Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Miért okozott aggodalmat, hogy esetleg hidrotőkés?

Igen, fordítva kellett volna feltennem a kérdést. Nem az okozott aggodalmat, hogy hidrotőkés, hanem az, hogy kb. 3-4 mp alatt alszik el az olajnyomásjelző. Erre lett volna némiképp magyarázat a hidrotőke. Kissé azért még mindig aggódok, mert soknak tartom, bár Davee kolléga megnyugtatott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Fórumozók!

Kérdésem lenne a Fórumhoz,mert enyhén szólva le vagyok forrázva. Most jöttem a szerelőtől,és nem bíztatott semmi jóval.

Az előzmények. A kocsink egy 2006-os Opel Astra 1,4 Enjoy, 149 ezer km-rel. A kocsit használtan vettük,szép állapotban,

119 ezer km-rel, vezetett szervíz könyvvel. Mivel erre a kocsira vágytunk, sokáig kerestem, végül 1,45 millióért haza is vittük.

Ez már két éve volt, azóta használjuk a kocsit. 30 ezret mentünk vele, végül is nem sok. Az a tipikus keményen dolgozó kis

ember vagyok, akinek minden forint számít. A kocsi vezérlése a láncos megoldás,amikor megvettük, az eladó azzal bíztatott,

hogy ezzel aztán semmi problémám nem lesz. Hát most van. Elkezdte a vizet eltüntetni,hetente féllitert,és nem folyik el sehol.

Ellenben az olaj beöntőnél fehér hab jelent meg. Volt Skodám,így sejtettem,hogy ez henger fej hibát jelezhet. Elvittem szerelőhöz,

aki megerősítette, hogy előfordulhat. Lánc csere, pakolások, ha már bontva van,vízpumpa,stb,300 körüli előkalkuláció. Mennyire

általános,hogy egy 150 ezer km-es Opelnél ilyen durva hiba jöjjön elő? Volt olyan Puntónk,ami 270 ezer km-rel nem volt bontva.

Várok véleményt, tanácsot, sajnálkozást nem, ötletet, bármit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Fórumozók!

Kérdésem lenne a Fórumhoz,mert enyhén szólva le vagyok forrázva. Most jöttem a szerelőtől,és nem bíztatott semmi jóval.

Az előzmények. A kocsink egy 2006-os Opel Astra 1,4 Enjoy, 149 ezer km-rel. A kocsit használtan vettük,szép állapotban,

119 ezer km-rel, vezetett szervíz könyvvel. Mivel erre a kocsira vágytunk, sokáig kerestem, végül 1,45 millióért haza is vittük.

Ez már két éve volt, azóta használjuk a kocsit. 30 ezret mentünk vele, végül is nem sok. Az a tipikus keményen dolgozó kis

ember vagyok, akinek minden forint számít. A kocsi vezérlése a láncos megoldás,amikor megvettük, az eladó azzal bíztatott,

hogy ezzel aztán semmi problémám nem lesz. Hát most van. Elkezdte a vizet eltüntetni,hetente féllitert,és nem folyik el sehol.

Ellenben az olaj beöntőnél fehér hab jelent meg. Volt Skodám,így sejtettem,hogy ez henger fej hibát jelezhet. Elvittem szerelőhöz,

aki megerősítette, hogy előfordulhat. Lánc csere, pakolások, ha már bontva van,vízpumpa,stb,300 körüli előkalkuláció. Mennyire

általános,hogy egy 150 ezer km-es Opelnél ilyen durva hiba jöjjön elő? Volt olyan Puntónk,ami 270 ezer km-rel nem volt bontva.

Várok véleményt, tanácsot, sajnálkozást nem, ötletet, bármit.

Szia!

Szerintem túlzó az ajánlat.

Korábban már többen beszámoltak a lánccsere költségeiről ami emlékeim szerinte egy 100as körül volt vagy alatta.

Egy ilyen négyhengeres hengerfejezése(ha nem repedt semmi, szelepek rendben) pedig nem lehet több további 50-70 ezer Ft nál. (nekem anno a V6 is megvolt ~100 ból!)

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Fórumozók!

Kérdésem lenne a Fórumhoz,mert enyhén szólva le vagyok forrázva. Most jöttem a szerelőtől,és nem bíztatott semmi jóval.

