Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Szia!

Nálam is pár hete előfordult, hogy kint hagytam a kocsit (szintén 2.2 dti) havernál egy lejtős udvaron farral lefelé. Két nap múlva indítanám be, de ugyanaz a jelenség volt tapasztalható mint Nálad. Azóta ilyesmi nem fordult elő, de az egyik autószerelő ismerősöm azt mondta, valószínűleg a nyomástartó szeleppel lesz a gond. Viszont én nem vittem szerelőhöz még, mert szükségem van folyamatosan az autóra.

Viszont ha Neked sikerül kideríteni, orvosolni a problémát, kérlek írd meg.

Előre is köszönöm!

Hali,

itt vagyok megint. Az autó volt szerelőnél de szerencsére semmi komoly. Egy visszacsapó szelepet épített be, azt mondta a hiba arra utal hogy az üzemanyag a résolajcsőben a saját súlyánál fogva visszaesik így egy kis vákum keletkezik és ezért indul nagyon nehezen. Mióta kicserélte azóta nem jelentkezett a nehéz indítás. Bár benzines autóhoz képest ez többet teker mielőtt beröffen. Ezt mondjuk igazolták más dízel tulajok is...

Most már csak az a bajom hogy a CD30-as rádió nem ment bele mert más a kábelezése és nincs is a régi cdr2005 annyira rákötve a canbus-ra mint a cd30-asnak kellene. Ergo nem tudta berakni. Ennek ellenére szerintem megoldható extra kábelezéssel meg ezzel-azzal csak nem akart nagyon nagy átalakításba kezdeni. Nem tudom ki tudná megmondani hogy mekkora meló ez és érdemes-e belefogni? Nekem a fogyasztásmérő és a BC extra funkciója miatt kellene mert kicsit hiányolom...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a többnapos állás miatt nem ezek miatt nem indul jól (hétvégén új teszt). Szerintem levegős,ezért azt gondolom gyors és olcsó megoldás a visszacsapószelep a befolyó ágba. :)

Itt a fórumon is olvasgattam erről,(Astra G dízel) illetve a szerelőm is ezt tanácsolta.

Hali,

itt vagyok megint. Az autó volt szerelőnél de szerencsére semmi komoly. Egy visszacsapó szelepet épített be, azt mondta a hiba arra utal hogy az üzemanyag a résolajcsőben a saját súlyánál fogva visszaesik így egy kis vákum keletkezik és ezért indul nagyon nehezen. Mióta kicserélte azóta nem jelentkezett a nehéz indítás. Bár benzines autóhoz képest ez többet teker mielőtt beröffen. Ezt mondjuk igazolták más dízel tulajok is...

..........................

Én sajnos rosszul fogalmaztam, köszönjük a pontos leírást! Amint lehet én is megoldom ezt.

Link to comment
Megosztás:

Most már csak az a bajom hogy a CD30-as rádió nem ment bele mert más a kábelezése és nincs is a régi cdr2005 annyira rákötve a canbus-ra mint a cd30-asnak kellene. Ergo nem tudta berakni. Ennek ellenére szerintem megoldható extra kábelezéssel meg ezzel-azzal csak nem akart nagyon nagy átalakításba kezdeni. Nem tudom ki tudná megmondani hogy mekkora meló ez és érdemes-e belefogni? Nekem a fogyasztásmérő és a BC extra funkciója miatt kellene mert kicsit hiányolom...

wessz megtudja mondani. Illetve ezt a kérdést ITT tedd fel .

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Az normális dolog hogy a viz hőfoka nem megy fel még 80 fokig se (z19dth) városba se de még Budapest-Miskolc távon se.előre is köszi

Hali! Elméletileg nem, de nézd meg mit ír a BC, lehet csak a mutató pontatlan. Én az elmúlt 6 évben 3x cseréltem emiatt termosztátot, csere után kb. 3-4 hónapig 85 fokon állt a mutató, mint a cövek, most megint csak 80 körül mozog (viszont azt elég gyorsan eléri, úgyhogy nem lehet teljesen kuka). Lehet csak a jeladó sz@rakodik, vagy a termosztát gyengül.

Link to comment
Megosztás:

Én is cseréltem termosztátot. Behr volt benne gyárilag, az is ment bele. Pár hónapig nekem is jól működött, de most újra pontatlan. Legközelebb megpróbálok valami másik márkát. Annyira nem nagy gond, nem lesz baja ha 80 fokosan üzemel, de azért kipróbálok egy másikat, hátha az pontosabb lesz. Azt is tudni kell, hogy a nagyon jó hatásfoka miatt nem nagyon melegszik a Z19DTH, plusz a hűtése is eléggé túl van tervezve, túlhűtött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Mivel nem szeretnèk kèt helyre írni ès ezàltal dupla postot írni így ide szeretnèm feltenni a kérdèseimet.

