Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy érted, szedjem szét, és még az erősítés előttit vezessem ki valahogy?

Én így tennék, ha erősítőt raknék a mélynyomóhoz, de mivel a mostani gyári CAR400 is megfelel nekem a 4x20W-jával (tükörremegéses), így nem fogok ilyet tenni. Meg amúgy is értelmetlennek tartom egy kis légköbméteres zárt helyre brutális teljesítményt. De ez a saját véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Én így tennék, ha erősítőt raknék a mélynyomóhoz, de mivel a mostani gyári CAR400 is megfelel nekem a 4x20W-jával (tükörremegéses), így nem fogok ilyet tenni. Meg amúgy is értelmetlennek tartom egy kis légköbméteres zárt helyre brutális teljesítményt. De ez a saját véleményem.

Neked a Caravan kis légköbméteres?:)

Ülj be az enyémbe. A mélyláda nem csak a lakótelepnek való zenélésre jó. Szépen szól az, és nem is veszed észre hogy van. Csak ha kikapcsolom, akkor hiányozni fog. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Neked a Caravan kis légköbméteres? :)

Ülj be az enyémbe. A mélyláda nem csak a lakótelepnek való zenélésre jó. Szépen szól az, és nem is veszed észre hogy van. Csak ha kikapcsolom, akkor hiányozni fog. :icon1:

A teljesítményhez képest kicsi. :) Egyébként meg nekem nem kell mélynyomó, hogy halljam a mélyhangokat. :P

Link to comment
Megosztás:

A teljesítményhez képest kicsi. :) Egyébként meg nekem nem kell mélynyomó, hogy halljam a mélyhangokat. :P

Nem tudod miről beszélsz. :icon1:

Nem hallod konkrétan dörömbölni a mélyhangokat. A ládától, csak megtelik az autó a zenével. De ugysem tudlak meggyözni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudod miről beszélsz. :icon1:

Nem hallod konkrétan dörömbölni a mélyhangokat. A ládától, csak megtelik az autó a zenével. De ugysem tudlak meggyözni. :D

De hallom. Nem 4x7W-os CAR300-am van. :) Tükrök is beremegnek, ha felhangosítom. :D

Maximum passzív mélyládákat raknék be hátulra.

Link to comment
Megosztás:

De hallom. Nem 4x7W-os CAR300-am van. :) Tükrök is beremegnek, ha felhangosítom. :D

Maximum passzív mélyládákat raknék be hátulra.

:)

Ládából csak egy kell. A mélyhangot nem kell sztereóban nyomni. Igazából nem is hallod honnan jön, csak azt hallod hogy van.

Link to comment
Megosztás:

A "kínai" erősítő másik oldalán milyen csatlakozási lehetőségek vannak ?

A jobb erősítők bemeneti jel erősségét egy potenciométerrel lehet állítani, amúgy igaz, ha túlgerjeszted betorzít, hiszen a magnóban is van egy végfok erősítő. Egy erősítette jelet tovább hergelni torzításhoz vezet. El lehet vele játszogatni hogy jó legyen.

Ezem a két oldalt van csatlakozó, amiről a képet linkeltem.

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, szedjem szét, és még az erősítés előttit vezessem ki valahogy?

Vagy pedig csinálj vagy vegyél hozzá egy szintillesztőt. Nem a legelegánsabb megoldás, de működőképes.

Egy ilyet kell összeforrasztani:

speaker_to_line.gif

Nyilván kettő darabot, mert sztereó a dolog...

Amúgy ki lehet vezetni a végfok IC megfelelő lábairól...

Link to comment
Megosztás:

Vagy pedig csinálj vagy vegyél hozzá egy szintillesztőt. Nem a legelegánsabb megoldás, de működőképes.

Egy ilyet kell összeforrasztani:

Nyilván kettő darabot, mert sztereó a dolog...

