Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jó tanács: a teljesen leürült rendszerre, üres tankra, nem elég a 5 liter benzin hogy felkapja a pumpa. 3 hétvége, és többszöri injektorcsere, kábelmérés, miegyéb kellett hozzá hogy erre rájöjjünk. :D

 

De most megy az Ne végre. Nem is akárhogy. Nem gondoltam volna hogy 115 ló egy 900 kg kaszniban így lép. Jobban megy mint az xe. :D (legalábbis ez alulról tol, erősebbnek érződik, meg hát a vectra az 1200 kiló) Pedig hosszú váltó. 

 

Amúgy valakinek van tapasztalata a nagyyblokk/kishűtő párosításban? 

Na ez az 5 liter sajnos tényleg igaz! :D Ha rám kérdezel, mondtam volna... Én kb 2 napig törtem végül a fejem, miért nincsen nyomás, míg végül bevágtam plusszba 3-at és onnantól már nyomás volt az injektor hídon... Spriccelt is a benzin cső, mint a tusoló... Utána meg az injektor volt letapadva... :D De elindult az XE...

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem a kocsi hátulját és talán megtaláltam, hogy hol jött be a víz. (ha igen akkor elég egyszerű volt a megoldás ahhoz képest amire számítottam) A kis kábel átvezető gumi egyik sarka be volt nyomódva a kaszniba. (erre gondolok :kép) Hátul egy üregben meg állt a víz amit ronggyal kellett felitatgatnom, alatta meg elsőre azt hittem valami gumi lehet ami kicsit tompítaná a kerékjáratból a zajokat, de csak egy csomó sár volt amit fentről mosott le a víz... kép2 Gondolhatjátok ,hogy nem voltam ideges mikor észrevettem azt a gumi átvezetőt miután már neki álltam bontani a tetőkárpit leszedéshez az oszlopokat a zuhogó esőben.

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem a kocsi hátulját és talán megtaláltam, hogy hol jött be a víz. (ha igen akkor elég egyszerű volt a megoldás ahhoz képest amire számítottam) A kis kábel átvezető gumi egyik sarka be volt nyomódva a kaszniba. (erre gondolok :kép) Hátul egy üregben meg állt a víz amit ronggyal kellett felitatgatnom, alatta meg elsőre azt hittem valami gumi lehet ami kicsit tompítaná a kerékjáratból a zajokat, de csak egy csomó sár volt amit fentről mosott le a víz... kép2 Gondolhatjátok ,hogy nem voltam ideges mikor észrevettem azt a gumi átvezetőt miután már neki álltam bontani a tetőkárpit leszedéshez az oszlopokat a zuhogó esőben.

Nekem most a vezetőoldali indexem ázott be már sokadszor, mindíg azt hiszem hogy megtaláltam a lyukat ahol bejut a víz de ezek szerint mégsem. Mivel most ismét szakad az eső ki sem veszem a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

Én direkt azért álltam neki ilyen időben, mert így látom, hogy pontosan merről jön a víz.

 

szerk.: Nem csak ott jön a víz, mert az a kis üreg telik most is szépen. A második képemen az a fekete szivacsos rácsos valami mit csinál ? (mert most úgy nézem feljebbről nem jön víz, talán onnan) Már fontolgattam ,hogy csak felgyújtsam vagy eladjam.

Módosítva : Stevy
Link to comment
Megosztás:

Én direkt azért álltam neki ilyen időben, mert így látom, hogy pontosan merről jön a víz.

 

szerk.: Nem csak ott jön a víz, mert az a kis üreg telik most is szépen. A második képemen az a fekete szivacsos rácsos valami mit csinál ? (mert most úgy nézem feljebbről nem jön víz, talán onnan) Már fontolgattam ,hogy csak felgyújtsam vagy eladjam.

Ott megy ki a levegő, mikor becsapod valamelyik ajtót. Szellőzésre szolgál. Próbaképp tömítsed le mindkettőt, aztán az ajtó visszarúg, amint becsapod. :D

Link to comment
Megosztás:

Ott megy ki a levegő, mikor becsapod valamelyik ajtót. Szellőzésre szolgál. Próbaképp tömítsed le mindkettőt, aztán az ajtó visszarúg, amint becsapod. :D

És ott valami speckó szivacs van ? Mert ahogy néztem egy helyen be van nyomódva nekem és szerintem onnan ment víz az alatta lévő üregbe.

Link to comment
Megosztás:

Én direkt azért álltam neki ilyen időben, mert így látom, hogy pontosan merről jön a víz.

