Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

a rácsokat betettem, arrol képek hamarosan, de a többi egynlőre várat magára, nem állt meg ugy a festék mindenhol, és azt se tudom miért, pedig jol áttörölgettem nitrohigitós ronggyal :S

egyenlőre pénzhiány miatt is várat magára sajnos a további haladás a festegetős dologgal :S

Az mit takar, hogy nem állt meg a festék? ( okulásképpen kérdezem) Amikor a felnit festettem 3-szor fújtam át a kupakot mert nem sikerült, így rájöttem hogy azt a festéket amit használok azt nem szabad megcsiszolni a fújások között, mert foltos lesz a végtermék. Így amikor a felnit fújtam akkor "csak" a lakkot folyattam meg :D amugy jó lett.

Link to comment
Megosztás:

megkapartam és nem is olyan nehezen le tudtam ról akaparni 4napi száradás után:S

érdekes módon, a középkonzolt amit egy éve fujtam le sokkal erősebben kapartam, és mégse jött le...

műanyag alapozó lesz a vége :D

De de de mékeee kapargatnyi, bizalmatlan vagy mi? :D Én a tükrömet nem kapargattam igaz kaparta a beton helyettem amikor leejtettem :D de egyben maradt.

KÉRDÉS: valaki tud-e hasznos infóval szolgálni a műszerfal flockolással kapcsolatban? Mozgatja a fantáziámat mert tetszik is + nyáron nem verődik vissza a napfény róla a szélvédőre, de ha úgy csináltatja az ember akkor qrva drága. Lehet-e, érdemes-e házilag megcsinálni és hol lehet hozzá alapanyagot kapni?

Thanks

Link to comment
Megosztás:

Házilag nem megoldható, ki kell szerelni a komplett műszerfalat, azt kell vinni, és jó drága.

Megh aztán meggondolandó, mert nehéz takarítani, és könnyen szennyeződik, nagyon kényes anyag.

Versenyautókban látni ilyesmit esetleg néked is ilyen feszít benn? Viasat Exploreren látni ilyen autóátalakítós versenyt abban láttam hogy az ember egy hengeres alakú pumpás szóróból adagolta a felületre ezt a műszálat asziszem, annak alapján egyszerűnek tűnt. Sérülékeny is v csak kényes, parasztverdába akkó nem való? :D

Link to comment
Megosztás:

Versenyautókban látni ilyesmit esetleg néked is ilyen feszít benn? Viasat Exploreren látni ilyen autóátalakítós versenyt abban láttam hogy az ember egy hengeres alakú pumpás szóróból adagolta a felületre ezt a műszálat asziszem, annak alapján egyszerűnek tűnt. Sérülékeny is v csak kényes, parasztverdába akkó nem való? :D

Szerintem kényes, fogja a port. Nem leet egyszerű nedves ruhával tisztitani. Amugy nekem nem is tetszik, de ez csak az én véleményem. Ja, és ha elkezd kopni, még rondább lesz.

Link to comment
Megosztás:

Versenyautókban látni ilyesmit esetleg néked is ilyen feszít benn? Viasat Exploreren látni ilyen autóátalakítós versenyt abban láttam hogy az ember egy hengeres alakú pumpás szóróból adagolta a felületre ezt a műszálat asziszem, annak alapján egyszerűnek tűnt. Sérülékeny is v csak kényes, parasztverdába akkó nem való? :D

Nekem sincs ilyen, mert az első poros verseny után igencsak csúnya lenne :D

Az a "belövő" csak adagolja ezt a plüss-szerű anyagot, amúgy elektrosztatikus és kémiai úton ragasztják.

