Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

> CCR600 nem gyári BOSE tudtommal, de CD-váltós. A CCR800 a gyári BOSE fej, ami CD-váltós szintén.

Igaz, és a CCR helyett BOSE-t ír...

De akkor Günter megszívatott, akartam egyszer Ebay-ről venni egy ilyent, és lebeszéltek róla, hogy nincs benne végfok, a külön levő erősítő hajtja meg a hangszorókat... :(

> A hangszórók maradtak a gyári Blau-k. Meglepően jól bírják.

igen, elég szépen szólnak, de a BOSE-k állítólag méginkábbb... :D

Astra F, hátsó ajtóba szerelt vki hangszórót? Hátul nagyon gagyi a hangzás, főleg ha csomag v kalaptartó van :(. Legalább egy-egy csipogót be szeretnék tenni vhova hátra.

PS: köszi a képeket

Igen, ez így van, de a 800-on lévő hűtőbordák szerintem ugyanúgy a hídkapcsolt végfokokat hűti. Konkrétan ugyanaz a hűtőborda van rajta, mint a 400-on. Most az a különbség, hogy a 400-as végfok nem olvasztja ki magát a nyákból, hanem csak enyhén langyosak. :D Azért egy 800-ra én is bepályázok, meg gyári BOSE hangszórókra, de csak az első kettőt tudom beszerelni, mivel a csipogó és a hátsó ajtókban lévő középnyomók sem jók a caravan csomiajtójába.

ps: utána néztem. a CCR800-ban is ugyanaz a végfok van, mint a CAR400-ban, amivel 4x20W-ot lehet előcsalogatni. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen. Amúgy volt gyári táv. Úgy hívták, hogy riasztós. :) De az enyém nem riasztós, de távos. ;) Egyébként teljesen gyári, helye is megvan neki. :D

Mondjuk azóta már ez a kép sem aktuális, mert a hétvégén bekerült a BOSE hangrendszer. :D Ami szintén gyári. :P

A gyárilag riasztós astra f-ben volt csak ez a távmodul? Melyik kpzár vezérlővel kompatibilis? Nekem gyári vezérlőm van, de facelift előtti. Hogy tudnám megnézni, hogy jó lenne-e ehhez is?

Link to comment
Megosztás:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2014/05/05/ledes_egoket_a_lampaba/

Ha még valaki ilyen hülyeségen törné a fejét :D

Pont most akartam belinkelni. :icon1: Viszont akkor felmerül bennem a kérdés hogy a fenében lehet árusítani.Mondjuk a fogyasztáscsökkentő mágnes is kapható még meg a szivargyujtós fesz optmalizálló, és jól megy a bolt. :D

Link to comment
Megosztás:

Akit érdekel, így szól a BOSE, bár a telefon felvétele nem igazán adja vissza, főleg a magasabb hangtartományokat. Lehet jobb lesz, ha előveszem a régi N95-ös nokiámat, azzal messze jobbat lehet felvenni, mint ezzel a hoki okostelóval. :D

https://www.youtube.com/watch?v=FHKMGghjaVg

Megjegyezném, hogy mikor felhangosítom, akkor a telefon szabályozza a hangerőt a felvételnél, de amúgy a kocsiban megmaradni nem lehet hosszabb távon. :D

Mégegy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=SmvXh1qIOBc&feature=youtu.be

Link to comment
Megosztás:

Pont most akartam belinkelni. :icon1: Viszont akkor felmerül bennem a kérdés hogy a fenében lehet árusítani.Mondjuk a fogyasztáscsökkentő mágnes is kapható még meg a szivargyujtós fesz optmalizálló, és jól megy a bolt. :D

Egyszerű, ráírják a dobozára egy címkével, hogy autó világítótestben nem használható.

Aztán kész, innentől mossák kezeiket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy ha nem találok elektromos napfénytetöt a caravanomba,akkor másét bele lehet-e tenni?Már van az enyémben csak manuális.Motort meg külön eddig még nem találtam hozzá.köszönöm válaszotokat.

Nekem A Vectra van benn. Egy az egyben passzol.

Link to comment
Megosztás:

> CCR600 nem gyári BOSE tudtommal, de CD-váltós. A CCR800 a gyári BOSE fej, ami CD-váltós szintén.

Igaz, és a CCR helyett BOSE-t ír...

