Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a segítséget mindenkinek,megtaláltam a hibakódolvasás mikéntjét,és megoldottam a problémát! Igazad volt dyrasen,a hűtőnél lévő jeladó csinálta,(úgynevezett hűtőközeg szenzor a hibakód szerint)kidobtam,bele az új,és azóta indúl! Mégegyszer köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én is új vagyok.

Nekem olyan problémám van hogy már több mint 14 éve van nálunk egy c16nz motoros A vectra és most úgy jártam hogy ketté tört a vezérmütengely.. Most hírtelen nem tudom hogy mit is csináljak mert az egyik szerelö azt mondta hogy szét kell kapni a hengerfejet,de a másik szerelö azt mondta hogy szerencsém van hogy a dugó nem érintkezett,és így nem törte szét darabokba a hengerfejet....vagyis ö azt mondta hogy csak a vezérmüházat kell cserélni tengellyel eggyütt.

Gondoltam arra is hogy mivel 10-12-ért adnak gyárit bontottan,és nem sokkal drágább lenne csináltatni egy sport tengelyt,

Mennyiért lehetne csináltatni Sport vez.tengely?

Üdv.Árpy

A sport vezérmű tengelyt egyedűl cserélni tényleg fölösleges! De a lényeg az hogy tényleg nem törik el csak úgy,annak oka van,PL:a hengerfej el van vetemedve,nem főzted fel a vizet,vagy valaki,én a helyedben megnézetném azért egy hozzáértő emberrel! A vezérműtengely attól hogy egy edzett vas(acél) rúdnak néz ki,a hengerfej(vezérműtengely ház)csavarokkal oda hajtod ahová akarod! Tehát ha e hengerfejedel van vetemedve valami okból,akkor az illeszkedik hozzá ahogy húzod a csavarokat az úgy hajlik! Érted mit akarok ezzel mondani? Általában ezért törik el,(mert úgymond görbén áll)és egy idő után elfárad és eltörik! Én megnézetném először a hengerfejet és utána gondolkodnék a sportos részén!

Link to comment
Megosztás:

Hello valaki nemtudja miből mér pontatlanul a kilóméter óram? és hogy hogy lehet azt beállítani 5-10 km /h t csal köszönöm a segítséget A vectrában a fordulatszám mérős óra egység móta egyszer ki lett véve azóta ezt csinálja ötlet ? haverom is igyan igy járt :lol:

Én is vettem már ki,de nem merült fel ilyen probléma utána! De mihez képest csal az órád,ezt honnan tudod?

Link to comment
Megosztás:

hát nagyon látványosan csal éppen hogy el indul már megemelkedik a mutató 30 környékére vannak azok a kijelzől pl győrbe hogy mutatja mennyivel mész:Pna én megyek 80 al órám szerint:Pazon meg 50 55 öt mutat:P de gps szerint is sokat jelez jah meg:P suzuki swift hez képest is többet mutat az enyém jóval

Link to comment
Megosztás:

hát nagyon látványosan csal éppen hogy el indul már megemelkedik a mutató 30 környékére vannak azok a kijelzől pl győrbe hogy mutatja mennyivel mész:Pna én megyek 80 al órám szerint:Pazon meg 50 55 öt mutat:P de gps szerint is sokat jelez jah meg:P suzuki swift hez képest is többet mutat az enyém jóval

Azoktól az enyém is többet mutat,mármint a digitális nyavajáktól! Alapjában véve az aútóknak a km.órájuk úgymond nincs bekalibrálva,főleg a régiek ami nem digitális hanem mechanikus,a tied ilyen valószínű,mint ahogy az enyém is. Ezen állítani nem igazán tudsz,mert spirál van benne,csak cserélni lehet. Ez bontottan kb.:8-10 ezer kompletten! Általában 5km/h-t kell leszámolni azt mondják ezeknél az óráknál,tehát ha a te órád 50-et mutat,a digitális kütyü meg 45-öt az jó! Ha ennél sokkal több,valószínü szétszedéskor megsérült a spirál!

