Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

9 órája, laacus1 írta:

Sziasztok!

Két hete lett kész az astrám (z16xer), mivel zabálta az olajat. 500km/1liter. Kapott új gyűrűket, szelepeket, szelepvezetőket, szelepszár szimeringeket, stb. Szóval mindent kicseréltel benne. A szerelő megbízható, nem vert át.

Midezek ellenére a mai napon megint bevillant a lámpa ami azt jelzi hogy kevés az olaj. Mióta kész lett 700 kmt mentem vele, de most megint egy litert rá kellett tölteni:(

Eddig 300 ezret költöttem rá, hogy ne egye az olat, erre mégsem oldódott meg a probléma...

Szerintetek mi lehet a gond????

 

Szia!

Ennél nincs a szelepfedélben az a membrán, ami át szokott szakadni. Elvileg az is szokott plusz olajfogyasztást okozni.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, sasa58 írta:

Próbaképpen levettem az olajbeöntő sapkát és egy kicsit szívja vissza. Most mi a helyzet egy kicsit sem szabad visszaszívnia? Tudom a "kicsit " nagyon szubjektív, de nem tudom máshogy érzékeltetni.

Szerintem megnyugodhatsz. Ha úgy szívná ahogy nem szabadna neki akkor nem tudtad volna levenni! :)  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Egy kollégám vett egy 2005-ös Z16XEP motoros G Astrát.
Néha világít a szervízlámpája, és nem húz rendesen. Olyan mintha gyorsításkor elveszítené az erejét.
A múltkor ültem mellette amikor egy 80-al haladó buszt alig bírtunk megelőzni, padlóig nyomott gázzal.
A másik hiba hogy nem lehet vele szépen lassan menni (araszolni), hiába vált vissza kettesbe, bedadog a kocsi.
Akkor meg olyan mintha fuldokolna.

Elvittük egy szerelőhöz, aki egyből benzinpumpát akart vetetni velünk a hibakód olvasás után.

Az EGR szelepet néztük, teljesen tiszta. Tovább akart küldeni egy másik fizetős szervízbe, én meg mondtam, hogy vigyük az én szerelőmhöz.
Ő egyből kiszúrta, hogy a benzinpumpa állandóra van kötve, ezért jelez benzinpumpa hibát a computer.
Állítólag általános hiba ezeknél a motoroknál hogy valami elmegy a vezérlő elektronikában, és így oldják meg a benzinpumpa gondot, de ettől még jól működik.
A gyújtótrafót nézték, az jó.

Szóval szeretnék kicsit segíteni a szerelőnek, és a kollégámnak hogy hátha gyorsabban jutunk előrébb.
Valakinek ötlete esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Úri huncutságból megchippeltettem az Astrát, megosztanám a tapasztalatot.

Híresen döglött lovakkal megtöltött Z16XEP az alany. A legnagyobb gondjai általában a késői gázreakció, az elindulási botladozások és az általános vérszegénység.

Sajnos elég kevés helyen tudják OBD-n keresztül írni ezt a Delco ECU-t ami a H Astraban van ehhez a motorhoz, az enyém Szekszárdon készült a Rigotech-nél. Ezen kívül még az autokorbel tudja talán, ha igen érdemesebb oda vinni.

Tapasztalataim:

Mivel szívó benzin, csodát nem szabad várni - nem is lett! A teljesítmény növelése kimerül az előgyújtás közepes mértékű túlengedésében (26->32 fok) és a keverék dúsításában.

Ami változott:

  • sokkal nehezebb lefullasztani
  • a gázra azonnal reagál, a pedál elengedésére pedig rendesen ejti a fordulatot, nem pörög tovább vagy fél másodpercig (ezzel mondjuk tuti hogy vissza is lépett EURO3 ba)
  • 2-4000 között nagyon jól autózható, harapós menniakarós lett

Ami nem változott: :(

  • előzésszimulációnak 60-110 gyorsulást mértem 3. ban. A várttal ellentétben a javulás mérési hibán belüli, tehát NINCS! (10.2s -> 10.1s)
  • 4000 fölött ugyanolyan döglött mint előtte, csak hangosodik de nem húz (ehhez szerintem kéne neki egy leömlő meg egy rendes szívósor)
  • szerencsére a fogyasztás sem változott eddig, bár még csak fél tankot ment azóta

 

Konklúzió: Aki teheti inkább vegyen olyan motorral ami eleve úgy megy ahogyan szeretné. (aztán csippeltesse azt! :D)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kisp113 írta:

Sziasztok,

Úri huncutságból megchippeltettem az Astrát, megosztanám a tapasztalatot.

