Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

én is így emlékszem, de nem tartom kizártnak, hogy két részre lehessen szedni a betétet a háztól :huh:

van is valahol a lom mélyén egy ilyen termosztátom a versenyautóból, majd megnézem ha egyszer

előkerül :lol:

én is azt hittem hogy a term .nak van baja vettem 1 ujat csak magát a term. t kaptam comp.szerint y17tdl motorom van . az akksi felöl a motor oldalán van a term . ugy néz ki mintha a régi ASCONÁM term. háza lenne.........

Link to comment
Megosztás:

Én is csücskösnek tartom, hogy egy fél maréknyi alumíniumért kifizet az ember cca. egy tizest (ha a termo-t egy ötösbe számolod), holott a ház cseréjét semmi nem indokolja :lol: .Következő szériáknál lehet, hogy gyertyacseréhez hengerfejet is adnak. :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Én is csücskösnek tartom, hogy egy fél maréknyi alumíniumért kifizet az ember cca. egy tizest (ha a termo-t egy ötösbe számolod), holott a ház cseréjét semmi nem indokolja :lol: .Következő szériáknál lehet, hogy gyertyacseréhez hengerfejet is adnak. :huh: :D

nem tudom hogy 2 lenne mert a számitogépböl moci szám alapján keresték ki és nem szoltak hogy 2 lenne

Link to comment
Megosztás:

én is azt hittem hogy a term .nak van baja vettem 1 ujat csak magát a term. t kaptam comp.szerint y17tdl motorom van . az akksi felöl a motor oldalán van a term . ugy néz ki mintha a régi ASCONÁM term. háza lenne.........

X16XE(L)-ről volt szó, abban házzal együtt kaptam csak eddig termostátot, de kartárs azt állította,

ő cserélt csak betétet ilyen motornál. Erről ment a diskura :huh:

Link to comment
Megosztás:

kilehet venni, egy bajonett záras cuccal van benne a termosztát a házban...

én kb 1 vagy 2 éve cseréltem és uhuhu-t meg kell hogy cáfoljam..semmi bajonettzár!!!!

A rugó ellenében van egy "u" alakú lap, azt kell csak simán megnyomni és elfordítani és kint is van a termosztát----legalábbis szerintem ez nem bajonettzár...

1-2 kép róla...

1.jpg

2.jpg

Akkor megpróbálom linkeléssel... :huh:

1.kép

2.kép

Link to comment
Megosztás:

úgy gondolom ugyanez a szitu az X14XE-nél is...

egy dolgot viszont akkor nem igazán értek...a szervizek miért cserélik a házzal együtt??? A régi ház deformálódik esetleg ???

Valamiből meg kell élniük. :lol:

Utolag olvastam, más is ugyanezt írta :huh:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Én sajnos nem tudom a választ - többiek majd úgyis segítenek - csak üdvözölni akartalak és jelezni, hogy igazán összeszedett hozzászólás sikerült elkövetned :D

:huh: Köszi!

Illetve köszi az ötleteket is mindenkinek; akkor egy pollenszűrőcserével kezdek, és kigányolom a csöveket (és remélhetőleg ezután elfelejthetem a problémát)...

Üdv,

Rita

Link to comment
Megosztás:

úgy gondolom ugyanez a szitu az X14XE-nél is...

egy dolgot viszont akkor nem igazán értek...a szervizek miért cserélik a házzal együtt??? A régi ház deformálódik esetleg ???

Akkor mostmár csak egy kérdés maradt: külön is lehet kapni ilyen termosztátot? :lol: Mert nekem gyanús, hogy mindenhol a házas változatot akarják majd rádtukmálni, mert azt nem kell keresgélni az elavult kézzel lapozgatós 10 centi vastag alkatrészkatalógusokban.

ja és mégvalami!Biztos, hogy sérülésmentesen meg lehet oldani a termo ki-és beszerelését a házból?Tömítés?

Most, hogy végre döntöttem a csere mellett, itt az újabb dilemma:házzal, avagy ház nélkül? :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor mostmár csak egy kérdés maradt: külön is lehet kapni ilyen termosztátot? :D Mert nekem gyanús, hogy mindenhol a házas változatot akarják majd rádtukmálni, mert azt nem kell keresgélni az elavult kézzel lapozgatós 10 centi vastag alkatrészkatalógusokban.

ja és mégvalami!Biztos, hogy sérülésmentesen meg lehet oldani a termo ki-és beszerelését a házból?Tömítés?

Most, hogy végre döntöttem a csere mellett, itt az újabb dilemma:házzal, avagy ház nélkül? :huh: :D

mélykék ezt töröld ...légyszíves..először írni akartam, erre enterre új hozzászólás.. :P majd tuti szerkesztettem, erre lett még egy hozzászólás.... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor mostmár csak egy kérdés maradt: külön is lehet kapni ilyen termosztátot? :lol: Mert nekem gyanús, hogy mindenhol a házas változatot akarják majd rádtukmálni, mert azt nem kell keresgélni az elavult kézzel lapozgatós 10 centi vastag alkatrészkatalógusokban.

ja és mégvalami!Biztos, hogy sérülésmentesen meg lehet oldani a termo ki-és beszerelését a házból?Tömítés?

Most, hogy végre döntöttem a csere mellett, itt az újabb dilemma:házzal, avagy ház nélkül? :huh: :D

Mostmár látod a képen hogy néz ki döntsd el magad....szerintem aki nem 5 kilóssal szerelő műszerész az gond nélkűl szét bírja szedni...a tömítéssen meg ne aggódj...takarítsd ki, legfeljebb kenjél rá vékonyan a felületre tömítő anyagot és rakd össze....nekem QH ment bele...a típusszámot is meg tudnám mondani, ha lemennék a garázsba...de ma is lusta vagyok...de csak el kell mennem, szóval ha eszembe jut akkor még ma felteszema QH típusszámát....ami nekem belement... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.