Link to comment
Megosztás:

hali!

még egy kérdés, kb. mennyibe fájna nekem egy kuplung szerkezet tárcsával együtt használtan? olyan gondom van, hogy pl. ha hátramenetet kapcsolok akkor kétszer kell kuplungolnom, hogy ne recsegjen, másodikra sosem csinálja simán beveszi, de a 2est,3ast is néha szarul veszi, vagy kinyomócsapágy lenne?!

köszi

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Hogy a pitlibe lehet az autó széjjelbontása nélkül kivenni a lambdaszondát? X20XEV, automata Vectra, de semmilyen módját nem látom, hacsak nem szerzek mondjuk egy egy méter hosszú lambdaszonda-kiszedő szerszámot... A motor mögött lenyúlva bármivel esélytelen, alulról szerintem nem túl reális elérni villáskulccsal... Ötletek?

Ehhez kapcsolódó kérdés hogy lehet-e a szondát valahogy tisztítani? Spúr vagyok egyből új szondával nyitni, meg azt se szeretném, hogyha kezemben az új(bontott) szondával kiderülne, hogy csak pucolni kellett... Tudom, a rest kétszer, a spúr meg háromszor fárad, de most ez a helyzet...

Amúgy olyan bontót, ami A Vectrával foglalkozik, hol keressek? Kéne hűtővíztartály, meg a légtömegmérő és a pillangószelepház közötti levegőcső is...

Üdv,

PP

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Hogy a pitlibe lehet az autó széjjelbontása nélkül kivenni a lambdaszondát? X20XEV, automata Vectra, de semmilyen módját nem látom, hacsak nem szerzek mondjuk egy egy méter hosszú lambdaszonda-kiszedő szerszámot... A motor mögött lenyúlva bármivel esélytelen, alulról szerintem nem túl reális elérni villáskulccsal... Ötletek?

Ehhez kapcsolódó kérdés hogy lehet-e a szondát valahogy tisztítani? Spúr vagyok egyből új szondával nyitni, meg azt se szeretném, hogyha kezemben az új(bontott) szondával kiderülne, hogy csak pucolni kellett... Tudom, a rest kétszer, a spúr meg háromszor fárad, de most ez a helyzet...

Amúgy olyan bontót, ami A Vectrával foglalkozik, hol keressek? Kéne hűtővíztartály, meg a légtömegmérő és a pillangószelepház közötti levegőcső is...

Üdv,

PP

szeva!,én leszedtem a kipufogósor első részét amiben a szonda van,és úgy vettem ki!,nem nagy dolog,alámész,ha van aknád,ha nincs emeld meg kétoldalról,bakkold fel,és feküdj alá,nem nehéz,alulról csak 3 csavart kell leszedni,a többit a motorház felnyitása után ahol a kipufogó felcsatlakozik az y-ba,ott 4 van azt hiszem,de ezekkel kezd a szétszedést,utána menj alá! kiszeded,és megtisztítod! Egyébként mi a gond hogy szerinted tisztítani kell??? Én tudok bontót ahol van vectra cucc,de én szabolcsban lakom,ha tudok segítek!,egyébként bármilyen bontóban megkérdezheted,nincs külön vectra bontó,mindenhol bontanak szinte mindent! A hűtővíztartály nem hiszem hogy túl drága lenne újonnan,a csővet az tudom hogy elég húzós a gyári!,de bármilyen cső jó,ha az átmérő stimmel!,nekem egy műanyg gégecső van rajta,és tökéletes,bontóba mindenféle cső van!

Link to comment
Megosztás:

Hali!,használt katalizátort akarsz?,szerintem nem érdemes! Honnan tudod hogy az jó-e! 20-25-ért már kapsz újat! Kicserélted amúgy a km-órádat?

