Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi!

Már csak az a kérdés, hogy csak opeléknál kapható?

egy rendes órásnál is van az enyémet is ö hozta rendbe /forrasztás/ stb..........ráteszed a gyujtást vársz 30mp.és utána valamelyik gombot megnyomod ki-be zár és már kész is............

Link to comment
Megosztás:

egy rendes órásnál is van az enyémet is ö hozta rendbe /forrasztás/ stb..........ráteszed a gyujtást vársz 30mp.és utána valamelyik gombot megnyomod ki-be zár és már kész is............

hát nem igazán.

1. gyujtás azán valamelyiket kell csak megnyomni.

nem kell gyujtásra rakni amikor minden világit csak az 1.gyujtásra.és nem kell várni semmit.

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A távirányítóm rendetlenkedik, nem mindig nyitja-zárja az autót.

Gondolom merül az elem a kulcsban. Milyen elem kell hozzá?

Sima órás szakboltban tudnak adni ilyen gombelemet vagy service?

Tudtommal CR2032, 3V-os nagyobb méretű gombelem,bármelyik orásboltban kapható, Casio orámban is ez a típus van, de ha szétpatintod, akkor meglátod. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Okosok, segítsetek!

Az a nagy problémám az opelemmel (1.4 16V G astra 2001-es), hogy már negyedszerre gyullad ki a motordiagnosztika hibát jelző lámpa. És általában 2-es 4-es henger gyújtáshibát jelez. Már volt trafó, gyertyák cserélve. Csere után jó is volt egy évig, de most a télen megint hibát jelzett, kiütötték a hibakódot, azután jó is lett egy hónapig, de most megint hibát jelez, sőt ma reggel már nagyobb gázadáskor már villogott is. Aztán egy idő után már nem villogott nagyobb gázadáskor.

Mi lehet a hiba? Trafó megint? Az lehet gond, hogy mostanában (főleg nagy hidegben) nagyon rövid távokat mentem vele (5km alatt)?

Link to comment
Megosztás:

Okosok, segítsetek!

Az a nagy problémám az opelemmel (1.4 16V G astra 2001-es), hogy már negyedszerre gyullad ki a motordiagnosztika hibát jelző lámpa. És általában 2-es 4-es henger gyújtáshibát jelez. Már volt trafó, gyertyák cserélve. Csere után jó is volt egy évig, de most a télen megint hibát jelzett, kiütötték a hibakódot, azután jó is lett egy hónapig, de most megint hibát jelez, sőt ma reggel már nagyobb gázadáskor már villogott is. Aztán egy idő után már nem villogott nagyobb gázadáskor.

Mi lehet a hiba? Trafó megint? Az lehet gond, hogy mostanában (főleg nagy hidegben) nagyon rövid távokat mentem vele (5km alatt)?

Motorkód?

Z14XE?

Link to comment
Megosztás:

Bocs, ezt elfelejtettem. Igen, az.

P300 hiba?

ha az akkor egyszerű

gyertyára lerakodnak szemcsék amik az elktroda hézagot kitöltik.

igy gyujtás kimaradás lesz.

Adalékkal orvosolható.

De gyertya csere kéne.

Ez általában a rövid távtól szokott "létre jönni."

Ha ovatosan kiveszi valaki a gyertyát akkor lehet látni ahogy felépül mintahogy a mágnesetér köre a fémrészecskék.

Ekkor szokott sárgalámpázni.

Link to comment
Megosztás:

P300 hiba?

ha az akkor egyszerű

gyertyára lerakodnak szemcsék amik az elktroda hézagot kitöltik.

igy gyujtás kimaradás lesz.

Adalékkal orvosolható.

De gyertya csere kéne.

Ez általában a rövid távtól szokott "létre jönni."

Ha ovatosan kiveszi valaki a gyertyát akkor lehet látni ahogy felépül mintahogy a mágnesetér köre a fémrészecskék.

Ekkor szokott sárgalámpázni.

Azt nem tudom, hogy P300 hiba-e de délután átmegyek a szerelőhöz és megnézem a diagnosztikával.

Milyen adalék(bocs, de tudatlan vagyok a témában)?

Akkor lehet, hogy emiatt megint kib***ta a trafómat? Mert ha jól tudom egy új trafó 60 rugó.

Gyújtógyertyát csakis eredetit rakassak bele?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy P300 hiba-e de délután átmegyek a szerelőhöz és megnézem a diagnosztikával.

Milyen adalék(bocs, de tudatlan vagyok a témában)?

Akkor lehet, hogy emiatt megint kib***ta a trafómat? Mert ha jól tudom egy új trafó 60 rugó.

Gyújtógyertyát csakis eredetit rakassak bele?

Dehogyis új trafó 25eft (1208307)

gyertya pedig gyárit (1214000)

mindig kivágja a trafót?

hanyadikat cseréled benne?

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődnék, hogy a trafót párban kell-e cserélni. Apám rönyója hasonló tüneteket produkált és a páros kiállítás megoldotta a problemát.

abba igen, mivel volt már szerencsém Renault-hoz

De Astra-G-ben miért kérded?ott nincs párban, egybe van.

Link to comment
Megosztás:

abba igen, mivel volt már szerencsém Renault-hoz

De Astra-G-ben miért kérded?ott nincs párban, egybe van.

Olajkályhás révén nem igazán nézegetek benzinest, csak volt egy tippem. Nem jött be. A saját kályhámat is csak akkor látom, ha szinteket ellenőrzök (és ez remélem még sokáig így is marad).

Link to comment
Megosztás:

Szia Wesz! MAdzag ügyben tudsz moindani valamit, vagy esetleg azt, hogy hol kapok ilyet relative olcson. PIEDOn üdvözlöm az ECu-sok társaságában, és gyüjtse azsét, mert 2 kiló, 200.000 re szüksége lesz.

Ha egyzser jobban van időd térjünk viszza erre a vonohorog kontrollámpára. Régebben én is beszéltem opelessel, és ő is azt mondta, hogy valami 35-ről kell a szállat elvenni. Na mindegy, ha van időd erre térjünk vissza. Még lehetőleg műszaki előtt (év vége)

Link to comment
Megosztás:

Szia Wesz! MAdzag ügyben tudsz moindani valamit, vagy esetleg azt, hogy hol kapok ilyet relative olcson. PIEDOn üdvözlöm az ECu-sok társaságában, és gyüjtse azsét, mert 2 kiló, 200.000 re szüksége lesz.

Ha egyzser jobban van időd térjünk viszza erre a vonohorog kontrollámpára. Régebben én is beszéltem opelessel, és ő is azt mondta, hogy valami 35-ről kell a szállat elvenni. Na mindegy, ha van időd erre térjünk vissza. Még lehetőleg műszaki előtt (év vége)

milyen madzag ügybe.?

fejts ki bövebben. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ECU csere akkor inkább eladom, akkor járok inkább busszal :huh: , most még talán kapok érte valamennyit.

Akkor tulajdonképp az ECU miatt romlik el a trafóm, ez frankó.

igen igen igen.....

most probálkozom new-kat szerezni baráti áron de még csak telefonálgatás

6db kellenne multhét óta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.