Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem tudja valamelyikőtök, hogy merre van a külső hőmérséklet érzékelő szondája?

A belső kijelzőn először kb. 20 fokkal alacsonyabb érték jelent meg, mint a tényleges. Azóta meg már az sem.

Vagy más lehet a gond?

Emlékeim szerint : ha a kormány mögül szemléled a világot, akkor a lökhárító bal oldalán, középtájt/alján lelhető fel ez a készség. Asszem :roll:

A mi kocsinkban állandóan "-11"-et mutatot, majd a cserét követően már jól funkcionált :)

Link to comment
Megosztás:

Nahh akkor némi képi segítség is :)

http://img.tar.hu/melykek76/img/6211106.jpg#3

http://img.tar.hu/melykek76/img/6211107.jpg#3

http://img.tar.hu/melykek76/img/6211108.jpg#3

Az első képen látható furatban van a helye. Lökös belső oldalán található a hőmérséklet érzékelő.

Még jó, hogy szóbakerült a dolog, mert a mi kocsinkon sem volt a helyén, mert a fülei némileg megviselődtek és a levegőben lógott :roll:

De némi gépészkedésnek köszönhetően, ismét a helyén figyel :D

Link to comment
Megosztás:

Szedett már szét valaki kilométerórát? Szeretném beállítani az eredeti kilométerre az új műszert. Eddig kaptam egy 7 és egy 10ezres ajánlatot. :?

Ha nem jön sokkal kedvezőbb akkor inkább magam csinálom.

Le kell pattintani körbe a nagy plexi/műanyag búrát és hozzáférhető minden.

Te is átpöckölgetheted 2 db igen vékony csavarhúzóval :wink: (egyikkel szétfeszíted a számhengereket, a másikkal óvatosan tolod)

A mutatót nem kell levenni (elállíthatod nagy százalékban), viszont a pici műanyag "szám-keret-maszkot" ki kell pattintani. Óvatosan, mert könnyen törik.

Link to comment
Megosztás:

opel16v: azt mondta azért ennyi mert szét kell szedni teljesen. Szerintem a nullázáshoz is szét kellene. De nem tudom biztosan.

Scatman: a nagy plexit leszedtem már. Átpöckölésnél is törhet valami?

Pici műanyag "szám-keret-maszk"-ra nem emlékszem de biztos ott van. Viszont nem értem miért kell leszedni. A számok előről szabadon vannak, nem? Na majd megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Scatman: a nagy plexit leszedtem már. Átpöckölésnél is törhet valami?

Pici műanyag "szám-keret-maszk"-ra nem emlékszem de biztos ott van. Viszont nem értem miért kell leszedni. A számok előről szabadon vannak, nem? Na majd megnézem.

A pöckölés érdekes téma, ha kicsit szétfeszíted a tárcsákat, akkor aránylag könnyen átfordul a mellette lévő, ha nem, akkor törhet. A két szélső nehezen megy csak át. Nem egyet tekergettem már :wink:

A pici műanyag "szám-keret-maszk" a tárcsák előtt szokott lenni, van amelyiken van, van amelyiken nincs :roll:

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem az órát. Leszedetem a plexit. Kiszedtem a kis műanyagot. Ez eddgi elég egyszerűen ment.

De a szétfeszítés nem sikeredik. Ennek következtében a tekerés sem. Vagyis szét tudom feszíteni de nem tekeredik, főleg nem könnyen.

Még próbálkozom.

Hajrá, menni fog az!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy túl nagy csavarhúzóval próbálom. De egy óráscsavarhúzókészlet legkisebb tagja jó kellene hogy legye, nem? Vagy még kisebb kellene?

Mert kb a közepéig tudom betolni.

A két legkisebb az óráscsavarhúzó-készletből jó hozzá. Az nagyobbikat nem kell teljesen betolni, csak kicsit közéjük kell feszíteni, hogy ne akadjon bele a mellette lévő. A másikkal próbáld tekerni a tárcsa pöckeit tologatva. Ilyesztő, mert amikor átugrik olyan mintha eltörne... menni fog :wink: Esetleg próbáld egyszerre mind a kettővel tolni, bár kicsit háromkezes jellegű lesz. Nem egyszerű, de meg lehet csinálni.

Nekem a spirál visszahelyezése nagyobb gond volt :?

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

Hagyjuk kicsit a papnét gepardal, és 5leteket kérek.

Jövök haza melo1böl, mentem melo2be :) idö kiszámolva percre pontosan. Kocsit akartam csak lerakni. Ablak le volt tekerve...

jobb gomb megnyom,ablak elindul fel...bal megnyom.. forulok teszek veszek.. kinézek balra..ablak lent..

hmm.. mondom biztos rövidet nyomtam... :shock:

nyomom.. semmi...megnyomom lefelé.. kattan....

szarakodtam.. gyújtás le.. vissza...gomb nyom... nyomvatart. stb..

már kezdetem rinyálni mi a csöcs lesz, amikor gondolt egyett, és elindúlt felfelé....

Nah, szerintetek mi lehetett? azóta még nem mertem lehúzni :D

Egyszerüen kapcsoló kontakbibi? vagy vmi más?

És mit lehet csinálni, ha abszolut nem moccan? MOst gondoltam bele!!

Kárpit lebont és kézel fel? hol van ennek vmi vezérlöje már ha van?!

Bárminemü hozzászolást szivesen veszek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.