:Pjah mit kiderült:P a hátlap jelölés amint a kilóméter óra számok vannak az ki lett cserélve mintásra:Pés nemvolt jó a beosztás ennyi votl a hiba :rolleyes: katalizátoral meg azvan hogy eddig nemvolt benne gyorsító dob volt a helyén <_<és hát mostanában igen rávannak szálva a kpm esek

Link to comment
Megosztás:

arra a zsírra mondtad ezt, ami a lambdához kell? mert én még olyat sehol sem láttam...az új szondán van annyi, amennyi kell a berakáshoz, aszt' jónapot.

Nagyobb(komolyabb)csavarboltra gondoltam! Hőálló szerelőzsír(thermopaszta),nekem van! +1200,-180 fokig jó! Szűrke színű! Ez jó hozzá!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :rolleyes: Segítséget szeretnék kérni ugyan nekem omegám van , de egy ismerősőm most vett egy 2.0 -s A vectrát . Az lenne a probléma hogy plazma számplap van a KM órában és a Hőmérsékletjelző nem müködik mert állítólag le csúszott a mutató vagy mi, de ehez szét kellene szedni amit mi még hírből se csináltunk XD azt szeretném megkérdezni hogy a km óra előtt müanyagot le lehet szedni külön vagy csak egybe a müszerfallal . Ha igen akkor a müszerfalat is hogy szedjük le ugy hogy hozzáférjünk a km óárhoz?:D köszi előre is a segítséget . <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :rolleyes: Segítséget szeretnék kérni ugyan nekem omegám van , de egy ismerősőm most vett egy 2.0 -s A vectrát . Az lenne a probléma hogy plazma számplap van a KM órában és a Hőmérsékletjelző nem müködik mert állítólag le csúszott a mutató vagy mi, de ehez szét kellene szedni amit mi még hírből se csináltunk XD azt szeretném megkérdezni hogy a km óra előtt müanyagot le lehet szedni külön vagy csak egybe a müszerfallal . Ha igen akkor a müszerfalat is hogy szedjük le ugy hogy hozzáférjünk a km óárhoz?:D köszi előre is a segítséget . <_<

hello leszeded a kilóméteróra körüli müanyagokat és 3db csavar fogja a plexit nemkell azért kivenned az óra egységet a megtett kilóméter nullázót meg csak huzd ki és nem nagy dolog

Link to comment
Megosztás:

arra a zsírra mondtad ezt, ami a lambdához kell? mert én még olyat sehol sem láttam...az új szondán van annyi, amennyi kell a berakáshoz, aszt' jónapot.

Hát igen, csak azon gondolkodom, hogy első körben meg kéne nézni, hátha elég valahogy megtisztítani... Gondolom egy kis tégely zsír azért csak olcsóbb egy lambdaszondánál (bár a franc se tudja, bármit el tudok képzelni...) - és még később is jól jöhet.

Ugyanakkor az is igaz, hogy amíg az olajszag-füstölés nem szűnik, addig nem sok értelme van szondát pucolni-cserélni... Csakhát ha belenézetek a motorba, ki tudja, milyen hulla bukik ki a szekrényből... Meg akkor már jó lenne pl. vezérlést is cserélni, etc, etc... Apropó, nem tud valaki X20XEV-hez jó szerelőt? Mennyibe fájhat manapság egy szelepszárszimeringcsere, netán egy gyűrűcsere ezen a motoron?

Olyan gond van, hogy hosszabb terhelésnél ordenáré módon füstöl, míg egyéb esetben nem. Rövid, de padlógáz gyorsításnál sem, de pl hegymenetben elég gáz... Pláne, hogy ez az érdi emelkedőn derült ki nyáron :rolleyes: (az érdi rősz után viszont pöpec volt Bp-Agárd-Bp után sokáig nem füstölt semmi, csak mostanában, városi használat után kezdte megint)...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.