Az előzmények. A kocsink egy 2006-os Opel Astra 1,4 Enjoy, 149 ezer km-rel. A kocsit használtan vettük,szép állapotban,

119 ezer km-rel, vezetett szervíz könyvvel. Mivel erre a kocsira vágytunk, sokáig kerestem, végül 1,45 millióért haza is vittük.

Ez már két éve volt, azóta használjuk a kocsit. 30 ezret mentünk vele, végül is nem sok. Az a tipikus keményen dolgozó kis

ember vagyok, akinek minden forint számít. A kocsi vezérlése a láncos megoldás,amikor megvettük, az eladó azzal bíztatott,

hogy ezzel aztán semmi problémám nem lesz. Hát most van. Elkezdte a vizet eltüntetni,hetente féllitert,és nem folyik el sehol.

Ellenben az olaj beöntőnél fehér hab jelent meg. Volt Skodám,így sejtettem,hogy ez henger fej hibát jelezhet. Elvittem szerelőhöz,

aki megerősítette, hogy előfordulhat. Lánc csere, pakolások, ha már bontva van,vízpumpa,stb,300 körüli előkalkuláció. Mennyire

általános,hogy egy 150 ezer km-es Opelnél ilyen durva hiba jöjjön elő? Volt olyan Puntónk,ami 270 ezer km-rel nem volt bontva.

Várok véleményt, tanácsot, sajnálkozást nem, ötletet, bármit.

szia

ilyen astrám volt és nem volt vele semmi különös,nekem is látszott ilyen fehér valami az olajbeöntőnél és nem volt hengerfejes.

lehet,hogy csak a vízhűtőd szivárog picit de el is párolog a meleg motor miatt. ..egy napot álljon az autó és próbáld megkeresni a vízet honnan szivárog,ha hideg a motor talán meg lesz nem tud elpárologni.

Olyant is hallotam,hogy megnyomatták álló motornál kicsit a kiegyenlítő tartálynál ,hogy nagyobb legyen a nyomás és egyszerre meg lett a szivárgás helye a hűtőn.

Nincs ezekkel gond 200 ezerrel adtan el az enyém szinte semmit nem költöttem rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Fórumozók!

Kérdésem lenne a Fórumhoz,mert enyhén szólva le vagyok forrázva. Most jöttem a szerelőtől,és nem bíztatott semmi jóval.

Az előzmények. A kocsink egy 2006-os Opel Astra 1,4 Enjoy, 149 ezer km-rel. A kocsit használtan vettük,szép állapotban,

119 ezer km-rel, vezetett szervíz könyvvel. Mivel erre a kocsira vágytunk, sokáig kerestem, végül 1,45 millióért haza is vittük.

Ez már két éve volt, azóta használjuk a kocsit. 30 ezret mentünk vele, végül is nem sok. Az a tipikus keményen dolgozó kis

ember vagyok, akinek minden forint számít. A kocsi vezérlése a láncos megoldás,amikor megvettük, az eladó azzal bíztatott,

hogy ezzel aztán semmi problémám nem lesz. Hát most van. Elkezdte a vizet eltüntetni,hetente féllitert,és nem folyik el sehol.

Ellenben az olaj beöntőnél fehér hab jelent meg. Volt Skodám,így sejtettem,hogy ez henger fej hibát jelezhet. Elvittem szerelőhöz,

aki megerősítette, hogy előfordulhat. Lánc csere, pakolások, ha már bontva van,vízpumpa,stb,300 körüli előkalkuláció. Mennyire

általános,hogy egy 150 ezer km-es Opelnél ilyen durva hiba jöjjön elő? Volt olyan Puntónk,ami 270 ezer km-rel nem volt bontva.

Várok véleményt, tanácsot, sajnálkozást nem, ötletet, bármit.

