Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok! A16XER motorral kapcsolatban kérdeznék. Hidegen, induláskor szinte leáll a motor annyira leesik a fordulatszám és erőtlen. Ki kell nyomnom a kuplungot, nehogy leálljon. Ha nem indulok azonnal (azonnal = 5-10 mp indítás után) hanem "melegítem" 1-2 percig, akkor már nem csinálja. Alapjárat rendben van. Előre is köszönök minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok bocsánat hogy közbeszólók de kinéztem egy vectra c  2.0T caravan 2004/5 hó és Z20Net motoral van szerelve menyire beteges az a motor jelenleg 169000 km es az autó   véleményeteket szeretném kikérni a motorról elöre is kösszönöm  : Friss hús a forumon :D Tibi

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Z16XEP motorkódú astránkkal lenne egy olyan probléma, hogy hideg időben, hideg motorral egyesbe induláskor rángat,mintha le akarna fulladni.Már cseréltek teljes kuplungszerkezetet, komplett gyújtótrafó sort, de még mindig csinálja. Esetleg ötlet rá? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kotama írta:

Sziasztok

Z16XEP motorkódú astránkkal lenne egy olyan probléma, hogy hideg időben, hideg motorral egyesbe induláskor rángat,mintha le akarna fulladni.Már cseréltek teljes kuplungszerkezetet, komplett gyújtótrafó sort, de még mindig csinálja. Esetleg ötlet rá? 

(szinte) Mindegyik ilyen, a szerencséseknél inkább csak hátramenetben. 

Volt rá visszahívás is, de annak a keretében is csak kuplungot cseréltek. Biztos hogy minden ki lett cserélve? (a hiba oka valami anyagfáradás/hiba a szerkezetben volt)

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Kotama said:

Z16XEP motorkódú astránkkal lenne egy olyan probléma, hogy hideg időben, hideg motorral egyesbe induláskor rángat,mintha le akarna fulladni.Már cseréltek teljes kuplungszerkezetet, komplett gyújtótrafó sort, de még mindig csinálja. Esetleg ötlet rá? 

 

56 minutes ago, kisp113 said:

(szinte) Mindegyik ilyen, a szerencséseknél inkább csak hátramenetben. 

Volt rá visszahívás is, de annak a keretében is csak kuplungot cseréltek. Biztos hogy minden ki lett cserélve? (a hiba oka valami anyagfáradás/hiba a szerkezetben volt)

Az egyik kollégám panaszkodott ilyesmire, de szerintem neki nem csak hidegen volt ez a hibája, hanem induláskor mindig. 70.000-nél vette a verdát és 150-nél eladta. Romlani nem romlott. Azt gyanítottuk, hogy a sok városi menet tehette tönkre a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, quad405 írta:

 

Az egyik kollégám panaszkodott ilyesmire, de szerintem neki nem csak hidegen volt ez a hibája, hanem induláskor mindig. 70.000-nél vette a verdát és 150-nél eladta. Romlani nem romlott. Azt gyanítottuk, hogy a sok városi menet tehette tönkre a kuplungot.

 

A teljes kuplung szerkezetet kicserélték, nem is volt vele semmi baj addig amíg a hidegebb idő bejött. Most megint dadog mikor indulok vele, de érdekes módon ha felmelegszik a motor akkor már nem produkálja a jelenséget függetlenül a kinti időjárástól. Én arra gondolok, hogy esetleg valami jeladó,érzékelő,szenzor rossz értékeket küld a hidegben az autónak. Érdekes mód az alapjárattal nincs gond rendesen működik.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Kotama írta:

 

A teljes kuplung szerkezetet kicserélték, nem is volt vele semmi baj addig amíg a hidegebb idő bejött. Most megint dadog mikor indulok vele, de érdekes módon ha felmelegszik a motor akkor már nem produkálja a jelenséget függetlenül a kinti időjárástól. Én arra gondolok, hogy esetleg valami jeladó,érzékelő,szenzor rossz értékeket küld a hidegben az autónak. Érdekes mód az alapjárattal nincs gond rendesen működik.

Na várjunk csak. Most dadog vagy rángat?