Nem javaslom, szerintem költsd másra azt a sok lóvét, aminek haszna is van :D

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/080407/IM00602...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080407/IM00602...ltoltes.hu_.jpg

itt vannak a rácsok

sajnos egy két helyen ez is elkezdett lejönni, de nem látható helyen, ahol odvarődik a karethez, de amugy az jónak tűnik.

kapargatni meg azé kell, mert nem lenne jo, ha pl be van pakolva a kocsiba, és kulcsal leverem vagy valami ilyesmi ...

a külső tükör lehet nem ugyan olyan anyagú, mint a belsők, és azon lehet jobban megáll a festék.

am a monitoromat is átfestettem feketére, már kezdett csúnyán besárgulni, és ahhoz a very well festéket használtam, de beton let rajta a festék, a gombjait már nyomkodtam annyit, és nem jön le.

csak azzal is az a bibi, hogy a monitor anyaga megint más mint ez az ABS anyag :S

Link to comment
Megosztás:

sajnos egy két helyen ez is elkezdett lejönni, de nem látható helyen, ahol odvarődik a karethez, de amugy az jónak tűnik.

kapargatni meg azé kell, mert nem lenne jo, ha pl be van pakolva a kocsiba, és kulcsal leverem vagy valami ilyesmi ...

a külső tükör lehet nem ugyan olyan anyagú, mint a belsők, és azon lehet jobban megáll a festék.

am a monitoromat is átfestettem feketére, már kezdett csúnyán besárgulni, és ahhoz a very well festéket használtam, de beton let rajta a festék, a gombjait már nyomkodtam annyit, és nem jön le.

csak azzal is az a bibi, hogy a monitor anyaga megint más mint ez az ABS anyag :S

meg az is lehet, hogy a monitor nem volt annyit kenegetve mindenféle műszerfalápolóval

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs ilyen, mert az első poros verseny után igencsak csúnya lenne :D

Az a "belövő" csak adagolja ezt a plüss-szerű anyagot, amúgy elektrosztatikus és kémiai úton ragasztják.

Nem javaslom, szerintem költsd másra azt a sok lóvét, aminek haszna is van :lol:

Pedig olyan szép lett vóóóna :D Na mindegy, a lóvénak pedig sajna sok helye lenne a gépemben :D Egy kis Hf, egy kis kupplung, egy kis fék,....Amúgy sokpénzt nem adtam vón érte, nem vagyok Rotschild vagy Dagobert bácsi. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem tudjátok véletlenül hogy lehet kivenni a műszerfal középső részét?? Ki szedtem minden sz*ros csavart, de ott a középső tekerőnél még fogja valami!!! MI?????

A km spirál fogja még, meg vezetékek csatlakoznak még hozzá.

A spirált úgy tudod kioldani, ha a csatlakozásánál levő lemezt a km óra felé nyomod és közben húzod ki a múszert. a csatikat meg úgy, hogy a két végét benyomod, és kihúzod a foglalatból.

Link to comment
Megosztás:

A km spirál fogja még, meg vezetékek csatlakoznak még hozzá.

A spirált úgy tudod kioldani, ha a csatlakozásánál levő lemezt a km óra felé nyomod és közben húzod ki a múszert. a csatikat meg úgy, hogy a két végét benyomod, és kihúzod a foglalatból.

Km spirál??? ez nem az óra... ez a rádió alatti rész...

Link to comment
Megosztás:

Bocsi!! Nem értek hozzá...

Ott a középső tekerőnél fogja még valami! Csak nem tudom, hogy mi...

Köszönöm!!

A két szélső tekerő alatt fogja 2 csavar, meg a venti fokozatkapcsolója.

Azt úgy tudod levenni, ha egy kis csavarhúzót dugsz bele alulról és felnyomod benne a gomb reteszét, közben húzod kifelé a gombot.

Link to comment
Megosztás:

No, tegnap megvolt a kötelező alsó, felső és motortér mosás, meg előbb a nyári kerekek felrakása is. Jöhet a szezon!

http://kepfeltoltes.hu/080411/RIMG2050_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080411/RIMG2045_www...ltoltes.hu_.jpg

:D

Az a befőttes üveg engem is kíváncsivá tett. Kondenzvízgyűjtő légkondihoz? Vízbefecskendező? E85?

Most nézem, mintha a kartergáz csőhöz menne. Tágulási tartály?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.