Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jah, se km jelzéshez, se táblához nem érdemes viszonyítani. A legnagyobb eltérést adó

mérési módszer lehet, többet csal, mint a gyári km-óra. :)

"Nem gondolom magam naív embernek, csupán felhívtam figyelmeteket egy újságcikkre"

Akkor ha csak egy fél másodpercre is belegondolsz, alapvetően kiröhögöd az ilyen cikket...

és felhívni sem érdemes rá az emberek figyelmét, mert minek? ;)

Én személyszerint örülök hogy nem kell ekkora baromságokat olvasgatnom. Akkor inkább

olvasnám a tiffany-t. ;)

Link to comment
Megosztás:

Okés... legközelebb kerítek egy GPS-t...

Astra... lehet a BC miatt vették ilyen gyorsan, lehet a színe miatt, nem tudom... ma hallottam olyat, hogy legszívesebben lefejeltem volna az illetőt... szerinte sz@r színe volt! :)

Nem tudom, mit szólt volna, ha tudja, mibe kerül a festék a kocsin, meg hány ilyen színű gép gurul az országban.

Ja, és piacozók vették meg! ;) Vazze... szegény kocsi! Remélem nem vágják tönkre! Egyébként így mindenütt előfordulhat az országban! ;)

Link to comment
Megosztás:

Okés... legközelebb kerítek egy GPS-t...

Astra... lehet a BC miatt vették ilyen gyorsan, lehet a színe miatt, nem tudom... ma hallottam olyat, hogy legszívesebben lefejeltem volna az illetőt... szerinte sz@r színe volt! :)

Nem tudom, mit szólt volna, ha tudja, mibe kerül a festék a kocsin, meg hány ilyen színű gép gurul az országban.

Ja, és piacozók vették meg! ;) Vazze... szegény kocsi! Remélem nem vágják tönkre! Egyébként így mindenütt előfordulhat az országban! ;)

Mennyire hirdették meg?És végül mennyiért adták el?Ne törödj vele,nem tetszhet mindenkinek ugyanaz,nem vagyunk egyformák és ez szerintem jó.

Link to comment
Megosztás:

Okés... legközelebb kerítek egy GPS-t...

Astra... lehet a BC miatt vették ilyen gyorsan, lehet a színe miatt, nem tudom... ma hallottam olyat, hogy legszívesebben lefejeltem volna az illetőt... szerinte sz@r színe volt! :)

Nem tudom, mit szólt volna, ha tudja, mibe kerül a festék a kocsin, meg hány ilyen színű gép gurul az országban.

Ja, és piacozók vették meg! ;) Vazze... szegény kocsi! Remélem nem vágják tönkre! Egyébként így mindenütt előfordulhat az országban! ;)

Gartula az új kocsihoz ;)

Mennyiért sikerült a régit eladni?

És mennyi volt ez a szépség?

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira xar színe volt, akkor miért vették meg?Amúgy az ilyen nem szokott félni a festék árától, mert inkább lekeni alapozóval az esetleges sérülést, aztán használja.Elvégre munkaautónak vette, és úgy is fog vele bánni.Sajnos. ;)

Nem az új tulaj mondta!!! :D hanem egy kívülálló...

;) Miért nem hamarabb adtad el :)

Mert csak miután kijött a biztosítótól a januári crash számlája, amit kifizettek a javítóknak, utána változtak meg a dolgok (fél misi felett volt a javítás, a festék... csak a festék 200 volt! ) Meg kellett a cseréhez egy nem teljes ép elmeállapot! ;) Ha úgy lett volna pénzem, akkor megtartottam volna "hétvégi" ótónak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, megint egy különleges autóval kevesebb maradt a klubban, és én már nem is láthattam élőben :)

Tegnap megvettem a C14SE-átalakításhoz a cuccokat (nagyrészt). Nagyon korrekt volt a srác, még van neki sok Opel cucca, azt mondta, majd összeírja, én pedig jóól berakom az Eladó topicba.

Már csak apróságokat kell beszereznem: tömítéseket, a hengerfejet kicsit felújítom, mielőtt átépítem (szelepszár-szimmeringek cseréje, síkolás), kell egy AC-pumpa is, vákuumcsövek, légszűrő, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, megint egy különleges autóval kevesebb maradt a klubban, és én már nem is láthattam élőben ;)

Tegnap megvettem a C14SE-átalakításhoz a cuccokat (nagyrészt). Nagyon korrekt volt a srác, még van neki sok Opel cucca, azt mondta, majd összeírja, én pedig jóól berakom az Eladó topicba.

