Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Üdv.!

Kérdeznéni szeretném milyen olaj kell egy Astra H caravan 1.7 cdti-be,(z17dtr) 12000 km-t mentem vele az előző csere ota,amit a szervíz végzett el,mielőtt eladta nekem.A könyvben 5w30-s jelűt írtak.Egyik fórumtársunk írt nekem,én válaszoltam is és kérdeztem holtankol.De nem találok vissza a témához.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Kérdeznéni szeretném milyen olaj kell egy Astra H caravan 1.7 cdti-be,(z17dtr) 12000 km-t mentem vele az előző csere ota,amit a szervíz végzett el,mielőtt eladta nekem.A könyvben 5w30-s jelűt írtak.Egyik fórumtársunk írt nekem,én válaszoltam is és kérdeztem holtankol.De nem találok vissza a témához.

Direkt nem írom le, legyél kedves visszaolvasni! Az előző 41 oldalon kb. 100szor le lett írva, hogy mi alapján választunk olajat Opel márkájú autónkba...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van-e tapasztalata valakinek arról,hogy egy 1.7cdti Astra Caravan(z17dtr) mennyi km után kezdheti el enni az olajat,vegyes használatban.Jelenleg 170000 km van benne.Köszi!

Szia,

Ismerősömnek 240ezer körül van az Astra-jában és nem bántja az olajat. Persze függ a vezetési stílutól :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.7 cdti, 2010-es H Astra (z17dtj) második olajcseréjén vagyok túl. A kocsit 108.000-el vettem, most van benne 125.000 km. Eddig semmi hibát nem produkált, viszont az utolsó olajcsere után (csak melegen) elkezdett kopogni. 5W30-as GM olaj került bele mint előző alkalommal. A kocsi egyébként tökéletesen működik, leszámítva a kopogást... Kell vajon a legrosszabbtól tartanom??

Köszönöm szépen a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Elég aggasztó problémám van:
Z14XEP motor 9 hónapja olaj, olajszűrő cserén esett túl, minden szakszerűen. Az általatok javasolt "legjobb" Dexos2 teljesítményű motorolaj került bele (Mobil 1 ESP 0W-40) és Gnolorp motorolaj adalék, mind ez annak reményében, hogy hosszabb élettartamot érjek el.
Ennek ellenére radikális olajfogyasztás mérhető: 3l olaj és 354ml adaléknál maximális helyzet felett volt 1 picivel a nívó pálca. Mára 7500km került az autóba és kb. nívópálcán 1/3-ig van az olajszint (2. csíknál)

Az autó 2007-es, és 177 ezer km van bele taposva, szervizkönyvelve 140 ezer km-ig és utána is igényesen, féltett autóként használva 10 ezer km/1 év olajcsere periódus betartva!

Kérdésem: Ennyire megkopott a motor? Próbáljak ki más olajat?

ui.: A családban 1 évvel idősebb G Astra 1 csepp olajfogyasztást sem produkál :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég aggasztó problémám van:

Z14XEP motor 9 hónapja olaj, olajszűrő cserén esett túl, minden szakszerűen. Az általatok javasolt "legjobb" Dexos2 teljesítményű motorolaj került bele (Mobil 1 ESP 0W-40) és Gnolorp motorolaj adalék, mind ez annak reményében, hogy hosszabb élettartamot érjek el.

Ennek ellenére radikális olajfogyasztás mérhető: 3l olaj és 354ml adaléknál maximális helyzet felett volt 1 picivel a nívó pálca. Mára 7500km került az autóba és kb. nívópálcán 1/3-ig van az olajszint (2. csíknál)

Az autó 2007-es, és 177 ezer km van bele taposva, szervizkönyvelve 140 ezer km-ig és utána is igényesen, féltett autóként használva 10 ezer km/1 év olajcsere periódus betartva!