Híresen döglött lovakkal megtöltött Z16XEP az alany. A legnagyobb gondjai általában a késői gázreakció, az elindulási botladozások és az általános vérszegénység.

Sajnos elég kevés helyen tudják OBD-n keresztül írni ezt a Delco ECU-t ami a H Astraban van ehhez a motorhoz, az enyém Szekszárdon készült a Rigotech-nél. Ezen kívül még az autokorbel tudja talán, ha igen érdemesebb oda vinni.

Tapasztalataim:

Mivel szívó benzin, csodát nem szabad várni - nem is lett! A teljesítmény növelése kimerül az előgyújtás közepes mértékű túlengedésében (26->32 fok) és a keverék dúsításában.

Ami változott:

  • sokkal nehezebb lefullasztani
  • a gázra azonnal reagál, a pedál elengedésére pedig rendesen ejti a fordulatot, nem pörög tovább vagy fél másodpercig (ezzel mondjuk tuti hogy vissza is lépett EURO3 ba)
  • 2-4000 között nagyon jól autózható, harapós menniakarós lett

Ami nem változott: :(

  • előzésszimulációnak 60-110 gyorsulást mértem 3. ban. A várttal ellentétben a javulás mérési hibán belüli, tehát NINCS! (10.2s -> 10.1s)
  • 4000 fölött ugyanolyan döglött mint előtte, csak hangosodik de nem húz (ehhez szerintem kéne neki egy leömlő meg egy rendes szívósor)
  • szerencsére a fogyasztás sem változott eddig, bár még csak fél tankot ment azóta

 

Konklúzió: Aki teheti inkább vegyen olyan motorral ami eleve úgy megy ahogyan szeretné. (aztán csippeltesse azt! :D)

Denso ECU, nem? A Rigotech egy érdekes cég. Teljesítménymérés nincs sem előtte, sem utána, de jól kiszámolják hány lovas az autó.:)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, kisp113 írta:

Sziasztok,

Úri huncutságból megchippeltettem az Astrát, megosztanám a tapasztalatot.

Híresen döglött lovakkal megtöltött Z16XEP az alany. A legnagyobb gondjai általában a késői gázreakció, az elindulási botladozások és az általános vérszegénység.

Sajnos elég kevés helyen tudják OBD-n keresztül írni ezt a Delco ECU-t ami a H Astraban van ehhez a motorhoz, az enyém Szekszárdon készült a Rigotech-nél. Ezen kívül még az autokorbel tudja talán, ha igen érdemesebb oda vinni.

Tapasztalataim:

Mivel szívó benzin, csodát nem szabad várni - nem is lett! A teljesítmény növelése kimerül az előgyújtás közepes mértékű túlengedésében (26->32 fok) és a keverék dúsításában.

Ami változott:

  • sokkal nehezebb lefullasztani
  • a gázra azonnal reagál, a pedál elengedésére pedig rendesen ejti a fordulatot, nem pörög tovább vagy fél másodpercig (ezzel mondjuk tuti hogy vissza is lépett EURO3 ba)
  • 2-4000 között nagyon jól autózható, harapós menniakarós lett

Ami nem változott: :(

  • előzésszimulációnak 60-110 gyorsulást mértem 3. ban. A várttal ellentétben a javulás mérési hibán belüli, tehát NINCS! (10.2s -> 10.1s)
  • 4000 fölött ugyanolyan döglött mint előtte, csak hangosodik de nem húz (ehhez szerintem kéne neki egy leömlő meg egy rendes szívósor)
  • szerencsére a fogyasztás sem változott eddig, bár még csak fél tankot ment azóta

 

Konklúzió: Aki teheti inkább vegyen olyan motorral ami eleve úgy megy ahogyan szeretné. (aztán csippeltesse azt! :D)

Nagyon jó kis leírás, és mindez mibe került? Én is gondolkodom rajta, engem leginkább a lassú gázreakció zavar, ha ezen segítene, már megérne egy kisebb összeget. Nekem ugyan XER motorom van, de hasonló lehet az eredmény.

