Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Érdeklődnék hogy egy H astrának milyen időközönként kell a vezérlést cserélni? Az autó 1.6 benzin Z16XEP a motorja most van benne 101ezer km és eddig nem volt cserélve.

Illetve melyik márkát szabad beletenni? Bárdiba néztem, hogy van SKF készlet 51-ért plusz a vízpumpa ami szintén SKF az egy huszas.

A motor tipusatol fugg, nezd meg a leirasban. Viszont mielott 70-ert vennel alkatreszt, kerdezd meg, Szerviz 4+ -ban mennyiert csinaljak meg (munkadijjal egyutt max. 90e lehet, ld. https://www.myopelservice.com/HU/Resources/OSKO.aspx)

Link to comment
Megosztás:

A motor tipusatol fugg, nezd meg a leirasban. Viszont mielott 70-ert vennel alkatreszt, kerdezd meg, Szerviz 4+ -ban mennyiert csinaljak meg (munkadijjal egyutt max. 90e lehet, ld. https://www.myopelservice.com/HU/Resources/OSKO.aspx)

Köszi

Leírást hol találok hozzá? Opel szervízbe nem szeretném vinni,mert van saját szervíz ahol nem lesz munkadíj, csak mivel a bárdinál 5-6 márka van a készletekből ezért nem tudom melyiket válasszam. Az SKF a legdrágább, de annak ismerem a nevét, van még BREDA,DAYCO,FEBI, ezek nem mondanak nekem semmit.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Leírást hol találok hozzá? Opel szervízbe nem szeretném vinni,mert van saját szervíz ahol nem lesz munkadíj, csak mivel a bárdinál 5-6 márka van a készletekből ezért nem tudom melyiket válasszam. Az SKF a legdrágább, de annak ismerem a nevét, van még BREDA,DAYCO,FEBI, ezek nem mondanak nekem semmit.

A hasznalati utmutato a kesztyutartoban szokott lenni :) , a Z16 XER-re 150 ezret ir amugy... Az SKF biztos jo, de a "sajat szerviz" nyilvan olcsobban tud alkatreszt is venni, miert nem bizol inkabb abban, anmit ok ajanlanak?

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Leírást hol találok hozzá? Opel szervízbe nem szeretném vinni,mert van saját szervíz ahol nem lesz munkadíj, csak mivel a bárdinál 5-6 márka van a készletekből ezért nem tudom melyiket válasszam. Az SKF a legdrágább, de annak ismerem a nevét, van még BREDA,DAYCO,FEBI, ezek nem mondanak nekem semmit.

Z16XEP 150e km, bár igaz nekem 100e-nél kellett más okból kifolyólag.

Én gyári GM-es felíratú szettet vettem egy éve 3x eFt-ért a csergőnél.

Igaz nekem ott van 30% kedvezményem. :)

A vízpumpa és a generátor külön van a vezérléstől. Azokat egy hoszbordás szív hajtja. Ha azokkal nem semm gond, szerintem nem kell cserélni.

Viszont lehet, hogy a hoszbordás szíjat is és a feszítőt is érdemes cserélni 150e-nél.

Érdekes, hogy erről én pl. nem találtam adatot, hogy azt hány kilométernél kell.

Ezt esetleg valaki? Vagy a vezérlés cserébe beleértik a hoszbordás szíj cserérjét is?

Link to comment
Megosztás:

Z16XEP 150e km, bár igaz nekem 100e-nél kellett más okból kifolyólag.

Én gyári GM-es felíratú szettet vettem egy éve 3x eFt-ért a csergőnél.

Igaz nekem ott van 30% kedvezményem. :)

A vízpumpa és a generátor külön van a vezérléstől. Azokat egy hoszbordás szív hajtja. Ha azokkal nem semm gond, szerintem nem kell cserélni.

Viszont lehet, hogy a hoszbordás szíjat is és a feszítőt is érdemes cserélni 150e-nél.

Érdekes, hogy erről én pl. nem találtam adatot, hogy azt hány kilométernél kell.

Ezt esetleg valaki? Vagy a vezérlés cserébe beleértik a hoszbordás szíj cserérjét is?

