Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Ne haragudjatok,ha nem jó helyre írok. Olyan problémám van az 1.7td A vectrámnak,hogy menetközben gondol egyet és nem reagál gázadásra, olyan mint mikor leveszem a gyujtást és leállitom, tart kb. 4-5mp-ig utána hirtelen elindul és elmegy 50-60km-ert hibanélkül. Ritkán csinálja, eddig kb.4-szer tapasztaltam hosszabb távon. Mi okozhat ilyen jellegü hibát? Üzemenyag szürö 3-hónapja volt cserélve. A porlasztó csúcs szerintem nem az igazi,mert inditáskor elég nehezen és füstölve indul(hidegen).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ne haragudjatok,ha nem jó helyre írok. Olyan problémám van az 1.7td A vectrámnak,hogy menetközben gondol egyet és nem reagál gázadásra, olyan mint mikor leveszem a gyujtást és leállitom, tart kb. 4-5mp-ig utána hirtelen elindul és elmegy 50-60km-ert hibanélkül. Ritkán csinálja, eddig kb.4-szer tapasztaltam hosszabb távon. Mi okozhat ilyen jellegü hibát? Üzemenyag szürö 3-hónapja volt cserélve. A porlasztó csúcs szerintem nem az igazi,mert inditáskor elég nehezen és füstölve indul(hidegen).

Nehéz kérdés, porlasztóra nem tippelnék, mivel ahhoz legalább kettőnek teljesen rossznak kellene lennie szerintem. Lehet dugulás is vagy adagoló (adagoló mágnesszelep). De teljesen leáll a motor, majd magától elindul?

Link to comment
Megosztás:

Hiba feltárva, a generátor a ludas, amit két éve újították fel 25 ezresért. Tartalék generátoromnak meg valószínű rossza a fesz. szabályzója ááááá :S Amúgy a vákuumpumpa bordás része és a forgórész bordás része veszett össze és lefogazták egymást. Így a kettőből faragok egyet holnap, ha minden jól megy.

Nem jött össze a mutatvány, sajna nem teljesen egyforma a két generátor, így a tartalékba raktam át a fesz.szabályzót és a szénkeféket. De most sem jó, olyat produkál, hogy világít a töltés láma és nincs fordulatszámjel sem, majd ha felpörgetem akkor megjön a fordulatjel és 1500 fordulatnál elalszik a töltés lámpa, azonban akkor is csak 12,10 V-ot mértem.

Gondolkodom még abban, hogy a diódasort is átrakom hátha. Szerintetek?

Amúgy új generátorban is gondolkozom, tudnék Powermax-ot 32 ezerért, valakinek tapasztalat erről a márkáról?

Link to comment
Megosztás:

Igen, teljesen le áll a motor, 4-5mp-ig és addig gurulok, utána hírtelen elindul. Ritkán fordul elö, városon belül nem tapasztaltam, de mikor hoszabb távra megyek akkor igen, ezért félek is vele elindulni. Hidegen, inditás közben nem indul be mind a 4-henger, szerintem csak kettö és utána rántja be a többit. A porlasztó csúcsokat lehet javítani? esetleg létezik hozzá felujitó készlet? vagy ha rossz akkor kuka?

Link to comment
Megosztás:

Dízeladagoló azért nem az a történet, amit otthon nekiállsz megjavítani. Ezek mérésére van külön pad, meg ilyenek. Dízelben nem vagyok otthon annyira, de első körben én is a mágnesszelepre tippelnék.

Generátorhoz: én nem vennék újat. Ha az álló és forgórésznek nincs baja (márpedig az elég ritkán romlik el) akkor egy új diódasor/fesszabájzó, meg két új csapággyal évekig le van róla a gond, és kijön kb 10.000-ből.

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor szerzek egy mágneskapcsolót és kicserélem, habár még ilyet nem csináltam, de gondolom hozzá lehet valahogy férni (remélem). A porlasztókat tudom,hogy házilag nem lehet barkácsolni. Mikor megvettem az autót, kaptam hozzá 4-et tartalékba. Ózdon a Volán-ban van iserösöm, és ott betudták vízsgálni 4-böl 3-be van sülve a negyediket megtudták mérni de az sem jó. Azért kérdeztem,hogy van-e valami felujító készlet hozzá,mert a volánba megtudnák csinálni, vagy eldobandó ugy ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

Generátorhoz: én nem vennék újat. Ha az álló és forgórésznek nincs baja (márpedig az elég ritkán romlik el) akkor egy új diódasor/fesszabájzó, meg két új csapággyal évekig le van róla a gond, és kijön kb 10.000-ből.

