Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok,

Z16XEP és úgy néz ki, hogy a termosztátom megadta magát.

Tapsztalaok: ma autóúton közlekedtem kb. 90-es tempóval, volt emelkedő, lejtő, stb. ahogy kell.

A vízhőmérséklet 78 és 90 fok között ingázott. Mikor lejtőn, gyakorlatilag terhelés nélkül ment a motor, akkor leesett a hőmérséklet 78 fok, emelkedőn volt, hogy felment 88-90-re.

Sík úton volt, hogy 10 percig egyenletes volt a hőmérséklet, de változó értéken. Volt amikor 82 fok, volt amikor 84, 86.

Nekem úgy tűnik, hogy felakadt a termosztát, nem zár le. Ill. még a hőmérséklet jeladó jutott eszembe, de azt valahogy kizárnám. Korábban emlékeim szerint, télen-nyáron 90 fog körül volt a hőmérséklet terheléstől, külső hőmérséklettől függetlenül menet közben.

Érdekelne, hogy volt-e már valakinek hasonló problémája és jól tippelem-e, hogy a termosztát ment galyra?

A vízhőfok jeladó nem egy drága tétel, érdemes volna megpróbálni a cserét.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Az autóm (Z16XEP) P1113-as hibát dob, és folyamatosan jelen van (törlés után azonnal újra keletkezik), de egyébként semmilyen hibajelenséget nem tapasztalok. A hibakód leírás eléggé általános...

Mi okozhatja, és merrefelé kéne kezdenem tapogatózni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszanéztem itt a fórumon a témát, de nem találtam egyértelmű választ. Motor hőmérsékletre kérdeznék rá, Z16XER kinél mennyi szokott lenni. Nálam 93 fokig megy, utána 91-93 között trallabillézik. A termosztátokra103 fokot írnak a neten, ezt kicsit soknak tartom. Az egyik javítási könyvben azt olvastam, hogy 80 foknál kezd nyitni és 95 nél lesz maxon nyitva. Mi az igazság?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszanéztem itt a fórumon a témát, de nem találtam egyértelmű választ. Motor hőmérsékletre kérdeznék rá, Z16XER kinél mennyi szokott lenni. Nálam 93 fokig megy, utána 91-93 között trallabillézik. A termosztátokra103 fokot írnak a neten, ezt kicsit soknak tartom. Az egyik javítási könyvben azt olvastam, hogy 80 foknál kezd nyitni és 95 nél lesz maxon nyitva. Mi az igazság?

nyári araszolós melegben 106 vagy 108 amit mutatott a kijelző nekem

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszanéztem itt a fórumon a témát, de nem találtam egyértelmű választ. Motor hőmérsékletre kérdeznék rá, Z16XER kinél mennyi szokott lenni. Nálam 93 fokig megy, utána 91-93 között trallabillézik. A termosztátokra103 fokot írnak a neten, ezt kicsit soknak tartom. Az egyik javítási könyvben azt olvastam, hogy 80 foknál kezd nyitni és 95 nél lesz maxon nyitva. Mi az igazság?

Tudtommal a Z16XER üzemi hőmérséklete 105 Celsius fok, hasonlóan a Z18XER-hez, ami az enyémben ketyeg. A termosztátom 103-nál nyit és egyenletes haladásnál mostanság 102-103-at mutat. Ha hosszan motorfékkel gurulok akkor visszamegy 98 Celsius környékére.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszanéztem itt a fórumon a témát, de nem találtam egyértelmű választ. Motor hőmérsékletre kérdeznék rá, Z16XER kinél mennyi szokott lenni. Nálam 93 fokig megy, utána 91-93 között trallabillézik. A termosztátokra103 fokot írnak a neten, ezt kicsit soknak tartom. Az egyik javítási könyvben azt olvastam, hogy 80 foknál kezd nyitni és 95 nél lesz maxon nyitva. Mi az igazság?

Ezek az értékek inkább dízelekre jellemzőek.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a dízel nyitási értéke 88 C fok, a benzinesre (115LE) 105 C fokot írnak.

Ahogy nézem, a benzinesé még drágább is.

Z18XER-hez a gyári 27.000 HUF volt a Csergőben kedvezménnyel. Jahh és külön még 5000 HUF a tömítés...

