Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

sziasztok!

Ez tényleg igaz lenne amit itt írnak, vagy csak ez is ámítás??????

http://www.bhp.hu/index.php?page=sportlegszuro

A JR sport légszűrő a gyárilag szerelt papírszűrőkkel összehasonlítva az átengedett légmennyiség tükrében is jelentős különbséget mutat , hisz 50-57% helyett 97-98%-os légáteresztési képességgel rendelkezik

Akkor itt el lehet gondolkodni azon, hogy tul képpen milyen a szűrőképessége...........

Amúgy ha visszaolvasol, (tudom sok) akkor jópár tapasztalat le van írva a direktszűrővel/sportbetétszűrővel kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Akkor most a sport légszűrőt vagy a direkt szűrőt ajánljátok vagy nem? (Tuning topicba megyek ezzel a kérdéssel)

Ezt olvastad már?

Ezért szeretem ezt a fórumot! Elolvastam a linket! Asszem haza megyek és kiszedem a direktszűrőt! Mindig csak okosabb leszek! Köszönöm :D

Még nem olvastam. Köszi! Nincs több kérdésem egyelőre. ;)

...valaki, valmit ehhez a (linkelt) cikkhez?

Link to comment
Megosztás:

Akkor most a sport légszűrőt vagy a direkt szűrőt ajánljátok vagy nem? (Tuning topicba megyek ezzel a kérdéssel)

...valaki, valmit ehhez a (linkelt) cikkhez?

Szerintem nem éri meg, egyiket sem. Nem ad annyi többlet pacit, mint amennyi kárt okoz a gyatrább szűrés. Ha mégis kell, ekkor max. a sportbetétet. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Ez is csak valami ámítás lenne???

http://www.spirex.hu/

"Már az alacsony fordulatszám tartományokban nyomaték-, magas fordulaton pedig teljesítmény-növekedésnek kell jelentkeznie."

Ilyen hülyeségeket leírni...

"...állíthatom még senkinek nem okozott csalódást..."

Ez meg nem igaz.

38-at meg bőven nem ér.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy sportléegszűrővel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata? Konkrétan BMC -típusra gondoltam.

Direktszűrő nem érdekel, csak sportlégszűrö, javaslatokat más típusra elfogadok, ha rosszak a tapasztalatok, akkor marad a papír...

http://www.csstuning.hu/?q=termekek/89

Ezen a linken találtam BMC-t.

(Az autó amúgy Astra H GTC 1.8)

Válaszaitokat előre is köszi

Jani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy sportléegszűrővel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata? Konkrétan BMC -típusra gondoltam.

Direktszűrő nem érdekel, csak sportlégszűrö, javaslatokat más típusra elfogadok, ha rosszak a tapasztalatok, akkor marad a papír...

http://www.csstuning.hu/?q=termekek/89

Ezen a linken találtam BMC-t.

(Az autó amúgy Astra H GTC 1.8)

Válaszaitokat előre is köszi

Jani

Hát sztem az a kérdés h azt akarod h könnyebben lélegezzen a motor vagy azt h sokáig jó legyen a motorod.

Mert, ha az ember átlát egy szűrőn, ergó olyan mint a szita, akkor a por is átmegy, az meg marja a hengerfalat.

Nekem ez a véleményem.

De lehet h rosszul gondolkozom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát sztem az a kérdés h azt akarod h könnyebben lélegezzen a motor vagy azt h sokáig jó legyen a motorod.

Mert, ha az ember átlát egy szűrőn, ergó olyan mint a szita, akkor a por is átmegy, az meg marja a hengerfalat.

Nekem ez a véleményem.

De lehet h rosszul gondolkozom. :lol:

Szerintem sem hoz annyit, hogy megérje. Nekem 1.4-ben volt K&N betétszűrő, de semmi különbséget nem éreztem.

Viszont ugyanúgy "átereszt", mint egy direktszűrő, csak annyi előnye van, hogy gyári helyre lehet rakni.

Ha nincsen más tuning (kipufogó leömlőtől, stb.) akkor nem érdemes szórakozni vele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Nem akarok teljesítményt növelni, mivel tudom egyrészt, hogy annak nem ez a módja, másrészt ez az autó nem arra van...meg 140 ló elég a mindennapokra.

