Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Számomra is logikátlan, azért rugóztam a kérdésen egy hétig, de Mantec, a kezelési útmutató és a gyakorlat meggyőzött. Azt sem értem, miért olajos nyakig a nívópálca, de így van és másoknál is ez a helyzet (persze lehet, hogy nem minden motortípusnál).

Már csak az szorul magyarázatra, hogy ki pancsolja széjjel a hideg motorolajat. És mi megy szembe a fizikával?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kedves Opelesek!

Segítségeteket szeretném kérni.

Adott ez az autó:

Opel Astra H 1.6 Elegance
Évj: 2004
Motor: Z16XEP

2013. év végén vásároltam 166.000 Km-el.(Friss olajcserével(Mobil Super 2000 5w-30))
Az első olajcseréig semmi gond olaj téren,(műszakilag annál inkább...) 178.000 nél olajcsere előtt felhívtam egy opel szervizt és ott azt mondták hogy ebbe a km miatt már 10w-40 et kell tenni. Vettem is Castrol Magnatech 10w-40 et bele, szokásos procedúra szűrők cserélve meg minden.Az autó 2000 km el később jelezte hogy töltsem fel olajjal. elvittem szervizbe azt mondták van egy kis olajpára a blokkon de attól nem kelett volna ennyi olajnak eltünnie. Garázsban tartom, olajfolt sose volt. Elvittem egy másik szervizbe ahol azt mondták hogy tegyük vissza bele a gyári olajat az 5w-30 at. Ott akkor mondom tesztre nézzük meg nem veszek drágát, az ottani szerelő a Mannol 5w-30 ra esküdött, leengedte a régi olajat ismét szűrőcsere meg minden. Most újra kigyulladt a lámpa 3.800 Km után. Én már teljesen tanácstalan vagyok. Minden észrevételnek illetve segítségnek örülök, ha tunátok valami tippet hogy mi lehet a baj,illetve ti mit nézetnétek meg.

Köszi előre is hogy elolvassátok.

Üdv Dani.

Link to comment
Megosztás:

T Dani3019!

"... Mobil Super 2000 5W-30 ..."

Ilyen motorolajat az ExxonMobil nem forgalmaz Mo-on.

"... Castrol ..."

Az említett motorolaj semmilyen GM (Opel) olajkövetelményt nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

"... Mannol ..."

A kenóolajgyártás legelja a csomagoló cég terméke.

"... tanácstalan ..."

A motor eszi az olajat.

Hozzáértő autószerelőnek meg kell keresni az olajfogyás okát.

A Z16XEP motort tárgyalja Novoth Tibor a cikkében.

Őt ajánlom is.

Link to comment
Megosztás:

Évj: 2004

Motor: Z16XEP

...

újra kigyulladt a lámpa 3.800 Km után. Én már teljesen tanácstalan vagyok.

Azért ha egy legalja olajból cca 4000km alatt elfogy fél liter (nálam a max-min között félúton már jelez) az még nem a világvége.

Töltsd fel, a követkető cserét egy kicsit hozd előrébb és lehetőleg valami normális gyártó belevaló(dexos 2 -t teljesítő) termékével tegyél egy próbát.

Link to comment
Megosztás:

De legalább jó/megbízható helyre viszi.... :D én is ott csináltattam ezt az olajfogyi megszüntetést....

Én is oda viszem, főként azért, mert te ajánlottad :icon1: Az előzőt nem elrettentő céllal írtam :D Csak jelezni akartam, hogy ha oda vinné a jövőben, készüljön fel, mert máshol általában vagy rögtön, vagy max. 1-2 nap múlva már rá tudnak nézni az autóra.

Link to comment
Megosztás:

Azért ha egy legalja olajból cca 4000km alatt elfogy fél liter (nálam a max-min között félúton már jelez) az még nem a világvége.

Töltsd fel, a követkető cserét egy kicsit hozd előrébb és lehetőleg valami normális gyártó belevaló(dexos 2 -t teljesítő) termékével tegyél egy próbát.

Szelepfedél miatt is képes ilyen hibát produkálni, nem ártana ott is szétnézni tömítés tekintetében is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Liqui Moly TOP TEC 4600 5W30, Dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolaj milyen minőséget képvisel? Mennyire korszerű mondjuk egy nem sokkal drágább Mobil1 ESP 0W40-hez képest?

Szerintem egy kutya, én még régebben használtam Liqui Moly adalékot a Corsam-nal nekem az bevált, szerintem olajban sem rossz, bár most nekem a Mobil1-es olaj van bent és eddig meg vagyok vele elégedve...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T cserenkov!

"... nem sokkal drágább Mobil 1 ..."
Én ezt nem látom:
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 3.600 Ft
Mobil 1 ESP 0W-40 3.090 Ft


"... minőséget képvisel ..."
A cég a csomagoló és a teljes vertikumú kenőolajgyártók között helyezkedik el, mivel az adalék csomagok fejlesztésével és értékesítésével is foglalkozik.
A termék pont ugyan olyan, mint a többi 5W-30-as hidrokrakk (HC) alapolajjal készült versenytársai.