Ha keveredik a víz az olajjal, annak lehet, hogy az olajnál is nyoma lesz. Fél liter naponta nem kevés mennyiség. Kérdés, ha ez a baja, akkor miért kell láncot/vezérlést is cserélni? Ha hengerfejes, akkor azzal kell foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Ha keveredik a víz az olajjal, annak lehet, hogy az olajnál is nyoma lesz. Fél liter naponta nem kevés mennyiség. Kérdés, ha ez a baja, akkor miért kell láncot/vezérlést is cserélni? Ha hengerfejes, akkor azzal kell foglalkozni.

hetente fél litert fogy neki nem naponta fél liter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi, mielőtt felgyújtom az autómat! :)

2 nagyon idegesítő szokástól szeretnék megszabadulni, de 4 autószerelő (köztük márkaszervíz) mind mást mondtak és eddig semmi nem oldotta meg a problémákat, csak a pénzt talicskázom az autóba.

A "huzasd 140-el 4-esben 20 km-en" -től a "Motorfelújjítás, 400K, viszlát"-ig minden elhangzott már.

H Astra Z16XEP 1.6 benzin

Első probléma, hogy zabálja az olajat. Folyás sehol, füst sehol, csak ?elpárolog? belőle az olaj, vékony-vastag egyaránt, ugyanabban a tempóban.

Amit még nem próbáltam (nem én persze, hanem a szerelők), amit csak a netes keresgélés adott ki, miszerint "Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!" Engem ez meglep, mert eddig senki nem mondta. Ez mennyire reális?

A másik, hogy kis fordulaton (1500-2000) rángat / ugrál az autó. Volt légtömegmérő hibakód, túl gyenge keverék hibakód, most, hogy lambdaszonda is lett benne cserélve, az is bejelzett (P0171). Légtömegmérő és lambda szondák cserélve (gyári alkatrésszel), olaj + szűrők cserélve, 150K-s szervíz nem régen volt, pillangó szelep kitakarítva, semmi nem változott, leszámítva, hogy most már panaszkodik a lambda feszültségére is.

Van valakinek hasonló tapasztalat, vagy gyújtsam fel a ******-ba, mert ilyen ramaty állapotban eladni sem tudom...

Köszönöm előre is!

Szia Gecsa!

Erdekelne, h mi a helyzet az autoddal, oldodott e meg a problema? mit mondtak, mi volt a problema, ugyanis nalam is ugyanilyen problemak merultek fel.

4 honapja vasaroltam, H astra,2005, 1.6 benzines, Z16XEP, 92000 kmbe(allitolag).Vasarlas utan olajcsere, olajszuro, levegoszuro, vezermuszij cseret csinaltattunk. Most kb 94500 km-be van. Kb 1-2 hete kezdte h varosba iszonyatosan fustolt, hosszuba nem, zabalja "ugyesen" az olajat(10w40).Fordulatszam ingadozott kozbe kozbe, es a napokba el is kezdett rangatni menetkozbe. fordulatszam helyreallitva, map szenzort ujra csatlakoztattak(teszter azt mutatta, h nem erintkezik rendesen), pillango szelep kitisztitva, egr szelepnel nincs gond. Szerelo tanacsa, h gondoljuk at, h szetbontassuk e a motrot.

Módosítva : emoke0630
Link to comment
Megosztás:

Szia Gecsa!

Erdekelne, h mi a helyzet az autoddal, oldodott e meg a problema? mit mondtak, mi volt a problema, ugyanis nalam is ugyanilyen problemak merultek fel.

4 honapja vasaroltam, H astra,2005, 1.6 benzines, Z16XEP, 92000 kmbe(allitolag).Vasarlas utan olajcsere, olajszuro, levegoszuro, vezermuszij cseret csinaltattunk. Most kb 94500 km-be van. Kb 1-2 hete kezdte h varosba iszonyatosan fustolt, hosszuba nem, zabalja "ugyesen" az olajat(10w40).Fordulatszam ingadozott kozbe kozbe, es a napokba el is kezdett rangatni menetkozbe. fordulatszam helyreallitva, map szenzort ujra csatlakoztattak(teszter azt mutatta, h nem erintkezik rendesen), pillango szelep kitisztitva, egr szelepnel nincs gond. Szerelo tanacsa, h gondoljuk at, h szetbontassuk e a motrot.

Szia. És rajtad kívül még akinek fogy az olaj.

Alapvetően nem szabad olajat ennie. Szerintem 1 cseppet se.

Ez a kiindulási alap.