A kuplungos dolog is hideg ködös időben jellemzőbb(nekem pl mindenképpen) és csak az első két elindulásnál. De az egyértelműen a hajtáslánc okozta rázkódásban nyilvánul meg. A motor állandó fordulaton, a kuplung bármilyen finoman ráengedve az eredmény kissé kecskézős.

Neked meg a fordulatszám esik be?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kisp113 írta:

Na várjunk csak. Most dadog vagy rángat?

A kuplungos dolog is hideg ködös időben jellemzőbb(nekem pl mindenképpen) és csak az első két elindulásnál. De az egyértelműen a hajtáslánc okozta rázkódásban nyilvánul meg. A motor állandó fordulaton, a kuplung bármilyen finoman ráengedve az eredmény kissé kecskézős.

Neked meg a fordulatszám esik be?

Bocsánat,nem jól fogalmaztam, pontosan az történik amit írtál és Te is tapasztalsz.

"A motor állandó fordulaton, a kuplung bármilyen finoman ráengedve az eredmény kissé kecskézős."

Ez a helyes leírása a problémámnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Junius végén volt vezérléscserém az 1.6 benzines H Astrámban( ~143e km-nél). Eddig minden flottul működött, azonban 2 napja kivillant a műszerfalon a vezérlés hibajelző lámpa (sárga kocsi merőleges szervizkulccsal), óra állásom 152e km. Semilyen nyilvánvaló rendellenességet nem vettem észre a kocsin (nem rángat, nincsen fura hangja, húz). Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Köszi:

Balint

Link to comment
Megosztás:

2 órája, concware írta:

Sziasztok!

Használtok vagy érdemes valamilyen adalékanyagot hozzátenni a benzinhez időnként?

Előre is köszönöm!

Valaki esküszik a piros spurira,fél liter fogyicsökkenést mond

Én is használtam pár flakonnal,de nem vettem észre semmi változást:(

lehet tovább kellett volna adni neki...

próbáld ki,2500-3000Ft körűl van fél liter,1 tankhoz kell 1-2dl ha jól emlékszem,hátha neked bejön:)

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, concware said:

Használtok vagy érdemes valamilyen adalékanyagot hozzátenni a benzinhez időnként?

Csatlakozom Davee-hez. Prémium benzinnel jobban jársz. De legalábbis megbízható helyről tankolj. Én semmilyen piros lötyit nem öntenék bele. Korábbi autóimba tettem injektor tisztítót. Hát nagy változást nem vettem észre. De ha márkásat használsz, ártani biztos nem árt.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, quad405 írta:

Csatlakozom Davee-hez. Prémium benzinnel jobban jársz. De legalábbis megbízható helyről tankolj. Én semmilyen piros lötyit nem öntenék bele. Korábbi autóimba tettem injektor tisztítót. Hát nagy változást nem vettem észre. De ha márkásat használsz, ártani biztos nem árt.

Köszönöm a válaszokat, ha már a prémium benzinnél járunk, ez mit jelent pontosan? Melyik töltőállomást és benzinre gondolsz prémium benzin alatt? Mert nagyon sok rosszat olvastam a magyar benzinminőségről. Valaki próbálta már a drágább benzineket, esetleg észrevettek valamit?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, concware írta:

Köszönöm a válaszokat, ha már a prémium benzinnél járunk, ez mit jelent pontosan? Melyik töltőállomást és benzinre gondolsz prémium benzin alatt? Mert nagyon sok rosszat olvastam a magyar benzinminőségről. Valaki próbálta már a drágább benzineket, esetleg észrevettek valamit?

Előre is köszönöm!

Én nem tankolok Lukoilnál, mert az egyik kutas szerint az Lukoilos benzinben 10% ethanol van a többi kúton pedig csak 4,4% a 95-ös benzin ethanol tartalma. Nem biztos, hogy ez igaz, mindenesetre a Lukoil nem válaszolt az ezzel kapcsolatos kérdésemre amit az ügyfélszolgálati emailcímükre küldtem, ezért már nem bízom bennük.

