Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Na ja.Veszel egy autót egy márkakereskedésből,utána márkaszervizbe hordod és elmondhatod utána,hogy egy bazi nagy lehúzás szenvedő alanya vagy.Fényképek alapján itt se fog senki érdemi tanácsot adni erről az autóról.Sok egyéb dolog van amit nem lehet fényképezni,lehet a szép külső alatt trágya technika.Szerintem inkább a 120lovas cdti-k után keresgélj.A dti motorok mechanikája elnyűhetetlen,de annál több elektronikus gondjuk van.

Igen, a legjobb, ha tulajdonostól veszed, és amennyire csak lehet leellenőrizteted az állapotát, múltját. A cdti motort én is csak ajánlani tudom, nagy baj nincs vele, ha vigyázol rá.

Egy kérdésem lenne az itt lévőkhöz, legyen az szerelő, vagy tulaj, hátha járt már valaki hasonló cipőbe mint én vagy használói, vagy szerelői oldalról. Egy hibáról már írtam, hogy nekem is fent áll, a belső levegő keringetést kapcsoló szervó motor. Ez megoldható, de így, hogy nincs, nagyon jön be a kipufogó füst az utastérbe, ha bekapcsolom a ventilátort. Inkább araszolgatásnál, és városba. Ha főútvonalon megyek, akkor valószínű a huzat kihúzza a motortérből, és nem befelé jön. Viszont volt már nálam jó pár diesel autó, azoknál nem jött be a kipufogó füst. Mostanában inkább lehúzom az ablakot, és nem használom a légkondit, fűtést, úgy egyáltalán nem jön be. Hol fújhat ki a motortérbe? Vagy ez normális, mindegyik ilyen?

Ha valaki tud, kérem segítsen.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a legjobb, ha tulajdonostól veszed, és amennyire csak lehet leellenőrizteted az állapotát, múltját. A cdti motort én is csak ajánlani tudom, nagy baj nincs vele, ha vigyázol rá.

Egy kérdésem lenne az itt lévőkhöz, legyen az szerelő, vagy tulaj, hátha járt már valaki hasonló cipőbe mint én vagy használói, vagy szerelői oldalról. Egy hibáról már írtam, hogy nekem is fent áll, a belső levegő keringetést kapcsoló szervó motor. Ez megoldható, de így, hogy nincs, nagyon jön be a kipufogó füst az utastérbe, ha bekapcsolom a ventilátort. Inkább araszolgatásnál, és városba. Ha főútvonalon megyek, akkor valószínű a huzat kihúzza a motortérből, és nem befelé jön. Viszont volt már nálam jó pár diesel autó, azoknál nem jött be a kipufogó füst. Mostanában inkább lehúzom az ablakot, és nem használom a légkondit, fűtést, úgy egyáltalán nem jön be. Hol fújhat ki a motortérbe? Vagy ez normális, mindegyik ilyen?

Ha valaki tud, kérem segítsen.

Kell hozzá egy szerelőakna,meg egy ráérős haver.Egy fő befogja a kipufogó végét,a másik meg fülel alatta,hol fúj ki.Természetesen járó motornál :D

Általában a flexi csövek szoktak elfáradni leghamarabb.Ahol kifúj fekete lerakódás látszik.

Link to comment
Megosztás:

Hol fújhat ki a motortérbe? Vagy ez normális, mindegyik ilyen?

Ha valaki tud, kérem segítsen.

Kipufogógáznak semmi keresnivalója a motortérben. Lehet leömlőnél, egr szelepnél, turbónál, de szvsz legvalószínűbb, hogy a tűzfal magasságában levő flexibilis csőnél fúj ki. Múltkor alánéztem az enyémnek, az se teljesen 100-as már, a Corsámon is ott fúj ki egy gombostűnyi helyen, és állóhelyzetben pillanatok alatt megtölti az utasteret füsttel.

Link to comment
Megosztás:

Kipufogógáznak semmi keresnivalója a motortérben. Lehet leömlőnél, egr szelepnél, turbónál, de szvsz legvalószínűbb, hogy a tűzfal magasságában levő flexibilis csőnél fúj ki. Múltkor alánéztem az enyémnek, az se teljesen 100-as már, a Corsámon is ott fúj ki egy gombostűnyi helyen, és állóhelyzetben pillanatok alatt megtölti az utasteret füsttel.

Köszönöm! Megnyugodtam, hogy orvosolható a probléma. A tippeket is köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Az 1.9 DTL motorral kinek mi a tapasztalata? Úgy tudom a DTH a rosszabb.

Fogyasztás, főbb meghibásodások, nyűgök, pozitívumok. Ezeket a motorral szerelt kocsikat ?szidják?, de sokat eladtak. Nem biztos, hogy nem bírja, ha oda van rá figyelve lehet be is válik.