 

szerk.: Nem csak ott jön a víz, mert az a kis üreg telik most is szépen. A második képemen az a fekete szivacsos rácsos valami mit csinál ? (mert most úgy nézem feljebbről nem jön víz, talán onnan) Már fontolgattam ,hogy csak felgyújtsam vagy eladjam.

nekem ott akkor volt víz(nyáron homok), amikor a tankjuknál kilikadt, vagyis a ott vhogyan dupla a lemez és a 2közt fogyott el az anyag és a kerék felverte

próbáld meg este lámpával bevilágítani a kerékjárat felől és kundizt a feket rácsosnál tükörrel, illetve, ha leveszed a lámpaburát(4csavar) akkor jobban látni 

 

Link to comment
Megosztás:

És ott valami speckó szivacs van ? Mert ahogy néztem egy helyen be van nyomódva nekem és szerintem onnan ment víz az alatta lévő üregbe.

nincs ott szivacs, csak 1 gumi leffencs van

egyébként az a lényeg, hogy ami befolyik az ki is folyon, van ott alul 1 luk amiben van egy műanyag likas dugó, ott kellene kifolynia

 

Link to comment
Megosztás:

Lassan én is már felgyújtom ha majd eláll az eső. Újabb beázást észleltem a mostani csodálatos időjárásunknak hála. Felhajtom a hátsó üléssor ülőpárnáit és alatta mindkét oldalon van egy kis mélyedés és a mélyedésekben mindkét oldalon vizes a szőnyeg. Az ülés és körülötte úgy láttam minden száraz. Hogy a fészkes fenébe kerül ide víz? Észbontó amit művelni tud ez az autó. Ha valakinek van valami ötlete akkor kérem segítsen mert nekem pillanatnyilag elgondolásom sincs hogyan jön ide víz.

Link to comment
Megosztás:

nincs ott szivacs, csak 1 gumi leffencs van

egyébként az a lényeg, hogy ami befolyik az ki is folyon, van ott alul 1 luk amiben van egy műanyag likas dugó, ott kellene kifolynia

Azt így kézzel nem éreztem ,hogy ott dugó lenne de majd befényképezek aztán csak meglátom. Lehet hogy a sár eldugította és azért nem folyt ki.

nekem ott akkor volt víz(nyáron homok), amikor a tankjuknál kilikadt, vagyis a ott vhogyan dupla a lemez és a 2közt fogyott el az anyag és a kerék felverte

próbáld meg este lámpával bevilágítani a kerékjárat felől és kundizt a feket rácsosnál tükörrel, illetve, ha leveszed a lámpaburát(4csavar) akkor jobban látni 

 

Köszi, ezt majd megnézem. Ezt a fekete rácsost egyébként lehet valahol ugy. kapni, mert nekem kicsit mintha deformálódott volna.

Módosítva : Stevy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szeretnék érdeklődni hozzáértőktől, hogy egy ASTRA J Sports Tuerer 1.3 CDTi Excoflex Start-Stop esetében mit jelent az alvázszám

részleteiben?

Alvázszám: W0LPC8DA4B8106655

Illetve tud vki vhol egy helyet ahonnan Magyar nyelvű használati uti letölthető? Kifejezetten Sports Tuerer 1.3 CDTi Ecoflex Start-Stop-hoz!

üdv. és köszönöm szépen, gzozo  

Link to comment
Megosztás:

Ott megy ki a levegő, mikor becsapod valamelyik ajtót. Szellőzésre szolgál. Próbaképp tömítsed le mindkettőt, aztán az ajtó visszarúg, amint becsapod. :D

Szerintem csak egy van, a tanknyílás felől.

Lassan én is már felgyújtom ha majd eláll az eső. Újabb beázást észleltem a mostani csodálatos időjárásunknak hála. Felhajtom a hátsó üléssor ülőpárnáit és alatta mindkét oldalon van egy kis mélyedés és a mélyedésekben mindkét oldalon vizes a szőnyeg. Az ülés és körülötte úgy láttam minden száraz. Hogy a fészkes fenébe kerül ide víz? Észbontó amit művelni tud ez az autó. Ha valakinek van valami ötlete akkor kérem segítsen mert nekem pillanatnyilag elgondolásom sincs hogyan jön ide víz.

Ha nincs kerékjáríti dobbetét, hajtsd fel a szőnyeget, vedd le a küszöbburkolatot, van ott egy 3-as lemeztalálkozás a küszöb-padlólemez, belső dobbetétnél, nekem ott volt elrohadva.

2007706-20151020-5dtjds.jpg

Itt már kivágtam a rozsdás rész...egy részét.

