Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

És akkor elvileg a kis sárga vonóhorog is villogni fog ?

Zöld, de igen fog.

Ha jól tudom, ellenfázisban fog villogni a kicsi zöld index-lámpával :D, így látod, hogy hátul megvan még a yacht.

De ehhez jó is kell legyen a kábelezés a horog-csatlakozóhoz.

Van valakinek gyári kábelkötegről/dugókról fényképe?.

Horgot tettem a szökék ellen (be is vállt, egy szőke ugyanazon a lejtőn 3x csúszott belém), de a tervezett lakokócsi hiányában egyelőre nem kábeleztem még be, de tervezem.

Nekem ellenfázisban villog, de akkor, ha nincs rajta semmi.......hogy őszinte legyek, nem foglalkoztam vele, mióta beraktam, de akiktől vettem a relét(nem eredeti) nem voltak a helyzet magaslatán......

Az indexrelét kell kicserélni 4-lábú fajtára, meg ellenőrizni kell, hogy a 4. lábról a vezeték megvan-e a műszeregységig.

Nekem nem volt benne izzó, meg a csatlakozókban sem volt benne a drót(sem a műszernél, sem az index relénél)

Sziasztok!

Egyik ismerős megkeresett, hogy rakott fel vonóhorgot de nem boldogul az elektronikával. Hogyan lehet életre bírni ezt a műszerfalban levő visszajelzőt? Izzó van benne, de úgy emlékszem hogy valami relé csere is kellett hozzá. Tudnátok adni egy jó leírást hozzá meg egy teljes F-kapcsrajzot?

Előre is köszi!

http://www.skandiasa...F/Plan/0500.jpg

H17 izzó, 542 pozició

http://www.skandiasa...F/Plan/0600.jpg

671 pozíció (4lábú relé 'C' kivezetéssel)

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, ellenfázisban fog villogni a kicsi zöld index-lámpával :D, így látod, hogy hátul megvan még a yacht.

De ehhez jó is kell legyen a kábelezés a horog-csatlakozóhoz.

Van valakinek gyári kábelkötegről/dugókról fényképe?.

Horgot tettem a szökék ellen (be is vállt, egy szőke ugyanazon a lejtőn 3x csúszott belém), de a tervezett lakokócsi hiányában egyelőre nem kábeleztem még be, de tervezem.

Nekem ellenfázisban villog, de akkor, ha nincs rajta semmi.......hogy őszinte legyek, nem foglalkoztam vele, mióta beraktam, de akiktől vettem a relét(nem eredeti) nem voltak a helyzet magaslatán......

Az indexrelét kell kicserélni 4-lábú fajtára, meg ellenőrizni kell, hogy a 4. lábról a vezeték megvan-e a műszeregységig.

Nekem nem volt benne izzó, meg a csatlakozókban sem volt benne a drót(sem a műszernél, sem az index relénél)

Sziasztok!

Egyik ismerős megkeresett, hogy rakott fel vonóhorgot de nem boldogul az elektronikával. Hogyan lehet életre bírni ezt a műszerfalban levő visszajelzőt? Izzó van benne, de úgy emlékszem hogy valami relé csere is kellett hozzá. Tudnátok adni egy jó leírást hozzá meg egy teljes F-kapcsrajzot?

Előre is köszi!

Nekem izzó nem volt vezeték igen. Relét bontóból de nem opelból szereztem, de teljesen jól működik. Ellenfázisban működik ha van rajta futó vagy ha az elakadás jelzőt kapcsolom. A hátsó bekötéssel nekem is volt gondom, mert kapcsolási rajz szerint kötöttem, de több ugyanolyan színű vezeték is ment a bal hátsó lámpánál. Egyikre rákötöttem, de valami (már nem tudom mi) nem működött. Áttettem a másik azonos színű vezetékre és minden működik!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg megvettema az elektromos ablakemelő szettet. Pénzt elküldtem és nagyon bizom benne hogy nem féltégla jön. Majd mgírom mire sikerült jutni.

