Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T grep!

Hol szerepel a hivatkozott cikkben:

"... Hordós Castrol olajat is nagy tételben hamisították .... márkakereskedésben is használták ..." ???

A Castrol szlovák oldalán semmilyen közlemény nem jön se fel, se le.

http://www.castrol.com/sk_sk/slovakia.html

Már megint a süket mondta némának, hogy látta a vakot erről beszélni.

Értem, hogy szeretnél nagyot mondani, de ennél több kell.

Még itt is.

Link to comment
Megosztás:

Hol szerepel a hivatkozott cikkben:

"... Hordós Castrol olajat is nagy tételben hamisították .... márkakereskedésben is használták ..." ???

A Castrol szlovák oldalán semmilyen közlemény nem jön se fel, se le.

Nem kell, hogy szerepeljen, csak kicsit gondolkodni kell. Ha hamisították az 5 literest, a hordósat sem olyan nehéz.

Nyilván azért nincs már közlemény, mert már a TC-s cikk is kb. 1,5 éves.

Számomra a tanulság, hogy oda kell figyelni, honnan vásárolunk. Márkaszervizbe meg nem járok olajcsere miatt.

Link to comment
Megosztás:

T grep!

Már megint a süket mondta némának, hogy látta a vakot erről beszélni.

Szia..

Semmi kötekedés, tetszik ez a gondolat, nem tudom, hogy saját, vagy hallomásból ered, bár szerintem így jobban hangzik:

......Már megint a vak mondta a süketnek, hogy látta a némát erről beszélni......:)

;)

Link to comment
Megosztás:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/15/hamisitasrol_irtunk_megvaltoztatjak_a_torvenyt/

Felhívják a vásárlók figyelmét, hogy az Edge- és Magnatec-flakonokon keressék a hologramot, mert újabban elszaporodtak a csalások.

A GM olajos flakonon is kell a hologram? Mert olaj nagykerbe visszavittem a hologram nélkülit. Felháborodva kereste a számlát az eladó, hogy az egyik opel márkaszervíztől hozzán nekik. Az 5 literesen nem volt jel, a többin volt. Ennyit a hologram hitelességéről.

Apropó, a mobil super 3000 xe, (dexos 2) mennyire diesel olaj? Nagyon oda favorizálja a leírása. Benzinest nem is említi.

Módosítva : Papplan
Link to comment
Megosztás:

T Papplan!

"... Mobil Super 3000 XE ..."
Ha a Mobil Super 3000 XE 5W-30-ra gondolsz, rendelkezik a GM dexos2 elfogadással.

Nem tévesztendő össze a Mobil Super 3000 X1 5W-40-nel, melynek semmilyen GM (Opel) elfogadása nincs.
A kenőolaj gyártója szerint eleget tesz a - már visszavont - GM-LL-B-025 követelménynek.

Link to comment
Megosztás:

Ritkán tévedek, de akkor nagyot. Az xe-ről beszélek, igen. A benzines vonzata érdekelne, mert azt nem említi a leírás.

"A Mobil Super 3000 XE 5W-30 motorolaj teljesíti a General Motors dexos2 jóváhagyást, amely szükséges a 2010-től gyártott összes Opel / GM / Chevrolet benzin és dízel üzemű modellekhez és visszafelé kompatibilis az összes régebbi GM / Opel előírással ( GM-LL-A-025 és GM-LL-B- 025)."

Forrás:

http://www.szani-oil2000.hu/files/mobil_super_3000_xe.pdf

Egyébként ilyet használok a benzinesben éppen.

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

A kereskedői leírásokban, csak a dpf-re térnek ki, több helyen is.

"...A Mobil Super 3000 XE 5W-30 szintetikus alapú, nagy teljesítményű dízel motorolaj...)Olyan szinben mintha kifejezetten a diesel motorokhoz lenne alkalmas. Ezért volt a kérdés.Ettől függetlenül én is ezt vettem az egyik benzinesbe. :icon1:

Módosítva : Papplan
Link to comment
Megosztás:

Pl.:

Termékismertető

A Mobil Super 3000 XE 5W-30 szintetikus alapú, nagy teljesítményű dízel motorolaj. Elsősorban a Volkswagen szivattyúfúvókás befecskendezővel (PD TDI)szerelt dízelmotorjaihoz készült, ahol a VW 505 01 specifikációnak megfelelő olaj használata kötelező. Ezeket a motorokat gyárilag is ilyen minőségű olajjal töltik fel.

Felhasználási területek

- A Volkswagen TDI szivattyúfúvókás befecskendezővel szerelt dízelmotorjaihoz alkalmas olaj. Ilyen motorokkal a Passat , Bora és Golf modelleket szerelik. Javasolt olajcsere-intervallum: 15 000 km/1 év
- Más Volkswagen dízelmotorokhoz is használható a gépkönyvi előírásoknak megfelelően
- Alkalmas a Ford Galaxy 1.9l Turbodiesel motorokhoz is, ahol Ford WSS-M2C917-A olajminőség előírt.
- Alkalmas továbbá egyéb dízelmotorokhoz is, ahol a teljesítményszint és a viszkozitási fokozat megfelelő

Specifikációk és jóváhagyások

- API SM
- ACEA C3
- MB 229.51
- VW 505.01
- BMW LL-04
- GM Dexos 2

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szóval 1.7 dizel (2005 ev, Z17DTH) H Astrához milyen motorolajat ajáltok? 5W30?? és mennyit kell a motorba tölteni - 4.5 L?

Szia, én az organikus Magvas 2.0 Vénusz étolajat szoktam betölteni, de szigorúan minden évben, április elsején cserélem. Ezt javasolnám mindenkinek, nekem bejött :)

Link to comment
Megosztás:

T Gabi81!

"... minőségi, megbízható ..."

Pontosan ugyanolyan, mint a többi API group III-s, saját hidrokrakk alapolajjal készített, saját néven árult motorolaj:

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Link to comment
Megosztás:

T Gabi81!

"... minőségi, megbízható ..."

Pontosan ugyanolyan, mint a többi API group III-s, saját hidrokrakk alapolajjal készített, saját néven árult motorolaj:

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu

Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.