Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Abban a vez.szíj. szakadásban én is ludas voltam, amikor megvettem az autót, nem cseréltettem ki, és pont 2év múlva, a műszaki előtt 2héttel-ig bírta. Abban azért tisztában vagyok, hogy nem mai darab a gép,és ha eddig nem volt gond vele, akkor lassan most jönnek ki rajta. Meg hát azzal tisztában kell lenni, aki autót tart, ez vele jár. Szerintem. :-)

Link to comment
Megosztás:

Abban a vez.szíj. szakadásban én is ludas voltam, amikor megvettem az autót, nem cseréltettem ki, és pont 2év múlva, a műszaki előtt 2héttel-ig bírta. Abban azért tisztában vagyok, hogy nem mai darab a gép,és ha eddig nem volt gond vele, akkor lassan most jönnek ki rajta. Meg hát azzal tisztában kell lenni, aki autót tart, ez vele jár. Szerintem. :-)

A vezérműszíj szakadás nem jár az autó tartással, és nem az autó korának a kérdése, hanem az elhanyagoltságé, az elmaradt kötelező karbantartásé.

Link to comment
Megosztás:

Így van, gates vagy gm (bár az is gates :lol: ). És 60000km-ként cserélendő, feszítővel, vezetőkkel, vízpumpával együtt.

És azokból sem érdemes a gagyit venni, eredeti vagy ident cuccok az ajánlottak.

Nekem is Gates szijam volt, amig el nem szakadt! :lol: Persze lehet pl. túlfeszités is meg egyéb.

Link to comment
Megosztás:

Zotya975! Hogy ne csak rossz híreket kapj, mondom mi volt az én gépemmel: 5éve vettem, 2.tulaj vagyok. A szokásos olaj és szűrőcseréken kívül volt az elmaradhatatlan vez.szíj szakadás, és 2x kellett a generátort felújítani, legutóbb kb.1 hónapja. 2x lett még az olajdekni tömítés is cserélve, valamint 2éve lettek új tárcsák és betétek cserélve. Ja, a gyári riasztót meg most ellenörizgetem. Na? :-)

Április óta.: bendix tisztítás, olaj, szűrők csere, vezszijszakadás, azzal együtt tömitések a vezérlés felöli szimering csere termosztát komplett vezérlés, AC pumpa csere , ablakmosó motor csere ,elektromos ablakemelő előre . Ez nem romlott el ez képezi az extrát. :D Fékcserét jövőre tervezek, meg hátsó dobbetéteket. Ja és mindig elfogy abból a hátsó tartályból a folyadék! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Gates szijam volt, amig el nem szakadt! :lol: Persze lehet pl. túlfeszités is meg egyéb.

És mióta? Amióta kijött a gyárból az autó? :lol:

Vagy esetleg nem volt valami gagyi alkatrész a feszítő-vízpumpa-vezetők között, ami megakasztotta?

Még soha nem hallottam, hogy 60000km-en belül gates szíj szakadt volna...

Link to comment
Megosztás:

És mióta? Amióta kijött a gyárból az autó? :lol:

Vagy esetleg nem volt valami gagyi alkatrész a feszítő-vízpumpa-vezetők között, ami megakasztotta?

Még soha nem hallottam, hogy 60000km-en belül gates szíj szakadt volna...

Nem tudom az alkatrész márkákat de egyik sem akadt, szépen forgott a vizpumpa meg a feszitő is a szij se volt rongyá kopva és ugy szakadt el, mintha vmi eltépte volna. Már arra is gondoltam hogy mivel eltört egy himba is, nem lehetséges-e hogy a himba tört el először, megakadt egy pillanatra a vezműtengely és azért szakadt el a szij. Vagy ilyen nem történhet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem meg ma délután követett eléggé közelről egy C Corsa. :lol:

Aztán érdekes módon városon kívül lemaradt aztán a következő városban megint utolért.

Nem értem ezt miért csak városban legénykedik.

50-nel még egy jobb bicaj is megy. :lol:

Nem lehetséges, hogy a városban már nem 120 mentél, azért ért utol ? :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hy Epk947! Úgy értettem, hogy az autó nem fiatal,tehát "anyagfáradság" is lehetséges, nem? Vigyázok az rá, nem gyilkolom, karbantartom, de hát azért mégis csak 14éves elmúlt, s van benne majdnem 225e km. Nem szeretnék ottmaradni az út szélén,főleg nem a gyerekekkel!

Link to comment
Megosztás:

Hy Epk947! Úgy értettem, hogy az autó nem fiatal,tehát "anyagfáradság" is lehetséges, nem? Vigyázok az rá, nem gyilkolom, karbantartom, de hát azért mégis csak 14éves elmúlt, s van benne majdnem 225e km. Nem szeretnék ottmaradni az út szélén,főleg nem a gyerekekkel!