Ha "eszi" az olajat, az nem más, mint valahol a motorban szerkezeti probléma van. Semmilyen más lehetőség nincs, vagy elkopott valami, vagy meghibásodott valami. Olyan nincs, hogy "majd a vastagabb olaj...." megoldja.....ez, meg a többi humbug, csak tünetet "gyógyít".

Mindig az eredeti okot kell megszüntetni.

Az olajfogyásra alapvetően 2 hiba fordul elő:

1-valami elkopott: itt legtöbbször a szelepszár szimmering , vagy a dugattyúknál valami( itt lehet olajlehúzó gyűrűk, vagy a hüvely, amiben dolgozik a dugattyú)

2- a szelepfedélben a karter gáz szellőztető gumicső elszakad. itt egy írás róla.

Ezeket szakértő szerelővel ki kell deríteni. Ha Pesten élsz, ajánlom a cikk íróját, Novoth Tibort. Én oda vittem, és azóta semmi baja az autónak.

Amúgy hibakód nincs?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. És rajtad kívül még akinek fogy az olaj.

Alapvetően nem szabad olajat ennie. Szerintem 1 cseppet se.

Ez a kiindulási alap.

Ha "eszi" az olajat, az nem más, mint valahol a motorban szerkezeti probléma van. Semmilyen más lehetőség nincs, vagy elkopott valami, vagy meghibásodott valami. Olyan nincs, hogy "majd a vastagabb olaj...." megoldja.....ez, meg a többi humbug, csak tünetet "gyógyít".

Mindig az eredeti okot kell megszüntetni.

Az olajfogyásra alapvetően 2 hiba fordul elő:

1-valami elkopott: itt legtöbbször a szelepszár szimmering , vagy a dugattyúknál valami( itt lehet olajlehúzó gyűrűk, vagy a hüvely, amiben dolgozik a dugattyú)

2- a szelepfedélben a karter gáz szellőztető gumicső elszakad. itt egy írás róla.

Ezeket szakértő szerelővel ki kell deríteni. Ha Pesten élsz, ajánlom a cikk íróját, Novoth Tibort. Én oda vittem, és azóta semmi baja az autónak.

Amúgy hibakód nincs?

Igazad van, nem szabadna olajat ennie. Mielott elkezdett fustolni azelott egy hettel (mindennapos hasznalatban van az auto, tobbynire varoson belul) egyszer vilagitott a "kipufogogaz kibocsatas" s azzal annyi. De mas hibakod abszolut nincs, nem jelez semmit azota se.

Koszonom az ajanlast, de messze lakok Pesttol, Erdelyben :)

Mostmar csak az olaj eves es a rangatas van, nem fustol a kicsike. Motor szepen jar,jo a "hangja" minden. Mi a velemenyed a motor bontasrol? Valah kicsit tartok a motor bontastol, h hozza "piszkalnak" a motorhoz. De nagyon ugy tunik, h elkerulhetetlen lesz, ha a problemat orvosoltatni szeretnem. Nalad mi volt a gond vegul?

Link to comment
Megosztás:

Szia Gecsa!

Erdekelne, h mi a helyzet az autoddal, oldodott e meg a problema? mit mondtak, mi volt a problema, ugyanis nalam is ugyanilyen problemak merultek fel.

4 honapja vasaroltam, H astra,2005, 1.6 benzines, Z16XEP, 92000 kmbe(allitolag).Vasarlas utan olajcsere, olajszuro, levegoszuro, vezermuszij cseret csinaltattunk. Most kb 94500 km-be van. Kb 1-2 hete kezdte h varosba iszonyatosan fustolt, hosszuba nem, zabalja "ugyesen" az olajat(10w40).Fordulatszam ingadozott kozbe kozbe, es a napokba el is kezdett rangatni menetkozbe. fordulatszam helyreallitva, map szenzort ujra csatlakoztattak(teszter azt mutatta, h nem erintkezik rendesen), pillango szelep kitisztitva, egr szelepnel nincs gond. Szerelo tanacsa, h gondoljuk at, h szetbontassuk e a motrot.

szia

Mitől eszi az olajat,alig van benne kilometer,szinte bejáratos...nem értem,hogy egyik elmegy 200 ezret hiba és olajfogyasztás nélkül a másik meg 90 ezernél eszi az olajt + rángat és motort kell bontani...ha tényleg ennyi kilometer van benne amit kétlek,hogy egy 10 éves autóba 94 ezer van,akkor ez a motor állásában ment tönkre.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, nem szabadna olajat ennie. Mielott elkezdett fustolni azelott egy hettel (mindennapos hasznalatban van az auto, tobbynire varoson belul) egyszer vilagitott a "kipufogogaz kibocsatas" s azzal annyi. De mas hibakod abszolut nincs, nem jelez semmit azota se.