Kérdésem: Ennyire megkopott a motor? Próbáljak ki más olajat?

ui.: A családban 1 évvel idősebb G Astra 1 csepp olajfogyasztást sem produkál :(

Próbáld meg legközelebb úgy is, hogy a "legjobb" olajat nem rontod el semmivel.

Egyébként pedig (ugyan ez szubjektív), de én a problémát nem nevezném radikálisnak amíg egy csereintervallum alatt még csak rátölteni sem kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok Fórumlakók!

Én csak két adalékról érdeklődnék ha már használta valaki és netán van tapasztalata.

Az egyik a greenfuel üzemanyag adalék a másik pedig a motorplusz olaj adalék. 2004-es 1,6-os Astra H- m van és sokallom a városi 9 l fogyasztást és valami adalékot szeretnék használni. Vagy van valami jobb ötlet? Itt ilyen 6,5-7,5 l fogyasztásokat írnak sokan, bár én is jó volna ha ezt írhatnám de szerintem az én fogyasztásom egy kissé magas.

Vagy valami ötlet? A bicikli felejtős :), és vezetni jobban szeretek:).

Köszi, sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumlakók!

Én csak két adalékról érdeklődnék ha már használta valaki és netán van tapasztalata.

Az egyik a greenfuel üzemanyag adalék a másik pedig a motorplusz olaj adalék. 2004-es 1,6-os Astra H- m van és sokallom a városi 9 l fogyasztást és valami adalékot szeretnék használni. Vagy van valami jobb ötlet? Itt ilyen 6,5-7,5 l fogyasztásokat írnak sokan, bár én is jó volna ha ezt írhatnám de szerintem az én fogyasztásom egy kissé magas.

Vagy valami ötlet? A bicikli felejtős :), és vezetni jobban szeretek:).

Köszi, sziasztok!

Szia!

Ha a fogyasztásod nem a lábadtól(akár nagy akár "fa" - bocs :) ) vagy a körülményektől(átlagsebesség?, átlagos táv? ...) annyi, hanem technikai oka van, akkor azt a legkevésbé fogja bármilyen csodaszernek hirdetett egyébként általában káros mellékhatásoktól vérző készítmény orvosolni.

Ennél fogva nem is ajánlott.

A fogyasztáscsökkentő üzemanyag adalékok általában ferrocént és oktánszámnövelőt tartalmaznak, amitől valóban csökkenhet a fogyasztás (pár százalékot), azonban az előbbi mérgezi a katalizátort, az utóbbit pedig korlátozottan használja ki a gyári technika.

Az olajadalékokat pedig kerüld még messzebbre. Nem véletlenül van a gyártóknak minősítési rendszere, amit be kell tartani. Beleöntesz valamit(-azt se tudod mit!) amitől lehet, hogy kevesebbet fog fogyasztani újra 1-2 decivel, de kötve hiszem hogy behozza majd a generálozás költségét!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumlakók!

Én csak két adalékról érdeklődnék ha már használta valaki és netán van tapasztalata.

Az egyik a greenfuel üzemanyag adalék a másik pedig a motorplusz olaj adalék. 2004-es 1,6-os Astra H- m van és sokallom a városi 9 l fogyasztást és valami adalékot szeretnék használni. Vagy van valami jobb ötlet? Itt ilyen 6,5-7,5 l fogyasztásokat írnak sokan, bár én is jó volna ha ezt írhatnám de szerintem az én fogyasztásom egy kissé magas.

Vagy valami ötlet? A bicikli felejtős :), és vezetni jobban szeretek:).

Köszi, sziasztok!

Szia!

Szerintem hagyd az adalékot, parasztvakítás ugyanúgy, mint a szivargyújtós fogyasztáscsökkentő. Amikor meg gallyra megy a motor, akkor ők mossák kezeiket, biztos amúgy is bedöglött volna.

