Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha rendszeresen volt szerviz által szervizelve (elfogadott, bepecsételt), akkor lehetne a 12 év átrozsdásodás garit pedzegetni. Én megpróbálnám, semmit nem veszítesz vele. Ha a szerviz elhajt, lehet fordulni a pesti központhoz is, Sok sikert! A végeredmény érdekelne ... :)

Az autót 4 éves koráig az előtő tulaj mindig szakszervizbe vitte. Addig le is van pecsételve a szervízfüzet.

Én sajnos nem bízok ezekben a hivatalos márkaszerízekben (sok negatív dolgot hallottam róluk). Általam megbízhatónak tartott ismerőshöz szoktam mindig vinni.

Ígyhát az általad javasolt út nem valószínű hogy járható. De köszönöm a hozzászólást....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előzmények: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1646&st=2980#entry906492

Szóval mára a kocsi nem indul, az indítómotor teker, de gyújtás nincs. Multiméterem ma nincs, holnap rámérek az akksira, ami télen egyszer már lemerült.

Viszont mikor benéztem a motortérbe, a pozitív sarun nagy adag zöld durva sószerű anyagot találtam, az micsoda? Kicsit levettem mindkét sarut, letakarítottam őket, pozitív vissza, és mikor a negatívot tettem vissza, szikrázott, ez normális?

Üdv,

Z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előzmények: http://www.opelforum...980#entry906492

Szóval mára a kocsi nem indul, az indítómotor teker, de gyújtás nincs. Multiméterem ma nincs, holnap rámérek az akksira, ami télen egyszer már lemerült.

Viszont mikor benéztem a motortérbe, a pozitív sarun nagy adag zöld durva sószerű anyagot találtam, az micsoda? Kicsit levettem mindkét sarut, letakarítottam őket, pozitív vissza, és mikor a negatívot tettem vissza, szikrázott, ez normális?

Üdv,

Z

a szikrázás normális

sok minden lehet :(

én még mindig a bedöglött injektorra gondolok .

vagy főtengely jeladó vagy vezérmű tengely jeladó .. vagy akármi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előzmények: http://www.opelforum...980#entry906492

Szóval mára a kocsi nem indul, az indítómotor teker, de gyújtás nincs. Multiméterem ma nincs, holnap rámérek az akksira, ami télen egyszer már lemerült.

Viszont mikor benéztem a motortérbe, a pozitív sarun nagy adag zöld durva sószerű anyagot találtam, az micsoda? Kicsit levettem mindkét sarut, letakarítottam őket, pozitív vissza, és mikor a negatívot tettem vissza, szikrázott, ez normális?

Üdv,

Z

Az is lehet, hogy benzin nincs. Kipufogó vége benzinszagú? Mert ha igen, akkor tényleg gyújtás nincs, ha nem, akkor viszont benzin nincs.

Ha az indítómotor fülre kb. normálisan teker, akkor biztos nem az akku van lemerülve

Az ott a szivárgó kénsav amikor találkozik porral, ezzel-azzal, akkor lesz ilyen. Úgy alapból nem tragikus a dolog, néha kicsit meg lehet tisztítani, de ha nem teszed, az sem okoz kárt.

A szikra normális, legalábbis bizonyos mértékű szikra.

Link to comment
Megosztás:

Az is lehet, hogy benzin nincs. Kipufogó vége benzinszagú? Mert ha igen, akkor tényleg gyújtás nincs, ha nem, akkor viszont benzin nincs.

Ne ezt majd megnézem, most a gyerkőce felügyelek :icon1:

Ha az indítómotor fülre kb. normálisan teker, akkor biztos nem az akku van lemerülve

Először még jó volt a hangja. Miután visszatettem a sarukat, elég lagymatagnak tűnt. Indítózás közben a műszerfalon az akksi ikon is világított.

Link to comment
Megosztás:

Ne ezt majd megnézem, most a gyerkőce felügyelek :icon1:

Először még jó volt a hangja. Miután visszatettem a sarukat, elég lagymatagnak tűnt. Indítózás közben a műszerfalon az akksi ikon is világított.

Nem nagy meló, érdemes megpróbálni: szedd le az injektort, fordítsd ki, és indítózz. Ha spriccel a benya, akkor ezt is kihúzhatod a hibalistáról. ECU-behaláskor is csinálhatja ezt a verda, de csak nem...

Link to comment
Megosztás:

Nem nagy meló, érdemes megpróbálni: szedd le az injektort, fordítsd ki, és indítózz. Ha spriccel a benya, akkor ezt is kihúzhatod a hibalistáról. ECU-behaláskor is csinálhatja ezt a verda, de csak nem...

Ezt az injektor leszedést hogyan kellene? A pillangószelep ház előtt vannak?

Link to comment
Megosztás:

van egy mérőcsonknak a helye a közös nyomó csövön ,fekete műanyag kupak van rajta

ha annak a közepét megnyomod akkor jön a benya

Nem sikerült megtalálnom amit mondtál, viszont a kocsi beindult. Első indítózásra semmi. Második-ötödikre úgy tűnt, csak 1 henger megy, le is fulladt. Utána beindult, viszont egy hengerben tuti nincs gyújtás, se benzinnel, se gázzal.

A legközelebbi szervizbe bejelentkeztem (Opel Triplex Budakalászon), ahol a tünetek alapján azt mondták, hogy vezérműtengely kopás gyanús, LPG-nél láttak már ilyet, de megnézik, aztán majd megmondják mit lehetne próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.