Nem, a hosszbordásszíj cseréje, szemrevételezés alapján történik ami eléggé szubjektív... Repedezettség, rugalmasság... Mindenesetre én 125000nél cseréltettem, és egy esetleges vezérléscserénél nem tétel a plusz 3-6ezer forint egy hosszbordásért, ha már ott tartunk én cserélném azt is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy egy H astrának milyen időközönként kell a vezérlést cserélni? Az autó 1.6 benzin Z16XEP a motorja most van benne 101ezer km és eddig nem volt cserélve.

Illetve melyik márkát szabad beletenni? Bárdiba néztem, hogy van SKF készlet 51-ért plusz a vízpumpa ami szintén SKF az egy huszas.

Köszi!

Szia!

A csere 10 év/ 150 ezer Km. Hogy a km mennyire biztos, neked kell tudnod, meg azt is mennyit mész vele évente. Az SKF valóban jó márka, de azért ennyiért picit sok. Nézz körül több helyen is. A neten vannak olyan cégek, amiknek jó keresőprogramjuk van, ráadásul megbízhatóak is. Bár vásárlás előtt érdemes rákérdezni az árakra, nehogy a fizetéskor legyen belőle meglepetés.

Az egyik helyen pl. az SKF szett 43.630. Ft., a gyári 42.612. Ft, ugyanez a Csergőnél meg 38.543.Ft. Jó keresgélést. :-)

A vízpumpát meg valóban nem szükséges cserélni, csak probléma esetén (hangja van, vagy esetleg nedves a környéke). Hosszbordás csere meg belefér, ha már vezérlést cserélnek, az nem sok munkában sem, meg pénzben sem.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a hosszbordásszíj cseréje, szemrevételezés alapján történik ami eléggé szubjektív... Repedezettség, rugalmasság... Mindenesetre én 125000nél cseréltettem, és egy esetleges vezérléscserénél nem tétel a plusz 3-6ezer forint egy hosszbordásért, ha már ott tartunk én cserélném azt is...

A hosszbordásnál meg a szíj mellé azért a feszítőt is érdemes cserélni, bár annak az ára nem tudom mennyi.

Biztos van erre is készlet.

Link to comment
Megosztás:

A hosszbordásnál meg a szíj mellé azért a feszítőt is érdemes cserélni, bár annak az ára nem tudom mennyi.

Biztos van erre is készlet.

Azt már tudom, hogy mi van, ha a vezérműszíj szakad el.

Mi van, ha a hosszbordás szíj szakad el? Nem lesz töltésem, nem megy a klíma kompresszor és a vízpumpa? Meg gondolom lesz egy csattanás is előtte.

De ugye nem tud akkora kárt csinálni, mint a vezérlésműszíj szakadás?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg nem felesleges, én így látom, te meg úgy.

Amúgy rosszul tudod, van ilyen készlet. pl. :http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/alkatreszek/opel/szijhajtas/hosszbordas-szij-keszlet/17845/astra_h/

(több helyen is van, de nem akartam belinkelni, ezt is csak mutatóba raktam be)

Alsóhangon plusz húszezerért teljesen az.... A gyárinak több százezret ki kell bírnia...

Persze, szerintem...:)

Link to comment
Megosztás:

Azt már tudom, hogy mi van, ha a vezérműszíj szakad el.

Mi van, ha a hosszbordás szíj szakad el? Nem lesz töltésem, nem megy a klíma kompresszor és a vízpumpa? Meg gondolom lesz egy csattanás is előtte.

De ugye nem tud akkora kárt csinálni, mint a vezérlésműszíj szakadás?

Üdv!

Olyan nagy baj nem lesz belőle, mint a vezérműszíj esetében. Elmegy a töltés, amit észre fogsz venni, mert világítani fog pirosan az ikonja a műszerfalon. A másik, hogy a vízpumpa sem fog működni, ez már lehet, hogy nagyobb baj, mivel nem fog keringeni a víz a hűtőrendszerben, lehet, hogy hamar felforr a hűtővíz és akkor szintén bajban vagy.