Autó vàsàrlàs előtt àllok ès kinëztem magamnak egy 2003 as vectra c-t. 270e km van beleírva ami valoszinuleg nem reàlis mert kereskedèsben àll. Olvasgattam ès lattam hogy attol hogy vissza van tekerve az ora a szàmitogep benne jegyzi a valosat ès ki lehet olvsstatni , csak mârka szerviz tudja megcsinàlni vagy màs megoldàs is van ?

Ezenfelül érdeklődnèk mennyire èrdemes a vectra c 2.2 dti motor verziójàba fektetni , milyen buktatoi vannak a motornak műszakilag ès mennyi pènzt kell esetleg a szervízbe ölni. És milyen àltalànos gondok vannak az autoval ès ezekenek jobb esetbe kb mennyi a szervíz költsègük.

Vàlaszotokat előre is köszönöm ! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Vektra c 1.9 150 Le z19dth.

Kérdésem az lenne,hogy valaki tapasztalt e már ilyet amit lentebb taglalni fogok.

Autó este megy reggel már nem indul.

Hibakód olvasás...hiba izzító gyertya..kicserél mind a négy.

Az autó nem akar indulni......

Megy az agyalás....Szívósor végén cső leszed beindul hullámzik az alapjárat és iszonyat füst jön ki a szívósorból és egy kis olaj is...

Hiba olvasás még egyszer...nincs hiba!

Gázpedál padlón lenyomva nagy nehezen felszeretne a motor pörögni,de nem tud.

Agyalás tovább....

Lökös le klíma gáz le,víz le....stb(hagy ne soroljam)

Turbóról szívó oldal le....semmi

Kipufogó oldal le...semmi..

Katalizátor leszed kimos felszerel semmi...

Utolsó mozzanat véletlen nem raktuk vissza a turbón lévő vákumdob alján a vákumcsövet..

Öröm bódottág beindul az autó körülményekhez képest szépen jár.

Összerak vízzel feltölt(még szerencse klímagáz nem tölt fel)

Mondom még egy utolsó "röffentés" az autó ugyan olyan szar..(bocs a szójátékért)

Kezdek mindent elölről.....

Folyamat ugyan az ....

Turbóról szívó illetve kipufogó oldal leköt úgy próbál...semmi

Valami miatt az említett vákum csövet megint nem raktam fel autó beindul.

Ok....

Turbó...gondolom én...agyba illetve fizikálisan elfáradva ....

Turbó leszed (változó geos) szétszed...

Tapasztalat változó geometriának a "lamellái" szorulnak...

MEG VAN A HIBAAAA...ki a király.... :)

Turbó elpostáz cimbihez...

Nézd át jelentést kérek...

Ma hív turbónak semmi baja....agy baj el kap pulzus gyorsul üvöltés határán...

Kérdésem a következő....Mi lehet a baj?

Vákumcsövek rendben nincsenek variálva.

Tulaj este lerakja az autót(mint említettem)reggel nem indul.

Ma egr-t leszedtük le van rakodva mint állat most ázik illetve a szívosor is.

Nos nagyjából ennyi röviden.

Kérek mindenkit aki már tapasztalt ilyet vagy ehhez hasonlót az kérem jelezze ne tartsa magába

Üdvözlettel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004-es 1.9 cdti -m. Kb. 1 hete cseréltünk hűtőt benne mert kilyukadt a régi. A régivel kb. 85-87 fokig melegedett ezzel viszont állóhelyzetben dugóban (kb 17fok külső hőmérsékletnél) 90 fok felé melegedett egy-két mutatónyival. Kb ekkor kecmeregtem ki a dugóból úgy, hogy elképzelésem sincs, hogy meddig ment volna el. (remélem ennél a pontnál már nem ment volna tovább).

A kérdésem annyi lenne, hogy mi okozza ezt ill. kb meddig tekinthető normális hőmérsékletnek....?

Válaszotokat és Segítségeteket előre is Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Z19DTH-nál a 85-87 fok az teljesen jó. 90-ig nem is szabadna felmennie.

Ha a hűtő kilyukad, akkor nem az a probléma, hogy nem melegszik az autó, hanem hogy elfolyik a hűtővíz, és nem lesz hűtése a motornak, és ha úgy van használva, tönkremegy.

