Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ma nekiálltam kibontani az AC-t, ráfaroltam a dobbantómra, elkezdtem kitekerni a 6 csavart, persze folyt a nyakamba a benya. Először ki akartam szívni, de nem tudtam ledugni a csövet a tankba, ezért gondoltam kinyomatom az AC-vel. Elkezdtem megbontani a szűrőnél, de nem bírtam lehúzni a gumicsövet, ugyhogy inkébb átvonultam a kannákal, flakonokkal az injektorhoz. Kivettem az AC-relét, és hekkeltem egy kapcsolót a 30-as és a 87-es csatira, gyujtást ráad, és had szóljon!. Persze amikor meg kell bontani, akkor tele van a tank. Na mindegy kinyomattam amit tudtam, és kivettem az AC-t. És jött a meglepetés, semi baja neki, nincs elmozdulva. :rolleyes: Katt ide! Összeraktam, visszaöntöttem a benyát, az én tudományom végetért, slussz, passz, tanácstalan vagyok. Annyit még megpróbálok, ha megint eljutok a rángatásig, megint szívok le az injektornál, hogy megtudjam, egyáltalén az üzemanyagszállitásal van-e a gond.

Link to comment
Megosztás:

Ma nekiálltam kibontani az AC-t, ráfaroltam a dobbantómra, elkezdtem kitekerni a 6 csavart, persze folyt a nyakamba a benya. Először ki akartam szívni, de nem tudtam ledugni a csövet a tankba, ezért gondoltam kinyomatom az AC-vel. Elkezdtem megbontani a szűrőnél, de nem bírtam lehúzni a gumicsövet, ugyhogy inkébb átvonultam a kannákal, flakonokkal az injektorhoz. Kivettem az AC-relét, és hekkeltem egy kapcsolót a 30-as és a 87-es csatira, gyujtást ráad, és had szóljon!. Persze amikor meg kell bontani, akkor tele van a tank. Na mindegy kinyomattam amit tudtam, és kivettem az AC-t. És jött a meglepetés, semi baja neki, nincs elmozdulva. :rolleyes: Katt ide! Összeraktam, visszaöntöttem a benyát, az én tudományom végetért, slussz, passz, tanácstalan vagyok. Annyit még megpróbálok, ha megint eljutok a rángatásig, megint szívok le az injektornál, hogy megtudjam, egyáltalén az üzemanyagszállitásal van-e a gond.

Azt a fekete gumicsövet sztem ki kéne cserélni ott az AC-nél, mert ha az ki van ritkulva, vagy repedve, akkor csinálhat ilyet, hogy mikor a benyaszint az alá megy, akkor levegő jut a rendszerbe, ill. kimegy a benzin vissza a tankba. Bilincseket ellenőrizted, meg vannak-e húzva?

Szintjelzőt nem nézted, miért mutathat olyan keveset, ha már aláfeküdtél?

Link to comment
Megosztás:

Erre gondolsz? Klikk!

Na, ez is valami hüleség lehet, szerintem..

"..Az üzemanyagban lévő vízmolekulákat ultrahanggal lebontja, apró darabokra töri, hogy azok már észrevétlenül jelenjenek meg az égés során, így tökéletesítve az egész égési folyamatot, amely végül akár 12%-os fogyasztáscsökkenést is eredményezhet..."

..és mire bontja? :) Hidrogénre meg oxigénre? Mert akkor megvan oldva a hidrogén előállitása és indulhat a Honda FCX! :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Azt a fekete gumicsövet sztem ki kéne cserélni ott az AC-nél, mert ha az ki van ritkulva, vagy repedve, akkor csinálhat ilyet, hogy mikor a benyaszint az alá megy, akkor levegő jut a rendszerbe, ill. kimegy a benzin vissza a tankba. Bilincseket ellenőrizted, meg vannak-e húzva?

Szintjelzőt nem nézted, miért mutathat olyan keveset, ha már aláfeküdtél?

Nem hiszem, hogy a bilincsek, gumicső lenne a gond, mert mind a pumpa fölött van, ha esetleg kifolyna a benzin vissza a tankba akkor teletanknál is csinálná. Amúgy a gumicső szemre oké, egyik bilincs gyári ahhoz nem nyúltam, a másik vadi új. Ma vittem a csapatot betlehemezni, megint nem indult el, nem csinált ilyet azóta amióta Heningel megcsináltuk az AC vezetékét. Melettem egy pásztor bottal kucsmába, mögöttem meg kettő angyalka csillagal a fején, én meg csak kerregettem. :rolleyes: Volt talán 1 perc is mire elkapta.

Link to comment
Megosztás:

Ma vittem a csapatot betlehemezni, megint nem indult el, nem csinált ilyet azóta amióta Heningel megcsináltuk az AC vezetékét. Melettem egy pásztor bottal kucsmába, mögöttem meg kettő angyalka csillagal a fején, én meg csak kerregettem. :rolleyes: Volt talán 1 perc is mire elkapta.

