Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hi All!

.........( Pl a teljesség igénye nélkül: középkonzol ki-be, pollenszürő ki-be, középkonzol- kapcsolók- müszer világítás- izzó csere, Hütő-fütő ventilátor javítás, párásodás stb.)

pollenszürő ki-be:

-ez a magazin oldalon le van irva,kb 1000Ft egy szuro,motorter felol cserelheto,tok egyszeru!

Itt olvasd el:

http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...d=39&Itemid=105

középkonzol- kapcsolók- müszer világítás- izzó csere:

-ezekbe pici "rizs" izzo megy,ezzel en is olyanhoz mentem,aki mar cserelt ilyet,egyreszt nehez kapni megfelelo izzot,masreszt nem tudod hol es hogyan feszitsd a muanyag alkatreszeket.Viszont ha egyszer ellesed,mit es hogyan,akkor gyerekjatek!Keress egy jo autovillamosagi szerelot!

Hütő-fütő ventilátor javítás, párásodás:

-a ventilatort kiszedese mar menni fog,ha tudod hol is van a pollenszuro,az alatt van,aszem 4db 6-os csavar tartja bent a helyen.

Ha a pollenszurot kicsereled egy csapasra eltunik a parasodas,ezt tapasztalatbol mondom,mert nekem meg a gyari volt benne 11ev utan es ugrasszeru volt a javulas a csere utan!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden Fórumozónak!

Úgy tünik a TUDÁSTÁR felvetésem nem bizonyult rossznak. :) :D

Nem kivánnék mindenki észrevételére részletesen reagálni, de azért pár gondolatom van róluk.

1. Nem gondolom hogy ez egy "SEGÉLY FORUM", de ha már sokan vették a fáradságot és leirták tapasztalatikat miért ne lehetne ezt összefoglalni. és a 880 regisztrált, és a leendő látogató részére közkinccsé tenni?! :?:

2. NEM kényszerből tettem, és NEM kérdezni akartam, hanem érdekelt mások véleménye, tapasztalata a járgányról. Miközben olvastam, fogalmazódott meg a gondolat az OPEL-MAGAZIN SZERELD MAGAD! rovatához hasonló összeállitás elkészítésére. Jónak találtam a magazin rovatát, de itt több, akár abba is illő irást találtam.

3. Találtam ilyen választ Pl az Astra F fütés topikba a középső 2 szellőzőn hideg vagy meleg levegő áramlik-e kérdésre:"eez nem bug, hanem feature " AZTÁN UGYAN ERRE "neonx:Szerintem inkább bátran olvass vissza, mert elég jól kitárgyaltuk ezt a kérdést korábban" meddig is :?: :?: :?:

4. Mint látni való a hozzászólásaim számából még nem vagyok "Fórumlakó" ezálltan nem ismertem ki magam elégé a topik nyitás és az egyik topikból másikba való átrakás fortélyaiban.

5. Egyébként szivesen beszállnék egy összeállítás elkészítésébe igaz ÉN NEM VAGYOK EGYIK KLUBnak a tagja sem, csak egy egyszerű "OPEL gazdi és érdeklődő..."

6. KÉREM ha akad a fórumozók között olyan aki PÜ-ben, vagy itt a forumban, vagy az orka@fw.hu emailra elküldené a topik nyitás és topikok közötti átmásolás fortélyait tegye meg, mert mint fentebb irtam szivesen elkezdeném a topik összeállítását

Tisztelt J0hnny Mnemonic amit itt leirsz csak példaként hoztam fel, ezeket szépen kifejtve részletesen meg lehet találni a fórum klf oldalain.

Hát ennyi.. egyelőre.

Link to comment
Megosztás:

Én egyetértel Orkával. Én is gondolkodtam ilyenen,és másolgatom is ki magamnak az okosságokat, csak még nem volt időm rendszerezni őket, illetve azok álltalában csak 5letek.

Azonkivül meg szerintem ott a Klubb oldalán ez az összefoglalás, csak cikeket kellene írni... ami viszont idő.. illetve tapasztalat kérdése.....

Link to comment
Megosztás:

1. Nem gondolom hogy ez egy "SEGÉLY FORUM", de ha már sokan vették a fáradságot és leirták tapasztalatikat miért ne lehetne ezt összefoglalni. és a 880 regisztrált, és a leendő látogató részére közkinccsé tenni?! :?:

Csak azért írtam ezt, mert te említetted, hogy ami nem tartalmazott érdemi információt xy alkatrész, szerelés, szögelés/faragás stb. kapcsán az már több 100 feleslegesen átolvasott oldal volt számodra :wink:

Mondta valaki, hogy ne csináld ?