Megjött a csomag. Szerencsére nem féltégla volt benne hanem amit kifizettem. Beépítettem és tökéletesen működik. Kicsit fúrcsáltam a popszegecselést a de megoldottam átmenő csavarokkal és alátétekkel. Annyira megtetszett a dolog hogy egy újabb csomagban megvettem az elektromos tükröket kapcsolóval együtt. Ezek is működnek rendben. Ami gondot okoz az a kárpit. A régi krublilyukak de leginkább hogy a bal kárpitba nem tudom betenni a kapcsolót. Lehet hogy kárpitot kell cserélnem? Erre kinek milyen ötlete van? Vagy esetleg lenne valakinek ilyen elektromos ablakhoz való kárpitja? (jobb,bal 5ajtoshoz és csak a két első kellene)Aszt néztem hogy a plüs részét ki lehet cserélni így mindegy milyen mintázatú a kárpit.

Link to comment
Megosztás:

Belsőlevegő keringtetés kapcsolóból hogy tudom kiimádkozni az izzót? Középkonzolt nem szedtem le, egyszerűen kihúztam a kapcsolót, ez mind szép és jó, csak az izzó mélyen belül van, persze csipesz elforog az izzón, sehogy sem jön ki.

Kis csőrös fogóval tudtam én kiszedni. Van akinek beletört és utána bányászta ki. Valóban nem egyszerű :(

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Autóhifis kérdés jöhet ide?

Szóval gyári SC202 fejegység, gyári hangszórók. (Nem nagyon akartam piszkálni, mert szépen szól.) Szereztem olcsón egy mélynyomót (Magnat Bull power 130, 250W) és egy erősítőt (Coronado CDR-1000 1000W). Tegnap beraktam. Minden működik, gyönyörűen szól. Viszont azóta van egy konstans magas hangú sípolás. Itt egy videó, ezen is tökéletesen hallható:

Ez független attól, hogy az fm transmitter szól, vagy tényleges rádió, független a hangerőtől és attól is, hogy jár-e a motor vagy sem. Mi okozza, és mit lehet vele kezdeni?

Köszi.

SZERK.: Mégis függ attól, hogy melyik frekveciára van hangolva. Attól függ melyik rádiót hallgatom, a sípolás hol halkabb, hol hangosabb, olyan is van hogy majdnem teljesen megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Belsőlevegő keringtetés kapcsolóból hogy tudom kiimádkozni az izzót? Középkonzolt nem szedtem le, egyszerűen kihúztam a kapcsolót, ez mind szép és jó, csak az izzó mélyen belül van, persze csipesz elforog az izzón, sehogy sem jön ki.

Legegyszerűbb (és a szerelési könyv is így írja) úgy kiszedni, hogy keresel egy olyan vastag műanyag csövet, ami az izzóra szorosan megy rá, azt rátolod a kapcsolóban levő izzóra, és kihúzod vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne valakinek ötlete hogy mi lehet hiba? 1,6 16v f astrám van x16xel és néha gondol egyet és megáll 1 henger! Feltételezem kihagy a gyújtás. Tudnátok segíteni hogy hol kezdjem el keresni a hibát? A gyútás vezérlő 1-2 éve lett cserélve! Előre is kösz a segítséget! :-)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Autóhifis kérdés jöhet ide?

Szóval gyári SC202 fejegység, gyári hangszórók. (Nem nagyon akartam piszkálni, mert szépen szól.) Szereztem olcsón egy mélynyomót (Magnat Bull power 130, 250W) és egy erősítőt (Coronado CDR-1000 1000W). Tegnap beraktam. Minden működik, gyönyörűen szól. Viszont azóta van egy konstans magas hangú sípolás.

Ha megkérdezhetem, a mélynyomót hogy kötötted be? Használtál jelszint-átalakítót?

Egyébként gyári fejegységgel a legnagyobb hülyeség és hiba erősítőt és nyomót rákötni. Nincs rajtuk RCA, jelszint átalakító meg sosem tökéletes, nélküle meg pláne szar. FM transmitter meg.... na az is veszettül ront a minőségen. A rendszeredbe nagyon sok torzítási folyamaton megy át a hang, hibátlan ne várj tőle.