A benzines 100 fok felett nyit. Ha nem megy 100 fok felé a motor hömérséklet egy tartósabb autópályázás alatt akkor az termosztát hibára utalhat.

Link to comment
Megosztás:

Z18XER-hez a gyári 27.000 HUF volt a Csergőben kedvezménnyel. Jahh és külön még 5000 HUF a tömítés...

A benzines 100 fok felett nyit. Ha nem megy 100 fok felé a motor hömérséklet egy tartósabb autópályázás alatt akkor az termosztát hibára utalhat.

Én most vettem Z16XEP-hez termosztátot a müllerautó-nál 18e volt a gyári GM, + néhány ezer a tömítés a cromax-nál.

Link to comment
Megosztás:

Z18XER-hez a gyári 27.000 HUF volt a Csergőben kedvezménnyel. Jahh és külön még 5000 HUF a tömítés...

A benzines 100 fok felett nyit. Ha nem megy 100 fok felé a motor hömérséklet egy tartósabb autópályázás alatt akkor az termosztát hibára utalhat.

Ismét sikerült megállapítanom, hogy a Csergő nem egy olcsó hely. Cromax-nál ugyanez 5 ezerrel kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Én a tatabányai Opelnál cseréltettem, ott is 27 körül volt a termosztát és 6 a tömítés + a 6 liter hűtővíz ára, mert nem engedtem visszatölteni a régit.

Nekem 10 volt a termosztát (a dízel úgy tűnik olcsóbb), a munkadíj jelképes összeg. A folyadék meg ment vissza, de hamarosan lecserélem majd én is. Nem értem, hogy a tömítésért külön miért van pofájuk ennyi pénzt elkérni. Ez olyan mintha az olajszűrőhöz is pénzért adnák a tömítést. Egyértelmű, ha cserél az ember egy ilyen alkatrészt, akkor a tömítést is kicseréli.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap azt vettem észre, hogy ilyen nagyobb kigyorsításoknál, gázadásra elkezd rángatni az autó, mintha valami dugulás lenne a rendszerben. Z16XER, 2007-es. Mobil Petrolon tankoltam legutóbb..

Ez lehet a benzin? (már többször is tankoltam ott) Vagy valami más probléma lehet? Hibakódot nem ír ki semmit.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most a Feleségemet azzal fogadta az autó, hogy nem indult be ????

Forgatja, de nem indul. Akkufeszültség a TID szerint 11.8V. Indítózás közben 7.2V. Hibakód P0170. Nem tudom, hogy alap esetben miként alszanak el a viszajelzők, de a gyújtás ráadását követően a "villáskulcsos sárga lámpa" nem alszik el.

A másik kulcs ki lett próbálva azzal sem indul.

Mi lehet a gond? Hol keressem a megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most a Feleségemet azzal fogadta az autó, hogy nem indult be ????

Forgatja, de nem indul. Akkufeszültség a TID szerint 11.8V. Indítózás közben 7.2V. Hibakód P0170. Nem tudom, hogy alap esetben miként alszanak el a viszajelzők, de a gyújtás ráadását követően a "villáskulcsos sárga lámpa" nem alszik el.

A másik kulcs ki lett próbálva azzal sem indul.

Mi lehet a gond? Hol keressem a megoldást?

7.2 Volttal nem fog elindulni, a 11.8 V a nyugalmi állapot, az indításhoz ezek szerint már nem elég. Töltsd fel, vagy be kell bikázni, ha sürgős. Ha régi az akku, akkor érdemes megnézetni, mekkora erő van még benne.

Ha az akku rendben, akkor azon gondolkodj, hogy esetleg maradt-e bekapcsolva olyan fogyasztó, ami lemeríthette. A sok rövid közlekedés miatt is lemerülhet az akku, vagy esetleg, ha van quickheat rendszer a kocsiban, akkor is. Azt is érdemes megnézni, mekkora a töltés beindítás után.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7.2 Volttal nem fog elindulni, a 11.8 V a nyugalmi állapot, az indításhoz ezek szerint már nem elég. Töltsd fel, vagy be kell bikázni, ha sürgős. Ha régi az akku, akkor érdemes megnézetni, mekkora erő van még benne.

Ha az akku rendben, akkor azon gondolkodj, hogy esetleg maradt-e bekapcsolva olyan fogyasztó, ami lemeríthette. A sok rövid közlekedés miatt is lemerülhet az akku, vagy esetleg, ha van quickheat rendszer a kocsiban, akkor is. Azt is érdemes megnézni, mekkora a töltés beindítás után.