2. NEM kényszerből tettem, és NEM kérdezni akartam, hanem érdekelt mások véleménye, tapasztalata a járgányról. Miközben olvastam, fogalmazódott meg a gondolat az OPEL-MAGAZIN SZERELD MAGAD! rovatához hasonló összeállitás elkészítésére. Jónak találtam a magazin rovatát, de itt több, akár abba is illő irást találtam.

Érdekes, hogy amiket említettél szinte minden ott van a magazin oldalon - pollenszűrő csere, középkonzol, műszerfal világítás-.

Ha olvastad ott a leírásokat, akkor miért pont ezeket vetetted fel ? Hiszen ezek már megvannak egyszer !

3. Találtam ilyen választ Pl az Astra F fütés topikba a középső 2 szellőzőn hideg vagy meleg levegő áramlik-e kérdésre:"eez nem bug, hanem feature " AZTÁN UGYAN ERRE "neonx:Szerintem inkább bátran olvass vissza, mert elég jól kitárgyaltuk ezt a kérdést korábban" meddig is :?: :?: :?:

Ezt most miért kellett megemlíteni ?

Számodra ez "perdöntő bizonyíték" arra, hogy "igen, bizony ilyesmi előfordult ám !!!!!!!!!" ?

Én nem azt mondtam, hogy SOHA, SENKI nem írta még azt, hogy : "olvass vissza kicsit"

Hogy meddig ?

Az a téma 11 oldal, annyira azért nem megerőltető elolvasni annyi hozzászólást :wink:

4. Mint látni való a hozzászólásaim számából még nem vagyok "Fórumlakó" ezálltan nem ismertem ki magam elégé a topik nyitás és az egyik topikból másikba való átrakás fortélyaiban.

Nézzük az "Astra F" topikot, amikor látod az összes témát, akkor az oldal alján, bal oldalon van egy "új téma" gomb.

De megkérlek, ha létrehozol újat, a fent leírt célból, akkor is csak max egyet.

Témák tartalmának módosítása/másolása/összevonása/átrakása csak az adminisztrátorok, moderátorok számára lehetséges, bizonyos megkötések mellett.

Hozzászólások szövegének másolása a járható út számodra.

Kb. így fog kinézni : ]http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=75...start=0

5. Egyébként szivesen beszállnék egy összeállítás elkészítésébe igaz ÉN NEM VAGYOK EGYIK KLUBnak a tagja sem, csak egy egyszerű "OPEL gazdi és érdeklődő..."

És ki mondta, hogy ez baj ?

Csak próbáld összeségében látni a dolgokat, annak megfelelően értékelni.

6. KÉREM ha akad a fórumozók között olyan aki PÜ-ben, vagy itt a forumban, vagy az orka@fw.hu emailra elküldené a topik nyitás és topikok közötti átmásolás fortélyait tegye meg, mert mint fentebb irtam szivesen elkezdeném a topik összeállítását

Örülök, hogy csak sikerült összehozni az - egyik - említett "varázsszó" használatát :)

Köszi.

Fent leírtam amire kiváncsi vagy.

Link to comment
Megosztás:

A toronycsapágy 1-2e Ft körül van, a toronyszilent elég drága, a kettő együtt bőven 10 felett van. Az alsó szilentek darabja 3ezer. A motortartó bak és a váltótartó bak minőség függvényében 5-10e HUF /db.

De kérdezd Viktort, ő majd nyomja a Csergős árakat!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

93-as F Astrám középkonzolján semmi világítás, de tényleg nulla. Valahol olvastam itt, hogy hogyan kell szétszedni és égőt cserélni, de nem találom sehogyse. Segíthetne valaki! Vagy azt megmondva, hogy hol van az a leírás, vagy azt, hogy pontosan mi volt abban a leírásban.

Köszönöm, előre is.

S

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

93-as F Astrám középkonzolján semmi világítás, de tényleg nulla. Valahol olvastam itt, hogy hogyan kell szétszedni és égőt cserélni, de nem találom sehogyse. Segíthetne valaki! Vagy azt megmondva, hogy hol van az a leírás, vagy azt, hogy pontosan mi volt abban a leírásban.

Köszönöm, előre is.

S

http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...=485&Itemid=105

Link to comment
Megosztás:

Akit izgat a http://www.akciosbolt.hu oldalon levő Ecotek motortuning cuccos, Nálam megrendelheti.

A kiszállítása ennek is ingyenes Budapesten belül, és MOTE tagoknak 10% kedvezmény jár az árából.

Érdekes lehet még, hogy az akciósbolt erre 30 napos pénzfisszafizetési garanciát ad, tehát ha nem tetszik, vissza lehet adni.