Egyébként van egy bevált szisztémám a benzin árának csökkentésére: rendeltem egy MOL Green kártyát, ami 5 választott kúton 5 Ft kedvezményt ad, ezt egy olyan hitelkártyával töltöm fel, ami 4% (maximum havi 1200 Ft) visszatérítést ad az üzemanyagkúton történő vásárlásokból. Így havi 30.000 Ft-ig 4% +5 Ft/liter kedvezménnyel tankolok, ez 350 Ft-os benzinárnál 19 Ft/liter kedvezmény. Aprópénz, de rendszeres....:-)

https://www.erstebank.hu/hu/maganszemelyek/hitelkartyak/erste-joker-hitelkartya

Korábban mindig az Agipnál tankoltam, kár hogy bedarálta őket a MOL.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Hát sokan esküsznek az OMV benzinére. OMV, MOL, Shell. Ezekkel nem volt gondom. Illetve talán 1x az egyik MOL-os kút benzinével. De meg nem esküdnék rá. Minden esetre onna többet nem tankoltam. Jobb a békesség. :) Lukoilnál is tankoltam párszor. Nekem azzal sem volt gondom. Agip-nál tankoltam párszor 1 éve különböző kutakon.. Akkor érezhetően rosszabbul ment a motor. Zajos volt, nem húzott jól. Hidegben lehetett jól észrevenni indulás után közvetlenül amikor még amúgy is gyengécske a motor. Akkor érezhetően még gyengébb volt mint más benzinekkel. Bár, hogy megveszi / megvette az Agipot a MOL, már lehet ott is jó  a benzin. Én még 1x nem fogok onnan tankolni ha nem muszáj. Tesco, Auchan, Metro szerintem felejtős. Én nem merek onnan tankolni. Bár nem próbáltam soha. Igazából lehet nem csak cég de kútfüggő is a dolog. Ki kell tapasztalni, hogy melyik kút benzine nem pancsolt. Lásd fenti MOL-os példát.

Link to comment
Megosztás:

Ja, és a 98-as, 100-as és egyéb csodabenzineknek sem látom értelmét. Tapasztalatom szerint se erősebb nem lesz a motor, se a fogyasztás nem csökken, hogy megérje. Volt anno egy teszt is erről a Top Gear-ben. Ott is azt sütötték ki, hogy ihgazából csak a több 100 lóerős motoroknál érezhető jelentős lóerőnövekedés.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, quad405 írta:

Ja, és a 98-as, 100-as és egyéb csodabenzineknek sem látom értelmét. Tapasztalatom szerint se erősebb nem lesz a motor, se a fogyasztás nem csökken, hogy megérje. Volt anno egy teszt is erről a Top Gear-ben. Ott is azt sütötték ki, hogy ihgazából csak a több 100 lóerős motoroknál érezhető jelentős lóerőnövekedés.

Ez nem teljesen igaz, erősebb nem lesz, miért is lenne, nem nitrót öntesz bele, viszont kevesebbet eszik valamennyivel, viszont amennyivel kevesebbet eszik annyival többe kerül maga az üzemanyag. De nem is ezért érdemes beletankolni, hanem azért mert a motor ezáltal jobb hatásfokon, égéssel dolgozik, nem keletkezik annyi lerakódás, ergo kíméled vele a motorodat.

Igen drágább, de véleményem szerint megéri, és itt inkább a prémium 95-re gondolok első sorban, nem a 98 és 100-asra.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Davee írta:

"viszont amennyivel kevesebbet eszik annyival többe kerül maga az üzemanyag."

...

"Igen drágább, de véleményem szerint megéri ..."

Pusztán üzemanyagár alapon nekem ezt nem sikerült kihozni. Általában 25+ Ft-tal is drágább a prémium 95 a simánál, ami 7,5% felárat jelent. Nekem eddig a közelébe sem sikerült mennem ehhez az értékhez a tapasztalt fogyasztáscsökkenéssel, ha egyáltalán volt az bármennyi is. (amit egyszer tankoltam OMV Maxx motion 95 az meg kifejezetten pocsék volt! alig ment az autó és +1 liter lett a vége)

Gyanítom hogy ebben is akkora lehet a szórás mint a sima üzemanyagoknál, akár márkán belül is. Így simán előfordulhat hogy egy adott kút normál üzemanyaga jobb minőségű mint egy másiknál(de azonos márkánál) a prémium.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.