Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Csaba66! Megbocsátok hogy belepofázol, de a kérdésre nem tudtál válaszolni.

Nem az volt a kérdés hogy 50 évig akarom használni vagy sem, hanem hogy a Castrol Edge Titanium Fst 0w-30 is PAO alapolajjal készül-e?

Van másik autóm is , azt használom többet. Viszont ennek is a legjobbat akarom adni, nem értem ez miért baj.

Akkor még 1x mindentől függetlenül:

Castrol Edge Titanium Fst 0w-30 is PAO alapolajjal készül?

Link to comment
Megosztás:

Na, aki eddig Castrol olajat hasznalt, az azonnal cserelje le, es felejtse el a ceget... Elkepeszto, milyen hulyeseget kepesek leirni a honalpjukon; azt hiszik, hogy 50ezret is kibirhat egy olajuk, pedig az itteni szakertok vilagosan leirtak, hogy ilyen olaj a foldon nincs :)

http://oilselector.castrol.com/c/hu/hon/search

Ide beirva a 2006-os Z17DTH-t, ezt mondjak:

Az Ön által elsődlegesen használandó motorolaj Edge 0W-40
Használat: Rugalmas (max.) (Csereciklus 50000 km / 24 hónap)

A Titanium FST 0W30 meg a tovabbi hasznalhato olajok listajan sem szerepel, ami nyilvan nem jelenti azt, hogy szetesik tole a motor, csak maga a gyarto is tulzasnak tartja.

Link to comment
Megosztás:

A Titanium FST 0W30 meg a tovabbi hasznalhato olajok listajan sem szerepel, ami nyilvan nem jelenti azt, hogy szetesik tole a motor, csak maga a gyarto is tulzasnak tartja.

De a további használhatónál a listában rögtön elsőnek az Edge 0W-30-at hozza. Igaz ez sem a Titanium FST.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Na, aki eddig Castrol olajat hasznalt, az azonnal cserelje le, es felejtse el a ceget... Elkepeszto, milyen hulyeseget kepesek leirni a honalpjukon; azt hiszik, hogy 50ezret is kibirhat egy olajuk, pedig az itteni szakertok vilagosan leirtak, hogy ilyen olaj a foldon nincs :)

nyilván attól szar egy olaj, mert a gyártó magyar oldalán hülységeket írkálnak... :)

Link to comment
Megosztás:

nyilván attól szar egy olaj, mert a gyártó magyar oldalán hülységeket írkálnak... :)

Sajnos az angol oldal is ezt adja:

Your engine oil recommendation EDGE 5W-40
Use: Flexible (max) (Change 50000 km / 24 months)

Es ha olyat irnak, ami nem fer bele a vilagkepedbe, akkor az hulyeseg, csak az olajuk az, ami feltetel nelkul jo :)

Mellesleg egy szoval sem mondom, hogy a Castrol olajok nem jok, sot, semmilyen olajrol sem mondok ilyet, mert nekem nincs otthon olajanalizalo laborom. Egyeseknek ugy tunik, van :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes! A márkaszervíz az 5. éves corsába, 70 ezres szervíz alkalmával 10W-40 GM olajat tett a gépbe. Ezt még 3 alkalommal megtette a szervízkönyv szerint. Azóta kézbe vettem az olajcserét.

De puszta műszaki kíváncsiságból szeretném tudni, hogy mi az a titkos ötvözet, vagy megmunkálás, vagy két fém találkozásának kölcsönhatása, mely igényli az opelokra vonatkozó minősítést? Illetve teszem azt a BMW-nek vagy Porschénak megfelelő olaj, miért nem használható opelben?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes! A márkaszervíz az 5. éves corsába, 70 ezres szervíz alkalmával 10W-40 GM olajat tett a gépbe. Ezt még 3 alkalommal megtette a szervízkönyv szerint. Azóta kézbe vettem az olajcserét.

De puszta műszaki kíváncsiságból szeretném tudni, hogy mi az a titkos ötvözet, vagy megmunkálás, vagy két fém találkozásának kölcsönhatása, mely igényli az opelokra vonatkozó minősítést? Illetve teszem azt a BMW-nek vagy Porschénak megfelelő olaj, miért nem használható opelben?

Ki mondta, hogy nem használható más autóba.

Én ezt használom. Dexos2, és jó a BMW, és Mercedeshez is.

Link to comment
Megosztás:

Ki mondta, hogy nem használható más autóba.

Én ezt használom. Dexos2, és jó a BMW, és Mercedeshez is.

Nyilvan azokrol szolt a kerdes, amelyeknek nincs Dexos2 minositesuk...

Elvileg lehet, hogy azert nincs, mert nem teljesitenek valamilyen kriteriumot, de tobbnyire valoszinuleg csak arrol van szo, hogy nem csinaltak meg a procedurat.

Link to comment
Megosztás:

De erről semmilyen hiteles információd nincs.

Valoban nincs, es nem is ertem, miert nem eleg a tobb tucatnyi dexos2 olaj, miert pont olyan kell egyeseknek, aminek nincs meg a minositese.

De pusztan logikai alapon vizsgalva a kerdest, ha egyes olajak egyszerre tudjak teljesiteni tobb nagy gyarto kriteriumait, akkor ezek kozott nem lehetnek oriasi elteresek, es az is valoszinusitheto, hogy mondjuk a BMW kriteriumai nem lazabbak a GM-enel.