Generátor nélkül még egy jó akkuval is max. 50 km-ig húzhatod mondjuk autópályán (de akkor semmi elektromos dolgot nem használhatsz, bár a kormányszervó is az, se lassítás, se gyorsítás). Ha viszont este, esőben jársz így, mint ahogy én, lehet addig sem. :-)

Az meg, hogy a klíma nem fog menni, akkor és ott nem az lesz a legnagyobb gondod. Szerintem, ha csere érett a dolog, meg kell ejteni, mert megszívhatja az ember, a tréler meg dolgozó lány drága, a kényelmetlenségről nem is szólva ( pl. télen a semmi közepén, családdal együtt), de a haveri vontatás is pénzbe kerül, meg kellemetlen is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Még annyit, hogy mi az a EGR szelep és mennyibe fáj a tisztítása? (tök nem értek hozzá, az első Opelom.)

Köszi.

Az EGR szelep:

olyan szerkezet, amely bizonyos fordulatszám tartományban (főleg városi használat esetében) a kipufogógáz egy részét visszavezeti a szívóoldalra, az keveredik a beszívott levegővel, így csökken a károsanyag kibocsátás.

Könnyen ki lehet szerelni és házilag is tisztítható, olyan anyaggal, ami a lerakódott kormot feloldja. Általában féktisztítóval szokták, de megfelel más oldószer is. Tisztítás után vissza kell tenni, és elméletileg jó is lesz. Ha viszont maga a szerkezet haldoklik, ez sajnos csak időleges megoldás, de lehet, hogy a tisztítás sem segít.

Szerelőnél szerintem max. 1 órás munkadíjról lehet beszélni. Ezt azért mondom, ha esetleg nem vagy műszaki beállítottságú, vagy nem akarod összekoszolni magad.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Leírást hol találok hozzá? Opel szervízbe nem szeretném vinni,mert van saját szervíz ahol nem lesz munkadíj, csak mivel a bárdinál 5-6 márka van a készletekből ezért nem tudom melyiket válasszam. Az SKF a legdrágább, de annak ismerem a nevét, van még BREDA,DAYCO,FEBI, ezek nem mondanak nekem semmit.

Rengeteg fajta készletett lehet venni, de a belső tartalom elég hasonló. Általában a feszítőgörgőben INNA vagy SKF csapágy van, a szíjak meg GATES. A szervízhez meg nem kötelező ragaszkodni, én 125 e km-nél cseréltem le a vezérlést,vízpumpát, szíjakat, görgőket. Ezeken a dolgokon szerintem nem lehet sporólni vagy nem tanácsos :). A főtengely szíjtárcsa csavarját is se hagyjátok ki a sorból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy egy H astrának milyen időközönként kell a vezérlést cserélni? Az autó 1.6 benzin Z16XEP a motorja most van benne 101ezer km és eddig nem volt cserélve.

Illetve melyik márkát szabad beletenni? Bárdiba néztem, hogy van SKF készlet 51-ért plusz a vízpumpa ami szintén SKF az egy huszas.

Köszi!

Ha érdekel gyári Opel vezérléskészlet Z16XEP-hez, boltból szálával 29.000Ft-ért írj privátot!

Félre értés ne essék, nekem egy fillér hasznom nincs rajta, semmi közöm az üzlethez, csak nem akarok itt ingyenreklámot csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Autó vásárlás előtt állok. Találtam egy szervizkönyves keveset futott 2006-os H Astrát. Egyedül az aggaszt, hogy a motor szervízledje ég.

A tulajnak azt mondták a szervizbe, hogy valószínűleg Twinport szelep hiba. Érdeklődöm, hogy ez mennyire komoly hiba, javítható-e valahogyan házilag, vagy csere. Csere esetén mekkora kiadásra számíthatok?

Előre is köszönöm a segítséget!

benito86

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Autó vásárlás előtt állok. Találtam egy szervizkönyves keveset futott 2006-os H Astrát. Egyedül az aggaszt, hogy a motor szervízledje ég.

A tulajnak azt mondták a szervizbe, hogy valószínűleg Twinport szelep hiba. Érdeklődöm, hogy ez mennyire komoly hiba, javítható-e valahogyan házilag, vagy csere. Csere esetén mekkora kiadásra számíthatok?

