Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hát figy, az becseszne hogyha lenne a tankba még 10liter benzin de már mennem kéne a kútra tankolni mert kifog fogyni 10percen belül.. :) De gyári pumpát vissza tettem. Ezzel tökéletes. Teljesen kiszívja a tankot(próbáltam) :). Csak szegénynek nagyon nyögvenyelős hangja van :\ És attól félek egyszer csak behal. És sehova. :D

Akkor rosszul állt a másik pumpa, valszeg.

Asszonykámén bejött a tippem. Se torpanás, se anomália. Megy mint az állat (szériához képest) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv emberek újra itt! :)

Tavaly szeptember óta LPG-s lett a kis szépségem és kapott egy új Angel Eyes-t. Tudja valaki esetleg,hogy mitől csinálhatja azt,hogy kinyit magától az autó? Akár riasztóval, akár simán kulcssal zárom le egy idő után kimegyek hozzá és ki van nyitva a riaszto mégis működik,ha azzal zártam volna le.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nekem is csinálta egy időben! Ajtókat kinyitotta de a riasztó éles maradt.

Mióta fel lett újítva a generátor és rendesen tölt(14,3V) így az aksiban is rendesen van töltés,azóta nem csinálja!

Én arra következtetek hogy kevés fesz jut a zárakhoz és visszanyit.

De nem vagyok villamosági szerelő ezért csak tippelek!

Link to comment
Megosztás:

Ezt nekem is csinálta egy időben! Ajtókat kinyitotta de a riasztó éles maradt.

Mióta fel lett újítva a generátor és rendesen tölt(14,3V) így az aksiban is rendesen van töltés,azóta nem csinálja!

Én arra következtetek hogy kevés fesz jut a zárakhoz és visszanyit.

De nem vagyok villamosági szerelő ezért csak tippelek!

Enyém is néha szokta azt csinálni hogy lezárom távirányítóval, és a bal első ajtón nem megy le a gomb, és egyszerre vissza is nyit, de viszont a riasztó éles marad. De mostanság hálaisten nem csinálja. :)

Link to comment
Megosztás:

Na változott a felállás azota a riaszto már csak lezár,kinyitni nem nyitja az ajtokat,csak kulccsal tudom kinyitni miután deaktiváltam a riasztot. Most lekötöttem a központi zárrol a riasztot marad,kulcsos rendszer. Esetleg tudja valaki a telefonszámát annak az Andrisnak,ha jol emlékszem ez a neve. Ö szerelte be még kb 3éve.XVIIkerben lakik zöld bertone Astra tulaj volt régen.lurdy taliknál rendszeresen kint volt.ha valaki tudja pü-ben elküldhetné a számát.köszi!

Ui:sorry ha sok a hiba de telorol irtam

Link to comment
Megosztás:

Na változott a felállás azota a riaszto már csak lezár,kinyitni nem nyitja az ajtokat,csak kulccsal tudom kinyitni miután deaktiváltam a riasztot. Most lekötöttem a központi zárrol a riasztot marad,kulcsos rendszer. Esetleg tudja valaki a telefonszámát annak az Andrisnak,ha jol emlékszem ez a neve. Ö szerelte be még kb 3éve.XVIIkerben lakik zöld bertone Astra tulaj volt régen.lurdy taliknál rendszeresen kint volt.ha valaki tudja pü-ben elküldhetné a számát.köszi!

Ui:sorry ha sok a hiba de telorol irtam

Elküldöm püben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma olyat produkált az gép, amit még soha.Szép nyugodtan mentem vele, de az egyik lámpa előtt kicsit odaléptem, hogy még elcsípjem a zöldet. Viszont ahogy elhagytam a lámpát kb. 100m múlva már nem reagált a gázadásra. Ekkor lehúzódtam az út szélére, és mire leparkoltam addigra a motor is leállt. Próbálkoztam az újraindítással de semmi. Kb. 20 indításból 4-szer mintha indult volna, de csak 500/min-ig pörgött "fel", és aztán ismét leállt. Villogtattam hibakódot, először semmi, aztán a 20. indítás után megjelent a 93-as (Hall szenzor – feszültség alacsony). Illetve a gázbovdenem is elég laza, de elszakadva nincs.

Valakinek ötlet? Mi a tököm ez? <_<

Link to comment
Megosztás:

A főtengely jeladó karácsonykor volt cserélve, a vezérműtengelyé meg két hónapja. Természetesen attól lehet rossz, hogy új, mondjuk már elmentem vele 5000 km-t. Viszont az egyik hibakódja 92 a másiké meg 19, nekem meg 93-as van.

És az továbbra is aggaszt, hogy a gázbovdent a pillangószelepnél, minden különösebb erőkifejtés nélkül, egy ujjal be tudom nyomni kb. 20mm-re.

Link to comment
Megosztás:

A főtengely jeladó karácsonykor volt cserélve, a vezérműtengelyé meg két hónapja. Természetesen attól lehet rossz, hogy új, mondjuk már elmentem vele 5000 km-t. Viszont az egyik hibakódja 92 a másiké meg 19, nekem meg 93-as van.

És az továbbra is aggaszt, hogy a gázbovdent a pillangószelepnél, minden különösebb erőkifejtés nélkül, egy ujjal be tudom nyomni kb. 20mm-re.

A gázbovden nem szól bele ebbe a dologba.

Nekem olyan érzésem van hogy nem kap üzemanyagot. Ac, Ac relé első körben (persze ha minden csati a helyén van).

Ac felbúg gyújtást ráadva? Ha nem, ki kéne mérni hogy hol tűnik el az áram.

Jeladókra nem tippelnék főtengelyjeladó nélkül is össze tudja rakni a jelet, csak többet kell forgatni hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gázbovden akkor csak egy plusz hiba? Mennyire kell feszesnek lennie?

Megnéztem, ráadtam a gyújtást a felbúgás az nincs, viszont a kattanást hallom az AC relétől.

Gázbowdent úgy kell belőni hogy az utolsó rovátkába teszed azt a biztosítót, tehát teljesen feszíts rá(így se lesz feszes) de legalább ha teljesen lenyomod a gázt, akkor teljesen rá is húzza nem csak félig! :) Jobb hátsó ülést hajtsd fel, középtájt a szőnyegből körbe van vágva egy darab, az alatt van egy műanyag takaró. Azt pattintsd ki, és ott az ac fedele. tedd rá a gyújtást, és hallgasd meg, megy-e az ac. De úgy is megtudod hallgatni hogy valakit beültetsz a kocsiba, te leszeded a tanksapkát és ott fülelsz bele a tankba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.