Tehát akit érdekel, dobjon mailt: gabor@opel16v.hu

Link to comment
Megosztás:

Akit izgat a http://www.akciosbolt.hu oldalon levő Ecotek motortuning cuccos, Nálam megrendelheti.

A kiszállítása ennek is ingyenes Budapesten belül, és MOTE tagoknak 10% kedvezmény jár az árából.

Érdekes lehet még, hogy az akciósbolt erre 30 napos pénzfisszafizetési garanciát ad, tehát ha nem tetszik, vissza lehet adni.

Tehát akit érdekel, dobjon mailt: gabor@opel16v.hu

Korábban lehúzod most meg árulod ? :)

Ej-ej !

Vigyázz mibe mászol bele, mert így csökkeni fog az ázsiód :wink: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam hogy ajánlom. Látsz ilyet? :)

Azt mondtam, akit érdekel, az most kipróbálhatja, és ajánlottam egy

alacsonyabb árat, mint ami az akciósboltban van. :D

Ne kötözködjél már annyit Píííísta! 8)

Olvasd már el mit írtam !

Á-R-U-L-O-D, nem ajánlod 8)

Amúgy amit nem ajánlasz, az miért árulod ? 011.gif

Nem vagy következetes.

Ne üsdd el viccelődéssel, ez most tőled merőben szokatlan dolog :?

Link to comment
Megosztás:

Nem Á-R-U-L-O-M ! Légy figyelmesebb Pííísta! :)

Az akciósbolt árulja, de mivel erre is kiterjed a kedvezményem,

igyexem megosztani ezt a könnyítést az itteni kartársakkal. Tehát

ha komolyan mozgatja valakinek a fantáziáját, akkor a nevében

megrendelem, és így többezer forintot megspóroltam neki.

Ha még továbbra is kötekedni akarsz, az már Tőled lenne szokatlan. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Nem Á-R-U-L-O-M ! Légy figyelmesebb Pííísta! :)
Maradjunk annyiban, hogy elsőként te olvastad az "árulod" szót "ajánlom"-nak :wink:

Figyelj ha valakinél meg lehet xy cuccot meg lehet rendelni, + ezt még külön a tudomásunkra is hozza, az szerinted micsoda ?

Figyelmesebb ? Vegyek neked virágot meg csokit ? :twisted:

Az akciósbolt árulja, de mivel erre is kiterjed a kedvezményem, igyexem megosztani ezt a könnyítést az itteni kartársakkal. Tehát ha komolyan mozgatja valakinek a fantáziáját, akkor a nevében

megrendelem, és így többezer forintot megspóroltam neki.

Mindez, szép, és jó, és méltényolandó.

De. Ha valaki megkérdezi : "Figyi Gabi ? Szerinted ez megéri az árát ? Jobb lesz tőle xy paraméter ?", akkor mit fogsz mondani ?

Azt amit Tom a termék kapcsán feltett kérdésére : "Segítsetek, hol a hiba ?" volt a válasz, miszerint : "A hiba ? Naívság" ???????

Ha még továbbra is kötekedni akarsz, az már Tőled lenne szokatlan. :shock:

Ha az, hogy leírom a véleményemet számodra kötekedés, akkor nem tudok mit mondani.

Csak azt szeretném, arra figyelj egy kicsit, hogy "nem vagy abban a helyzetben" bármit ajánlj/árulj, mert sokan adnak a szavadra !

Ez egy általános jellegű kérés volt.

Konkrét megjegyzés a fent említett termékre vonatkozott, hiszen te sem vagy meggyőzödve arról, hogy olyan tuti lenne, hiszen te magad írtad, amit írtál :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pííísta!

Szerintem Te nagyon ráérsz mostanában... :)

Írtam olyat, hogy változott a véleményem? Mondtam: kicsit figyelmesebben olvass... :D

Mivel az említett eszközből heti 5 db fogy az akciósboltnál, gondoltam a

véleményemtől függetlenül biztos van itt is pár ember, aki kipróbálná.

Csupán mert érdekli, mi igaz abból, ami le van írva.

És segítő szándékkal biztosítom a kedvezményt ehhez a döntéséhez.

Egyébként az utcai autómba biztosan ki fogom majd Én is próbálni,

élve azzal hogy Én ezt ingyen megtehetem. Csak azért, hogy tapasztalatból

tudjak róla később nyilatkozni. :lol:

De szerintem többet ne témázzunk róla, már rég túltárgyaltuk a dolgot.

Egy link: http://www.opel16v.hu/ecotek.doc

Itt mindenki megtudhat mindent az adott eszközről. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.