Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
On 2017. 04. 25. at 17:17, cinke írta:

Az szép. Bár a kereskedésben azt mondták, hogy 7 liter feletti átlagot még senki nem mondott. Én autópályázok 150-el tolom neki, akkor felmegy 6,8-ra. Vegyesben tartja 6,4-nél.

a kereskedésben el akarják adni.. ha lehetne ide képet feltölteni akkor megmutatnám a spritmonitor által vezetett tankolásokat nulla (4) km óta. ja, és ne azt nézd amit mutat, számolj utána. kb 7-8 dl-t csal lefelé a bc.

Módosítva : HofiZoli
Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam, a tanknak több mint a fele autópályán ment el tempomat 145-ön. Utánaszámolva 6,8 jött ki, a kijelző szerint 6,4. Gondolom attól is függ milyen üzemanyagot tolsz bele. Én általában Shell vagy OMV kúton tolom bele a sima 95-öst, néha kap egy kis prémiumot.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, cinke írta:

Ma tankoltam, a tanknak több mint a fele autópályán ment el tempomat 145-ön. Utánaszámolva 6,8 jött ki, a kijelző szerint 6,4. Gondolom attól is függ milyen üzemanyagot tolsz bele. Én általában Shell vagy OMV kúton tolom bele a sima 95-öst, néha kap egy kis prémiumot.

A te motorodnak azért már alap hangon a Prémium kellene.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Davee írta:

A te motorodnak azért már alap hangon a Prémium kellene.

Aztán minek? A gyári könyv is a mezei 95-t írja. Vagy csak azért, hogy többe kerüljön a tankolás? Parasztvakítás a 95. Pár autón már kipróbáltam és sajnos az a tapasztalatom, hogy egy dologra jó: többet fogyaszt belőle kb. 1 literrel. A céges taligákon mindig ezt tapasztaltam, még a dízeleseken is. Azt javasolták 4-5 tankolás után kapjon 20 liter prémiumot aztán elég az neki. És sose volt bajom abból, hogy megfogadtam ennek a kereskedésnek a tanácsait az elmúlt 15 évben :) De kinek mi jön be és ki miben hisz.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Davee írta:

A te motorodnak azért már alap hangon a Prémium kellene.

 

35 perce, cinke írta:

Aztán minek? A gyári könyv is a mezei 95-t írja. Vagy csak azért, hogy többe kerüljön a tankolás? Parasztvakítás a 95. Pár autón már kipróbáltam és sajnos az a tapasztalatom, hogy egy dologra jó: többet fogyaszt belőle kb. 1 literrel. A céges taligákon mindig ezt tapasztaltam, még a dízeleseken is. Azt javasolták 4-5 tankolás után kapjon 20 liter prémiumot aztán elég az neki. És sose volt bajom abból, hogy megfogadtam ennek a kereskedésnek a tanácsait az elmúlt 15 évben :) De kinek mi jön be és ki miben hisz.

A prémium benzin a magasabb oktánszámú? Az azt jelenti hogy nagyobb a kompresszió tűrése ha jól sejtem? Tudja változtatni egy adott motor a kompresszió viszonyt? 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Davee írta:

A te motorodnak azért már alap hangon a Prémium kellene.

én is azt hittem.. 4-5 ezerig csak maxxmotiont kapott, aztán elolvastam a kézikönyvet és fel is homályosítottak. majdhogynem istenkáromlás neki a prémium.. tudom, én is nehezen hittem el ezt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Személyes tapasztalat, hogy a kagylós kút új V-Poweréből tankolva átlagban 1 literrel csökkent a fogyasztásom. Ezt 3 teli tank után is produkálta :) De a gépkönyv akkor is a sima 95-öst javasolja, csak hogy tartsam az álláspontot :D

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, cinke írta:

Személyes tapasztalat, hogy a kagylós kút új V-Poweréből tankolva átlagban 1 literrel csökkent a fogyasztásom. Ezt 3 teli tank után is produkálta :) De a gépkönyv akkor is a sima 95-öst javasolja, csak hogy tartsam az álláspontot :D

megerősítem, valóban csökkent valamelyest ;)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2017. 05. 01. at 17:48, cinke írta:

Ma tankoltam, a tanknak több mint a fele autópályán ment el tempomat 145-ön. Utánaszámolva 6,8 jött ki, a kijelző szerint 6,4. Gondolom attól is függ milyen üzemanyagot tolsz bele. Én általában Shell vagy OMV kúton tolom bele a sima 95-öst, néha kap egy kis prémiumot.

Elég szépen fogyasztanak ezek az új benzines turbós mocik...

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok! Nálam 2017. 1.6 T 200Le. Az átlagom 8 liter. Automata váltóval! De 6 és 10 közé bárhova be lehet lőni, úgy vettem észre csak a stílustól függ. Mindig a prémiumot tankolom bele és utána is számolok. A számítógép kevesebbet ír sajnos. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
On 8/20/2018 at 11:10 PM, TiSza said:

Sziasztok! Nálam 2017. 1.6 T 200Le. Az átlagom 8 liter. Automata váltóval! De 6 és 10 közé bárhova be lehet lőni, úgy vettem észre csak a stílustól függ. Mindig a prémiumot tankolom bele és utána is számolok. A számítógép kevesebbet ír sajnos. 

Sziasztok!

Szemezek ezzel a motorral (opel.hu konfigurátoron "1.6 SHT, 147 kW / 200 LE Start/Stop" jelzésűről van szó ugye?).

Három kérdésem lenne a közösség azon része felé akinek ilyen Astrája van:

- Más is TiSza által hozott fogyasztást tapasztal? Azt szeretném kideríteni, hogy ő vezet ügyesen vagy ez az átlag simán hozható.

- Tapasztalt-e bárki extrém nagy fogyasztást városban, nem a szemét kinyomva, hanem értelmesen használva? 12-13 vagy még több literre gondolok.

- Jól tudom, hogy manapság már a benzines turbós autókban is van kéttömegű, ugyanakkor automata váltó esetén nincs?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.