Anyagfáradás csak elhanyagolt (nem kellően szervizelt) autónál okozhat gondot. Az Astra híresen megbízható járgány. Például, ha egy kopott csapággyal szaladgálsz sokáig a váltódban, vagy a hajtásláncban, akkor könnyen "elfárad" a tengely is, és eltörhet. Ha a csapágyat időben cseréled, nem fog a tengely eltörni.... :lol:

Az enyém már 16 éves, és óra szerint kb azonosat futott a tiéddel, de akár most el mernék vele indulni egy európai körútra. (Az egyetlen problémám az lenne, hogy mire visszaérnék lejárna a műszakim. :lol: ) Futok is már időpontért az NKH-hoz!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem meg ma délután követett eléggé közelről egy C Corsa. :lol:

Aztán érdekes módon városon kívül lemaradt aztán a következő városban megint utolért.

Nem értem ezt miért csak városban legénykedik.

50-nel még egy jobb bicaj is megy. :lol:

Hát ezaz! Nem volt véletlenül kalap a fején? :D

Figyelem a csávókat, megyek az országúton, utolérem, mert előttem baktat 70-el. Megelőzöm, megyek tovább, beérek a lakott területre, lelassítok a rendőri tűréshatárig, aztán pár pillanat múlva ott van már a hátamban. Ott meg ő előz meg engem, ugyanazzal a 70-el amivel kint ment a lakott területen kívül. Biztos elfelejtette kikapcsolni a tempomatot! :lol:

Elég egy undorító fajta...

Link to comment
Megosztás:

Azért ne zárjuk ki annak lehetőségét, hogy amiről még nem hallottál az is létezhet :lol: :lol: :lol:

Volt /van a cégünknél vagy 8 Opel egyszerre 14 éves időtávlatban. Szerény 25 ezerrel számolva autónkként és évenként, az 2 800 000 km. Soha vezérműszíj szakadás nem fordult elő.

Elég meggyőző?

Link to comment
Megosztás:

És sokan vannak. :lol:

Igazából csak az idegesített fel picit,hogy lakott területen belül jött a pitschámban a falu tábla után meg lemaradt mint borravaló pedíg 150-nél nem is mentem gyorsabban.

Aztán a városban megint utolért és megint 40 centire jött utnam.

Biztos csak az egynyóc feliratot akarta elolvasni a hátulján. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért ne zárjuk ki annak lehetőségét, hogy amiről még nem hallottál az is létezhet :lol: :D :D

Így van, ezért is kérdezek :lol:

Nem tudom az alkatrész márkákat de egyik sem akadt, szépen forgott a vizpumpa meg a feszitő is a szij se volt rongyá kopva és ugy szakadt el, mintha vmi eltépte volna. Már arra is gondoltam hogy mivel eltört egy himba is, nem lehetséges-e hogy a himba tört el először, megakadt egy pillanatra a vezműtengely és azért szakadt el a szij. Vagy ilyen nem történhet? :lol:

Hát akkor elég valószínű, hogy ez történt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz! Nem volt véletlenül kalap a fején? :lol:

Figyelem a csávókat, megyek az országúton, utolérem, mert előttem baktat 70-el. Megelőzöm, megyek tovább, beérek a lakott területre, lelassítok a rendőri tűréshatárig, aztán pár pillanat múlva ott van már a hátamban. Ott meg ő előz meg engem, ugyanazzal a 70-el amivel kint ment a lakott területen kívül. Biztos elfelejtette kikapcsolni a tempomatot! :lol:

Elég egy undorító fajta...

Én gyűjtöm ezeket.... :lol: Én azt is büntetném,aki indokolatlanul lassan megy.

Link to comment
Megosztás:

Skacok. a rendőr lakot területen belül forgalommal szemben+ kanyarodósávban+megállni és várakozni tilos táblánál megállhat lézerezni?

Hivatalosan nem. Nem hivatalosan, pedig bárhol. Sőt, csak jól látható helyen állhatna meg lézerezni. A kérdés az, hogy hol, és kinek jelented fel őket?

Én láttam járdaszigeten álló berlingó rakteréből fényképezőset is.

Link to comment
Megosztás:

Skacok. a rendőr lakot területen belül forgalommal szemben+ kanyarodósávban+megállni és várakozni tilos táblánál megállhat lézerezni?

Ugytudom rájuk is vonatkozik a KRESZ ha nem villognak meg nénóznak, de rémlik vmi kivétel a forgalomtól elzárt terület igénybevételéről trafipax esetére, bár most ez szerintem egyértelmüen tilosban járás szitu. De hát mit lehet tenni, az ember jobb ha messze elkerüli öket, nem hiszem hogy lenne értelme összeugrani velük. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.