(Az F Astra-mban volt annó gyári sportlégszűrő, csak emiatt érdekelt a dolog...jó volt dolgozgatni vele... :lol:)

Csak érdeklődész szinten kérdeztem.Ha esetleg megbízható lenne a termék, a motor sem látja kárát, és még a garancia sem bánja, akkor esetleg...De így maradok a gyári papírnál...

Köszi még1x

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Nem akarok teljesítményt növelni, mivel tudom egyrészt, hogy annak nem ez a módja, másrészt ez az autó nem arra van...meg 140 ló elég a mindennapokra.

(Az F Astra-mban volt annó gyári sportlégszűrő, csak emiatt érdekelt a dolog...jó volt dolgozgatni vele... :lol:)

Csak érdeklődész szinten kérdeztem.Ha esetleg megbízható lenne a termék, a motor sem látja kárát, és még a garancia sem bánja, akkor esetleg...De így maradok a gyári papírnál...

Köszi még1x

Egyértelműen a gyári papír (vagy miből csinálják manapság... :lol: ) :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Hy!

Nekem az 1.4 esemen van sportdirektszűrő sokan mondják hogy nincs szívóhang nekem az tökéletes nagyon széép hangja van. Szerintem a motorban sem okoz akkora nagyon nagy kárt. Kb. mentem vele 6000 km-t és még mindig nagyon tiszta igaz nem nyomon neki mint a süket állandóan meg nem szívóhangon megyek vele szóval szerintem gond sem lesz belőle!

Am a tisztításhoz kapcsolódóan egy haverom kapott egy olyan tippet boltból hogy sebbenzinnel is lehet tisztítani mivel gyakrolatilag egyezik a tisztítok hatóanyaqgával. Ehhez mit szóltok?

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Nekem az 1.4 esemen van sportdirektszűrő sokan mondják hogy nincs szívóhang nekem az tökéletes nagyon széép hangja van. Szerintem a motorban sem okoz akkora nagyon nagy kárt. Kb. mentem vele 6000 km-t és még mindig nagyon tiszta igaz nem nyomon neki mint a süket állandóan meg nem szívóhangon megyek vele szóval szerintem gond sem lesz belőle!

Am a tisztításhoz kapcsolódóan egy haverom kapott egy olyan tippet boltból hogy sebbenzinnel is lehet tisztítani mivel gyakrolatilag egyezik a tisztítok hatóanyaqgával. Ehhez mit szóltok?

Teljesen más a hatóanyag. Arról nem is beszélve, hogy nem csak tiszítani kell ezeket, hanem a szűrőt olajozni is utána, a hozzávaló spricnivel. Egyébként attól még, hogy szemre nem tűnik koszosnak 6000Km után, érdemes betartani a tisztítási periódusokat. Egy hozzávaló tisztítószett meglepő mennyiségű dzsuvát fog kiszedni, amit nem a motor fog átszippantani <_<

A másik, hogy a tisztításkor kívülről ne legyen nagy nyomással mosva, inkább belülről, vagy kívül csak folyatni a vizet, mert csak belemosódik a kosz a belső (motor felőli oldalra).

Szóval szerintem érdemes beruházni egy tisztítószettre és azt úgy használni, ahogy ki van találva :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Sziasztok!

A sportlégszürő meg a direktszürő közott van valami különbség?

Én F Astra c14nz motorra szeretnék sportlégszürőt tenni. Sport dob van rajta. Ad neki valami plusz lóerőt? A motort nem károsítja? Még szeretném vagy 5 évig használni!!! Milyen időközönként kell tisztítani ezeket? Télen is lehet használni? Vagy inkább a gyári papirszürőt ajánjátok?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A sportlégszürő meg a direktszürő közott van valami különbség?

Én F Astra c14nz motorra szeretnék sportlégszürőt tenni. Sport dob van rajta. Ad neki valami plusz lóerőt? A motort nem károsítja? Még szeretném vagy 5 évig használni!!! Milyen időközönként kell tisztítani ezeket? Télen is lehet használni? Vagy inkább a gyári papirszürőt ajánjátok?

Köszönöm a válaszokat!

Nem. De. Gyakran. Lehet. Inkább.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.