. :excl:

A hosszas járás eddig nem okozott neki ilyen problémákat, volt, hogy egyhuzamban nyomtam le a Told- Sepsiszentgyörgy utat, és nem volt semmi ilyen... Mostanában kezdte ezt csinálni.. :(

Szerintetek mit tegyek? Mit nézzek át először? :lol:

Volt már hasonló jelenség valakinek? :o

Nekem is volt hasonló jelenség, csak nem kellett megtennem hozzá 300km-t :D Kiszedtem a motort, wd40-el befújtam a csapágyakat amennyire tudtam és nagyon halk lett. Próbáld meg befújni valamivel, ha utána is hangos, akkor cseréld le.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Felkapcsoltam a tompított fényszórót és jelzet a check cotroll. Xenon izzók vannak a kocsiban. Esetleg az lehet a hibás?

Csak xenon izzók vagy trafó stb? Előtte ment már az izzóval vagy amikor beraktad utána azonnal jelentkezett a probléma?

Nem tudom opelbe van e figyelő elektronika arra hogy általában a xenonok kevesebb feszt vesznek fel...

Másik a csapágya nekem is szokott nyöszörögni a ventiben, de amíg megy én nem foglalkozom vele mert amikor elkezdi néha, akkor feljebb lejjebb kapcsolom pár perc és abba is hagyja

Link to comment
Megosztás:

Csak xenon izzók vagy trafó stb? Előtte ment már az izzóval vagy amikor beraktad utána azonnal jelentkezett a probléma?

Nem tudom opelbe van e figyelő elektronika arra hogy általában a xenonok kevesebb feszt vesznek fel...

Másik a csapágya nekem is szokott nyöszörögni a ventiben, de amíg megy én nem foglalkozom vele mert amikor elkezdi néha, akkor feljebb lejjebb kapcsolom pár perc és abba is hagyja

Igazából tegnap mentem este xenonnal, de akkor nem írt ki üzit.

Ma mentem vele felkapcsoltam és kiírta a cc hogy abblendlicht rücklicht. Ráadtam a gyújtást, felkapcsoltam a helyzetjelzőket, nem írt ki hibát. Utána úgy kapcsoltam fel a lámpát, hogy refivel mindjárt, akkor sem írt ki hibát. Visszakapcsoltam refiről tompítottra akkor dobta a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Igazából tegnap mentem este xenonnal, de akkor nem írt ki üzit.

Ma mentem vele felkapcsoltam és kiírta a cc hogy abblendlicht rücklicht. Ráadtam a gyújtást, felkapcsoltam a helyzetjelzőket, nem írt ki hibát. Utána úgy kapcsoltam fel a lámpát, hogy refivel mindjárt, akkor sem írt ki hibát. Visszakapcsoltam refiről tompítottra akkor dobta a hibát.

Nézd meg lécci, hogy ilyenkor, amikor a CC hibát ír, a hátsó lámpáid világítanak? Mert a rücklight a hátsó lámpát jelenti. Nekem a hátsó égő kiégése miatt nem világított az első sem, ha nálad az első miatt a hátsó sem világít, akkor ez a CC tulajdonsága lehet. Amúgy az áramfelvétel miatt anyázik, a xenon kevesebbet fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg lécci, hogy ilyenkor, amikor a CC hibát ír, a hátsó lámpáid világítanak? Mert a rücklight a hátsó lámpát jelenti. Nekem a hátsó égő kiégése miatt nem világított az első sem, ha nálad az első miatt a hátsó sem világít, akkor ez a CC tulajdonsága lehet. Amúgy az áramfelvétel miatt anyázik, a xenon kevesebbet fogyaszt.

Hátsók világítanak. Hogy lehetne kiküszöbölni a xenon miatt fellépő hibát?

Link to comment
Megosztás:

Nem volt...Van :lol: De mivel a megoldás:

...

ezért várt már egy fél évet, és szerintem legalább ennyit még fog is :lol: Ha leállítom, aztán újra kettesre teszem, akkor csöndben van egy darabig, de mint tudjuk ezek a zajok nem az autó, hanem a hifirendszer hibájára utalnak :lol: :D Amúgy 2-3 hétig nagyon sz.r hangja volt, visított mint a fékek, de azóta már visszavett magából, és sokkal halkabb :excl:

Szerintem nekem is fog még várni jó sokat a cserére.. :(

Majd tudatosan lekapcsolom időnként! :lol: :o

Nekem is volt hasonló jelenség, csak nem kellett megtennem hozzá 300km-t B) Kiszedtem a motort, wd40-el befújtam a csapágyakat amennyire tudtam és nagyon halk lett. Próbáld meg befújni valamivel, ha utána is hangos, akkor cseréld le.

Köszi a tippet, megpróbálom! ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ide is írok. Jobb első lámpámat csrélni szeretném, mert egy belső mosást követően(gyenge tompított fény miatt mostam) a felső részéről lejött a tükörréteg. A fénye meglepő módon jobb lett, de ez csak átmeneti megoldásnak jó. Vásárolt -e már valaki ilyen olcsóbb lámpatestet kb 7000 körüli áron a kocsiba (lásd. pl. un.x) és avval milyen fényt kapott? 25000-et mégsem költenék egy Boschra...