Egy zafira is kiszemelt ezzel a motorral, garantált 90e km-es 2008-as kocsi.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali! Mi a véleményetek az 1.9 150Le CDTI motorrol? Mennyire megbízhazó, költséges, és milyenek a menettulajdonságai? Egy 2.0 benzines B vectrából ülnék át egy ilyen motorral szerelt signumba. Szívem szerint maradnék a benzinnél, de nincs belőle nagy választék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2006-os 3.0 V6 CDTI automata vectrám.

A műszerfalon van amikor a motorvezérlés rendszer visszajelző lámpa ég, vagy a kipuffogógázok nem megfelelő hőmérséklete lámpa.

Szerelőm azt mondta, hogy a kompjuter EGR szelep hibát jelez, ami nagyon drága, de lehet csak ki kell tisztítani. Elméletileg ki lett tisztítva, de semmi változáts, ugyan úgy egyszer az egyik, máskor a másik lámpa világít.

Tapasztaltatok már hasonló problémát?

Link to comment
Megosztás:

enemypett!

Sok a hiba velük, nem igazán tartoznak a megbízható típusok közé. Ellenben páratlanul jól fogyasztanak, és élmény velük menni, mert nagyon erősek.

kelly!

Én úgy tudom, hogy 2-n belül lehet max az eltérés, akkor még jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy diesel Signumot.

Azt vettem észre, hogy ha eléri az üzemi hőmérsékletet a hűtővíz (mutató szerint kb. 90 °C) és egy huzamosabb (10-15 km) városon kívüli útszakasz jön, ahol 90 km/h-val tudok menni visszahűl kb. 70 °C-ra is, még ilyen szép meleg időben is.

Nekem korábban nem volt diesel autóm, de szerintem ez nem teljesen normális, apám mazdája nem csinál hasonlót, pedig az is diesel.

Z19DTH motor van benne, a kérdés, hogy ez így normális, vagy gyanakodhatok például a termosztát hibájára?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy diesel Signumot.

Azt vettem észre, hogy ha eléri az üzemi hőmérsékletet a hűtővíz (mutató szerint kb. 90 °C) és egy huzamosabb (10-15 km) városon kívüli útszakasz jön, ahol 90 km/h-val tudok menni visszahűl kb. 70 °C-ra is, még ilyen szép meleg időben is.

Nekem korábban nem volt diesel autóm, de szerintem ez nem teljesen normális, apám mazdája nem csinál hasonlót, pedig az is diesel.

Z19DTH motor van benne, a kérdés, hogy ez így normális, vagy gyanakodhatok például a termosztát hibájára?

Köszi.

nekem benzines van,de ugyanezt tudta, termosztátos volt., a termosztát nem volt olcsó, de kb 15 perc házilag cserélni, (legalábbis a benzinesen)

Link to comment
Megosztás:

nekem benzines van,de ugyanezt tudta, termosztátos volt., a termosztát nem volt olcsó, de kb 15 perc házilag cserélni, (legalábbis a benzinesen)

Köszönöm a megerősítést mindkettőtöknek.

Amúgy is viszem olajcserére, úgyhogy akkor kicseréltetem a termosztátot is.

Üdv, Norbi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Dieselen 3 óra volt a csere. :) Jó, először csináltam, másodikra már gyorsabb lenne. :)

hát nézd, én inkább arra gondolok, hogy az 1.8-as benzinmotoron kicsit jobbra felül van a termosztát., könyen hozzáférhető helyen. le kell húzni a vízcsövet, aztán 1 csavar tart egy lemezt, majd a termosztát 4 csavarja van, és a meló fele kész, innen már csak össze kell dobni. nem kell hajolgatni, könnyen elérhető minden. gondolnám hogy egy dízelen máshol van, vagy annyi motyó van körülötte, hogy nehéz hozzáférni azért tart tovább cserélni. mivel én is elsőre csináltam ilyet, nem hiszem hogy jobb érzékkel oldottam meg. a másik az olajszűrő ami benzinesen ennyire kézre áll. úgyhogy olajat is magamnak fogok cserélni 1-2 hét múlva (+biztosra vehetem hogy a 15 000 ft-os olaj kerül bele, nem valami szutyok, ez mondjuk dízelnél még fontosabb)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a megerősítést mindkettőtöknek.

Amúgy is viszem olajcserére, úgyhogy akkor kicseréltetem a termosztátot is.

