Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Vigyázz a sok próbálkozással! A fenti benzinszag kérdésre nem válaszoltál. Nehogy a katalizátorod is rámenjen.

Nem is röfög egy henger sem?

Nem, sehol nem érzek, látok utalást benzin szivárgásra, de igazad van figyelek a próbálkozással.

Az autó egyáltalán egy pillanatra sem "röffen" semmi, csak teker-teker monoton, mintha tényleg nem kapna üzemanyagot.

Benzin szag a sok próbálgatás után sincs sehol, se bent se a motortérben, se a kipufogónál.

Semmi másra nem tudok gondolni mint az üzemanyag szivattyú és az ott lévő részek hibája.

Pedig a szivattyúnak szép hangja van és ha az autó beindul semmi tünet sincsen, soha egy hibakód, sem lomhaság,

semmi, tökéletesen üzemel. Újak a gyertyák, a trafósor, az akksi is szinte az, szépen teker az önindító (legalábbis fülre),

az ECU szerint minden hőmérséklet értéke (hűtővíz, beszívott levegő) korrekt és jó (reális).

Ezért gondoltam, ha az üzemanyag rendszeren kívül, bármi más baj lenne, csak lenne egy hibakódom.

Esetleg az injektorokat, ha majd beindul, hogyan tesztelhetem, hogy jók-e, működnek-e nem e ott lehet vmi gond még?

De egyenlőre várok, hogy az ünnepek között a posta hozza az alkatrészt és megjavuljon szegény. (Ha csak ez a gondja)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2007/6. Opel Astra H GTC Z16XER-ben szeretnék vezérműszíjat cseréltetni. Az autót nemrég vettem 125.000 van benne. Állítólag a gyári vezműszíj van még benne. A kérdésem az lenne hogy mi ezen típus vezérműszíjának csereperiódusa? Hány e km-enként kell cserélni ha van esetleg hivatalos gyári adat rá?

Valamint vezműszíjjal egyidejűleg illetve hozzá kapcsolódóan kell e kötelezően cserélni egyéb alkatrészeket és ha igen melyeket?

Köszönöm a választ előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007/6. Opel Astra H GTC Z16XER-ben szeretnék vezérműszíjat cseréltetni. Az autót nemrég vettem 125.000 van benne. Állítólag a gyári vezműszíj van még benne. A kérdésem az lenne hogy mi ezen típus vezérműszíjának csereperiódusa? Hány e km-enként kell cserélni ha van esetleg hivatalos gyári adat rá?

Valamint vezműszíjjal egyidejűleg illetve hozzá kapcsolódóan kell e kötelezően cserélni egyéb alkatrészeket és ha igen melyeket?

Köszönöm a választ előre is!

Szia!

10év/150 ezer km a csereperiódus. Ha teljesen biztos vagy benne, hogy 125 ezer a futásteljesítménye, akkor még várhatsz vele, de ha nem, akkor nem ártana cserélni.

Vezérlésszett (szíj+ görgők) több fajta gyártótól van hozzá, én gyárit szoktam használni, de van néhány beszállító, amely ugyanolyan minőséget produkál, de picit olcsóbban, de kb. 35-45 ezer Ft. körül számolj vele+ a munkadíj (általában 20 ezer körül mozog).

Ha szíjat cserélsz, akkor görgőket is kell. Ugyanis a szíj és a görgők egy idő után egymáshoz idomulnak, így csak a szíj csere nem biztos, hogy jó lesz, meg a görgők csapágyazása is elfárad egy idő után, ha meg emiatt szétesik a vezérlés, az egy motorfelújítás, vagy csere lesz, ami sokkal többe fog kerülni.