Koszonom az ajanlast, de messze lakok Pesttol, Erdelyben :)

Mostmar csak az olaj eves es a rangatas van, nem fustol a kicsike. Motor szepen jar,jo a "hangja" minden. Mi a velemenyed a motor bontasrol? Valah kicsit tartok a motor bontastol, h hozza "piszkalnak" a motorhoz. De nagyon ugy tunik, h elkerulhetetlen lesz, ha a problemat orvosoltatni szeretnem. Nalad mi volt a gond vegul?

Nekem szelepszár szimmering volt a ludas.

Link to comment
Megosztás:

szia

Mitől eszi az olajat,alig van benne kilometer,szinte bejáratos...nem értem,hogy egyik elmegy 200 ezret hiba és olajfogyasztás nélkül a másik meg 90 ezernél eszi az olajt + rángat és motort kell bontani...ha tényleg ennyi kilometer van benne amit kétlek,hogy egy 10 éves autóba 94 ezer van,akkor ez a motor állásában ment tönkre.

Lassan mi is kezdunk ketelkedni, h tenyleg 94 ezerbe van e, v csak oraszerint annyi. Valamilyen szinten ismerosi viszonyba vagyok a regi tulajjal. Ahogy elmondtak h mennyit, hova jartak vele, ahhoz kepes realis lenne a km. Na de hat mondani sok mindent lehet :)

Na de nemsokara aztan majd kiderul h mi a ludas az egeszbe.

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően minden belsőégésű motor eszi az olajat, ami tejlesen természetes dolog.

A mértéke nem mindegy.

Na ja, de ez valami elenyésző mennyiség....amiről itt beszélsz, az a henger falán lévő igen minimális olajfilm réteg. Természetesen ha meg van kopva a gyűrű, vagy a hüvely,(de inkább a gyűrű) akkor ez a mennyiség kimutatható/mérhető is lesz....

Itt most alapvetően arról beszélünk, hogy olajcserétől olajcseréig mondjuk úgy, a szerkezetileg rendben lévő motoroknál a tulaj észre se vesz olajfogyasztást, még ha van is ez az elenyésző, vagy a másik tábor, ahol komoly kopás/meghibásodás van, és 1000km-es periódusnál mérni tudja az olajfogyást. Én a javítás előtt 0,9L/1000km-t mértem, míg most (folyamatosan ellenőrzöm azóta is) mindig maxnál van a mérőpálcán az olajszint. Nem kell után tölteni, mondhatnám, nem fogy az olaj.....

Link to comment
Megosztás:

Lassan mi is kezdunk ketelkedni, h tenyleg 94 ezerbe van e, v csak oraszerint annyi. Valamilyen szinten ismerosi viszonyba vagyok a regi tulajjal. Ahogy elmondtak h mennyit, hova jartak vele, ahhoz kepes realis lenne a km. Na de hat mondani sok mindent lehet :)

Na de nemsokara aztan majd kiderul h mi a ludas az egeszbe.

A szervizkönyv és az utánajárás alapján nekem is annyi van benne km-ben, amennyit mutat.....de....én 111000 km-rel vettem, és az első ilyen jellegű tapasztalatom 0,2L/1000km volt....tehát lehet, hogy ez már 100e km környékén is fogyott, kezdett elkopni. Szerintem alapvetően a 30000km-es csereperiódus miatt lett ez a hiba, az én autómnál a könyv alapján nagyon be lett tarta....sajnos....

Link to comment
Megosztás:

Na ja, de ez valami elenyésző mennyiség....amiről itt beszélsz, az a henger falán lévő igen minimális olajfilm réteg. Én a javítás előtt 0,9L/1000km-t mértem, míg most (folyamatosan ellenőrzöm azóta is) mindig maxnál van a mérőpálcán az olajszint. Nem kell után tölteni, mondhatnám, nem fogy az olaj.....