Én a helyedben beruháznék egy olcsó, de márkás fejegységre (sőt, ezt is tettem: Pioneer MVH-1400UB), normális kábelezésre, és hibátlan is lesz. (Meg persze a gyári hangszórókat lecserélném, borzasztóak :D)

Link to comment
Megosztás:

Ha megkérdezhetem, a mélynyomót hogy kötötted be? Használtál jelszint-átalakítót?

Egyébként gyári fejegységgel a legnagyobb hülyeség és hiba erősítőt és nyomót rákötni. Nincs rajtuk RCA, jelszint átalakító meg sosem tökéletes, nélküle meg pláne szar. FM transmitter meg.... na az is veszettül ront a minőségen. A rendszeredbe nagyon sok torzítási folyamaton megy át a hang, hibátlan ne várj tőle.

Én a helyedben beruháznék egy olcsó, de márkás fejegységre (sőt, ezt is tettem: Pioneer MVH-1400UB), normális kábelezésre, és hibátlan is lesz. (Meg persze a gyári hangszórókat lecserélném, borzasztóak :D)

Gyári fejegységgel szépen szólnak a hangszórók, vagy csak kifogtál egy széthajtottat, vagy agyonhajtottad őket. :D Tudni kéne méretezni is. :)

Link to comment
Megosztás:

Háát, kétlem. G Astra után az F olyan volt, hogy remeg az egész autó, de nem szól akkorát. Hangszóróknak abszolút semmi baja, CAR-200 volt benne, mikor vettem, szóval széthajtani nem is lehetett volna őket. De ezeket nem a 4X30w RMS fejegységekhez tervezték, aláírom. Viszont aki hifit épít, az szerintem elhagyhatná a 20 éve tervezett fejet+hangszórókat.

Hozzáteszem, nekem összesen 2 gyári van a gépben. Ültem olyan F-ben, ami full felszerelt 6 hangszórós volt CAR-300-as fejjel, nekem az is kevés volt, hamar kezdett torzítani. Amint lesz rá keret, biztosan beszerzek egy 16,5 centis komponens szettet, valószínűleg egy JBL CS-6C-t

Link to comment
Megosztás:

Háát, kétlem. G Astra után az F olyan volt, hogy remeg az egész autó, de nem szól akkorát. Hangszóróknak abszolút semmi baja, CAR-200 volt benne, mikor vettem, szóval széthajtani nem is lehetett volna őket. De ezeket nem a 4X30w RMS fejegységekhez tervezték, aláírom. Viszont aki hifit épít, az szerintem elhagyhatná a 20 éve tervezett fejet+hangszórókat.

Hozzáteszem, nekem összesen 2 gyári van a gépben. Ültem olyan F-ben, ami full felszerelt 6 hangszórós volt CAR-300-as fejjel, nekem az is kevés volt, hamar kezdett torzítani. Amint lesz rá keret, biztosan beszerzek egy 16,5 centis komponens szettet, valószínűleg egy JBL CS-6C-t

Enyémben CAR400 van, a 4x20W-os verzió, G Astra Bertone Coupé-ból. :) Az már kellemesen szól és a nagy hangerőtől sem ijed meg. :) CAR300-at aláírom, hogy kevés, illetve a 4x7W-os CAR400 is.

Link to comment
Megosztás:

Enyémben CAR400 van, a 4x20W-os verzió, G Astra Bertone Coupé-ból. :) Az már kellemesen szól és a nagy hangerőtől sem ijed meg. :) CAR300-at aláírom, hogy kevés, illetve a 4x7W-os CAR400 is.

Na igen, a 4X20W már baráti! :) Bár ez a fej gondolom nagyon ritka, legalábbis én még nem találkoztam ilyennel. Külsőleg látni valami különbséget ez, és a "sima" CAR-400 között?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik ismerős megkeresett, hogy rakott fel vonóhorgot de nem boldogul az elektronikával. Hogyan lehet életre bírni ezt a műszerfalban levő visszajelzőt? Izzó van benne, de úgy emlékszem hogy valami relé csere is kellett hozzá. Tudnátok adni egy jó leírást hozzá meg egy teljes F-kapcsrajzot?

