Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok Car társak!

Otthon szeretnék szelepfedél tömítést cserélni. Mire figyeljek oda? Van egy Astrám 1.4 Z14 XEP ami már megérett a szerepfedél tömítés cseréje. Van affinitásom az autók szereléséhez, megcsináltam már jó pár mindent, de ilyet még nem. Mire figyeljek oda? Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Tomek14726 írta:

Sziasztok Car társak!

Otthon szeretnék szelepfedél tömítést cserélni. Mire figyeljek oda? Van egy Astrám 1.4 Z14 XEP ami már megérett a szerepfedél tömítés cseréje. Van affinitásom az autók szereléséhez, megcsináltam már jó pár mindent, de ilyet még nem.

Mire figyeljek oda? Köszönöm a segítséget.

Hogy ne rontsd el...:-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Sajnos autódiagnosztikát és egyéb inkább autószerelőket érintő, megoldandó  kérdésekben elég analfabéta vagyok, így bocsássatok meg ha épp nem megfelelően fogalmazom meg a  problémámat.

2016 tavaszától kezdődtek a problémák szeretett autómmal (2005. évjárat, OPEL ASTRA H, Z16XEP).

Első körben felvillant a check engine lámpa, majd pár nap elteltével letiltott az elektronika és 50 km/h felett el kezdett villogni, így mihamarabb szervízbe vittem, kicserélték a trafósort és a kb 3 hónapos bosch gyertyákat azzal az indokkal, hogy így tudják csak kiküszöbölni az esetleges gyertya hibát. Ezt követően egy darabig nem volt gond, majd 1-2 hónapja ismét felvillant a check engine lámpa. (Több helyen olvasott, hasonló témájú cikkekből valamilyen szinten ráismertem az autóm által produkált tünetekre, gázadásnál megtorpanás, néha dadogás, alapjáraton lüktető motor, szélsőséges esetben képes 500-1500 között kilengeni az alapjárat, volt hogy le is fulladt, de nagy általánosságban 750-950 között leng ki, menet közben nem jelentkezik ez a tünet.) Elvittem egy másik autószerelőhöz aki egyből a trafósort szerette volna kicserélni, mondtam neki, hogy akkor inkább hagyjuk.

A cikkek alapján EGR szelep illetve lambdaszonda problémát gondolok megbújni a háttérben (a felső szonda kinézete alapján véleményem szerint nem volt még soha cserélve).

Gondoltam veszek egy OBDII csatlakozót, hogy lássam milyen hibakódokat generál így az elektronika.

Hibakódok:

- P0300, P0301, P0302, P0303, P0304

- P1400

- P0017

Ha találkoztatok már hasonlóval kérlek benneteket, hogy osszátok meg tapasztalataitokat, mert sajnos az eddigi tapasztalatok alapján (valószínűleg rosszul választottam) nem győz meg az autószerelők diagnosztikához való hozzáértése, természetesen tisztelet a kivételnek, ill. ha tudtok olyan autószerelőt Budapesten ill. Gyömrő környékén akihez nyugodt szívvel vihetem a járgányt azt is szívesen látom.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, GregorA írta:

Hibakódok:

- P0300, P0301, P0302, P0303, P0304

- P1400

- P0017

Ha találkoztatok már hasonlóval kérlek benneteket, hogy osszátok meg tapasztalataitokat, mert sajnos az eddigi tapasztalatok alapján (valószínűleg rosszul választottam) nem győz meg az autószerelők diagnosztikához való hozzáértése, természetesen tisztelet a kivételnek, ill. ha tudtok olyan autószerelőt Budapesten ill. Gyömrő környékén akihez nyugodt szívvel vihetem a járgányt azt is szívesen látom.

Előre is köszönöm!

Mantec által adott diagnoszta erősen ajánlott.

De a hibakódók alapján erősen hengerfejfelújítás gyanús, ami kvázi típushiba ezeknél a motroknál.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Vectra c 1.8 benzin z18xe sedan.

Esp hibával küszködök hideg motornál világít a sárga esp jelzés, 10 20 perc alatt üzemi hőfokra bemelegszik a motor és ilyenkor újraindítom és rendesen működik az esp, nem jelez.

ABS/ESP tömb cserélve (elöző is jo volt de hátha), kerék érzékelők jók, hibakód kiolvasásnál nem volt hiba kód.

Már egy hónapja csinálja de nagyon idegesítő mert visszaveszi a motor teljesítményét és nem úgy gyorsul ahogy kellene. Pl.: 4000 fordulatnál nem pörög jobban, és fél teljesítménnyel gyorsul fel, fogyasztása az 9,5/l bármilyen gázpedál használatnál persze városban felkúszik 11l is ha intenzíven van nyomva a gázpedál.