Az a baj, hogy ami elromlott, annak teljesen új fesszabályzója volt, semmi gond nem volt vele leszámítva ezt a vákuumpumpa bordásrész halált. Átforrasztottam a másikra a diódasorral együtt a fesszabályzót, de sajna így sem jó. Reggel mikor megcsináltam fél perc után elaludta töltés lámpa, de csak 12,2 V-ot mértem rajta, délután mikor szétszedtem újra és összeraktam már nem is aludt el a lámpa. Egy olyan generátor kellene aminek pl. rossz a fesszabályzója és olcsón hozzájutnék, abból átpakolni a forgórészt meg a vákuumpumpát. Csak hát az a baj, hogy megy az idő, a kocsit meg szeretném használni. Bontott meg megint lutri.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy nem-e tudja valaki, hogy az F20-as váltóba jók-e a C20NE féltengelyei?
Mert jelenleg váltócsere előtt állok, mivel sajnos többe lenne a felújítás mint egy komplett csere. C20NE van a gépben F16-os rövid váltóval. De most jó áron lenne egy F20-as váltó. De nem tudom, hogy a jelenlegi féltengelyek jók-e bele, vagy meg kell vegyem hozzá az XE féltengelyeket is? Illetve azt olvastam, hogy ez a váltó rápasszol erre a motorra, ugyanúgy van minden felfogatása, de inkább megkérdezem ezt is, hogy biztos legyen. Feltudom-e tenni rá simán úgy ahogy van?

Módosítva : adm_001
Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy nem-e tudja valaki, hogy az F20-as váltóba jók-e a C20NE féltengelyei?

Mert jelenleg váltócsere előtt állok, mivel sajnos többe lenne a felújítás mint egy komplett csere. C20NE van a gépben F16-os rövid váltóval. De most jó áron lenne egy F20-as váltó. De nem tudom, hogy a jelenlegi féltengelyek jók-e bele, vagy meg kell vegyem hozzá az XE féltengelyeket is? Illetve azt olvastam, hogy ez a váltó rápasszol erre a motorra, ugyanúgy van minden felfogatása, de inkább megkérdezem ezt is, hogy biztos legyen. Feltudom-e tenni rá simán úgy ahogy van?

Az összes nagyblokkos váltó felmegy mindenre ami nagyblokk, és viceverza, és a féltengelyek is passzolnak. Nekem az xe-ben most c18nz-ből való féltengelyek vannak. Illetve az automata/manuális váltó közt van különbség a féltengelyekben.

Sziasztok

Nincs esetleg vkinek C18NZ-ról maradt termosztátháza?

köszi

Pontosan melyik rész kellene?

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Nyeles tengely csapágyakat kellene cserélnem,de sajnos nem tudom a méretüket. A következő linken az 1-es, 5-ös alkatrészről lenne szó (ha jól sejtem) :icon1:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/39/348/983/9852,9850/

Az 5-öshöz találtam méretet 30/72/19 de az 1-esről semmi infóm nincs. A gyári csapágyak horror áron vannak, szeretném jó minőségű de kedvezőbb árúval kiváltani.

Minden infót nagyon köszönök.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nincs valakinek olyan rajza vagy leírása, ahol a kasztni főbb elemeinek rögzítési, mérési pontjai illetve leírása szerepelnek? Ugye volt a téli koccolásom a jobb elejével, és szeretném ha minden pontosan a helyére kerülne úgy, ahogy kell. Vagy elég ha a bal elejéhez viszonyítunk szimmetrikusan?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek. Opel Vectra 94es 1.6 benya x16sz találkozott-e már valaki ezzel a jelenséggel?

Az autón próbáltam villogó diaggal kilovasni a dolgot de a műszerfalon nem villog a lámpa (szerintem v nincs bekötve v kiégett v kiszedték :D) van opcomom és van átalakító kábelem is de nem bírtam működésre sajnos :(

A jelenség a következő: hibakód törlés után az autó szépen jár megy és semmi baja, de hosszú távon egyszercsak az autó befullad és leakar álni, ilyenkor kuplung be, nagy gáz és akkor nem fullad le. Utána folyamatosan ezt játsza már rövid távon is városban, de hibakód törlés után eltűnik a hiba ismét és csak hosszú távnál jelentkezik.

Nem értem mi lehet a probléma...

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Opel Vectra 94es 1.6 benya x16sz találkozott-e már valaki ezzel a jelenséggel?

Az autón próbáltam villogó diaggal kilovasni a dolgot de a műszerfalon nem villog a lámpa (szerintem v nincs bekötve v kiégett v kiszedték :D) van opcomom és van átalakító kábelem is de nem bírtam működésre sajnos :(

A jelenség a következő: hibakód törlés után az autó szépen jár megy és semmi baja, de hosszú távon egyszercsak az autó befullad és leakar álni, ilyenkor kuplung be, nagy gáz és akkor nem fullad le. Utána folyamatosan ezt játsza már rövid távon is városban, de hibakód törlés után eltűnik a hiba ismét és csak hosszú távnál jelentkezik.

