Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem oktatásnál belém nevelték, a fényszórót is meg az övet is.

Másrészt azért is kapcsolok világítást, mert imadám a fehér műszerfalam :P

De borultam már autóval, lehet, hogy az öv mentett meg a nyak töréstől, nem tudom kicsi voltam, de azon a 1 másodpercen nem múlik a dolog.

És erről még órákat lehetne vitázni, hogy ki miért, ki miért nem. Ha be ül mellém vki én még meg is kérem,hogy kösse be magát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem oktatásnál belém nevelték, a fényszórót is meg az övet is.

Másrészt azért is kapcsolok világítást, mert imadám a fehér műszerfalam :P

De borultam már autóval, lehet, hogy az öv mentett meg a nyak töréstől, nem tudom kicsi voltam, de azon a 1 másodpercen nem múlik a dolog.

És erről még órákat lehetne vitázni, hogy ki miért, ki miért nem. Ha be ül mellém vki én még meg is kérem,hogy kösse be magát.

Én nem mertem leírni :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem oktatásnál belém nevelték, a fényszórót is meg az övet is.

Másrészt azért is kapcsolok világítást, mert imadám a fehér műszerfalam :P

De borultam már autóval, lehet, hogy az öv mentett meg a nyak töréstől, nem tudom kicsi voltam, de azon a 1 másodpercen nem múlik a dolog.

És erről még órákat lehetne vitázni, hogy ki miért, ki miért nem. Ha be ül mellém vki én még meg is kérem,hogy kösse be magát.

Nálam ez első fékezés után megteszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem oktatásnál belém nevelték, a fényszórót is meg az övet is.

Másrészt azért is kapcsolok világítást, mert imadám a fehér műszerfalam :P

De borultam már autóval, lehet, hogy az öv mentett meg a nyak töréstől, nem tudom kicsi voltam, de azon a 1 másodpercen nem múlik a dolog.

És erről még órákat lehetne vitázni, hogy ki miért, ki miért nem. Ha be ül mellém vki én még meg is kérem,hogy kösse be magát.

A szembeszomszéd borult fel terepjáróval nem is ment gyorsan csak lebillent a töltés oldalról, segítettek neki vadászok talpra állítani a kocsit vissza is ült utánna már nem tudott mozdulni. A felesége kezdte keresni ő hívta a mentőket. Fél évig volt rajta olyan keret mint a szegény Horn Gyuszin....én jártam átt hozzá fát hasogatni, hát ennyit erről.

Bontottam már el hidat... Meséljek...? :unsure:

Nem kell, van hogy hazajön este mesél, és el sem alszom .... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha a tompított "MINDIG és MINDENHOL kell"(ene), akkor rákötötték volna a gyújtáskapcsolóra :D ....

Én városon belül a közvilágítás bekapcsolásakor kapcsolom fel legkésőbb, de addig általában nem.

Aki meg nem köti be magát (akármikor)az meg nagyjából nem normális....

Amerika, kanada, svédország, csak hogy pár országot mondjak ahol alapból így van.

Ja, és fél éve az euban nem készülhet olyan autó ami ne kapcsolná fel automatice a világítást...

Link to comment
Megosztás:

Amerika, kanada, svédország, csak hogy pár országot mondjak ahol alapból így van.

Ja, és fél éve az euban nem készülhet olyan autó ami ne kapcsolná fel automatice a világítást...

Nem kell messzi menni a sógoroknál is.Igazából nem tudom mit kell ezen annyit rágódni, nem ezen kéne spórolni, sokan megveszeik a tizen-huszan ezres zenebiszbaszt a kocsiba aztán kopott gumikkal járnak meg a tompítottan akarnak spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott sem.

Aki nem köti be magát az a saját felelősségére dögöljön meg. :evilgrin:

Ez eddig rendben is lenne, de ha nem hal meg, akkor a társadalom fizeti a nyomorult életben maradásának következményeit.