Próbálj meg egy kicsit gazdaságosabban vezetni, ne legyen felesleges súly az autóban, legyen optimális a keréknyomás, és használj motorféket. Kerüld a dugókat, ha lehet, próbálj optimálisabb útvonalat tervezni (ha lehet), a hosszabb nem biztos, hogy gazdaságtalanabb.

Egyébként a 9 liter szerintem nem olyan sok városban egy 1.6-tól.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem hagyd az adalékot, parasztvakítás ugyanúgy, mint a szivargyújtós fogyasztáscsökkentő. Amikor meg gallyra megy a motor, akkor ők mossák kezeiket, biztos amúgy is bedöglött volna.

Próbálj meg egy kicsit gazdaságosabban vezetni, ne legyen felesleges súly az autóban, legyen optimális a keréknyomás, és használj motorféket. Kerüld a dugókat, ha lehet, próbálj optimálisabb útvonalat tervezni (ha lehet), a hosszabb nem biztos, hogy gazdaságtalanabb.

Egyébként a 9 liter szerintem nem olyan sok városban egy 1.6-tól.

nekem 8.5 az átlagom(igaz 300/literért nem annyira érdekel),javarészt városban nyáron klímázva

ma dugtuk rá gépre mert én is sokalltam a fogyasztást de minden adat rendben van

javasolta a mester hogy egy chip (programátírás)segíthetne a fogyasztáscsökkenésben

Link to comment
Megosztás:

benzin

3-4 éve fix helyről, megbízható forrásból :)

igaz se blokk se hűségpont :(

Az jó. Csak azért furcsállom, mert ha közvetlenül a Moltól vennéd nagyker áron, még az is jóval több, inkább 400Ft körül van.

Még az adóval (jövedéki + Áfa) lehet trükközni. De akkor inkább ne firtassuk...

Link to comment
Megosztás:

Az jó. Csak azért furcsállom, mert ha közvetlenül a Moltól vennéd nagyker áron, még az is jóval több, inkább 400Ft körül van.

Még az adóval (jövedéki + Áfa) lehet trükközni. De akkor inkább ne firtassuk...

Biztos a forrásának céges autója van amit megfej tankolásonként jó pár literrel :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyenből nem tudtok továbbra sem 5 literes kiszerelésűt?

http://www.motorolajbolt.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=8074&category_id=8&option=com_virtuemart

Bár már megy lefelé az ára, továbbra sem szívesen fizetek 5 db műanyag flakonért, amit a vásárlástól számítva néhány órán belül úgyis csak kidobok. Kidobott pénz, szó szerint.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenből nem tudtok továbbra sem 5 literes kiszerelésűt?

http://www.motorolajbolt.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=8074&category_id=8&option=com_virtuemart

Bár már megy lefelé az ára, továbbra sem szívesen fizetek 5 db műanyag flakonért, amit a vásárlástól számítva néhány órán belül úgyis csak kidobok. Kidobott pénz, szó szerint.

Q8-ból is csak 4 literes van, nem tudom miért, de sajnos 4,5 liter kell, plusz jó ha van utántöltésre is :)

Én most szűrővel és postával együtt vettem 5 litert 13-ért.

Link to comment
Megosztás:

Q8-ból is csak 4 literes van, nem tudom miért, de sajnos 4,5 liter kell, plusz jó ha van utántöltésre is :)

Én most szűrővel és postával együtt vettem 5 litert 13-ért.

Jó, akkor így kérdezem: Tudsz-e 1 literesnél nagyobb, bármilyen de hordónál kisebb kiszerelést belőle?

Ha 2 literes volna, már azzal is kevesebb olajos műanyag megy a szemétbe.

Az enyémbe kerek 5 liter megy. Legalább nem kell nézegetni hogy mennyit töltöttél bele, csak beleborítod az 5 literes kannát és kész. :)

Megmondom őszintén erről a Q8-ról most hallok életemben először. De utána néztem, valóban van Dexos2-t teljesítő ilyen olaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.