A vízpumpát csak panasz esetén kell cserélni, ha csöpög, vagy hangja van, de, ha belefér a költségvetésbe és nem biztos a futott km, akkor inkább cseréld le. A vízpumpa ennél a motornál nem a vezérléssel fut. Ha cserélni kell akkor szintén több fajta közül válogathatsz 10-től 30 ezer Ft-ig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

10év/150 ezer km a csereperiódus. Ha teljesen biztos vagy benne, hogy 125 ezer a futásteljesítménye, akkor még várhatsz vele, de ha nem, akkor nem ártana cserélni.

Vezérlésszett (szíj+ görgők) több fajta gyártótól van hozzá, én gyárit szoktam használni, de van néhány beszállító, amely ugyanolyan minőséget produkál, de picit olcsóbban, de kb. 35-45 ezer Ft. körül számolj vele+ a munkadíj (általában 20 ezer körül mozog).

Ha szíjat cserélsz, akkor görgőket is kell. Ugyanis a szíj és a görgők egy idő után egymáshoz idomulnak, így csak a szíj csere nem biztos, hogy jó lesz, meg a görgők csapágyazása is elfárad egy idő után, ha meg emiatt szétesik a vezérlés, az egy motorfelújítás, vagy csere lesz, ami sokkal többe fog kerülni.

A vízpumpát csak panasz esetén kell cserélni, ha csöpög, vagy hangja van, de, ha belefér a költségvetésbe és nem biztos a futott km, akkor inkább cseréld le. A vízpumpa ennél a motornál nem a vezérléssel fut. Ha cserélni kell akkor szintén több fajta közül válogathatsz 10-től 30 ezer Ft-ig.

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Közben megtaláltam a szervizfüzetben én is ezeket az adatokat. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ennél a típusnál nem ír hosszbordás ékszíj csereperiódust. Nem igazán értek hozzá, hogy mi ennek a funkciója, de akkor ezek szerint ezt nem kell lecserélnem?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Közben megtaláltam a szervizfüzetben én is ezeket az adatokat. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ennél a típusnál nem ír hosszbordás ékszíj csereperiódust. Nem igazán értek hozzá, hogy mi ennek a funkciója, de akkor ezek szerint ezt nem kell lecserélnem?

Köszi!

Szia!

Annak a szíjnak nincsen előírt csereperiódusa, szemrevételezés után cserélendő (repedezettség, rugalmasság)...

Én a helyedben a majd vezérléscserével együtt ezt is megcsináltatnám, a szíj maga nem egy nagy összeg, 3-6ezer forint között mozog, én dayco-t vettem legutóbb, de a gates, conti illetve aminek van neve és természetesen a gyári, bármelyiket választhatod!

A hosszbordásszíj a generátort, a vízpumpát illetve a klímakompresszort hajta! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Közben megtaláltam a szervizfüzetben én is ezeket az adatokat. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ennél a típusnál nem ír hosszbordás ékszíj csereperiódust. Nem igazán értek hozzá, hogy mi ennek a funkciója, de akkor ezek szerint ezt nem kell lecserélnem?

Köszi!

Helló!

A hosszbordás szíj hajtja a generátort, klímát. Ha elszakad, akkor egyik sem fog működni, töltés nem lesz, így le lesz korlátozva a megtehető km elég rendesen. De lehet, hogy a vízpumpa is közvetlenül erről megy...

Meg kell nézni közelebbről, ha már látszanak rajta kisebb hajszálrepedések, akkor érdemes cserélni. Egyébként nem tudom, ennél a motornál mennyire macerás a csere, mert a B Vectrában, a motortartó bakon keresztül futott, így ott oldani kellett a motor rögzítését és úgy lehetett kicserélni. Régebbi motornál viszont egy perces mutatvány volt a dolog. Ha ez is ilyen macerás, akkor szerintem érdemes a vezérléssel együtt cserélni, ha már úgyis megbontják a vezérlést.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném meg tudni ,hogy van egy z14xep-és h astrám és ki cserélném a motort z18xe-re vagy z16xep-re.