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ide is írok. Jobb első lámpámat csrélni szeretném, mert egy belső mosást követően(gyenge tompított fény miatt mostam) a felső részéről lejött a tükörréteg. A fénye meglepő módon jobb lett, de ez csak átmeneti megoldásnak jó. Vásárolt -e már valaki ilyen olcsóbb lámpatestet kb 7000 körüli áron a kocsiba (lásd. pl. un.x) és avval milyen fényt kapott? 25000-et mégsem költenék egy Boschra...

Vegyél Carello-t, jó állapotú bontottat. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hátsók világítanak. Hogy lehetne kiküszöbölni a xenon miatt fellépő hibát?

Plusz terhelést kéne berakni a xenonokkal párhuzamosan, pl. egy-egy 12V 21W-os égőt mindkét oldalra. Hogy mit világítsanak meg, azt nem tudom, de ha befújod a búrájukat valami hőálló, fényt át nem eresztő festékkel, akkor ellennének ott a motortérben műterhelés gyanánt...

Link to comment
Megosztás:

Plusz terhelést kéne berakni a xenonokkal párhuzamosan, pl. egy-egy 12V 21W-os égőt mindkét oldalra. Hogy mit világítsanak meg, azt nem tudom, de ha befújod a búrájukat valami hőálló, fényt át nem eresztő festékkel, akkor ellennének ott a motortérben műterhelés gyanánt...

Szerintem kiégnének a saját ki nem sugárzott hőjüktől.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,

ECU -val kapcsolatos kérdésem lenne.

Cserét már valaki az ECU-ban EPROM chipet ?

A chip csere után beindul a motor ?

Vagy az immobilisert is az EPROM tartalmazza ?

Nálam az ECU-ban van egy kivehető fekete és egy fehér chip .

Gondolom a fehér szinű az EPROM ,a fekete esetleg az IMMO chipje ?

kép :

DSCF8305_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Cserélném az izzókat a középkonzolban. Namost oda tudtommal 4+1 db való, ezek 1,2W-osak, ezt tudom. Nade most a km-órába pontosan milyen izzókat vegyek?

Mert ezen a képen úgy látszik, hogy van 2 fajta foglalatos izzó: a zöld és a fekete. Namost a feketéből van egy nagyobb foglalatos is, ahogy látszik a képen is. Szóval ezek milyen teljesítményűek, milyet vegyek ezekből? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Cserélném az izzókat a középkonzolban. Namost oda tudtommal 4+1 db való, ezek 1,2W-osak, ezt tudom. Nade most a km-órába pontosan milyen izzókat vegyek?

Mert ezen a képen úgy látszik, hogy van 2 fajta foglalatos izzó: a zöld és a fekete. Namost a feketéből van egy nagyobb foglalatos is, ahogy látszik a képen is. Szóval ezek milyen teljesítményűek, milyet vegyek ezekből? :excl:

Hivatalosan a háttérvilágításhoz zöld való, nem hivatalosan meg az amelyiket belerakod, mert hót mindegy. A "nagyobb" fekete, az a töltésjelző, az csak oda való, nem olyan mint a többi fekete.

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan a háttérvilágításhoz zöld való, nem hivatalosan meg az amelyiket belerakod, mert hót mindegy. A "nagyobb" fekete, az a töltésjelző, az csak oda való, nem olyan mint a többi fekete.

Köcce! :(

Szóval akkor a foglalatos izzók is 1,2W-osak, +csak a töltésnek a foglalatja nagyobb, jól sejtem? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Köcce! :(

Szóval akkor a foglalatos izzók is 1,2W-osak, +csak a töltésnek a foglalatja nagyobb, jól sejtem? :excl:

A zöld az 2 Wattos. Nekem az új órám feketékkel volt telerakva, a régiben meg voltak zöldek is. Nem emlékszem különbségre, bár biztos volt. Azóta led van benne, szóval végképp nem tudom :lol:

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

A zöld az 2 Wattos. Nekem az új órám feketékkel volt telerakva, a régiben meg voltak zöldek is. Nem emlékszem különbségre, bár biztos volt. Azóta led van benne, szóval végképp nem tudom :(

Üdv

Gábor

Hát én is LEDre pályázok, csak idő kérdése (mármint még nem tudom mikor megyek Dunakeszi felé- ugye, Dáwid? :excl: ) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan a háttérvilágításhoz zöld való, nem hivatalosan meg az amelyiket belerakod, mert hót mindegy. A "nagyobb" fekete, az a töltésjelző, az csak oda való, nem olyan mint a többi fekete.

A töltésjelzőé azért nagy, ha jól tudom mert az felel a generátor gerjesztésért. Amúgy nekem van olyan barna színű foglalatom, ami olyan mint a helyzetjelzőé, simán bele lehet nyomni a rizsszemizzót.

Link to comment
Megosztás:

Láttam leírásba, hogy fordszámmérős órához szálat a csatiból lett húzva az óráig (jobb előlről) Nem lehet, mingyárt a trafóról behúzni? Ahogy nézegettem a kábelkötegnél be is lehetne vinni kevesebb zsinorból és nem kell műszerfal mögé bújkálni felfogatni, hogy ne csálingázzon a kábel.

Link to comment
Megosztás:

Láttam leírásba, hogy fordszámmérős órához szálat a csatiból lett húzva az óráig (jobb előlről) Nem lehet, mingyárt a trafóról behúzni? Ahogy nézegettem a kábelkötegnél be is lehetne vinni kevesebb zsinorból és nem kell műszerfal mögé bújkálni felfogatni, hogy ne csálingázzon a kábel.

Nem. Az ECU - tól kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.