Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T grep!

Ha nem volt egyértelmű a ráutaló magatartás:

A Te meggyőzésed nem cél.

Csak tájékoztatlak, hogy butaságot írtál, azt is csak az általad félrevezetettek érdekében.

Már az eredmény, ha butaságot nem ismételgeted.

Ilyen valasszal engem sem tudnal meggyozni, tehat teljes joggal ker valamilyen indoklast.

Link to comment
Megosztás:

T grep!

Ha nem volt egyértelmű a ráutaló magatartás:

A Te meggyőzésed nem cél.

Csak tájékoztatlak, hogy butaságot írtál, azt is csak az általad félrevezetettek érdekében.

Már az eredmény, ha butaságot nem ismételgeted.

1. én idéztem egy oldalról, nem az én véleményem volt. De mivel ott normálisnak tűnő módon le volt írva, az még akkor is korrektebb, még ha tárgyi tévedés is van benne, mint a te "tárgyi tévedés" véleményed, amit korrekt, valós tényeket még csak csírájában sem tartalmaz. És nem én ismételgetem, hanem belinkeltem az oldalt, amit találtam, mert ha valaki rákeres a neten, úgyan úgy eljut ehhez és sok hasonló oldalhoz, mint én.

2. kértem tőled egy általad korrektnek tartott leírást, ami továbbra sem tudsz adni

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyartoi csereido? Pont arrol beszelunk, hogy nincs eloirva csere...

Autó gyártó valóban nem évben határozza meg a csere periódust, hanem a fagyállóság (lehet nem ez a korrekt szó, de remélem érthető) vizsgálatot javasolja rendszeresen.

Ahogy olvastam, általában maga a hűtőfolyadék gyártója határoz meg valamely időtartamot a cserére. Nyilván nem vagyok naív és nekik az érdekük, hogy minél sűrűbben cseréljék az emberek ezt, de a neten keresgélve nagyon sok helyen a cseréhez meghatároznak időtartamot, vagy futástartamot. És nem csak a hűtőfolyadék gyártók. Olyan infót, hogy nem szükséges egyáltalán cserélni, én nem találtam. Ezért kértem egy korrekt leírást itt.

Mivel a jobban ismert autós szaklapok szakértői is bizonyos időnkénti cserét javasolnak, ezért joggal feltételezi a hozzá nem értő (pl. én), hogy a rendszeres csere (ált. 3-5 év) szükséges.

Link to comment
Megosztás:

a neten keresgélve nagyon sok helyen a cseréhez meghatároznak időtartamot, vagy futástartamot. És nem csak a hűtőfolyadék gyártók. Olyan infót, hogy nem szükséges egyáltalán cserélni, én nem találtam. Ezért kértem egy korrekt leírást itt.

Persze, pl. a 2000-es Saxomnal van egy x km / 6 eves eloiras, azaz autofuggo. Aluminium blokkal es korszeru hutofolyadekkal nyilvan mas a helyzet, mint korabban.

De nincs eloiras a kettostomegu lendkerekre, az injektorokra es egy csomo egyebre sem, azaz addig lehet hasznalni oket, amig betoltik funkciojukat. Olyan "szakertot" nem fogsz talalni, aki azt mondana, hogy ne csereld, tehat marad a sajat dontes. Nem egy nagy osszeg, meg lehet csinalni, de a szuksegessege legalabb annyira nincs alatamasztva, mint az ellenkezoje.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ennyire fölment az 5 literes kiszerelésű GM Dexos2 5w30-as olaj ára az elmúlt hetekben, vagy csak én nem találok 7500Ft körüli árnál olcsóbban?

Eddig ilyen 6500 körül volt...

Jól látom, hogy már ez a Mannol is rendelkezik Dexos2-vel? http://shop.sct-hungary.hu/O-E-M--for-Chevrolet-Opel-API-SN-SM-CF-5W-30-4L/3047/rsz/

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Köszi ez tényleg olcsóbb 500Ft-tal, illetve közben egy székesfehérvári webáruházat is találtam valamivel olcsóbban. Csak mire kifizetem a futárt, semmivel nem vagyok beljebb mintha megvenném ott, ahol útba is esik 7500-ért.

Jó, nem arról van szó, hogy ez az 1000Ft plusz földhöz vágna, csak épp bosszantó, hogy pár hete Bp-en 6500Ft-ért láttam. Még gondoltam is rá, hogy ne vegyem-e meg, mert nem romlik meg, de gondoltam majd ha kell megveszem, mert mindig ilyesmi ára szokott lenni.

Hát most így jártam. :(

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a kerdesem lenne, hogy egy 1.7DTJ motorba ami mar 210000 km ben jar, erdemes tolteni METABOND-ot? kb. 190000 km kornyeken kerult hozzam az auto es akkor azt tanacsolta a szerelom, hogy toltsunk bele de most gondoltam megkerdezem toletek hogy erdemes e arra kolteni? ( sokan azt is mondjak hogy ha egyszer toltottem, akkor mindig kell tolteni az olajcsrek alkalmaval, nem tudom ennek mi a valosagalapja)

Valaszotokat elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

T Szabi77!

"... Milyen olajat ..."

Aktuális gyártóművi olajkövetelmény GM dexos2.

Ezt teljesítő - Mo-on kapható - motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

Szia. Nem tudom, hogy a dízelbe pont olyan jó mint a benzinesbe. Volt egy régi dízel fiestám, abba mindig olyat raktam, amin volt "diesel" felirat. Gondoltam itt is számít. De ha nem, akkor a dizeles cartársaknak is szól a bejegyzés. ????

Gyári olajból két féle is van? Van külön benzineshez és dízelhez?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.