Lehet egyszerűen más vallású az autód :)

Link to comment
Megosztás:

:) LOL :)

A kutyát meg nem is vitted?

Ez már nekem is sok volt, voltunk vagy 5 kocsival. Vkinek vinni kellett a jászolt a kis Jézussal. Persze a caravanom szóba se jött. Először próbálkoztak egy Trabantal ,de oda nem fért be. Aztán jött egy csaj G astra sedannal, hozzá befér, de akkor ki kell venni a gyerekülést. Semmi gond, gyerekülés be a Trabantba, jászol meg a Jézus be a sedánba. Közben mellettem a pásztor a szöveget próbálta, és 2 percenként elüvöltötte magát hogy Dicsértessék A Jézus Krisztus, mögöttem az egyik Angyalnak pisilni kellett, a másik (a lányom) meg azért nyavajgott, hogy nem fog hazaérni a Megatáncra, vagy mi a lófa@ra. Szóval kész voltam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez már nekem is sok volt, voltunk vagy 5 kocsival. Vkinek vinni kellett a jászolt a kis Jézussal. Persze a caravanom szóba se jött. Először próbálkoztak egy Trabantal ,de oda nem fért be. Aztán jött egy csaj G astra sedannal, hozzá befér, de akkor ki kell venni a gyerekülést. Semmi gond, gyerekülés be a Trabantba, jászol meg a Jézus be a sedánba. Közben mellettem a pásztor a szöveget próbálta, és 2 percenként elüvöltötte magát hogy Dicsértessék A Jézus Krisztus, mögöttem az egyik Angyalnak pisilni kellett, a másik (a lányom) meg azért nyavajgott, hogy nem fog hazaérni a Megatáncra, vagy mi a lófa@ra. Szóval kész voltam. :rolleyes:

Mérnem mondtad nekik hogy menjenek gyalog? :)

Link to comment
Megosztás:

Ez már nekem is sok volt, voltunk vagy 5 kocsival. Vkinek vinni kellett a jászolt a kis Jézussal. Persze a caravanom szóba se jött. Először próbálkoztak egy Trabantal ,de oda nem fért be. Aztán jött egy csaj G astra sedannal, hozzá befér, de akkor ki kell venni a gyerekülést. Semmi gond, gyerekülés be a Trabantba, jászol meg a Jézus be a sedánba. Közben mellettem a pásztor a szöveget próbálta, és 2 percenként elüvöltötte magát hogy Dicsértessék A Jézus Krisztus, mögöttem az egyik Angyalnak pisilni kellett, a másik (a lányom) meg azért nyavajgott, hogy nem fog hazaérni a Megatáncra, vagy mi a lófa@ra. Szóval kész voltam. :rolleyes:

Nem unatkozol :)

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, kb. egy hetes elkeseredett küzdelem után légzsák project sikeresen lezárult. Durranás nem volt, zsákteszt is lefut, dudám is van...

Külön köszönet Karcsinak a töretlen telefonos (és személyes) segítségért :)

Rugó is lett, Mester, meg a szellőzőrács is, s még a fényszóróhoz egy gumiharangot is kaptam ajándékba :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, kb. egy hetes elkeseredett küzdelem után légzsák project sikeresen lezárult. Durranás nem volt, zsákteszt is lefut, dudám is van...

Külön köszönet Karcsinak a töretlen telefonos (és személyes) segítségért :)

Rugó is lett, Mester, meg a szellőzőrács is, s még a fényszóróhoz egy gumiharangot is kaptam ajándékba :)

Gratula! De azt nem írtad.:az autó is megy? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, kb. egy hetes elkeseredett küzdelem után légzsák project sikeresen lezárult. Durranás nem volt, zsákteszt is lefut, dudám is van...

Külön köszönet Karcsinak a töretlen telefonos (és személyes) segítségért :)

Rugó is lett, Mester, meg a szellőzőrács is, s még a fényszóróhoz egy gumiharangot is kaptam ajándékba :rolleyes:

Az érdem a Tiéd, Te csináltad. :)

Örülök, hogy sikerült. :)

Link to comment
Megosztás:

Gratula! De azt nem írtad.:az autó is megy? :rolleyes:

Háát, épp most mentem vele 60-70 km-t. Nos, valami fura kicsit, lomha, néha bután alapjár, stb... de megy :)

Már mozgásképes vagyok, holnap odaugrom hozzád is. De elég sok helyre kell futnom, a 14. helyet szerezted sajnos csak meg :) Szóval valamikor délután, de majd csörgök...

Link to comment
Megosztás:

Az érdem a Tiéd, Te csináltad. :)

Örülök, hogy sikerült. :rolleyes:

Hát még én :) De ha nem mondod hogy: "de igen, csakazért is egyesítve van, keresd csak meg", akkor szerintem még mindig a 9 pólusú lapos csatit húznám befele a másik kábelkötegből.

Meg azt láttad volna, mikor az anyósülésen hasalva adtam rá a gyújtást... biztos nem röhögött rajtam az összes szomszéd :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.