Üdv, Norbi.

jótanács, se a szűrőkön, se az olajon ne spórolj !! dízel különösen kényes rá ! (remélhetőleg van megbízható szerelőd) én személy szerint csak castrol edge, mobil1 esp, liqui moly vagy fuchs olajat tennék bele, de ez már a reklám helye lenne :)

Link to comment
Megosztás:

hát nézd, én inkább arra gondolok, hogy az 1.8-as benzinmotoron kicsit jobbra felül van a termosztát., könyen hozzáférhető helyen. le kell húzni a vízcsövet, aztán 1 csavar tart egy lemezt, majd a termosztát 4 csavarja van, és a meló fele kész, innen már csak össze kell dobni. nem kell hajolgatni, könnyen elérhető minden. gondolnám hogy egy dízelen máshol van, vagy annyi motyó van körülötte, hogy nehéz hozzáférni azért tart tovább cserélni. mivel én is elsőre csináltam ilyet, nem hiszem hogy jobb érzékkel oldottam meg. a másik az olajszűrő ami benzinesen ennyire kézre áll. úgyhogy olajat is magamnak fogok cserélni 1-2 hét múlva (+biztosra vehetem hogy a 15 000 ft-os olaj kerül bele, nem valami szutyok, ez mondjuk dízelnél még fontosabb)

Jól gondolod, fent van, nem kell hajolni, de sok csövet le kell ott bontani, plusz leengedni valahogy a hűtővizet, megy rá legalább 3 gumicső roppantott bilincsekkel, amiket alig tudsz levágni róla, mert nem férsz oda, az egyik bilincs rajta is maradt, elhúztam a cső tövére, és kapott normális bilincseket, mert egyszerűen nem bírtam levenni róla. Kivenni, és az újat betenni rémálom, annyira kevés a hely, és bújtatgatni kell. De amúgy nem nehéz, bárki le tudja cserélni, akinek van egy cseppnyi műszaki érzéke, és szerszámai. (és sok türelme) Csak kicsit kell vele trükközni. Ennyi. A generátort, és az önindítót is könnyebben lecseréltem, mint a termosztátot. :)

De viszont az EGR szelep, a fojtószelep nagyon kézre állnak.

Link to comment
Megosztás:

jótanács, se a szűrőkön, se az olajon ne spórolj !! dízel különösen kényes rá ! (remélhetőleg van megbízható szerelőd) én személy szerint csak castrol edge, mobil1 esp, liqui moly vagy fuchs olajat tennék bele, de ez már a reklám helye lenne :)

Úgy bizony, én pl Liqui Mollyt használok. Eddig nem volt vele gond.

Link to comment
Megosztás:

jótanács, se a szűrőkön, se az olajon ne spórolj !! dízel különösen kényes rá ! (remélhetőleg van megbízható szerelőd) én személy szerint csak castrol edge, mobil1 esp, liqui moly vagy fuchs olajat tennék bele, de ez már a reklám helye lenne :)

Csergőhöz viszem, és mindenből gyári alkatrészt és olajat kértem.

Link to comment
Megosztás:

Csergőhöz viszem, és mindenből gyári alkatrészt és olajat kértem.

hát mit mondjak, márkaszervízben nagyon az ott dolgozó 'arctalan' szerelőn múlik, mi kerül a kocsiba (történt már olyan, hogy pecsételésen kívül semmi csere nem történt). a gyári olajat pedig ha rám hallgatsz nagyon nagyívben kerüld el !!! komoly botrány volt a hamisítása, amit komoly viszonteladók is beszoptak (illetve innen nézve az szopta be akinek a motorjába beöntötték azt a kínai sz@rt) arról nem is beszélve hogy a felsoroltaknál lényegesen gyengébb minőségű a gyári olaj (total) mondjuk én ha meg is kockáztatnám a gyári olajat, tuti hogy max 10 000 km-t mernék menni vele, aztán csere. még egy infó, hátha érdekel, gondolom az autódban a csereintervallumot a számítógép a kijelzőn jelzi. nem tudom mennyire vagy tisztában a működésével, de jó ha tudod, hogy az olaj állapotát egyáltalán nem vizsgálja, csak üzemi naplóból következtet. (csere előtt ha van kedved, kinullázod a csereciklust, aztán látsz csodát mikor kiírja ugyanarra a fáradt olajra hogy akkor még 30 000 km-t futhat)

persze a te kocsid, kaptál pár infót, eldöntöd mi az amit elhiszel mi az amit nem , onnatól pedig ,te döntésed úgy kezeled ahogyan a kedved tarja :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2005ös 3.0 V6 cdti signum-om és van két problémám vele. Az egyik, hogy kicsit rángat. Mármint ha gyorsítok akkor 1500as fordulatig lomha utána meg ránt egy nagyot. minta valami nem kapcsolna majd hirtelen beugrik, hogy ja nekem mennem kell. Valami érzékelő vagy mi? A másik pedig az, hogy ha 100km/h főlé megyek akkor elkezd melegedni. Ha alatta maradok akkor jó.Vízpumpa? Dugulás? Hengerfej? Valakinek ötlet? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1.9 Cdti motor picit rángat változó fordulaton. Húz az autó megy is normálisan, viszont néha ötvennél, néha meg száznál bele bele dadog valami. Hiba kód nincs, gázolaj szűrőt cseréltünk, kicsit javult a helyzet de még mindig csinálja. Ötlet vagy tapasztalat esetleg?