Ezt az előzésszimulációt nem értem, papíron 0- 100 km/h sebességre gyorsul 12,3 alatt, 60-110 meg 10,2 lenne? Kicsit soknak tűnik.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Nagyon jó kis leírás, és mindez mibe került? Én is gondolkodom rajta, engem leginkább a lassú gázreakció zavar, ha ezen segítene, már megérne egy kisebb összeget. Nekem ugyan XER motorom van, de hasonló lehet az eredmény.

Ezt az előzésszimulációt nem értem, papíron 0- 100 km/h sebességre gyorsul 12,3 alatt, 60-110 meg 10,2 lenne? Kicsit soknak tűnik.

Gázreakcióhoz megoldás lehet a sportgomb, de hallottam olyat is, hogy anélkül is lehet programozni valahogy.

Egyébként, ha a motort is piszkáltatni akarod, javaslom a táti céget. Ott előtte, utána is mérnek, de, ha kell, közben is. Így meg lehet találni az optimális beállítást, és biztosan annyit tud az autó, amennyit mértek, nem egyenletekből számolnak teljesítménynövekedést.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Nagyon jó kis leírás, és mindez mibe került? Én is gondolkodom rajta, engem leginkább a lassú gázreakció zavar, ha ezen segítene, már megérne egy kisebb összeget. Nekem ugyan XER motorom van, de hasonló lehet az eredmény.

Ezt az előzésszimulációt nem értem, papíron 0- 100 km/h sebességre gyorsul 12,3 alatt, 60-110 meg 10,2 lenne? Kicsit soknak tűnik.

Az XER-t biztosan máshova vinném, ahogy 555 kolléga is mondja. 60-80-100e Ft költségekre lehet számítani.

A 0-100 időben azért van két váltás is, míg az én mérésem túl lentről indul és (XEP-nek) túl magas fordulaton ér véget.

Nyilván jóval 10 másodperc alatt lenne a 60-110 ha 2. ban indulna és közben váltanék. De a cél nem a minél jobb 60-110 idő elérése volt hanem a bizonytalan emberi tényező kiiktatása a mérésből.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kisp113 írta:

Az XER-t biztosan máshova vinném, ahogy 555 kolléga is mondja. 60-80-100e Ft költségekre lehet számítani.

A 0-100 időben azért van két váltás is, míg az én mérésem túl lentről indul és (XEP-nek) túl magas fordulaton ér véget.

Nyilván jóval 10 másodperc alatt lenne a 60-110 ha 2. ban indulna és közben váltanék. De a cél nem a minél jobb 60-110 idő elérése volt hanem a bizonytalan emberi tényező kiiktatása a mérésből.

A rugalmasság mérésére 60-100 4.ben és 80-120 5.ben szoktak mérni általában

Anno mikor teso ingolstadti PD TDI je kapott tuningot akkor mértük így

60-100 4.ben volt 5sec,80-120 5.ben 6,6 sec:)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, csicsó írta:

A rugalmasság mérésére 60-100 4.ben és 80-120 5.ben szoktak mérni általában

Anno mikor teso ingolstadti PD TDI je kapott tuningot akkor mértük így

60-100 4.ben volt 5sec,80-120 5.ben 6,6 sec:)

Azért választottam ezt a mérést mert a lehető legnagyobb értelmes fordulatszámtartományt akartam lefedni a lehető legkisebb illegalitással. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kisp113 írta:

Azért választottam ezt a mérést mert a lehető legnagyobb értelmes fordulatszámtartományt akartam lefedni a lehető legkisebb illegalitással. Ennyi.

3.-ban 100-nál már pörög rendesen, de továbbra is soknak tartom ezt a 10 másodpercet, de majd kipróbálom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, quad405 írta:

És akkor a következő műszaki vizsga előtt visszaállíttatod?

A műszakin nem mérnek olyan üzemállapotban ahol különbség lenne.

