Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy törött az egyik indexbúrám, úgyhogy cserére szorul. Ez még a régebbi astrás búra, ami ugyebár sárga. Azon agyaltam, ha lecserélném fehér búrára, az nem lenne gáz mondjuk műszakin? :D

nemhiszem ,hogy gond lenne...nkem is fehér van rajta sárga izzókkal és nem szóltak érte...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, akkor asszem arra cserélem.

Ha cseréled, ne csak búrát vegyél, kell hozzá foglalat is! :D Az átlátszó búrába sárga izzó kell, az meg nem megy bele a mostani foglalatodba, ugyanis nem egymással szemben van az izzó oldalán az a 2 kis pöcök. Pár fok eltérés van csak, lehet, hogy bele lehetne faragni éppenséggel, de én inkább vettem újakat (1000/db).A búra meg 1500 körül van, de volt ahol 2500-ért akarták adni ugyanazt, és még xarul is volt összeragasztva :D .Amúgy meg sokkal szebb a fehérrel :D .

Link to comment
Megosztás:

Ha cseréled, ne csak búrát vegyél, kell hozzá foglalat is! :D Az átlátszó búrába sárga izzó kell, az meg nem megy bele a mostani foglalatodba, ugyanis nem egymással szemben van az izzó oldalán az a 2 kis pöcök. Pár fok eltérés van csak, lehet, hogy bele lehetne faragni éppenséggel, de én inkább vettem újakat (1000/db).A búra meg 1500 körül van, de volt ahol 2500-ért akarták adni ugyanazt, és még xarul is volt összeragasztva :D .Amúgy meg sokkal szebb a fehérrel :D .

Én a Caravanon vasárnap cseréltem fehérre a búrákat (bolt sehol sincs nyitva ilyenkor), úgyhogy lereszeltem a sárga égők egyik pöckét, és úgy raktam be. Eddig semmi gond velük... :D

Link to comment
Megosztás:

Én a Caravanon vasárnap cseréltem fehérre a búrákat (bolt sehol sincs nyitva ilyenkor), úgyhogy lereszeltem a sárga égők egyik pöckét, és úgy raktam be. Eddig semmi gond velük... :D

Cseles :D De akkor nem árt a tartalék izzóról is lereszelni, sose lehet tudni, mikor lesz rá szükség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha már szóba került az izzók pöcke:

Én is végigjártam két hete vasárnap a győri benzinkutakat, de nekem a Caravan hátsó helyzetjelző/ködzárófény (kétfonalú) izzó kellett volna. Ráadásul a jobb oldali, ahol a ködzárófény be sincs kötve. ( vagy csak a Classic-ban nincs? :D )

Az izzókészletben is, meg az összes benzinkútnál is csak szembe pöckös izzó volt. Senki nem tudta a kutaknál és -eddig- én sem, hogy hátul nem 21/5W-os, hanem 21/4W-os izzó van az F Astra Caravan-ban. Sőt nem is tudta senki, hogy létezik ilyen izzó. (Minden előző autómban 21/5 vagy 21 és 5 ill. 10W izzó volt)

Mivel nem akartam lámpa nélkül autózni, végül befeszegettem egy 21/5-öst; működik, de vigyázni kell, hogyan teszed be, mert ha fordítva van, a helyzetjelző lesz a 21W-os. Ha könnyebben meg be, úgy van fordítva :D

Azóta vettem az Opel boltban 21/4-est. A készletben is kicseréltem. A 21/5-öst viszonylag egyszerű volt berakni, de kivenni szenvedés.

Nekem nem jutott eszembe lereszelni a pöcköt, de jó ötlet. Nem rázódik ki az izzó a foglalatból? Nem áll ferdén?

Link to comment
Megosztás:

méghogy classicba nincs mindkét oldalon ködfény :D

nekem is van bebeee :D

sőtt fékre világít az is, és neekm nagyon tetszik igy

THX to Gabi :D

lassan felrakom azt is az oldalamra, csak fateromat rá kéne venni hogy nyomogassa a féket, mert semmivel se sikerült eddig kitámasztanom :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.