????

Igen. Köszönöm. Hát a leírt adatok a Feleségem által, telefonon adott információk voltak. Gondoltam hátha beugrik valakinek valami, vagy esetleg tud egy tuti helyet, hová kell ütni a nagy kalapáccsal ????

Hazajöttem megnézni mi lehet... Sikerült működésre bírni ????

Mivel benzines, egyszerű, mint a faék. Tehát klasszikus hibakeresés. Az akku valóban nincs a toppon, de forgatta rendesen. Mindenesetre kapott egy bika segítséget. Quickheat nincs benne, relatív nem rövideket megy az autó (40-50km)

Következő lépésben már varázsoltam ki a hátsó ülést, hogy a benzinszivattyút ellenőrizzem. A "kupak" nem jött ki könnyen, a hidegtől meg volt dermedve nagyon. Alatta a szivattyú tetejéről csatlakozó le. A szintjelző 0-ra állt, tehát elsőre úgy tűnt van villany. Ezután a csatlakozón mértem feszültséget úgy, hogy közbem indítóztam. Szintén minden rendben. Majd csatlakozó vissza és úgy indítóztam, hogy kocogtattam a szivattyút ... ééés beindult ????

Tehát jó volt az első gondolat, hogy valahová ütni kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Z14XEP indítózás után rendesen beindult csak éppenséggel felpörgött 3000 fölé majd pár másodpercig 2000 és 3000 között pörgött mint a hülye, gyakorlatilag mintha én túráztattam volna. Utána leesett normál alapjáratra és nem is ingadozott. Ezt eljátszotta háromszor, harmadik indítás után mentem kicsit, leáll, hagytam kicsit állni és rendesen beindult, többször is kipróbáltam most jó.. Nem világít semmi, nincs hibaüzenet.. Eddig sose csinált ilyet, hideg se volt a motor. Annyi, hogy pont előtte tankoltam. Valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár éve vásároltam egy H astrát 1,4 eddig nem volt vele problémám nagyon vigyáztam rá a legjobb benzint és olajat vettem bele.

Pár napja viszont igyekezve a munkába sajnos fel villant sárgán a motorhibát jelző lámpa.

Felnyitva a motorháztetőt ez fogadott.

http://kepfeltoltes.hu/view/141220/astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mivel sajnos semmit nem értek hozzá "picit"aggódok ,hogy mennyire súlyos a baj.

Plusz 3 hengerem működik beindításnál egy kicsi gáz hatására elindul a 4. is .

Jártatok már így ti is?És ha igen nektek mi okozta a baj?

Válaszotok előre is köszönöm szépen.:)

Link to comment
Megosztás:

T Petró!

Kartergáz cső

GM alkatrész szám: GM# 55578995

Opel katalógus szám: 6 56 092

Így néz ki.

Ennyibe kerül.

A cseréhez egy fogó és öt perc kell.

"... mi okozta ..."

Semmi.

A GM nagyon vigyáz rá. hogy ne legyenek az alkatrészek örök életűek.

A csöveken ha megjelennek az öregedési repedések, ki kell őket cseréni mielőtt elpukkannak.

A másik ennél veszélyesebb, időzített bomba a vízpumpába a gyártás során csavart műanyag csonk, ami nem állja az időt és eltörik, a hűtővíz elfolyik, a motor megsül.

Link to comment
Megosztás:

T Petró!

Kartergáz cső

GM alkatrész szám: GM# 55578995

Opel katalógus szám: 6 56 092

Így néz ki.

Ennyibe kerül.

A cseréhez egy fogó és öt perc kell.

"... mi okozta ..."

Semmi.

A GM nagyon vigyáz rá. hogy ne legyenek az alkatrészek örök életűek.

A csöveken ha megjelennek az öregedési repedések, ki kell őket cseréni mielőtt elpukkannak.

A másik ennél veszélyesebb, időzített bomba a vízpumpába a gyártás során csavart műanyag csonk, ami nem állja az időt és eltörik, a hűtővíz elfolyik, a motor megsül.

Kedves Mantec!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.És ha ezt ki cserélem akkor normálisan fognak működni a hengereim?

Válaszod előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.