(ezért mennek át simán a kókány és/vagy széttuningolt füstokádó sz@rok is, bezzeg ha lenne benne egy 0-100 padon!)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 12. at 7:07, sasa58 írta:

Nagyon jó kis leírás, és mindez mibe került? Én is gondolkodom rajta, engem leginkább a lassú gázreakció zavar, ha ezen segítene, már megérne egy kisebb összeget. Nekem ugyan XER motorom van, de hasonló lehet az eredmény.

Ezt az előzésszimulációt nem értem, papíron 0- 100 km/h sebességre gyorsul 12,3 alatt, 60-110 meg 10,2 lenne? Kicsit soknak tűnik.

Elképzelhető, 0-100-ra 2-esben gyorsulsz 90-95-ig, tehát szinte alig vagy a 2-höz képest hosszabb áttételű 3-ban, nagyobb fordulatszám tartományokban is vagy a hozzájuk tartozó jellemzően nagyobb teljesítménnyel. Enyémnél pl: 6.4 a 0-100 óra szerint (2 váltással, mert nekem is csak 95-ig tart a 2-es) és 4.8 a 60-110 3-asban. Itt sincs teljesen más arány azért. Bár azért a gyárilag megadott 12.3-nál sztem jobban gyorsul az 1.6 100-ra, 10.3 volt a Z16XE G astra 5 ajtósom dynoval mérve, H Astra sem gondolnám hogy sokkal lassabb kéne legyen, annyival nem nehezebb...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Adott egy Astra H 1.4 (Z14XEP).Dieseles hangja kezdett lenni az autónak.Volt rajta komplett szivosor csere,kicsit halkult,de még mindig maradt.Ezt követte komplett vezérmülánc minden tartozékával együtt.Ez után érezhetöen legyengült az auto nem megy ugy mint elötte és alapjáraton se igazi a motor járása.Többen mondták,hogy a vezérlés arréb kerülhetett egy picit,de célszerszámmal történt a csere nem tudott elmozdulni.Azota 2 szer lett szét-összerakva.Viszont a diesel hang teljesen elmult:)

Valakinek bármilyen ötlet?Kompresszio teljesen jo,az auto mégis erötlen.Gyári Tec2 vel kivillogták Fötengelyjeledo hibát.Ez is cserélve lett a hiba ugyanúgy tart.:((

 

Bármilyen ötletet,tanácsot szivesen fogadok.

Módosítva : chriss81
Link to comment
Megosztás:

4 órája, chriss81 írta:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok.Adott egy Astra H 1.4 (Z14XEP).Dieseles hangja kezdett lenni az autónak.Volt rajta komplett szivosor csere,kicsit halkult,de még mindig maradt.Ezt követte komplett vezérmülánc minden tartozékával együtt.Ez után érezhetöen legyengült az auto nem megy ugy mint elötte és alapjáraton se igazi a motor járása.Többen mondták,hogy a vezérlés arréb kerülhetett egy picit,de célszerszámmal történt a csere nem tudott elmozdulni.Azota 2 szer lett szét-összerakva.Viszont a diesel hang teljesen elmult:)

Valakinek bármilyen ötlet?Kompresszio teljesen jo,az auto mégis erötlen.Gyári Tec2 vel kivillogták Fötengelyjeledo hibát.Ez is cserélve lett a hiba ugyanúgy tart.:((

 

Bármilyen ötletet,tanácsot szivesen fogadok.

Fogyasztani hogy fogyaszt? Nem fogyaszt véletlenül sokat mindezek mellé hogy nem is megy?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, chriss81 írta:

Fogyasztást nem tudok,mert kb.50 km van igy benne.:(

A régi Z16XE G Astrámon egy motorszétszedés után nem megfelelő nyomatékkal húzták meg egyszer a kopogásszenzort (most nem emlékszem hogy nem eléggé vagy túlhúzták) és jó ideig asszem hibakód nélkül ment, illetve ment volna, mert erőtlen volt és közben zabálta a benzint. Semmi egyéb rendellenes jelenség nem volt. Nem biztos hogy a tiedet is ennyire szétszedték, illetve ezer más hiba is lehet, meg más a motor is, de gondoltam megosztom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.