Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm, az lesz az csak gondoltam tesztelem még egy kicsit. Aztán este úgy megszívatott, hogy elment a kedvem a további teszteléstől. :)

Már megfigyeltem, hogy főleg akkor nem indul ha az indítómotor fickósan tekeri. Ha épp hogy átfordítja, akkor általában be is ugrik.

Valószínűleg azt a fordulatszámot nem szereti, mert menet közben sem áll le soha.

Na szóval csak úgy tudtam beindítani, hogy sebességbe tettem és indítózás közben lassan engedtem fel a kuplungot.

Ahogy kezdett küszködni meg is jött a szikra és mehettem végre...

Most más márkájút veszek hátha jobban beválik mint ami benne van.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Opel vectra b 1996 1.6 16v autóról lenne szó.Egy ideje jött elő ez a jelenség és sajnos nem tudom mi lehet a baj? Reggeli indításnál,(hideg motorral)nehezen indul az autó.Olyan,mintha 2-3 henger járna,majd 1-2 mp és helyre áll az autó hangja.Ha a kulcsot párszor elfordítom és vissza,várva pár mp-et,akkor könnyebbé válik az indítás! Ez után már a nap bármelyik napszakában is indítom az autót ,semmi baja.Tökéletesen indul! Hidegen jól gyorsul,nem rángat,de kb mikor eléri az üzemi hőfokot,hirtelen gázadásra nem reagál pár mp elteltével kezd el gyorsulni,addig csak rángat az autó! Jártam szerelőnél ez ügyben a benzinszűrőt mondta ki kell cserélni,de lehet ezeregy más is a probléma!A szűrő ki lett cserélve,de a hiba még mindig ugyan az! Kérem segítsen valaki! Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Tegnap vettem egy '95-ös A-s Vectrát, és szivat a KM óra. Mielőtt megvettem, működött rendesen, szépen ment a mutató fel-le, számolta a kilométereket... Elvitték műszakiztatni, cseréltek egy izzót a műszeregységben, és azóta a mutató nem mozdul, a számláló pedig VISSZAFELÉ forog..
A spirál gyári, és forog rendesen. A műszer, egyik irányba forgatva kitér, másik irányba nem.
Hol (és hogyan?!) fordul meg a forgásirány?

Link to comment
Megosztás:

Ott valami szétugorhatott, mert jelenlegi ismereteim szerint ez lehetetlen.

Valahogy nem ilyen egyediségre vágytam. :(

Tipp, hogy hol keressem a bűnöst? Vagy járjak tolatva?!

Amúgy nem olyan, mintha szét lenne esve valami, mert elég következetesen követi a kerék mozgását a spirál.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ott valami szétugorhatott, mert jelenlegi ismereteim szerint ez lehetetlen.

A visszafelé forgó óra megfejtése: a spirál műszer felőli végéből hiányzott kb. 1 cm, és nem a helyére ment, hanem mellé szorult.

Új spirál megoldotta. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy az autó többször nem indul elsőre (vagy csak gázra) kb 2 hónapja cseréltünk benne üzemanyag szivattyút mivel sűrűn leállt, elképzelhető hogy indításkor nem nyomja fel megfelelő nyomással az üzemanyagot a szivattyú és azért indul nehezen?

Menet közben viszont már nagyon ritkán áll le az autó.

Az új szivattyú kb 22e körül vettük lehet ez megint hibás?

X20XEV automata váltós

Köszönöm

Üdv,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! C20NE motor A vectra olajnyomás problémám van. Kissé huzatva 2_3 ezerig kb 80 tempoig váltogatva egyszer csak elmegy az olajnyomás lámpa ég hidrotőke csattog. Félre allva motor leállit kis várakozás kb 5 perc indít és hiba megszünt van újra nyomás. Kb olyan mintha elfogyna az olaj. Szint rendben. Szűrő nem tudom mikor volt cserélve olaj tiszta nem fekete. Tippek? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

vásároltam egy vectrát, és az lenne a kérdésem hogy cserélt már valaki gumi benzincsöveket? mekkora és mennyi kell az egész kocsira ha minden gumit kiakarok cserélni?

 

vízcsövek is érdekelnének ha valakinek van infója, honnan és mennyit kell venni.

 

2.0i  c20ne motoros a gép.

 

köszönöm

Nekem is ez a gépem van. Benzint nem tudom de az összes vizcső kb 15 ezer főként a vastag a drága a hajlított a vizpumpánál és a termosztátot a hűtővel összekötő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C20NE motor A vectra olajnyomás problémám van. Kissé huzatva 2_3 ezerig kb 80 tempoig váltogatva egyszer csak elmegy az olajnyomás lámpa ég hidrotőke csattog. Félre allva motor leállit kis várakozás kb 5 perc indít és hiba megszünt van újra nyomás. Kb olyan mintha elfogyna az olaj. Szint rendben. Szűrő nem tudom mikor volt cserélve olaj tiszta nem fekete. Tippek? Előre is köszönöm!

 

Páraknak már volt ilyen gondja hog le volt koszolódva a nyomásérzéklő, ill. a túlnyomásszelep, és elengedte az olajat. érdemes lenne megpróbálni kipucolni. Ha a szűrő kérdéses, akkor az olajat sem tudod mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Páraknak már volt ilyen gondja hog le volt koszolódva a nyomásérzéklő, ill. a túlnyomásszelep, és elengedte az olajat. érdemes lenne megpróbálni kipucolni. Ha a szűrő kérdéses, akkor az olajat sem tudod mikor volt cserélve?

Nem tudom sajnos. De most cserélem szűrővel bár szinre szép még. Az olajszűrő háznál van ez a túlnyomásszelep? Vagy fent a hengerfejet nézzem meg? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát ebből motor generál lesz! C20NE de nem bánom ez már lassan szerelem. Iszonyat koszos a motor mindenhol mintha földet lapátoltak volna bele tele finom szemcsés porral az olaj stb hengerfej nem repedt hál istennek de tömités csere megvolt. Illetve folyamatosan haladok most éppen a blokk mosás van soron olajjárat stb benzinnel. Összes tömités csere egy darabig nem szeretném újra szétszedni. Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

...szelepek (...) mínusz 1mm ;)

A hengerfejből is ennyi ment le?

Akkor vigyázz mert innentől ha elszakad a szíj akkor össze fogja verni a szelepeket is, amit eddig amúgy nem tett volna. Kevés ilyen motor van, a C20NE a ritka kivételek egyike. Büntetlenül ha jól emlékszem 0.6mm-t lehet levenni a hengerfejből, efelett szíjszakadás esetén súlyosbodik a katasztrófa..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már rég kérdezni akartam hogy mi célt szolgál (C20NE motor) a lapos kerek vmi a visszafelé menő benzin csőben illetve a szivótorok nál szintén benzin csőben csak a be oldal nál egy kis vákuum vmi. Olyan mint vmi szabályzó. Előre is köszönöm a válaszokat.

befelé jövő csövön van az, nyomáslengés csillapító.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.