Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csak úgy lehet. De a Tomi leírta, hogy a gyertya helyére kell tenni a műszert, tehát gyertya nélkül nem megy a motor. :lol:

Azt viszont nem tudom, hogy nem kell-e vele együtt cserélni az ECU-t, és a kábelét. Bár mind a 2 MULTEC-es, ám az SZR DIS gyujtásos, míg az NZ indukciós jeladós. :lol:

Na tényleg ilyenekre nem is gondoltam. Lehet, hogy a motorral együtt egy csomó minden mást is ki kell cserélnem? Akkor már nem is annyira éri meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

És a "sallangokkal" mi a helyzet? ECU,kábel, stb. Tényleg kell mindenből másik?

Kérdezd meg adja e vele őket..

És csak egy tip.. ha csak beszélgetni akarsz vele, sztem ne az 55ezres motort üsd le,ami után fizethet egy csomó zsét, vagy neked ad egy negativot, hogy ne kelljen neki fizetnie(bár asszem a semlegesben is van ilyen lehetőség..) hanem mondjuk az ezer forintos könyvét :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet javíttatni? Esetleg szélvédősnél meg tudják csinálni.

Ha nem, akkor is kb 5-6 ezerből kijön egy új fényszóró (az enyém TYC, és nincs vele bajom). :lol:

5-6ezer egy fényszóró? A motoros állitású is? Az tényleg nem sok. Az enyémnek nem emlékszem a nevére, nem ugrik be csak annyi hogy Olasz -ha jól emlékszem.. :lol: ..és mi van akkor ha az egyik ilyen márkájú a másik meg amolyan?

Végülis kivülről csak egy kis lukszi van a felső részétől úgy 2 cm-re, sokban nem befolyásolja a megvilágitást szerintem, de bévülről már nagyobb darabocska vált le úgyhogy azt hiszem ez nem javitható már csak a bordázat/fénytörő csikok miatt sem(nem tudom a pontos nevét, de értitek, ugye!? :lol: )...inkább majd a műszakin lesz gond vele. Láttam hirdetéseket ahol csak az üveget árulják, azért kérdeztem, de nekem is úgy tünt első ránézésre hogy bajosan cserélhető..

Link to comment
Megosztás:

5-6ezer egy fényszóró? A motoros állitású is? Az tényleg nem sok. Az enyémnek nem emlékszem a nevére, nem ugrik be csak annyi hogy Olasz -ha jól emlékszem.. :lol: ..és mi van akkor ha az egyik ilyen márkájú a másik meg amolyan?

Végülis kivülről csak egy kis lukszi van a felső részétől úgy 2 cm-re, sokban nem befolyásolja a megvilágitást szerintem, de bévülről már nagyobb darabocska vált le úgyhogy azt hiszem ez nem javitható már csak a bordázat/fénytörő csikok miatt sem(nem tudom a pontos nevét, de értitek, ugye!? :lol: )...inkább majd a műszakin lesz gond vele. Láttam hirdetéseket ahol csak az üveget árulják, azért kérdeztem, de nekem is úgy tünt első ránézésre hogy bajosan cserélhető..

Amit vettem, az amolyan univerzális. Vannak hozzá olyan kis műanyag alkatrészek, ami a magasságállítóshoz kell.

Link to comment
Megosztás:

...

Mit gondoltok a motorról? megér-e ennyit? Hány lóerős ez a motor? Mit kellene tudni róla?

Ugyanúgy 75LE-s, mint a Tiéd. És mivel egyel jobb környezetvédelmi csoportba tartozik, valszeg az átírással se lesz gond. Ugyanaz a váltó mehet rá, tehát az is stimmel. A motorvezérlő a kábeköteggel együtt viszont kell, egyrészt a gyújtás miatt, amit Karcsi is írt, másrészt ennek asszem már elektromos az AGR-szelepe.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanúgy 75LE-s, mint a Tiéd. És mivel egyel jobb környezetvédelmi csoportba tartozik, valszeg az átírással se lesz gond. Ugyanaz a váltó mehet rá, tehát az is stimmel. A motorvezérlő a kábeköteggel együtt viszont kell, egyrészt a gyújtás miatt, amit Karcsi is írt, másrészt ennek asszem már elektromos az AGR-szelepe.

Jaja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, pedig már 2 éve van egy F astrám. (2000. 1.4Gl, benzin).

Most érzem az autón, hogy érdemes lenne egy picit kitisztítani ( vízkőmentesítés, alapjárati motor csere, benzintank tisztítás....), mivel ilyen alap javítások nem voltak még az autón. Van valahol egy részletes leírás ezekről a javításokról? Átolvastam a fórumot, és nem találtam összegzett információt.

Esetleg tudtok olyan helyet, ahol nem aranyárban és becsületesen elvégzik ezeket a műveleteket? Eddig a M*xabo-ba vittem, ha baj volt vele, de mióta lelopták a szervízben a rendszámtábla tartómat, azóta nem bízom az ilyen szervízekben. (illetve olyan tételeket számláznak ki, amit nem is cseréltek, pl: ékszíj).

Köszönöm előre is a segítségeteket, remélem sokáig leszek még Opel tulaj:)

Link to comment
Megosztás:

Az oké hogy 50ezer km, de mennyit volt használva esőben? :lol: Na jó ez hülye kérdés volt. Én most odairom a cetlire a mocitérben a dátumot a vez.csere meg az olaj-szűrők csere mellé, aztán majd meglátom meddig bírja.

Az 50 ezer kilométer alatt minden, az utamba kerülő eső alatt használtam az ablaktörlőt! :lol: Nem kíméltem esküszöm! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az 50 ezer kilométer alatt minden, az utamba kerülő eső alatt használtam az ablaktörlőt! :lol: Nem kíméltem esküszöm! :lol:

Persze értem én csak poénkodtam. :lol: Most hogy felraktam az új lapátokat, most vettem észre milyen szar volt a régi. Pedig még az se csíkozott, de ez még szebben töröl.

Link to comment
Megosztás:

5-6ezer egy fényszóró? A motoros állitású is? Az tényleg nem sok. Az enyémnek nem emlékszem a nevére, nem ugrik be csak annyi hogy Olasz -ha jól emlékszem.. :lol: ..és mi van akkor ha az egyik ilyen márkájú a másik meg amolyan?

Végülis kivülről csak egy kis lukszi van a felső részétől úgy 2 cm-re, sokban nem befolyásolja a megvilágitást szerintem, de bévülről már nagyobb darabocska vált le úgyhogy azt hiszem ez nem javitható már csak a bordázat/fénytörő csikok miatt sem(nem tudom a pontos nevét, de értitek, ugye!? :lol: )...inkább majd a műszakin lesz gond vele. Láttam hirdetéseket ahol csak az üveget árulják, azért kérdeztem, de nekem is úgy tünt első ránézésre hogy bajosan cserélhető..

A bal fényszóróm üvegén két hatalmas luk is volt még amikor megvettem a kocsit. Szélvédőjavítóssal befoltoztattam őket (2 éve) és ma voltam azóta másodszor műszaki vizsgán a kocsimmal, de a tapogatáson kívül nem csináltak vele semmit. Minden megfelelt. Az üveg beragasztva és ennyi....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.