Előre is köszönöm a segítséget!

benito86

Ki kell olvasni a hibakódot és ki fog derülni. Sajnos amit írsz az típushiba ennél a motornál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A típushiba pontosan mit takar?

Hibakódot hogyan lehet kiolvasni a boardcomputerből?

Köszi:

Bálint

Fék+gázpedál egyszerre lenyom, majd adni kell neki gyújtást. Ki kellene írnia egy hatjegyű számot. De ha mégsem, akkor bármelyik normális (nem csak márkaszerviz) szervizben ki tudják olvasni pár ezer Ft. ellenében.

Egyébként 1.6 vagy 1.4? Twinportnál egyébként a lamellák szoktak elfáradni, de annak hangja is van rendesen egy idő után. Újra csere horribilis, de állítólag meg lehet oldani másképp is. Ismerősnek azt javasolták, hogy ne foglalkozzon vele.

Link to comment
Megosztás:

Fék+gázpedál egyszerre lenyom, majd adni kell neki gyújtást. Ki kellene írnia egy hatjegyű számot. De ha mégsem, akkor bármelyik normális (nem csak márkaszerviz) szervizben ki tudják olvasni pár ezer Ft. ellenében.

Egyébként 1.6 vagy 1.4? Twinportnál egyébként a lamellák szoktak elfáradni, de annak hangja is van rendesen egy idő után. Újra csere horribilis, de állítólag meg lehet oldani másképp is. Ismerősnek azt javasolták, hogy ne foglalkozzon vele.

Szerintem itt valami nagy keverés van nálad. És a félinformációkat probálod összerakni.

A 16XEP-nél tényleg van egy szívósor probléma, amit az okoz, hogy a szívóoldalon van egy légterelő lemez, amit két csavar fog és ha azok kilazulnak, akkor a motornak elég traktor hangja lesz (mivel a szívott levegő hatására berezonál). Ezzel csak azért is kell foglalkozni, mert ha a csavar teljesen kiesik a rezonancia hatására, azt a motor be is szívhatja és el lehet képzelni mit okoz majd a szelepeknél és a hengerbe.

Valóban horror ára van, mert nem javítják, hanem cserélik, márpedig kb. 1 óra alatt szét lehet szedni, a két csavart meghúzni, összrakni, és olyan, mint az új.

De ennek a hibának semmi köze a twinporhoz, azon kívül, hogy twinportos a motor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt valami nagy keverés van nálad. És a félinformációkat probálod összerakni.

A 16XEP-nél tényleg van egy szívósor probléma, amit az okoz, hogy a szívóoldalon van egy légterelő lemez, amit két csavar fog és ha azok kilazulnak, akkor a motornak elég traktor hangja lesz (mivel a szívott levegő hatására berezonál). Ezzel csak azért is kell foglalkozni, mert ha a csavar teljesen kiesik a rezonancia hatására, azt a motor be is szívhatja és el lehet képzelni mit okoz majd a szelepeknél és a hengerbe.

Valóban horror ára van, mert nem javítják, hanem cserélik, márpedig kb. 1 óra alatt szét lehet szedni, a két csavart meghúzni, összrakni, és olyan, mint az új.

De ennek a hibának semmi köze a twinporhoz, azon kívül, hogy twinportos a motor.

"A 16XEP-nél tényleg van egy szívósor probléma, amit az okoz, hogy a szívóoldalon van egy légterelő lemez, amit két csavar fog és ha azok kilazulnak"

Ezt hívják twinport rendszernek. A csavar meghúzása csak egy dolog, ott van még a kopásból eredő gond is. Ismerős már kétszer cserélt, legutóbb 20 ezer körül megúszta az alkatrészt. Azért is javíttatta meg, mert el akarja adni. Az övének nem volt traktor hangja, csak nem ment, meg többet is fogyasztott. A másik ismerősének meg traktorhangja van, de semmi más, néha kicsit nehezebben indult. Szóval akkor itt 2 problémáról beszélünk eme alkatrész tekintetében.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.