Nem termosztátot cseréltetek?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hűtő azért lett benne cserélve, mert a jobb alsó sarkánál kilyukadt és folyt.( nagyon minimalisan)Ahogy észrevettem a csöpögést,abban a pillanatban vittem is szerelőhöz és cseréltettem(amég nem volt kilyukadva - én arra az idősszakra írtam a 85-87fokot). A probléma a csere után kezdődött addig nem is nagyon melegedett 85-87 fölé még dugóba sem. Most viszont dugoba az ora szerint 90 fölött volt egy kicsivel... Ahogy elindultam, szépen vissza is hűlt. Valeo hűtő kerűlt bele...Termosztát nem volt cserélve.

Módosítva : Gyurikab
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következőben kérem a segítségeteket. Van egy 3 l-es V6-os Isuzu motoros C Vectram 2008-as. Jól fogyaszt jól megy autópályán és városban is, de amint a dugóban ülök a hőfok felmegy 90 fokra, az autó furcsa hangot ad "ledadog". 2 dolgot szoktam csinálni ezt a ledadogást megvárom kb 3-5 mp ( olyan mintha valami dugulás lenne benne) ezt kidolgozza és felgyullad a motor kontroll lámpa, ezután csak 1500-as fordulatig -biztonsági fordulaton megy- leállítom a motort és újra indítom és megyek tovább. Másik dolog amit szoktam csinálni: amikor elindul a "ledadogás" akkor gázt adok és olyan mintha a dugulás eltünne, de a következő lámpánál ugyan ugy ledadog.

Motor hibának kiadja a 2-es és 4-es hengerek hibáját, de nem ez a baj! ( elektromosan megnézetve és Ö mondta hogy nem jó ez a hiba kód).

Volt szerelőnél kuplung csere, kéttömegű lendkerék stb ( bocs ha valamit nem helyesen írok). Az elektromos szerelő azt mondta hogy a gázolaj hőfoka magasabb mint kellene. Ami eddig lehetséges volt azt mindent kicseréltünk de a hiba továbbra is fenn áll. Minden megoldás érdekel. Kérlek segítsetek.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Autóvásárlás elött állok és hosszú utazásokhoz szeretnék egy 3000-es V6 os cdti signumot kézi váltoval a facelift utánit nézegetem.Tudnátok benne segiteni h mit érdemes megnézni benne ami ugy olyan tipikus hibái amit észre lehet venni?ahogy vissza olvasgattam van pár ellen érv ezzel a motorral szembe de ugy igazándibol nem sikerült megfejteni h mi is az pontosan :).Hosszú autopályázásokhoz kéne érdekelne még hogy alakul a fogyasztása olyan 160-170 km/h utazo sebességnél? elöre is köszönöm

üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Ha valaki tud ebben a témában segíteni vagy van tapasztalata az kérem írjon.
Ma délután történt hogy jöttem hazafelé megálltam a kuton és onnét amikor elindultam nem vagy jobban mondva nagyon nehezzen tudtam csak az autót 5-be tenni, aztán onnét nagyon nehezzen tudtam is vissza kivennei.
Ez után kb. egy-két km-t mentem 4-ben és megint megpróbáltam 5-be tenni, de nem ment, aztán mentem egy 5-6 km-te 4-ben és gondoltam megpróbálom megint akkor meg simán vette az 5-öt és a 6-öt is.
Ez után nem volt gond, nagyon szépen jár a váltó minden fokozatban, nem akad, nem ad furcsa hangot, tavaly volt bent olaj cserélve, az autó 7 éves, este megint mentem vele de semmi gond nem volt.

Mi lehetett ez???
Lehet bent valami szennyeződés? Érdemes lenne menti olajat cserélni? Kellene valami adalékot tenni a váltóolajba?
Lehet hogy kezd tönkre menni a váltom?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valaki tud ebben a témában segíteni vagy van tapasztalata az kérem írjon.

Ma délután történt hogy jöttem hazafelé megálltam a kuton és onnét amikor elindultam nem vagy jobban mondva nagyon nehezzen tudtam csak az autót 5-be tenni, aztán onnét nagyon nehezzen tudtam is vissza kivennei.

Ez után kb. egy-két km-t mentem 4-ben és megint megpróbáltam 5-be tenni, de nem ment, aztán mentem egy 5-6 km-te 4-ben és gondoltam megpróbálom megint akkor meg simán vette az 5-öt és a 6-öt is.