Link to comment
Megosztás:

Azt így kézzel nem éreztem ,hogy ott dugó lenne de majd befényképezek aztán csak meglátom. Lehet hogy a sár eldugította és azért nem folyt ki.

Köszi, ezt majd megnézem. Ezt a fekete rácsost egyébként lehet valahol ugy. kapni, mert nekem kicsit mintha deformálódott volna.

alul kéne lenni a vízszintes részben, mondjuk azé ugye ott nem kéne lennie (sok) viznek,

bontó, nem igen szokott az tönkre menni, hacsak nem lett megnyomva  a kocsi

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csak egy van, a tanknyílás felől.

Ha nincs kerékjáríti dobbetét, hajtsd fel a szőnyeget, vedd le a küszöbburkolatot, van ott egy 3-as lemeztalálkozás a küszöb-padlólemez, belső dobbetétnél, nekem ott volt elrohadva.

Itt már kivágtam a rozsdás rész...egy részét.

Ettől hogyan tudna vizes lenni a "hátsó üléssor ülőpárnái" alatt?

Link to comment
Megosztás:

alul kéne lenni a vízszintes részben, mondjuk azé ugye ott nem kéne lennie (sok) viznek,

bontó, nem igen szokott az tönkre menni, hacsak nem lett megnyomva  a kocsi

Meglett miután befényképeztem, csak azt is totál lefedte a sár amit kikapartam. (Gondolom még a 20 év alatt nem volt pucolva) Kiszedtem a dugót és lemostam, meg az egyik ilyen kis gumi lapot is kiszedtem, mert az fel volt pöndörödve aztán kicseréltem egy kis bringa belső darabra, majd most meglátom mi lesz. Legalább a víz most ki tud folyni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szeretnék érdeklődni hozzáértőktől, hogy egy ASTRA J Sports Tuerer 1.3 CDTi Excoflex Start-Stop esetében mit jelent az alvázszám

részleteiben?

Alvázszám: W0LPC8DA4B8106655

Illetve tud vki vhol egy helyet ahonnan Magyar nyelvű használati uti letölthető? Kifejezetten Sports Tuerer 1.3 CDTi Ecoflex Start-Stop-hoz!

üdv. és köszönöm szépen, gzozo  

Szerintem itt többet tudnak segíteni: http://www.opelforum.hu/forum/118-astra-j/

Addig is ezen a linken találsz infót: http://www.opel-infos.de/fgst/fgst9_97.html#astra_j

Link to comment
Megosztás:

Az X16SZR, nem C. :D Max C16NZR lehet még, ha C. :D

Ha tehetném, én is C20NE-t raknék be, vagy olyan Astrára cserélném. Idegen motorból kapott cuccokat (dugók, főteng, vezteng), emiatt hangosabb. Lehet egyszer bepályázok egy komplett motorcserére.

Valszeg nem figyeltem.  :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lecseréltem a mechanikus ablakemelőt elektromosra. A kurbli helyén keletkezett lyukba szeretnék valami "dugót" tenni, árulnak ilyet valahol? Vagy miből érdemes eszkábálni?

Elvileg fémbútorokhoz kapni dugókat. Goggleval keress rá, hogy csődugó, vagy műanyagdugó... sok dugót fogsz találni. Méret alapján tuti lesz!

Link to comment
Megosztás:

Ez nem túl jó motor ami a fórumon van! :S

16 szelepes és eszi az olajat? :-D Hát nem...például most akartam írni választ többszörös idézésre, és közben meggondoltam magam, de nem tudok "visszalépni" hogy az egyszer már "beklikkelt" hozzászólások ne legyenek bent a válaszban...az eredményt lásd fent. Valaki tudja hogyan kell törölni a fölös ablakokat a hozzászólásban?

 

Ez nem túl jó motor ami a fórumon van! :S

Elvileg fémbútorokhoz kapni dugókat. Goggleval keress rá, hogy csődugó, vagy műanyagdugó... sok dugót fogsz találni. Méret alapján tuti lesz!

Én "vasbótban" vettem csővégzáró dugót. Nem is tudom talán fél collos?

2011015-20151024-voHOJ9.jpg

Link to comment
Megosztás:

16 szelepes és eszi az olajat? :-D Hát nem...például most akartam írni választ többszörös idézésre, és közben meggondoltam magam, de nem tudok "visszalépni" hogy az egyszer már "beklikkelt" hozzászólások ne legyenek bent a válaszban...az eredményt lásd fent. Valaki tudja hogyan kell törölni a fölös ablakokat a hozzászólásban?

Az ablak alól neki szoktam állni törölni aztán úgy megy, de van amikor be se adja a több idézetes hozzászólást, csak annak egy részét. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.