A LiMo indokolatlanul túlárazott.

Az ExxonMobil, BP polialfaolefinnel (PAO) készült 0W-40-s motorolajai korszerűbbek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T cserenkov!

"... nem sokkal drágább Mobil 1 ..."

Én ezt nem látom:

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 3.600 Ft

Mobil 1 ESP 0W-40 3.090 Ft

"... minőséget képvisel ..."

A cég a csomagoló és a teljes vertikumú kenőolajgyártók között helyezkedik el, mivel az adalék csomagok fejlesztésével és értékesítésével is foglalkozik.

A termék pont ugyan olyan, mint a többi 5W-30-as hidrokrakk (HC) alapolajjal készült versenytársai.

A LiMo indokolatlanul túlárazott.

Az ExxonMobil, BP polialfaolefinnel (PAO) készült 0W-40-s motorolajai korszerűbbek.

T mantec!

Én meg látom:

Mobil 1 ESP 0W-40: 2890Ft/liter http://www.motorolajbolt.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=8074&category_id=8&option=com_virtuemart

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30: 2583Ft/liter,nem is a legolcsóbb helyen: http://filterabc.hu/Liqui-Moly-Top-Tec-4600-5W30-5L

2583<2890.

(Nyilván ha akarunk, lehetne olyan kiskereskedelmi árakat találni, ahol pont fordított a felállás. De ez mindenre igaz.)

A többi információt köszönöm.

L.M. adalékokkal én is meg voltam elégedve, nem tűnt gagyinak, de ezek szerint olajban nem a legjobb.

Létezik itthoni forgalomban olyan PAO alapú olaj, ami 5W-30, vagy 0W-30 viszkozitási osztályba tartozik és Dexos2-t teljesít?

Castrol Edge Titanium FST 0W-30 milyen?

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

T Cserenkov!

"... látom ..."

Miért az akciós LiMo 5+1 liter egységárát hasonlítod az 1 literes Mobiléval?

Ha mindkettőnél az 1 literes árát hasonlítod össze:

Mobil 1 ESP 0W-40 2.890 Ft

LiMo 3.600 Ft

Ismételten indokolatlanul túlárazott a LiMo.

"... L.M. adalékok ..."

Ezek nem azok az adalékok.

Ezek azok, melyeket az alapolajhoz öntve kenőolajat lehet előállítani.

".... Castrol ... milyen? ..."

Kérdezd meg:

Castrol Hungária Kft.

Bp, Soroksári út 30 34

(1) 799 0350

Műszaki szaktanácsadás:
Rendes Béla műszaki szaktanácsadó
Tel: +36 30 933-4026
E-mail: bela.rendes@castrol.com

Link to comment
Megosztás:

T Cserenkov!

"... látom ..."

Miért az akciós LiMo 5+1 liter egységárát hasonlítod az 1 literes Mobiléval?

Ha mindkettőnél az 1 literes árát hasonlítod össze:

Mobil 1 ESP 0W-40 2.890 Ft

LiMo 3.600 Ft

T Mantec!

Komolyan érdekel, hogy mért az olcsóbb akciós árat nézem és nem olyan helyen nézem, ahol nincs akcióban? Ki nem találnád ugye?

Elárulom, mert nem én nyertem az 5-öst a lottón, hogy mindegy legyen az ár. Nekem a liter egységár az amiért felszorozva megkapok 6 litert. (5 (5,2) liter a motorba, 1 flakon tartalékba a csomagtartóba).

Az pedig ennyi. Ennyiért kapom meg legolcsóbban, ennyit kell fizetnem érte, nekem ez számít.

Kérdezd meg

Kösz a semmit, igazán rendes vagy!

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

T Mantec!

Komolyan érdekel, hogy mért az olcsóbb akciós árat nézem és nem olyan helyen nézem, ahol nincs akcióban? Ki nem találnád ugye?

Elárulom, mert nem én nyertem az 5-öst a lottón, hogy mindegy legyen az ár. Nekem a liter egységár az amiért felszorozva megkapok 6 litert. (5 (5,2) liter a motorba, 1 flakon tartalékba a csomagtartóba).

Az pedig ennyi. Ennyiért kapom meg legolcsóbban, ennyit kell fizetnem érte, nekem ez számít.

Kösz a semmit, igazán rendes vagy!

Tulajdonképp kb. 2000Ft a különbség a csúcsminőségű ESP és egy túlárazott (bár pillanatnyilag akciós) középkategóriás LiMo között. Ha ennyire árérzékeny vagy, miért nem a GM dexos2-t veszed meg? 5+1L-t megkapod 9.400,-Ft-t.

/OPEL-motorolaj

6.000,-Ft-t spórolhatsz. A már valami, nem? ;)

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

T Mantec!

Komolyan érdekel, hogy mért az olcsóbb akciós árat nézem és nem olyan helyen nézem, ahol nincs akcióban? Ki nem találnád ugye?

Elárulom, mert nem én nyertem az 5-öst a lottón, hogy mindegy legyen az ár. Nekem a liter egységár az amiért felszorozva megkapok 6 litert. (5 (5,2) liter a motorba, 1 flakon tartalékba a csomagtartóba).