Ezért kellene minden öngyilkosjelöltet rásegítésként rögtön a tettenérés helyszínén fejbelőni! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig rendben is lenne, de ha nem hal meg, akkor a társadalom fizeti a nyomorult életben maradásának következményeit.

Ezért kellene minden öngyilkosjelöltet rásegítésként rögtön a tettenérés helyszínén fejbelőni! :devlish:

Lassan már egy +10 km/h-ás gyorshajtásért az fog járni hogy a büntetési tételeket elnézem...

Link to comment
Megosztás:

A nappali világításról annyit, hogy az Astrában (meg a legtöbb Opelben) megvan a helye egy relének, ami a motor beidítása után automatice felkapcsolja a tompítottat. A svédekhez exportált autókba ezt be is építették, ha nálunk kötelező lenne, én megpróbálnám beszerezni.

Link to comment
Megosztás:

A nappali világításról annyit, hogy az Astrában (meg a legtöbb Opelben) megvan a helye egy relének, ami a motor beidítása után automatice felkapcsolja a tompítottat. A svédekhez exportált autókba ezt be is építették, ha nálunk kötelező lenne, én megpróbálnám beszerezni.

Ok Te is meggyőztél......(remélem más is olyan lesz majd mint a svédeknél :D)

Link to comment
Megosztás:

A nappali világításról annyit, hogy az Astrában (meg a legtöbb Opelben) megvan a helye egy relének, ami a motor beidítása után automatice felkapcsolja a tompítottat. A svédekhez exportált autókba ezt be is építették, ha nálunk kötelező lenne, én megpróbálnám beszerezni.

Brezsónak már van is ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ilyet keresek, csak mondjuk kicsit jobb állapotút :) Vagy akár le is festem, de ahogy nézem már lejárt :(

Ezt csak azért linkeltem hogy kb miről is lenne szó. Amúgy meg ha jól tudom akkor Golfokon szokott lenni.

Tegnap írtam volna csak nem volt több hozzászólásom. Hasonlóba keresgélj hátha lesz.

Pl itt:

http://www.jofogas.hu/vas/Volkswagen_felnik_4129181.htm

Csak nem tudom a VW perem is olyan-e mint az Opelen.

Meg régebben láttam szép polír fémeket is de szerintem az eléggé ritka lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt csak azért linkeltem hogy kb miről is lenne szó. Amúgy meg ha jól tudom akkor Golfokon szokott lenni.

Tegnap írtam volna csak nem volt több hozzászólásom. Hasonlóba keresgélj hátha lesz.

Pl itt:

http://www.jofogas.h...nik_4129181.htm

Csak nem tudom a VW perem is olyan-e mint az Opelen.

Meg régebben láttam szép polír fémeket is de szerintem az eléggé ritka lesz. ;)

Köszi szépen úgyfest ráakadtam egyre :) Suzuki stift és újabb fajta renault twingo lemezfelnire rámegy ez biztos, remélem az opelre is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha a tompított "MINDIG és MINDENHOL kell"(ene), akkor rákötötték volna a gyújtáskapcsolóra :D ....

A legtöbb autóban az olajnyomás gomba vezérli a nappali világítást.

Jaja, én is ezt szoktam csinálni. Valamiért nagyot kellett fékezni és mikor lekaparja magát az utaslégzsákról, akkor becsatolja az övet. :D

Én addig el sem indulok míg minden utas nincs bekötve.

Ja, és fél éve az euban nem készülhet olyan autó ami ne kapcsolná fel automatice a világítást...

Készül még olyan autó ;)

Nálunk a Suzuki gyárban csak a skandinávokban van többnyire.

Előfordul a többiben is de felszereltségfüggő nem alap felszereltség. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen úgyfest ráakadtam egyre :) Suzuki stift és újabb fajta renault twingo lemezfelnire rámegy ez biztos, remélem az opelre is.

Ha rátetted az autóra dobnál fel képet mert kíváncsi vagyok rá, kb egy éve gondolkoztam rajta én is hogy kellene rá olyan, de ahoz képest hogy belvárosba lakok tuti aznap éjszaka lelopnák...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.