Már csak apróságokat kell beszereznem: tömítéseket, a hengerfejet kicsit felújítom, mielőtt átépítem (szelepszár-szimmeringek cseréje, síkolás), kell egy AC-pumpa is, vákuumcsövek, légszűrő, ilyesmi.

Pedig láttad!!! Kecskeméten! Nem emléxel? :)

Az átalakításhoz meg drukkolok! ;)

Link to comment
Megosztás:

Okés... legközelebb kerítek egy GPS-t...

Astra... lehet a BC miatt vették ilyen gyorsan, lehet a színe miatt, nem tudom... ma hallottam olyat, hogy legszívesebben lefejeltem volna az illetőt... szerinte sz@r színe volt! :)

Nem tudom, mit szólt volna, ha tudja, mibe kerül a festék a kocsin, meg hány ilyen színű gép gurul az országban.

Ja, és piacozók vették meg! ;) Vazze... szegény kocsi! Remélem nem vágják tönkre! Egyébként így mindenütt előfordulhat az országban! ;)

Nyugodj meg annak a kocsinak gyönyörő és ritka színe van, én is elfogattam vona a színét ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megvettem a C14SE-átalakításhoz a cuccokat (nagyrészt). Nagyon korrekt volt a srác, még van neki sok Opel cucca, azt mondta, majd összeírja, én pedig jóól berakom az Eladó topicba.

Már csak apróságokat kell beszereznem: tömítéseket, a hengerfejet kicsit felújítom, mielőtt átépítem (szelepszár-szimmeringek cseréje, síkolás), kell egy AC-pumpa is, vákuumcsövek, légszűrő, ilyesmi.

Mennyi volt, hol vetted, stb? :)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi volt, hol vetted, stb? :)

Még hónapokkal ezelőtt a Duen-en láttam a hirdetést, valaki be is linkelte akkor ide a fórumra az eladó cuccok közé. Szerencsére a csávó nem túl messze lakik tőlem, többszöri halasztás után félúton (Fehérváron) találkoztunk. Ez egy komplett motor lett volna, csak nem tudta magát a blokkot is elhozni, mert egyszerre nem fért be a kocsiba, úgyhogy most csak a lényeg jött: hengerfej az injektorokkal, szelepdekni, kábelköteg, motorvezérlő elektronika, légtömegmérő, plusz kaptam még hozzá kipuffleömlőt (lambdával) és egy kuplungszerkezetet is. Ezért fizettem 20e Ft-ot. Majd egyszer még talizunk, mert elhozza a blokkot is, meg kiderült, hogy kell valamelyik szíjtárcsa is, mert abban van egy jeladó, ami az enyémen nincs (ezt nem tudom pontosan, mire gondolt, majd kiderül).

De most is van Duen-en egy ilyen motor, ha jól láttam itt az Eladó topicban belinkelve, 35-ért... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon butát fogok kérdezni...

Astra F GT-m 1.8-as motorja felújításra szorul. Milyen macerával járna egy másik motor beépítése, ami mondjuk egy erősebb, jobb, vagy csak szimplán jobb állapotú motor? A mostani C18NZ (90LE).

Ha nem a szerelés oldalról nézzük akkor, ugyanolyan jobb állapotú mehet bele de adásvételivel (motorról) lehet menni az okmányirodába és pár ezer forint és bekerül az új motorszám a forgalmiba.

Nagyobb motort hivatalosan nem tudsz bele tenni. Azaz elméletileg lehetne de ezer engedély és egy nagyon alapos indok kell hozzá gyakorlatilag végtelen útvesztő és sok pénz, idő...

(Nem saját tapasztalat, csak sokan mondták)

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint 1801-2000ccm-ig ugyanaz a kategória, szal lehet bele nagyobb mocit tenni, csak magasabb környezetvédelmi besorolásba kell hogy essen, mint a jelenlegi.Akkor papírrésze olyan 85e. körül lesz, + persze a motor bele, meg sallangok.

Ha beleférne, én elgondolkodnék rajta! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.