Amúgy ki lehet vezetni a végfok IC megfelelő lábairól...

hát mondjuk megoldásnak jó, de a rádió kimenő jelének a ~9/10ezede fűtésre megy el......utána meg rá van rakva az erőlködő....kicsit olyan pazarlós......meg nem 1/4Wos ellenállások kellenek majd oda....

Link to comment
Megosztás:

hát mondjuk megoldásnak jó, de a rádió kimenő jelének a ~9/10ezede fűtésre megy el......utána meg rá van rakva az erőlködő....kicsit olyan pazarlós......meg nem 1/4Wos ellenállások kellenek majd oda....

Mivel párhuzamosan van rákötve a hangszóróra, szerintem nem nagy hő fejlődik ott.

De sokkal jobb megoldás belülről kivezetni a szálat...

Link to comment
Megosztás:

Mivel párhuzamosan van rákötve a hangszóróra, szerintem nem nagy hő fejlődik ott.

De sokkal jobb megoldás belülről kivezetni a szálat...

má mér lenne párhuzamosan kötve? a hangszóró ebben az esetben az erőlködő kimenetén figyel, nem?

vagy ez csak a mélynek az erőlködőjét hajtaná?

a 4ohmos impedanciára tervezett végfokon 11Kohm csücsül, nagy hangerőnél a kimenti erősítő megpróbálja átverni az áramát a fogyasztón, ami P=U*I és U=I*R-ból következően azon az nagyobb ellenálláson bizony nagy feszültség esés lesz(ugye ez a a cél ezzel a fesz.osztóval) és vele együtt a nő a P is (ha persze ha az áramot nagyjából konstansnak tekintjük), ami ugye csak fűtésre mehet el, egyébként is egy ilyen Line bement mV-okat vár

persze ha tényleg ott marad a hangszóró rajta, akkor az más tészta, akkor tényleg nem sok áram fog rajta folyni

szerintem

Link to comment
Megosztás:

má mér lenne párhuzamosan kötve? a hangszóró ebben az esetben az erőlködő kimenetén figyel, nem?

vagy ez csak a mélynek az erőlködőjét hajtaná?

a 4ohmos impedanciára tervezett végfokon 11Kohm csücsül, nagy hangerőnél a kimenti erősítő megpróbálja átverni az áramát a fogyasztón, ami P=U*I és U=I*R-ból következően azon az nagyobb ellenálláson bizony nagy feszültség esés lesz(ugye ez a a cél ezzel a fesz.osztóval) és vele együtt a nő a P is (ha persze ha az áramot nagyjából konstansnak tekintjük), ami ugye csak fűtésre mehet el, egyébként is egy ilyen Line bement mV-okat vár

persze ha tényleg ott marad a hangszóró rajta, akkor az más tészta, akkor tényleg nem sok áram fog rajta folyni

szerintem

Hát elvileg a mélyláda erőlködőjének kellene egy alacsony jelszintű cuccot összehozni.

Akkor meg bőven elég ha a hangszóró vezetékére párhuzamosan rá van kötve. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát elvileg a mélyláda erőlködőjének kellene egy alacsony jelszintű cuccot összehozni.

Akkor meg bőven elég ha a hangszóró vezetékére párhuzamosan rá van kötve. :)

Ezzel csak egy gond van: az autórádiók hangszóróinak általában egyik lába se testpotenciál, úgyhogy nem tudod így megoldani, amint leföldelnéd a hangszóró egyik lábát, el is búcsúzhatsz a rádió végfokától. Lehet kapni szintillesztőt, ami kimondottan erre való, inkább azt javaslom.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel csak egy gond van: az autórádiók hangszóróinak általában egyik lába se testpotenciál, úgyhogy nem tudod így megoldani, amint leföldelnéd a hangszóró egyik lábát, el is búcsúzhatsz a rádió végfokától. Lehet kapni szintillesztőt, ami kimondottan erre való, inkább azt javaslom.

