Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Már csak abban reménykedem hogy jó is ;) És akkor minden jó :D

Ha meg annyira jön ki a fogyija mint a tiednek akkor meg csúcs szuper :)

Ha nem hajtasz nagyon,akkor kijön annyira!Ez nyomatékos moci,nem kell pörgetni hogy menjen..De ezt majd te is észreveszed.. ;)
Link to comment
Megosztás:

Megvettem életem első saját autóját. 94-es 1,6SI astra remélem csak örömet és bódottágot fog okozni számomra :D

Máris egy kérdés hogy lehet hogy ahol fújja be a meleg vagy hideg levegőt középen ott hideg jön akkor is amikor a két szélén mele ? :)

Gratula! Szép!

Középen csak akkor fog melegebb jönni, amikor a levegő irányát az utas felé is állítod.

Akkor sem olyan meleg, mint szélen. Én szivaccsal tömtem be, s máris csak meleg jön.

Kevés fogyit, nagy erőt! Szervízmentes utazást!

Link to comment
Megosztás:

Gratula! Szép!

Középen csak akkor fog melegebb jönni, amikor a levegő irányát az utas felé is állítod.

Akkor sem olyan meleg, mint szélen. Én szivaccsal tömtem be, s máris csak meleg jön.

Kevés fogyit, nagy erőt! Szervízmentes utazást!

:) Köszönöm a jó łjvánságokat :D Fogyija ha nagyábol lehet hinni az üzemanyagjelzőnak akkor 8 alatt lesz.De majd kiderül ;)

Link to comment
Megosztás:

Megvettem életem első saját autóját. 94-es 1,6SI astra remélem csak örömet és bódottágot fog okozni számomra ;)

Máris egy kérdés hogy lehet hogy ahol fújja be a meleg vagy hideg levegőt középen ott hideg jön akkor is amikor a két szélén mele ? :)

Én is gratulálok, nekem ez az érzés 30 éve volt, de emlékszem még most is rá! Csak annyit kívánok most helyből neked ami nekem jutott idáig, 0 okozott baleset, több mint 600000 km.

Örülj, hogy a régi visszapilácsolód van mert abban még lehet hátralátni! Az újabbaknak olyan kicsi a tükre, hogy alig látni benne valamit. A gyári tetőablak is nagyon jó ha már klíma nincs, a mostani kocsim is ilyen fazonú. Én már igényelném a klímát, de nem fussa rája! Majd meglátom a dög melegben hogyan muzsikál a tetőablak! Most télen nagyon jól szuperál. :D

Link to comment
Megosztás:

KFB-t hol érdemes kötni?

Néztem a MÁV a legolcsóbb miben különböznek az egyes biztosítók.Melyiket érdemes.

Netrisk.hu-n miért nincs a Posta autóőr? :D

Valamint hogy lehet feljebb lépni A0-ról? Hány év baleset mentes vezetés vagy mi befolyásolja? :)

évente megy a Bonus 1-et.... ha a vizsgált időszakban nem volt baleset, amelyet te okoztál...

A MÁV+ egyéb kis biztosítók olcsóak... csak alig van ügyfélszolgálatuk...

Link to comment
Megosztás:

Pénteken megint teszteltem a fogyasztást, igaz nem volt annyira hideg!

Korrigálom az eredményeket:

- sima 95-ös benzin, ecotek kikapcsolva 9,1 l átlagfogyasztás.

- vipower 95-ös + spuri, ecotek kikapcsolva 7,8 l,

- vipower 95-ös benzin + spuri + ecotek 6,4 l !!!!

Ha már a sebességnél tartunk C14NZ - 175 km/h (Opel16v BC szerint) ez jónak számít? :)

Szia UDI!

Mit jelent az, hogy ecotec kikapcsolva? U.I. Az én 1.4 16V-m mintha kissé sokat kajolna....

Link to comment
Megosztás:

évente megy a Bonus 1-et.... ha a vizsgált időszakban nem volt baleset, amelyet te okoztál...

A MÁV+ egyéb kis biztosítók olcsóak... csak alig van ügyfélszolgálatuk...

Azt fontos kiemelni viszont, hogy a vizsgált időszak az azthiszem júniustól vagy júliustól számított 9 hónap, tehát nem úgy kell értelmezni az évente emelkedést, hogy év elejétől év végéig nézik, hogy volt e bizti.. na csak mert én sem tudtam ezt, és meglepődtem, amikor letelt az első 12 hónapom, és mégsem emelkedett a bónusz. Mert jún/júl-tól nem volt meg a 9 hónap... de jövőre már emelkedik :)

Amúgy hát ja, a kicsi biztosítóknak ez a hátránya... na de én pl több, mint 50 ezret spórolok éves szinten a MÁV-val. De ezt már kitárgyaltuk anno a biztosító váltós időszakban... Allianznál 93 ezer lett volna a 2006os évem, MÁV-nál csak 32... hát nemmindegy :D Aztán majd meglátjuk, hogy mennyire jönnek idő előtt a csekkek, vagy mennyire kell őket nyaggatni... de azthiszem ekkora spórolás megér ennyit. Ha más gond nem lesz...