Link to comment
Megosztás:

hát mit mondjak, márkaszervízben nagyon az ott dolgozó 'arctalan' szerelőn múlik, mi kerül a kocsiba (történt már olyan, hogy pecsételésen kívül semmi csere nem történt). a gyári olajat pedig ha rám hallgatsz nagyon nagyívben kerüld el !!! komoly botrány volt a hamisítása, amit komoly viszonteladók is beszoptak (illetve innen nézve az szopta be akinek a motorjába beöntötték azt a kínai sz@rt) arról nem is beszélve hogy a felsoroltaknál lényegesen gyengébb minőségű a gyári olaj (total) mondjuk én ha meg is kockáztatnám a gyári olajat, tuti hogy max 10 000 km-t mernék menni vele, aztán csere. még egy infó, hátha érdekel, gondolom az autódban a csereintervallumot a számítógép a kijelzőn jelzi. nem tudom mennyire vagy tisztában a működésével, de jó ha tudod, hogy az olaj állapotát egyáltalán nem vizsgálja, csak üzemi naplóból következtet. (csere előtt ha van kedved, kinullázod a csereciklust, aztán látsz csodát mikor kiírja ugyanarra a fáradt olajra hogy akkor még 30 000 km-t futhat)

persze a te kocsid, kaptál pár infót, eldöntöd mi az amit elhiszel mi az amit nem , onnatól pedig ,te döntésed úgy kezeled ahogyan a kedved tarja :icon1:

Köszi az infókat.

Én is tudok olyanról, hogy nem csináltak meg egy olajcserét például, csak leigazolták - márkaszervíz -. Előző autómmal is több helyet "kipróbáltam", a következtetések amiket levontam:

- a márkafüggetlen kis (garázs) szervizek nem "univerzálisak" minden esetben volt probléma (pl.: túltöltötték az olajat kb. 7 decivel maximum fölé; túlhúzták a stabilizátor pálcát, ami ezért 1 hét után eltört és újra cserélni kellett; vezérlés cserét követően csak a tömény fagyállót töltötték bele - kb. fél litert, úton vettem észre hogy melegszik vissza kellett mennem, hogy töltsék bele a vizet!!)

- az előző igaz a nagyobb márkafüggetlen szervizre is pl.: Bosch (túltöltötték az olajat 1,5 literrel maximum fölé!!! egy diesel mazdában; futóműkopogásra azt mondták, hogy el van ferdülve a csonkállvány, majd máshol kiderült, hogy gömbfejet kell cseréni és ez megoldotta a hibát)

- a márkaszerviz kizárólag annyival tud többet, hogy már látta az adott típust többször is, ezért ugyan benne van, hogy nem vagy szarul fogja megcsinálni, de az, hogy nem ért hozzá már nincs benne a pakliban.

Summa: Ha a sajátod nem te szervizeled csak szar lehet, persze kérdés mennyire. Sajnos nem vagyok autószerelő, így nem tudom magam szervizelni :) Másrészt megvárni és állni a feje felett sajnos nincs időm, ha tehetném megtenném.

Megj.: A kisebb garázs szervizekbe is mindig ismerősök ajánlására mentem és mégis mindig szívás lett a vége ilyen vagy olyan formában...De valószínűleg velem van a baj, vonzom az ilyeneket úgylátszik.

Olajtémában nem vagyok járatos, az biztos, hogy most GM megy bele, majd meglátom, hogy mi lesz, másrészt ha jól tudom 30e a csereperiódus, na azt valószínűleg sosem érem el. Én évente mindenképpen cserélek és jó ha a fele összejön addig.

Üdv, Norbi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat.

Én is tudok olyanról, hogy.........

sajna igazad van, én sem vagyok szerelő, csak rá vagyok kényszerülve. és látom milyen trehány munkát végeznek sok helyen. a kocsik halála a rossz karbantartás. és én sem tudok senkit ajánlani :huh: valakiben muszáj megbízni, illetve én úgy mondom, hogy rábízni.

a 30 000-es intervallumot meg mint reklámfogást lehet értékelni, hiszen a kezelési könyvben már ki is jelentik áttételesen, hogy nem igaz. jó minőségű olajnál én 15 000-et mernék vele menni. (illetve megyek annyit, pedig az enyém benzines, szívomotoros, ott sokkal kisebb az olaj igénybevétele)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.