Mivel még soha nem csináltam ilyet melyiket egyszerübb át építeni kábelel és vezérléssel ha valaki tudna ebben tanácsot adni mielött megvenném a kiszemelt motort. Elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném meg tudni ,hogy van egy z14xep-és h astrám és ki cserélném a motort z18xe-re vagy z16xep-re.

Mivel még soha nem csináltam ilyet melyiket egyszerübb át építeni kábelel és vezérléssel ha valaki tudna ebben tanácsot adni mielött megvenném a kiszemelt motort. Elöre is köszönöm

Azért itt sok dolgot előre kell kalkulálni. Először is melyik 1.8-as motort akarod venni (122 LE, 140LE). Utána, hogy a kocsidban lévő váltó elbírja e a nagyobb teljesítményt. Ha nem, akkor azt is cserélni kell. Annak is járj utána, hogy a motor felfogatási pontjai ugyanazok e. Ráadásul motorvezérlő is kell hozzá, azt meg általában nem együtt adják a motorral.

És ami kétséges, hogy mennyi üzemóra, vagy km van a motorban. Mert azt ugye nem fogod látni és akkor jöhet egy olajcsere, vezérléscsere kezdésképpen. A generátor sem biztos, hogy ugyanolyan az 1.8-ban, de valószínű, hogy a hűtés sem, és még lehet sok olyan alkatrész, amely nem passzol az 1.8-hoz.

Szóval járd körbe a témát jó párszor, nehogy bedőlj vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy OPEL ASTRA H, benzines, 1.6-os, Z16XEP motorral. A problémám az lenne, hogy 3-4-5 fokozatban, de lehet, hogy az összes többiben, csak annyira nem feltűnő. Szóval 3-4-5 fokozatban 1500-2000körüli fordulatszámon, ha szép lassan elveszem a lábamat a pedálról, akkor elkezd rángatni, a leginkább akkor érezhető, amikor már tényleg csak alig van a gázpedálon rajta a lábam. 58.000 km-t futott, motorolaj tavaly márciusban lett cserélni 53000 km-nél. Most 8 éves az autó. Valami ötletetek nincs, hogy mi lehet az autó problémája? Olvastam EGR szelepről, meg lambaszondáról. Talán ezek? Holnap viszem el szerelőhöz, és gondoltam adok előtte pár tippet neki :D :)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném meg tudni ,hogy van egy z14xep-és h astrám és ki cserélném a motort z18xe-re vagy z16xep-re.

Mivel még soha nem csináltam ilyet melyiket egyszerübb át építeni kábelel és vezérléssel ha valaki tudna ebben tanácsot adni mielött megvenném a kiszemelt motort. Elöre is köszönöm

A váltó maradhat.

Cserés:

Motor + kábelköteg + computer. A motor felfüggesztésről sajnos nem tudok nyilatkozni. Ahogy nézem, a generátor sem azonos :unsure:

Szóval lenne vele munka rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat szerintem maradok a z16xep motornál. Ebben a kombiban az 1.4 -s motor eléggé nyomaték szegény és kb: 162 000 km van benne.Ráadásul lehet,hogy hidrotőkét kell cseréljek mert úgy kopog mintha diesel lenne. A lánc felöl nem halottam semmilyen csattogó hangot.Persze mondhatnátok ,hogy miért vettem ilyen kis motorral autót mikor volt Gsi e kadettem 2.0, astám g 1.8-as de az autó kivülről nagyon tuti/ opc line/ hát csak szívet kell cserélni . :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdésem lenne hozzátok. INSP kijelez mivel magam meg csináltam a kötelező szervízt és nincs Tec 2 -őm hallottam,hogy ki lehet olvasó nélkül iktatni? Pontosan még nem tudom mit mikor kell nyomni gyujtást ráadni. Ha valaki ebben tudna segíteni. Köszönettel !!!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdésem lenne hozzátok. INSP kijelez mivel magam meg csináltam a kötelező szervízt és nincs Tec 2 -őm hallottam,hogy ki lehet olvasó nélkül iktatni? Pontosan még nem tudom mit mikor kell nyomni gyujtást ráadni. Ha valaki ebben tudna segíteni. Köszönettel !!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy OPEL ASTRA H, benzines, 1.6-os, Z16XEP motorral. A problémám az lenne, hogy 3-4-5 fokozatban, de lehet, hogy az összes többiben, csak annyira nem feltűnő. Szóval 3-4-5 fokozatban 1500-2000körüli fordulatszámon, ha szép lassan elveszem a lábamat a pedálról, akkor elkezd rángatni, a leginkább akkor érezhető, amikor már tényleg csak alig van a gázpedálon rajta a lábam. 58.000 km-t futott, motorolaj tavaly márciusban lett cserélni 53000 km-nél. Most 8 éves az autó. Valami ötletetek nincs, hogy mi lehet az autó problémája? Olvastam EGR szelepről, meg lambaszondáról. Talán ezek? Holnap viszem el szerelőhöz, és gondoltam adok előtte pár tippet neki :D :)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