Ha jól emléxem gyári rádióról volt szó, nemtom pontosan milyenről, de ami a ezekben gyárinak számít(202,303,400) annak bizony földelt a hangszóró egyik lába.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

találkozott már valaki olyannal hogy a külső tükör (manuális kocka) a rázkódástól elállítódik? egyre könnyebben, beállítom, kb 30m után már csak a vezetőoldali ajtót látom benne :D

valami ki lenne benne kopva, vagy csak szétugorva lehet, javítható lehet a dolog?

Köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

találkozott már valaki olyannal hogy a külső tükör (manuális kocka) a rázkódástól elállítódik? egyre könnyebben, beállítom, kb 30m után már csak a vezetőoldali ajtót látom benne :D

valami ki lenne benne kopva, vagy csak szétugorva lehet, javítható lehet a dolog?

Köszöntem!

Gondolom meg van kopva de az a baj hogy szinte biztosan letörik a rögzítő pöcök a burkolatról ha szétt akarod szedni javítani.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emléxem gyári rádióról volt szó, nemtom pontosan milyenről, de ami a ezekben gyárinak számít(202,303,400) annak bizony földelt a hangszóró egyik lába.

Ácsi!

A CAR400 4x20W-os verziójánál nem földelt. Hídkapcsolás miatt.

De a többi igen, azok földelt negatívosak.

Link to comment
Megosztás:

Minden rendes autómeleg a vételár legalább kétszeresét rákölti még a kocsira, ami ettől persze egy forinttal sem ér többet. :D

Szóval rendben van ez így.

Én már túl vagyok ráköltésben a vételár háromszorosán és akkor én autómeleg vagyok? (500 + 1500 ezer)

Nincs az autómban semmi extra a gyári kivitelen felül. (Ja, hogy egy kis hidrogént is eszik az nem volt komoly költség...)

Még a kerekem is lemezfelnis eredeti méretű, eredeti gyári dísztárcsával de még egy dallamkürt sincs benne, nemhogy mélynyomó!

Link to comment
Megosztás:

Vagy pedig csinálj vagy vegyél hozzá egy szintillesztőt. Nem a legelegánsabb megoldás, de működőképes.

Egy ilyet kell összeforrasztani:

speaker_to_line.gif

Nyilván kettő darabot, mert sztereó a dolog...

Amúgy ki lehet vezetni a végfok IC megfelelő lábairól...

Még gondolkozok, hogy megvegyem-e a cuccot. De ha igen, akkor ezt fogom először kipróbálni, mivel a leggyorsabban előállítható és 20 fillér az egész. Még annyi, hogy a 10k ellenállás helyett talán egy potit lenne érdemes betenni (?), hogy egyszerűen állítható legyen a bemeneti jel...

Egyébként, természetesen maradna rajta a hangszóró is. Szóval ez a cucc menne be hátulra, mondjuk bal hátsó hangszóró megpatkolva, rajta a fesz. osztó, elől meg egy nagy kondi ahogy ajánlottátok, hátulra a táp az erősítőnek, az elektromos antenna vezérlését pedig ennek a vezérlésére rákötni. Kb. ennyi.

Aztán ha mégse lesz az igazi, nézegettem, 10-15k körül már lehet kapni 4 csatornás rádiókat sub kimenettel... Akkor csak veszek egyet.

Link to comment
Megosztás:

Ácsi!

A CAR400 4x20W-os verziójánál nem földelt. Hídkapcsolás miatt.

De a többi igen, azok földelt negatívosak.

ja igazad vala, nagynál Wnél szokták aztata

blaupunkt sc 202 a rádió.

ja az nekem is volt, DE inkább újíts be egy 400ast, én is azt raktam bele, elég az (kihúzod, bedugod)

ja és nem kapcsol ki, ha leveszed a gyújtás :icon1: ...legalábbis be lehet állítani

http://taylor.hu/astra/radio/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.