Előre is köszi!

Másfél hete vizsgázott a kocsim és egyúttal kapott egy (leakasztható) vonóhorgot is. Én szereltem fel a 700 forintos villamos dugaljat és kötöttem be is. Nálam a pótkerékjáratból hátrafelé középen elérhető volt a váz üregében (lökháritó mögött) a gyári 9 lábú csatlakozó a vonóhorog részére. Persze ellencsatlakozót nem tudtam és nem is akartam szerezni, hanem egy sorkapocsban csatlakoztattam össze őket az én dugaljammal.

A műszerfalban a zöld vonóhorog jelzőlámpa azonnal érzékelte a műszerfalon, ha az indexet megterheltem egy további 21 wattos izzóval és automatikusan villogott. Nem kellett semmit kötözgetnem.

A képen a sárga cetliről a kocsiban levő vezetékek színjelölését lehet leolvasni, a fehér cetlin pedig a 7 lábú dugaljhoz adott gyári jelölést tartalmazó utasítás van. A fehér cetli hátára felrajzoltam a csatlakozó pofatúráját úgy, ahogy azt a dugvilla "látja".

beolvas_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

beolvas_s0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

nekem így néz ki most a jobbos ajtóba a hangszóró, de még szol :D ahhoz képest hogy a membrán fele hiányzik vagy repedt, még egész tűrhetően is.

kérdés : mintha azt olvastam volna itt valahol hogy lehet ezeket membránozni, és lehet is hozzá kapni membránt, hol mennyiért és milyet érdemes venni?

köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

Nekem izzó nem volt vezeték igen. Relét bontóból de nem opelból szereztem, de teljesen jól működik. Ellenfázisban működik ha van rajta futó vagy ha az elakadás jelzőt kapcsolom. A hátsó bekötéssel nekem is volt gondom, mert kapcsolási rajz szerint kötöttem, de több ugyanolyan színű vezeték is ment a bal hátsó lámpánál. Egyikre rákötöttem, de valami (már nem tudom mi) nem működött. Áttettem a másik azonos színű vezetékre és minden működik!

hm akkor most ez azt jelenti, hogy az enyém szar, ugye? valahogy sejtettem

nekem akkor is bevillanik ellen fázisban(igaz röviden) ha nincs rajta semmi....

Link to comment
Megosztás:

hm akkor most ez azt jelenti, hogy az enyém szar, ugye? valahogy sejtettem

nekem akkor is bevillanik ellen fázisban(igaz röviden) ha nincs rajta semmi....

Ez reléfüggő. Nekem a 3. van benne, mert az előzők nekem is ilyenek voltak. A relé érzékenysége változó, emiatt van, hogy némelyik már utánfutó nélkül is jelez. Hivatalosan úgy kéne működnie, hogy futó nélkül egyet kéne villannia, mikor indexelni kezdesz, futóval pedig ellenfázisban az indexvisszajelzővel.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, a 4X20W már baráti! :) Bár ez a fej gondolom nagyon ritka, legalábbis én még nem találkoztam ilyennel. Külsőleg látni valami különbséget ez, és a "sima" CAR-400 között?

Komolyabb a hűtőborda a rádió bal oldalán, valamint a kazettanyílás mellett nem az Eject ikon van az üzemválaszó gombon, ami a kazettakiadó mellett van balra, hanem egy kör. Így néz ki:

car400.jpg

és ilyen a 4x7W:

car_400_622505.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez reléfüggő. Nekem a 3. van benne, mert az előzők nekem is ilyenek voltak. A relé érzékenysége változó, emiatt van, hogy némelyik már utánfutó nélkül is jelez. Hivatalosan úgy kéne működnie, hogy futó nélkül egyet kéne villannia, mikor indexelni kezdesz, futóval pedig ellenfázisban az indexvisszajelzővel.

Sejtettem hogy szar. Eredetit meg nem leltem. Azt hittem csak en vok ilyen allat hogy ezt beszerelem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.