zsambek`

UPDATE:

Kitisztították az EGR szelepet, még mindig rossz az autó. Kicserélték a gyertyákat, még mindig rángat az autó. Rákötöttük gépre, ilyen hibakódokat dobott ki.

B1S1 levegü/ü. anyagarány (1. hengersor, 1-es érzékelő) - SZEGÉNY

B1S2 lambda-szonda fűtés (1. hengersor, 2-es érzékelő) - AKTÍV

B1S1 O2 érzékelő (hengersor 1, érzékelő 2) - 156

B1S2 levegő/ü. anyagarány(1. hengersor, 2-es érzékelő) - Szegény

B1 O2 érzékelő kör(1. sor) - Zárt

B1 rövid távú üzemanyag korrekció (hengersor 1) - 31

KÉSŐBB mikor adtam neki egy kis gázt, akkor ilyen értékeket adott

B1S1 levegü/ü. anyagarány (1. hengersor, 1-es érzékelő) - SZEGÉNY

B1S2 lambda-szonda fűtés (1. hengersor, 2-es érzékelő) - AKTÍV

B1S1 O2 érzékelő (hengersor 1, érzékelő 2) - 293

B1S2 levegő/ü. anyagarány(1. hengersor, 2-es érzékelő) - Szegény

B1 O2 érzékelő kör(1. sor) - Zárt

B1 rövid távú üzemanyag korrekció (hengersor 1) - 2

Ha minden igaz lambdaszonda lesz a vége, remélem :)

Link to comment
Megosztás:

Corsa C-vel volt most ugyanez. A tankban lévő üzemanyagszivattyú egyik vezetéke volt kirepedve. Nekünk hidegen gyakorlatilag nem indult, melegen lusta volt, akadozva vette a fordulatot. A csődarabot lehet kapni külön is.

Még valami: mérj üzemanyagnyomást, 4 bar-nak kell lennie járó motornál, és leállítás után sem zuhanhat vissza.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Még egyszer írok, talán lesz valakinek ötlete. Van egy Z16XEP-s motorom, és az a probléma vele, hogy:

- meleg motornál rángat gázadásnál, főként alacsony fordulatnál

- hidegen nem rángat
- alapjárat rendben van

Van valami ötletetek?

Köszönöm szépen,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Még egyszer írok, talán lesz valakinek ötlete. Van egy Z16XEP-s motorom, és az a probléma vele, hogy:

- meleg motornál rángat gázadásnál, főként alacsony fordulatnál

- hidegen nem rángat

- alapjárat rendben van

Van valami ötletetek?

Köszönöm szépen,

zsambek`

Szia!