Ez után nem volt gond, nagyon szépen jár a váltó minden fokozatban, nem akad, nem ad furcsa hangot, tavaly volt bent olaj cserélve, az autó 7 éves, este megint mentem vele de semmi gond nem volt.

Mi lehetett ez???

Lehet bent valami szennyeződés? Érdemes lenne menti olajat cserélni? Kellene valami adalékot tenni a váltóolajba?

Lehet hogy kezd tönkre menni a váltom?

Köszönöm!

Ez érdekes. Enyém 10 éves,soha nem volt benne olaj cserélve, de semmi baja. Ok, mínusz 17-be jó nehéz volt vele váltani, amíg be nem melegedett, de az normális, azon kívül kicsit akadós, de legalább nem mennek tönkre.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ismét volna egy kérdésem tőletek, hátha valaki tud valami választ adni erre.

Meleg motornál ha leveszem az olajbeöntő fedelét akkor nekem jelenleg (olajcsere előtt állok éppen!) fröcsög ki az olaj apró kis cseppekben, nem azt mondom hogy nagyon durván, de azért eléggé, kartelgáz nincsen semmi.

Ez mit jelenthet, vagy ez természetes?

Én úgy emlékszem hogy amikor vettem az autót (100 000 km) akkor ennyire nem csinálta ezt (jelenleg 180 000 km).

Lehet hogy kartelgáz szűrőt kellene csak cserélni? Okozhat ez ilyet?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem írtad le, milyen motor van az autóban. Ha jól tudom, egyik Vectra dieselben sincs kartergéz szűrő, mint konkurens autókban. Csak lecsapató van hála istennek.

Sziasztok!

Ismét volna egy kérdésem tőletek, hátha valaki tud valami választ adni erre.

Meleg motornál ha leveszem az olajbeöntő fedelét akkor nekem jelenleg (olajcsere előtt állok éppen!) fröcsög ki az olaj apró kis cseppekben, nem azt mondom hogy nagyon durván, de azért eléggé, kartelgáz nincsen semmi.

Ez mit jelenthet, vagy ez természetes?

Én úgy emlékszem hogy amikor vettem az autót (100 000 km) akkor ennyire nem csinálta ezt (jelenleg 180 000 km).

Lehet hogy kartelgáz szűrőt kellene csak cserélni? Okozhat ez ilyet?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem írtad le, milyen motor van az autóban. Ha jól tudom, egyik Vectra dieselben sincs kartergéz szűrő, mint konkurens autókban. Csak lecsapató van hála istennek.

Szia Gee!

Bocs, de lent van az aláírásomban hogy Z19DTH, ezért nem írtam le, de igen diesel.

Hát ez jó hír, van nem annyira. A helyzet hogy ez az amit nem tudtam pontosan, hogy ezekben van-e egyáltalán ilyen szűrő, de ezek szerint nem.

Akkor mitől lehet hogy megnőtt ez a jelenség az autómnál, meleg járó motornál leveszem az olajbeontó sapkát és fröcsköli ki az olajat, nem azt mondom hogy nagyon de ennyire nem csinálta amikor megvettem, sőt akkor szinte nem is volt ez a jelenség.

Köszönöm!

Módosítva : norbyee
Link to comment
Megosztás:

Szia Gee!

Bocs, de lent van az aláírásomban hogy Z19DTH, ezért nem írtam le, de igen diesel.

Hát ez jó hír, van nem annyira. A helyzet hogy ez az amit nem tudtam pontosan, hogy ezekben van-e egyáltalán ilyen szűrő, de ezek szerint nem.

Akkor mitől lehet hogy megnőtt ez a jelenség az autómnál, meleg járó motornál leveszem az olajbeontó sapkát és fröcsköli ki az olajat, nem azt mondom hogy nagyon de ennyire nem csinálta amikor megvettem, sőt akkor szinte nem is volt ez a jelenség.

Köszönöm!

Szia!

Semmi gond, lehet benne van az aláírásodba, de azt meg nem láttam a hozzászólásban, abból számomra nem derült ki. :)

Azt gondoltam hogy diesel, mert abban a postban írtál. Nekem is Z19DTH van, csak egy olajlecsapató doboz van, ami a salakot visszavezeti a karterbe, és rábízza az olajszűrőre, hogy kiszűrje. Szerencsére tényleg nincs benne szűrő, így nem tud eltömődni, örökös, és ami még fontosabb, nem nyírja ki a turbót.

Hogy miért fröcsköl neked fent? Passz. Talán túl sok benne az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.