Mit kellene cserélni vagy mit kellene átnézni? Opelnél nem tudtak semmit mondani mert ők még ilyenről nem halottak!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 08. at 15:37, Nauda írta:

Sziasztok!

Segítsetek légyszi. Mi lehet ez? Normál gázadásra előjön, nagy gázadásra elmúlik :O Lehet így vele menni?

 

Muszáj volt nekivágnom így az útnak, szerencsére kibírta. Igaz 300 km alatt kivillant az olajszintjelző sárga lámpa, prdig induláskor majdbem fullon volt. Az előző 5e km alatt pedig semmi olajfogyás nem volt. Tipp a hibára? A hűtővíz szép tiszta, nem látom olajosnak, és a gép alján sincs jele olajfolyásnak. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Zabira B 1,6 16V Z16XE1 motorkódú autóm P0171 hibakódot jelez. Szívósor+ katalizátor repedt volt, kicseréltük. Lambdaszondákat is, gyertyákat is, a hiba mégis megmaradt. EGR járatokra gyanakszunk. Tudtok -e esetleg valakit ajánlani Kelet-Magyarországon, aki ért ehhez?? Bármilyen ötletet örömmel veszek. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Zabira B 1,6 16V Z16XE1 motorkódú autóm P0171 hibakódot jelez. Szívósor+ katalizátor repedt volt, kicseréltük. Lambdaszondákat is, gyertyákat is, a hiba mégis megmaradt. EGR járatokra gyanakszunk. Tudtok -e esetleg valakit ajánlani Kelet-Magyarországon, aki ért ehhez?? Bármilyen ötletet örömmel veszek. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

T csicsó!

"... vezérműlánc ..."
Ne csak láncot cserélj, hanem az egész vezérmű készletet (lánckerekek, feszítők stb), és vezérlés oldali vezérműtengely tömítést.
Ha 150 ekm-en túli a motor, akkor vízpumpát is.

Nem: BGA, Timing, Birth, A Z ..., Metalcaucho, Automega, Dayco, Ruville, Lsc, Stc.
Igen: SWAG/FEBI, FAI, SKF, GM.





 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, marton.csaba2 írta:

T csicsó!

"... vezérműlánc ..."
Ne csak láncot cserélj, hanem az egész vezérmű készletet (lánckerekek, feszítők stb), és vezérlés oldali vezérműtengely tömítést.
Ha 150 ekm-en túli a motor, akkor vízpumpát is.

Nem: BGA, Timing, Birth, A Z ..., Metalcaucho, Automega, Dayco, Ruville, Lsc, Stc.
Igen: SWAG/FEBI, FAI, SKF, GM.





 

120 ezer van a motorban,mindenképp szettet cserélek plusz vizpumpa és termosztát is

Az SKF is gyárto nem csak átcsomagol?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 21. at 21:00, marton.csaba2 írta:

T csicsó!

"... vezérműlánc ..."
Ne csak láncot cserélj, hanem az egész vezérmű készletet (lánckerekek, feszítők stb), és vezérlés oldali vezérműtengely tömítést.
Ha 150 ekm-en túli a motor, akkor vízpumpát is.

Nem: BGA, Timing, Birth, A Z ..., Metalcaucho, Automega, Dayco, Ruville, Lsc, Stc.
Igen: SWAG/FEBI, FAI, SKF, GM.





 

Az igenek közül ki az aki gyárto is(GM gondolom nem)és nem csak átcsomagol valami olcso,silány minöségü terméket?

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Firc írta:

igen, azt olaj fogy, 2000km-en 8dl, és félgáznál rángat az autó!

Akkor ez lesz a fő ok. Meg kell szüntetni az olajfogyás okát. A rángás az EGR szelep miatt lehet, ki kellene pucolni.....Nekem is volt ez a 171 hiba, szelepszár sz. csere megoldotta.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

(Z16XEP)

Olyannal valaki találkozott már hogy az alapjárat véletlenszeűen normális +1000 fordulatra áll be? Úgy értem ha éppen hidegen hülyül meg akkor 1200-1500 helyett 2200-2500on indul, majd bemelegedés után vagy ha melegen kezdi el csinálni akkor 1800.

Volt már hogy 5x 10x újraindításon keresztül csinálta, hibakód nincs. (nem tudom van-e/lehet-e összefüggés a twinport cserével) 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.