Raadasul eleve nem lehetnek tul szigoruak a kriteriumok, hiszen "egyszeru" olajak is tudjak teljesiteni oket a mindenfele csicsasak mellett.

Link to comment
Megosztás:

Tehát mi a titok?

Szerintem olyan nagy titok nincs...

A Dexos2 eleve egy erdekes allatfajta, mert nehany kiveteltol eltekintve az osszes ujabb Opel motorba elvileg ez valo, a kis benzinesektol a nagy, reszecskeszuros turbodizelekig.

Ahogy mar mondtam volt, sok olaj valoszinuleg teljesiti a Dexos2-t akkor is, ha nincs rairva, illetve pl. benzinesekbe siman jo lehet valamilyen csak benzineshez valo olaj, ami hivatalbol sem tud Dexos2-es lenni, hiszen dizelbe nem jo...

De attol, hogy elvileg jo lehet mas is, ep esszel nyilvan nem rak ilyet bele az ember, amikor ott az olcso gyari olaj.

Link to comment
Megosztás:

na majd kíváncsi leszek 10 vagy 20 ezer km után mi lesz a baja az ( opelnek) ami nem kapta meg a Dexos2 minősítésű 5w30 olajat, hanem kapott helyette 10w40 es prémium kategoriás olajat... ,de már sejtem előre a választ... :)

Milyen valaszt sejtesz? Ismerem azt a velekedest, hogy annal jobb egy olaj, minel nagyobb a kulonbseg a ket szam kozott, vagy minel kisebb az elso szam, de ez kb. olyan, mint hogy a -50 fokig fagyallo hutofolyadek jobb, mint a -20 fokos.

Valamilyen ertelemben valoban jobb, csak van olyan helyzet, amikor boven eleg a "rosszabb". Ugyanez igaz az olajakra is, mert a SAE szamok a klimatikus viszonyokra utalnak, az egyeb tulajdonsagokat a tovabbi jelolesek hatarozzak meg.

http://www.flitalia.it/en/fl/manuale/en/omot_0104.htm

Link to comment
Megosztás:

na majd kíváncsi leszek 10 vagy 20 ezer km után mi lesz a baja az ( opelnek) ami nem kapta meg a Dexos2 minősítésű 5w30 olajat, hanem kapott helyette 10w40 es prémium kategoriás olajat... ,de már sejtem előre a választ... :)

Azért ne örülj annyira,mert én a 12 lovas murray fünyírótraktoromba beletettem a félszintetikus 10w40 olajat,mert olcsóbb volt és 2 -óra nyírás után egyszerüen eltűnt belőle az olaj.nyikorgott egyet és leállt,szerencsére nem is próbáltam elindítani,hanem olaj ellenőrzés következett és nem volt benne az elötte beletöltött mennyiség,semennyi sem volt benne ...otthol az autóba használt 5w30-al ami full szintetikus töltöttem fel és azzal tökéletese működött nem fogyott belőle...a 10w40 meg egyszerően elégett benne,megette.

Ezen a linken már foglalkozott valaki a külömbségekkel:

http://www.geree.hu/2011/10/olajteszt-10w-40-vs-5w-30/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért ne örülj annyira,mert én a 12 lovas murray fünyírótraktoromba beletettem a félszintetikus 10w40 olajat,mert olcsóbb volt és 2 -óra nyírás után egyszerüen eltűnt belőle az olaj.nyikorgott egyet és leállt,szerencsére nem is próbáltam elindítani,hanem olaj ellenőrzés következett és nem volt benne az elötte beletöltött mennyiség,semennyi sem volt benne ...otthol az autóba használt 5w30-al ami full szintetikus töltöttem fel és azzal tökéletese működött nem fogyott belőle...a 10w40 meg egyszerően elégett benne,megette.

Az autok az ilyen remtortenetekben a "higabb" olajat szoktak megenni, de ugy tunik, a funyirok forditva mukodnek :)

A gyar amugy milyen olajat irt elo?

Link to comment
Megosztás:

Az autok az ilyen remtortenetekben a "higabb" olajat szoktak megenni, de ugy tunik, a funyirok forditva mukodnek :)

A gyar amugy milyen olajat irt elo?

Nem tudom pontosan de az biztos,hogy full szintetikus 30-as kell bele,mivel télen is lehet vele havat tolni ezért 5w30-nál maradtam amit a kocsiba is teszek 1l elég bele .Történethez hozzá tartozik ,hogy noname 10w40 benzinkutas olajat tettem a trakiba gyorsan kellett,a kuton mondták az jó lesz bele...briggs 12 lovas motor van rajt és gözöm sincs miert nem volt jó bele a 10w40...a traki jó azóta is...évente egyszer cserélek benne olajat és nyáron 2-3-4 hetente nyírok vele kb 5000m2 telket.

Nem értek hozzá de azóta kerülöm a félszintetikus olajakat messziről.

:)

Link to comment
Megosztás:

na majd kíváncsi leszek 10 vagy 20 ezer km után mi lesz a baja az ( opelnek) ami nem kapta meg a Dexos2 minősítésű 5w30 olajat, hanem kapott helyette 10w40 es prémium kategoriás olajat... ,de már sejtem előre a választ... :)

De miért teszel bele olyat, amit a gyártó nem ajánl? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.