Az pedig ennyi. Ennyiért kapom meg legolcsóbban, ennyit kell fizetnem érte, nekem ez számít.

Kösz a semmit, igazán rendes vagy!

Kb 2-3 éve 10800 ért adták még a liqui molly 5+1 est

Maradt egy bontatlan vettem hozzá 5öst ,megint maradt majd már legközelebb 3000 körül adták literj3t.mondta is a boltos is hogy jobb is van olcsóbban,de nem kavargattam.most elfogyott és keresek jobbat

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképp kb. 2000Ft a különbség a csúcsminőségű ESP és egy túlárazott (bár pillanatnyilag akciós) középkategóriás LiMo között. Ha ennyire árérzékeny vagy, miért nem a GM dexos2-t veszed meg? 5+1L-t megkapod 9.400,-Ft-t.

/OPEL-motorolaj

6.000,-Ft-t spórolhatsz. A már valami, nem? ;)

Olvasd el légy szíves mi volt a kiinduló kérdésem!

Nem azt kérdeztem, hogy melyik a lehető legolcsóbb Dexos2-es olaj, mert olyan csóró vagyok, hogy 5 év után végre elszántam magam rá, hogy kicserélném...

A kérdés lényege ez lett volna, hogy a fenti kettő közül melyik milyen minőségű egymáshoz képest, mert az a 2000Ft már nem különbség.

A Mobil 1-et megkapom 17.340Ft-ért, a LM-t némileg olcsóbban 15.500-ért, de nagyságrendileg egy áron vannak.

Aztán jött mantec kolléga, aki azon kezdett el kötözködni, hogy az nem is úgy van. A 17.340Ft olcsóbb, mint a 15.500Ft és ezen kezdett el lovagolni.

Egyébként csak elméleti lett volna a kérdés. Ha tudni akarod eddig is, ezután is GM 5W-30-as olajat rakok bele 15.000km-enként. Nem az ára miatt, hanem mert teljesen elégedett vagyok vele. 232.000km-rel egy deci olajfogyasztásom nincs. Tisztában vagyok vele, hogy létezik korszerűbb olaj is, de az a gyártó előírásának megfelel, akkor nekem is megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként csak elméleti lett volna a kérdés. Ha tudni akarod eddig is, ezután is GM 5W-30-as olajat rakok bele 15.000km-enként. Nem az ára miatt, hanem mert teljesen elégedett vagyok vele. 232.000km-rel egy deci olajfogyasztásom nincs. Tisztában vagyok vele, hogy létezik korszerűbb olaj is, de az a gyártó előírásának megfelel, akkor nekem is megfelel.

Ráadásul én mint átlagfelhasználó, fogalmam sincs, hogy elégedett vagyok-e az olajjal, ami benne van. Én is a gyári GM-et rakom bele, de nem értek hozzá, milyen lenne, ha nem lennék vele elégedett. Nem fogyasztja, nem füstöl és nem világít az olajlámpa.

Link to comment
Megosztás:

Olvasd el légy szíves mi volt a kiinduló kérdésem!

Nem azt kérdeztem, hogy melyik a lehető legolcsóbb Dexos2-es olaj, mert olya csóró vagyok, hogy 5 év után végre elszántam magam rá, hogy kicserélném...

A kérdés lényege ez lett volna, hogy a fenti kettő közül melyik milyen minőségű egymáshoz képest, mert az a 2000Ft már nem különbség.

A Mobil 1-et megkapom 17.340Ft-ért, a LM-t némileg olcsóbban 15.500-ért, de nagyságrendileg egy áron vannak.

Aztán jött mantec kolléga, aki azon kezdett el kötözködni, hogy az nem is úgy van. A 17.340Ft olcsóbb, mint a 15.500Ft és ezen kezdett el lovagolni.

Egyébként csak elméleti lett volna a kérdés. Ha tudni akarod eddig is, ezután is GM 5W-30-as olajat rakok bele 15.000km-enként. Nem az ára miatt, hanem mert teljesen elégedett vagyok vele. 232.000km-rel egy deci olajfogyasztásom nincs. Tisztában vagyok vele, hogy létezik korszerűbb olaj is, de az a gyártó előírásának megfelel, akkor nekem is megfelel.

Elolvastam, ezért is írtam, amit írtam. Valószínűsíthető, hogy minőségileg nagyobb különbség van a Mobil ESP 0W-40 és a LM között, mint a LM és GM d2 között, bár az áruk nem ezt tükrözi. Ezt próbálta Mantec is taglalni, a maga módján.
Link to comment
Megosztás:

Ennyiért kapom meg legolcsóbban, ennyit kell fizetnem érte, nekem ez számít.

E hozzászólásodra bátorkodtam reagálni a GM olaj felvetésével. Azt meg nem értem, ha már a felvetés előtt tudtad, hogy maradsz a GM olajnál, akkor mire fel volt az egész. Mindegy, nem vagyunk egyformák szerencsére... ;-)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.