Nem biztos csak egy tipp.. De találkoztam már 2x is olyannal, h az autó rángatott kis fordulaton és melegen egyaránt. Nézzétek meg a gyújtótrafót!!! Leveszed a motor takaró fedelet aztán ott lesz alatta, 2 csavar fogja. Ha van vmi ismerős akinek ilyen 1,6os astra-ja van, akkor gurulj oda hozzá és tegyétek át egyikből a másikba. Ha megszűnik a rángatózás akkor a gyújtótrafó lesz a gond! Az ára pedig kb 30e-70e között mozog, márka függő!(használtat nem ajánlatos beletenni mert az opeloknál ez nagy betegség és nem érdemes vele rizikózni)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy H Astra 1.6 Twinport z16xep motorral 2006-os évj., mely a következő érdekes dolgot műveli kb. 1 éve.

Hidegen pöc-röf. Aztán elindulsz, majd megállsz a piroslámpánál és leáll.

Nincs alapjárat.

Újra indítod minden oké.

Ha felmelegedett, városban nincs vele gond.

Kimész autópályára, jön egy emelkedő és visszagyengül a motor, nem akar menni.

130km/h-ról még tempomattal is leesik a sebesség 100km/h alá enyhe emelkedőnél is.

Ha benyomod a kuplungot akkor le is áll a motor.

Újra indítod minden oké.

Aztán újra kezdi az egészet...

Ami itt érdekes, hogy az ember nem is tudja ha egyenes úton megy hogy begyengült az auto, csak hogy rengeteget fogyaszt ill. a tempomatot nem lehet bekapcsolni.

Ekkor benyomom a kuplungot és tuti leáll.

Gondolom nem túl egészséges 130nál leállítani és újra indítani de más megoldás nincs.

Ez megoldja a problémát ideiglenesen ismét....

Hibakódok: lambda szonda, immobilaser, kopogásszenzor, tempomat

1.Lambda szonda cserélve + gyertyák.

2.Immo hibát nem ír mostanában.

3.A kopogas szenzort írja néha azt se mindig.

4.A tempomat egy új hiba kód kb két hete.

Most hogy hideg van nehezen melegszik, így amíg nem áll be az alapjárat addig le is áll.

Képtelenség vele menni mert mindig leáll, nincs is értelme menni vele, így minden reggel melegítéssel indulunk állóhelyben.

1200 1/min ről indul és 5 perc alatt kb 5 celsius fok hidegben be áll 800 fölé kicsivel az alapjárat.

Ami fura, hogy amikor az alapjárat eléri az 1000-et, elkezd ingadozni erőteljesen és beesik 500-ig is és majdnem leáll, de mégsem.

Majd fél perc után megszűnik az ingadozás és kezd stabil lenni majd beáll 800 körülre.

Ezután tünetmentes lesz városi használatban, mint ahogy már írtam.

Két autószerelő nézte már, ill. márkaszervízben is volt, de nem tudják mi a baja.

Végig olvastam a forumot, látom itt írnak hasonló jelenségekről és üzemanyagszűrő, szelep nem zárás, gyújtó trafó, trafó sor, elektromos gázpedál, ECU... stb hibákat írnak megoldásnak.

Ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy a felsorolt lehetséges hibaokokat, hogy lehetne egyértelműsíteni ill. van e még másik ötlete valakinek milyen irányba keressek tovább.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Puskás Edvin

Sziasztok,

saját magamnak válaszolok mert kicsit pontosodott a diagnózis:

Kicsit tovább szűkűlt a lehetséges hiba forrás lehetőség.
Nem kell az autót újraindítani, elég ha elveszem a gázt és 3-4 másodpercig motorfékkel megy az autó.
Utána teljesen tökéletes lesz újra amíg nagyobb gázt nem kell adni.
Természetesen ha kinyomom a kuplungot akkor leáll és újra kell indítani az autót.
Ez után is teljesen tökéletes lesz újra egy darabig.
Elméletem a következő, amelyhez megerősítés vagy cáfolatot szeretnék kérni hozzáértőktől a következőkhöz:
Az autó /astra H 1.6 twin - z16xep/ egy éve lassan 10-12 litert eszik százon. Ez azt jelenti számomra, hogy ömlik bele az üzemanyag.
Álló autónál, járómotornál meg lehet fulladni az autóban olyan büdös benzinszagvan kipufogógázzal keveredve.
Amit korábban írtam hogy egyszercsak lefullad az autó, az szerintem azért van,
mert mintha nem tudná elégetni a brutál extra dús benzinkeveréket.
Ezt erősíti meg az ha 140 felett megyek 150-160-180 akkor nem fullad le,
ergo pont ekkor ilyen "10-12liter/100km" benzin dús keverékű mennyiséget kap amit már el tud égetni.
Olyan mintha "szívatóval" menne az autó, mintha valami szenzor azt mondaná a computernek hogy hideg és adjon sok benzint.
1.Nem tudom ezt a "hideg motor" alapjárat szabályzást mi és hogyan csinálja, de valami ott nem kóser.
Láttam a neten hogy a régebbi típusoknál külön volt az "alapjárati motor" és javítható volt, de ennél egyben van a gyorsító szeleppel.
Vagy rosszul látom? Ért valaki hozzá?
2.másik feltételezésem, de lehet hogy baromság, hogy a ECU olyan jelet kap mintha a twinport már nyitna, vagy nyitva lenne.
3.elektromos gázpedál adhat fals jelet az ECU -nak?
4.vagy egyszerűen beszart az ECU? de akkor miért lesz jó pár másodperces motorfék után, olyan mintha kiöblítené addig a hengert és utána nem fullákol.
hirtelen ez a négy ötlet van, ha valaki szakértő tudna segíteni azt megköszönném. :)
4+1 Még egy ötletelés, hogy van OBDII kábelem,
azzal a illetve milyen szoftverrel lehetne ellenőrizni ill. tesztelni az ECU -nak jelet adó szenzorokat?
Válaszokat előre is köszönöm
Puskás Edvin
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia !

Érdeklődöm, hogy az XEP16 motorkódhoz melyik a legfrissebb szoftver ?

Ugyanis ezt találtam : Opel Astra H Z16XEP

Komoly szoftverhibát találtunk egy ilyen digitlkímás autónál: Kikapcsolt klímánál a motorvezérlő nem működteti a vízhűtő ventillátorát, hagyja megfőni a motort! Különösen azért veszélyes mert ezekben a tipusokban vízhőfok óra nincs. Márkaszervizekben rendelkezésre áll a javított szoftver amennyiben az Ön autójánál is jelen volna a hiba.


Read more: http://topel.hupont.hu/11/tipushibak#ixzz2t5oaBY9p

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Érdeklődöm, hogy az XEP16 motorkódhoz melyik a legfrissebb szoftver ?

Ugyanis ezt találtam : Opel Astra H Z16XEP

Komoly szoftverhibát találtunk egy ilyen digitlkímás autónál: Kikapcsolt klímánál a motorvezérlő nem működteti a vízhűtő ventillátorát, hagyja megfőni a motort! Különösen azért veszélyes mert ezekben a tipusokban vízhőfok óra nincs. Márkaszervizekben rendelkezésre áll a javított szoftver amennyiben az Ön autójánál is jelen volna a hiba.

Read more: http://topel.hupont.hu/11/tipushibak#ixzz2t5oaBY9p

Én még nem nagyon hallottam megfőtt Z16XEP-ről. Másfelől a klímának tutira semmi köze nem szabadna hogy legyen a vízhűtő ventijéhez. Az lehet, hogy kikapcsolt klíma mellett nem adja rá a klimahűtő ventijét is, de ez azért akkora nagy tragédiához csak igen extrém esetben vezethet. Állandó vízhőfok visszajelzés pedig valóban nincs, de túlmelegedésre ettől még tud figyelmeztetni.

Ha valakinek van kapcs. rajza nézze már meg legyen oly jó, mert nekem ez a sztori sánta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.