Nem értem mi lehet a probléma...

Köszi a segítséget.

1 helyre elég beírni. A másikat töröltem.

Amúgy sztem EGR szelep hiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Milyen hibakódot ír ki a gép?

sajnos nem tudom megnézni, mert opcommal és átalakítóval nem tud csatlakozni erre a régi autóra a villógó diag meg nem működik mivel izzóm vszínű kiégett v kiszedték :unsure: egy szerelő azt mondta hogy vezérlőegység hibás, mert megnézte diagnosztikával. na most nekem van 3diag készülékem egyik az opcom és egyikel se ment sőt a villógó diaggal sem, na mindegy kiszedtem átnéztem(elektronikai műszerész vok) és hibátlan az ECU szóval a hiba nem ott van, szerintem is vagy lambda szonda vagy egr szelep lehet a hibás. lehet kipucolom és leblankolom aztán teszt kör.

Módosítva : anonymousvectra
Link to comment
Megosztás:

sajnos nem tudom megnézni, mert opcommal és átalakítóval nem tud csatlakozni erre a régi autóra a villógó diag meg nem működik mivel izzóm vszínű kiégett v kiszedték :unsure: egy szerelő azt mondta hogy vezérlőegység hibás, mert megnézte diagnosztikával. na most nekem van 3diag készülékem egyik az opcom és egyikel se ment sőt a villógó diaggal sem, na mindegy kiszedtem átnéztem(elektronikai műszerész vok) és hibátlan az ECU szóval a hiba nem ott van, szerintem is vagy lambda szonda vagy egr szelep lehet a hibás. lehet kipucolom és leblankolom aztán teszt kör.

Tedd azt!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

vásároltam egy vectrát, és az lenne a kérdésem hogy cserélt már valaki gumi benzincsöveket? mekkora és mennyi kell az egész kocsira ha minden gumit kiakarok cserélni?

vízcsövek is érdekelnének ha valakinek van infója, honnan és mennyit kell venni.

2.0i c20ne motoros a gép.

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már régóta indítási problémával küszködöm, hidegen néha indul néha nem és egyre bosszantóbb hogy nem találom az okát.

Igazából ehhez kapcsolódóan azt szeretném tudni, C20NE motornál mikor kell mennie az AC pumpának, mert ha ráadom a gyújtást akkor a relé kattanásán kívül semmi búgást nem hallottam még soha, ezért gondolom esetleg csak járó motornál? A másik meg pont az AC relé, ha nem indul a gép akkor ahogy forgatja az önindító a motort közben folyamatosan kattog, ez normális jelenség? És még valami :) kiadja a 19-es hibakódot ami helytelen fordulatszám, nos a főtengely jeladó pár éve volt cserélve de akkor gondolt egyet és leállt aztán 10perc múlva indult megint ami pont ennek az alkatrésznek a jellemző tünete hibás működés esetén. Most hidegen nem indul és ugyanaz a kód, okozhatja megint ez a jeladó a gondot esetleg?

Ja a vicces, hogy mikor nem indul akkor nincs szikra csak kínomban gyanakszom már arra hogy esetleg benzin sincs épp. Nagyfeszültségű oldalon minden rendben, azt hogy a computer ad-e indítójelet nem tudom, mert mikor ezt vizsgáltam mindig adott és visszadugva a kábelt a trafóra mindig be is indult az autó (de előtte mondjuk negyed óráig ücsörögtem mire idáig jutottam...)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Igen, okozhatja.

Ha a főtengely holtpont jeladó nem jó, akkor nem tudja a motorvezérlő hogy mikor vannak az egyes hengerek felső holtponton és mikor kell szikrát adni, ergo nem lesz szikra. Ha pedig nincs szikra, akkor az AC-relé elzárja a benzin útját, hogy ne szívják meg magukat a hengerek. Cseréld ki a főtengely jeladót és meg kell javulnia ha minden egyéb jó.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, az lesz az csak gondoltam tesztelem még egy kicsit. Aztán este úgy megszívatott, hogy elment a kedvem a további teszteléstől. :)

Már megfigyeltem, hogy főleg akkor nem indul ha az indítómotor fickósan tekeri. Ha épp hogy átfordítja, akkor általában be is ugrik.

Valószínűleg azt a fordulatszámot nem szereti, mert menet közben sem áll le soha.

Na szóval csak úgy tudtam beindítani, hogy sebességbe tettem és indítózás közben lassan engedtem fel a kuplungot.

Ahogy kezdett küszködni meg is jött a szikra és mehettem végre...

Most más márkájút veszek hátha jobban beválik mint ami benne van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.