De akkor Günter megszívatott, akartam egyszer Ebay-ről venni egy ilyent, és lebeszéltek róla, hogy nincs benne végfok, a külön levő erősítő hajtja meg a hangszorókat... :(

> A hangszórók maradtak a gyári Blau-k. Meglepően jól bírják.

igen, elég szépen szólnak, de a BOSE-k állítólag méginkábbb... :D

Astra F, hátsó ajtóba szerelt vki hangszórót? Hátul nagyon gagyi a hangzás, főleg ha csomag v kalaptartó van :(. Legalább egy-egy csipogót be szeretnék tenni vhova hátra.

PS: köszi a képeket

Teljesen fölösleges a több hangszóró, csak rontják az összképet, zavaros lesz az egész. Innen is - onnan is fog jönni egy kicsi. Magasat meg pláne ne tegyél be, hisz a fül a magashangokat érzékeli a legjobban, és csak fülsértően szólna. Kb fél óra után kivágnád a kocsiból úgy ahogy van. Különben is te elöl ülsz, neked elölről kell, hogy jöjjön a hang. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

F astrában a GYIK-ben léirtak alapján szeretném itthon kicserélni a belsőtér világítást D. Nexiáéra. Vettem is egy ilyent lámpát kompletten, olvastam, hogy kell neki testet adni, a 3 csatlakozó közül melyikre menjen a testkábel?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

F astrában a GYIK-ben léirtak alapján szeretném itthon kicserélni a belsőtér világítást D. Nexiáéra. Vettem is egy ilyent lámpát kompletten, olvastam, hogy kell neki testet adni, a 3 csatlakozó közül melyikre menjen a testkábel?

Köszi

Gondolom kapcsolható lámpa. 2 testet kell neki adni az egyik ami jön és az ajtókapcsolóval-világítás kapcsolóval van kapcsolva a másik egy fix test mondjuk a napellenző csavar alól, ezt fogod kapcsolni a lámpánál. Próbálgatni kell melyik-melyik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy 2 hónapja szétszedtem a kocsimat darabokra kasznizom,ma jutottam el arra a pontra hogy beinditom,hogy haljam a hanglyát de az üzemanyagot nem veszi fel valamiért,MITÖL LEHET AZ OKOKRA LENNÉK KIVÁNCSI.Az elektronikát nem bántottam mindent vissza a hejére a motornál .

A világitás kapcsolo nincs bent a rádió és a fütés konzolja.ja meg az ajtok se a hátsó lámpák gondolom ez nem gond.

A testekre is figyeltem a helyükön.

Az öninditó forog generátor is a benzin nem jut el a tanktól a szivattyú jó vólt elöte tönkre mehet hejben,?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy 2 hónapja szétszedtem a kocsimat darabokra kasznizom,ma jutottam el arra a pontra hogy beinditom,hogy haljam a hanglyát de az üzemanyagot nem veszi fel valamiért,MITÖL LEHET AZ OKOKRA LENNÉK KIVÁNCSI.Az elektronikát nem bántottam mindent vissza a hejére a motornál .

A világitás kapcsolo nincs bent a rádió és a fütés konzolja.ja meg az ajtok se a hátsó lámpák gondolom ez nem gond.

A testekre is figyeltem a helyükön.

Az öninditó forog generátor is a benzin nem jut el a tanktól a szivattyú jó vólt elöte tönkre mehet hejben,?

Üdv, egy motorkódot írjál. Nem szokott állásában tönkremenni a szivattyú általában. Ha kiveszed az anyósoldali lábtérből a lila AC-relét és a 30-87-es lábak helyét összekötöd mondjuk egy darab drótot bedugva az aljzatba akkor indulni kell a pumpának indítózás nélkül is. Ha nincs bent a vészvillogó kapcsoló, akkor dugd vissza azt is az aljzatra, elég sokmindenbe beleszól.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, egy motorkódot írjál. Nem szokott állásában tönkremenni a szivattyú általában. Ha kiveszed az anyósoldali lábtérből a lila AC-relét és a 30-87-es lábak helyét összekötöd mondjuk egy darab drótot bedugva az aljzatba akkor indulni kell a pumpának indítózás nélkül is. Ha nincs bent a vészvillogó kapcsoló, akkor dugd vissza azt is az aljzatra, elég sokmindenbe beleszól.

Nagyon köszönöm még most meg is nézem.

Link to comment
Megosztás:

Be kell vallanom, hogy itt tutul a nejem ,mert nem tudom megjegyezni az egyik (ügyfélkapuhoz

) tartozó jelszavát/fhnevét- így nem tudok odakoncentrálni. Szerinte egy szerelő ért hozzá.

Szerintem ő is tévedhet. Lövök egy képet majd hogy néz ki most mert ez sem jó így (hosszabb kábel a rövidebb helyére bekötve)

Balról jobbra 1-4 es hengerig vagy az elosztó felől?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.