Én nem írtam semmi konkrét dolgot. Annyit írtam, hogy minden motor eszi az olajat.

Az pedig, hogy - akár az új - motor olajszint jelző pálcán nincs változás 10-15ekm alatt (pl. 1 év, két olajcsere között), az nem jelenti azt, hogy a motor nem eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Aloha!

Tegnap megint összehozott az asszony egy MIL-t ugyanúgy ugyanott az M0-n.

Elkezdtem felkészülni a lehetséges gondokra, mint szelepfedélben a levegőztető szelep ...stb. Ezzel kapcsolatban külföldi fórumokon azt olvastam, hogy emiatt jött P0170 és kezdte enni az olajat, azoknál egyúttal a szívósori vákuum is egy az egyben jelen volt a karterban a szelep hibájából. Ezt az itteniek is tapasztalták?

A másik érdekes amit találtam, hogy végre elkezdte valaki gyártani külön a szelepnek a membránját, ami át szokott szakadni. 38 USD. (szelepfedelet legolcsóbban 57 ezerért láttam)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1462 hibakód mi lehet szerintetek?

Amit találtam:

0014: vezérműtengely vezérlésidőzítés (1462 kipufogó oldali)

0146: lambdaszonda áramkör aktivitás nem érzékelt

Köszi a segítséget!

Valami ilyesmi van nekem is néha,de lehet hogy 1463.

Rádugtuk gépre de előtte megszűnt a hibakód és tároltba se volt

Egy ideig van,aztán nincs

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valami ilyesmi van nekem is néha,de lehet hogy 1463.

Rádugtuk gépre de előtte megszűnt a hibakód és tároltba se volt

Egy ideig van,aztán nincs

És hibajelenséged nincs?

Nekem eleinte csak hidegindításkor kerregett 2-3 mp-ig, majd ("jótanácsra") kivettem a vezérlésállító mágnesszelepről a szűrőket, és utána lett hibakódom. Na meg egyenetlen lett az alapjárat és erőtlen a motor.

Link to comment
Megosztás:

Hali

A segítségeteket kérném hátha járt már valaki hasonló cipőben.

Van egy H-s astra gtc-m z16xep motorral 120 ezer km évj. 2005, szeptemberben vettem az autót rá két hétre bevillant a check engine lámpa, elmentem szerelőhöz, keverék túl szegény hibát írt(P0171), azt mondták nem érdemes vele foglalkozni, jó nem is nagyon törődtem vele mert amúgy az autónak semmi baja nem volt. Azóta sokszor ki lett törölve ez a hiba de pár 100km megtétele után újra felvillan.Aztán egy pár hónapja menet közben megint kidobta a lámpát rá kb 10 km-re elkezdett villogni és nem volt erő az autóban, újra indítás után jó volt, elvittem szerelőhöz P0301(1.henger égéskimaradást érzékel)P0171(keverék túl szegény)ezen kivűl voltak még hibák de nem emlékszem pontosan, kicserélte a trafó sort új gyertyák, EGR szelepet kitisztították, rá két hétre újra elő jött.De akkor elfolyt a hűtővizem is, Közben vittem nagy szervízre mert pont esedékes volt (minden ki lett cserélve amit ilyenkor kell) azt mondtak megnéztek mindent nem találtak semmi hibára utaló nyomot. Elhoztam az autót, mire hazaértem nem volt vizem(ennek egy repedt cső volt az oka,ki lett cserélve azóta nem folyik) mentem vele 800km-t újra ugyan az a hiba.(P0301, P0171)

Most már jó pár szerelőt megjártam csak nyeli a pénzt és már nem tudom mihez kezdjek.

Link to comment
Megosztás:

Hali

A segítségeteket kérném hátha járt már valaki hasonló cipőben.

Van egy H-s astra gtc-m z16xep motorral (P0301, P0171)

...

Most már jó pár szerelőt megjártam csak nyeli a pénzt és már nem tudom mihez kezdjek.

Egyik is vette a fáradságot hogy levegye a szivosort és belenezzen?

Olajad nem fogyogat?

Üzemmeleg járó motornál le tudod venni az olaj betöltő sapkát?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.