Link to comment
Megosztás:

Most szerintem nekem is 10 liter felett lesz bőven ugyanolyan mocival.

lehet, hogy a titokzatos ecotek neked is ki van kapcsolva......

Az egyenetlen alapjárat miatt lehet-e magasabb a fogyasztás????

De szeretnék én is fordszámmérős kmórát, olyan szép Sylver79 kocsijában......

Link to comment
Megosztás:

évente megy a Bonus 1-et.... ha a vizsgált időszakban nem volt baleset, amelyet te okoztál...

A MÁV+ egyéb kis biztosítók olcsóak... csak alig van ügyfélszolgálatuk...

Akkor lehet érdemesebb megkötnöm más nevére a biztosítást? :)

Üzemben tartó csak olyan lehet akinek van josija? Mert ha anyum nevére kötöm 20.000-el kevesebb évente a bonusszal meg csak 2-3.000et csökken. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet érdemesebb megkötnöm más nevére a biztosítást? :)

Üzemben tartó csak olyan lehet akinek van josija? Mert ha anyum nevére kötöm 20.000-el kevesebb évente a bonusszal meg csak 2-3.000et csökken. :D

Üzembentartó azthiszem csak jogsival rendelkező ember lehet, viszont tulajdonos az lehet akárki, jogsi nélkül is. Viszont biztosítást az üzembentartó köti, úgyhogy zsákutca ;) De nemtudom, lehet, hogy nemkell jogsi üzembentartónak se?!

Link to comment
Megosztás:

Üzembentartó azthiszem csak jogsival rendelkező ember lehet, viszont tulajdonos az lehet akárki, jogsi nélkül is. Viszont biztosítást az üzembentartó köti, úgyhogy zsákutca :) De nemtudom, lehet, hogy nemkell jogsi üzembentartónak se?!

Forgalmiba beíratod ésanyát vagy ésapát üzemben tartónak, te maradsz tulajdonos én is így jártam 2évig.

Az a ziz hogy eközben nem halad a bunusod, a másik asszem 4 rugó az új forgalmi a bejegyzéssel. :D

Link to comment
Megosztás:

Forgalmiba beíratod ésanyát vagy ésapát üzemben tartónak, te maradsz tulajdonos én is így jártam 2évig.

Az a ziz hogy eközben nem halad a bunusod, a másik asszem 4 rugó az új forgalmi a bejegyzéssel. ;)

Most vettem a tocsit ugyhogy amúgy is új forgalmi :)

De most néztem nem jól néztem csak 5-6000 a különbség.

Meg a MÁVnál van 30% onlány kedvezmény és egyébként is az jön ki legolcsóbbra.

Csak azt nem tudom hogy lehet onlány megkötni :D

Link to comment
Megosztás:

Forgalmiba beíratod ésanyát vagy ésapát üzemben tartónak, te maradsz tulajdonos én is így jártam 2évig.

Az a ziz hogy eközben nem halad a bunusod, a másik asszem 4 rugó az új forgalmi a bejegyzéssel. ;)

Na ja, én is gondolkodtam ezen, de pont ezért inkább saját nevemre kötöttem. Bár úgy is lehet gondolkodni, hogy tökmind1, hogy most indul vagy később, szóval mind1, hogy most fizetek sokat, vagy majd pár év múlva, addig meg legalább sokkal olcsóbb a bizti. De most így MÁV-val tökmindegy. Érdekes az is, hogy MÁV-nál megnéztem, anyám ugyanannyit fizetne, mint most én. Viszont Allianznál már 30e a különbség.

Csak azt nem tudom hogy lehet onlány megkötni :)

Hogyhogyhogy? :D

Nagyon egyszerűen. Kitöltöd a dolgokat, ők elintéznek mindent. Én is így váltottam novemberben biztosítót (biztositas.hu -n keresztül). Szóval elküldöd az ajánlatodat, ők küldenek egy papírt amit kikell tölteni, elfaxolod, és kész, elintéznek/megkötnek mindent. Nekem simán ment, pedig nekem még a régi biztosítónál is megkellett szüntetniük a szerződést. Persze ha olyan biztosítót választasz, aminek van a közeledben irodája, akkor azért jobb személyesen, de pl MÁV-ot csak online lehet szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.